Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość botox effect

Czy któraś wstrzyknęła sobie botox???

Polecane posty

Do tracy Na działanie toksyny botulinowej czeka się czasem 14 dni. Są przypadki u których działa od razu. Jeżeli lekarz mówi Ci, że od botoxu nie ma uczucia opaski, albo bólu głowy to po 1 - nigdy sam nie robił sobie tego zabiegu, a po 2- nie rozmawiał nigdy o tym z pacjentkami - takie zdarzają się rzadko, ale zdarzają - także zawsze należy o tym poinformować pacjenta - aby się nie przestraszył, że coś pójdzie nie tak. Jeżeli chodzi o efekt opadniętych powiek to najwczesniej minie za 2 miesiące, a niestety u niektórych trzyma nawet pół roku. Żeby przyspieszyć regenerację skóry i mięśni pomyśl ewentualnie o mezoterapii igłowej - nawilżona i odżywiona skóra powinna trochę polepszyć Twoje samopoczucie. Wypróbuj Dermapena - tylko ostrzeż lekarza, że masz botox aby nie dawał Ci w koktajlu żadnych poluźniających specyfików jak np. DMAE. Możesz też masować powieki. W skrajnych przypadkach można poddać się zastrzykom z Milgamma (czyli B12 - domięśniowo w pośladek) przyspiesza to regenerację układu nerwowego. Kim Nova jeżeli masz już utrwalone zmarszczki to sam botox może nie wystarczyć - wówczas lekarz zaproponuje Ci dodatkowo wypełnienie tych ubytków kwasem hialuronowym. W każdym razie zrób botox i zobacz jak się będziesz czuła - czy osiągnięty po dwóch tygodniach efekt Ci odpowiada - jeżeli nie - to będzie trzeba dodatkowo ostrzyknąć te miejsca i wypełnić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim Nova 6
Sandrine. Bardzo dziękuję za odpowiedź. 🌼. Zmarszczki mam utrwalone tak jakby były nieodłącznym elementem mojego wyglądu. Nie wynikają z procesu starzenia się. Mam 38 lat. Jeszcze tylko prośba o odpowiedź - czy taki zabieg trzeba powtarzac? Mieszkam 35 km od wojewódzkiego miasta i prowadzę rodzinny sklepik, czasem od rana do późnego wieczora, więc ten czas mam ograniczony. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Dziękuję kochane za odpowiedź. Dziś 7 doba i ból głowy minął.... jaka to ulga :)... bo od tego bólu głowy miałam aż mdłości... Uczucie "duszenia" "ciśnięcia" (nie wiem jak to dobrze określić zeszło z oczu pod oczy, bliżej wew. części i tak ciśnie teraz na nosek aż... ale to lepsze niż nie kończąca się migrena. Z odejściem bólu głowy polepszyły się oczy, tak jakby troszkę otworzyły, powieki też lepsze :) i asymetria oczu też zanika.... domniemuję że u mnie zadziałało to nie symetrycznie... i był moment że miałam jedno oko inne i drugie inne... tak jakby oczy były na różnych wysokościach, aż rozlewał mi się obraz ale już lepiej widzę, nadwrażliwość na światło też mniejsza ale dziś leje więc trudno ocenić co byłoby w przypadku słonecznej pogody. Wydaje mi się, że u mnie opadnięcie powiek spowodowane było jakimś ciśnieniem i opuchlizną ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to super Tracy - że u Ciebie jest już w miarę lepiej ;-) Kim Nova - jeżeli chodzi o botox to zabiegi powtarza się co 4-6 miesięcy - a niektórzy chodzą raz w roku. Jeżeli chodzi o kas hialuronowy to jeżeli będziesz równolegle robiła botox to może nawet po dwóch latach będzie trzeba powtórzyć. W każdym razie wykorzystaj terminy na kontrolę. Co do odległości to 35 km nie jest tak źle - poza tym niektóre klinik pracują długo - nawet do 21 i później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kim Nova 6
Sandrine, dziękuję ponownie za kolejną odpowiedź ❤️. Mam jeszcze jedną wątpliwośc. Myślałam, że po ostrzyknięciu efekt wygładzenia utrzyma się dłużej. Jeśli - jednak - będę to robic systematycznie, czy w przypadku przerwania (kłopoty finansowe) podłużne zmarszczki znów się pojawiają, a twarz wróci do pierwotnego wyglądu? Czy - mimo wszystko - zmarszczki będą choc minimalnie wygładzone na zawsze? W moim przypadku jest o co walczyc, bo rowki mam od 18 roku życia. Noszę od zawsze grzywkę, ale wystarczy, że wiatr zawieje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Było pytanie ile mam lat - prawie 37. Obserwuję swoją buzię cały czas, powieki lepsze ale pod oczami gorzej, uwidaczniają się zmarszczki których nie miałam i mam bardziej podkrążone oczy i robią się dziwne poduszeczki pod oczami na górnych policzkach. Och... nie wiem jak u Was ale u mnie był to 1 i ostatni raz... botoks jest nie dla mnie albo nie na takie zmarszczki jak ja mam. Już bym chciała aby się to wszystko zatrzymało, aby już się nic nie zmieniało, bo do 14 dni zostało jeszcze 7 i boją się co się jeszcze zadzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kim Nova To nie jest tak jak piszą, że jak przestaniesz robić botox to będzie gorzej. Prawda jest taka, że łatwo przyzwyczajamy się do dobrego wyglądu i niektórzy nie biorą pod uwagę, że przecież czas leci dalej. Toksyna rożnie trzyma u różnych osób. Chociaż z mojego doświadczenia i tego co obserwuje najkrócej trzyma Boccuture. Ja botoxu nie robiłam już od kilku miesięcy i nadal jest lepiej niż przed tym jak wogóle zaczęłam się ostrzykiwać, chociaż jakby nie patrzeć w lipcu robiłam fraxa, więc ta opinia może być nie do końca obiektywna. Tracy - czasami tak jest, że nie wszystkie zabiegi Nam pasują. Dlatego należy się cieszyć, że jest ich tak wiele do wyboru. Może wystarczy Ci mezoterapia? Może Dermapen? A może frax? W każdym razie musimy znaleźć Ci cokolwiek abyś przestała się tym denerwować, bo od tego będziesz ciągle chodziła z podkrążonymi od stresu i nieprzespanych nocy oczkami. Także kochana - mały masażyk u kosmetyczki, ogóreczki na powieczki i łepek do góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Sandrine, kochana jesteś :) Dziękuję za wsparcie! Bo tak w sumie to nie mam z kim pogadać, mężowi się nie mogę przyznać :( No właśnie tak sobie myślę, ze po prostu moja twarz nie nadaje się do botoksu... zapewne tak jest, że każdy z nas ma inną budowę i to, że jedno jest dla kogoś rewelacyjnym rozwiązanie to nie oznacza, że dla innej osoby np. mnie takim będzie. Ja mam bardzo szczupłą i pociągłą twarz i oczka z opadającymi zewnętrznymi kącikami. Masz rację muszę teraz znaleźć jakieś inne rozwiązanie. Piszesz, że miałaś zabieg Fraxel (o tym zabiegu pisałaś?). Napisz jakie efekty, czy można pod oczy i ile zabiegów jest niezbędnych oraz jaki koszt, no i oczywiście czy po botoksie można?... i jaka cena :) ? Dermapen u nas robi jeden gabinet tylko, nie znam nikogo po takim zabiegu, ale to chyba coś w stylu mezoterapii igłowej? A o jakiej mezoterapii piszesz: igłowa czy bezigłowa. Dziewczyny tak w ogóle to jaka jest prawda z tymi zabiegami po botoksie: można czy nie można? coś czytałam, ze nawet masaży na ciało nie można przez jakiś czas, ale czy to prawda to nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracy Tak to już jest ;/ Z toksyną bywa jak bywa - nie każdy lubi. Życie to kwestia wyboru - albo nie masz zmarszczek mimicznych, albo masz poczucie, że źle wyglądasz bp np. opadają Ci brwi. Czasem jest to kwestia 1 mm, a mimo wszystko kogoś może to denerwować. Także się nie martw, tylko poczekaj aż Ci puści i znajdź sobie zabieg alternatywny. A jeżeli stwierdzisz, że jednak lepiej było Ci z botoxem, to może poszukaj innego gabinetu (P.S. właśnie przeglądałam ulotkę toksyny i tam jest mowa, że po zabiegu może boleć głowa, etc - więc jeżeli lekarz, który Cię ostrzykiwał mówi, że to nieprawda - to może nie do końca wie co i po co robi ;/) Dermapen to forma mezoterapii - ale lepsza - bo masz ok. 90 nakłuć/.sec. zatem nie czujesz tak dużej liczby iniekcji, głębokość penetracji igły jest znana (bo głębokość kartridża jest regulowana) i wtłaczasz wybrany koktajl. Wiec to takie połączenie tradycyjnej mezoterapii z frakcjonowaniem - tylko w tym wypadku nie podgrzewasz kolagenu - więc z tego punku widzenia zabieg nie jest tak agresywny - dlatego mówię o co najmniej 3 zabiegach. Fraxa robiłam u siebie - w sumie to raczej profilaktycznie i nie szaleliśmy z ustawieniami. Ale dzięki temu jest efekt i są fotki - więc pacjenci są przygotowani na to - jak wygląda się po zabiegu i jak przebiega okres rekonwalescencji. Niemniej jednak znajomi mówią mi, że wyglądam lepiej, a pacjentki, że też chcą mieć taką cerę. Ja robiłam jeden zabieg w lipcu. Jestem zadowolona, ale w sumie to nie miałam żadnych problemów z bliznami, etc. tylko takie dwie po ospie, które się trochę spłyciły. Nie powiem, że polecam ten zabieg, bo z tego co czytam w różnych gabinetach bywa różnie. Ale to jest chyba raczej wynik leniwych lekarzy, którym nie chce się poczytać o zabiegach i je zrozumieć tylko robią to dość machinalnie. Temat rzeka ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Sandrine, dziękuję za odpowiedź :) Z Twoich wypowiedzi wnioskuję, ze działasz w branży ;) Może rzeczywiście ten Dermapen byłby dla mnie rozwiązaniem, hmmm... sama nie wiem. Szkoda, ze mało jest takich miejsc, gdzie od serca ktoś by doradził, tylko wszędzie wszystko chwalą, że jest najlepsze to co oferują... U nas znalazłam jedno miejsce gdzie robią dermapen, tylko robi to kosmetolog a nie lekarz i teraz, czy to będzie bezpieczne? U mnie sytuacja wygląda następująco, powieki ok :), wróciły do normy, zmarszczki z boku zmniejszone ale pod oczami tragedia się zrobiła, przy uśmiechu mam aż takie głębokie załamania i najgorsze że nie symetryczne, po prawej stronie mam aż taki dołek przy uśmiechu :( ech... staram się mocno nie uśmiechać ale nie zawsze tak można, korektor na to nie pomaga, koleżanka która robi sobie też botoks radzi mi wypełnić to kwasem hialur. ale ja już się boję tych inwazyjnych metod. Słyszałam też o mezoterapii bezigłowej. Co radzisz Sandrine? Proszę odpowiedz mi na kilka pytań, gdyż widzę, że jesteś mocno zorientowana w tych tematach, a ja się boję żeby jakiejś głupoty znów nie zrobić: - czy po botoksie można chodzić do kosmetyczki na oczyszczanie, kwasy, mikrodermabrazję, których zabiegów należy unikać, czego nie robić? - czy można chodzić na masaże ciała i zabiegi wyszczuplające na ciało? Z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malorka
Do Aliny Gliwice W Gliwicach mogę polecić gabinet Wardent. Miałam tam robiony dwukrotnie botoks na kurze łapki. Zmarszczki bardzo ładnie się wygładziły, super efekt, nie mam żadnych zastrzeżeń. Zabieg wykonywała mi Pani dr. Małgorzata Warchoł. Bardzo sympatyczna osoba i prawdziwa profesjonalistka, wszystko dokładnie objaśnia. Czułam się bardzo komfortowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracy - no tak - ja jestem typowo z branży (od 4-ch lat współpracuję z lekarzem więc widzę co się dzieje i wyciągam wnioski z tego co jest na rynku i co działa). Jeżeli chodzi o urządzenie Dermapen - to kosmetolożka napewno nie ma go oryginalnego - ale podróbkę i bezprawnie posługuje się tą nazwą. Dermapen jest skierowany tylko dla lekarzy. Są plusy i minusy posiadania oryginalnego urządzenia - które jakby nie patrzeć jest 2xdroższe: jakość urządzenia i moc silniczka - dzięki czemu podczas frakcjonowania igłowego nie zwalnia swoich obrotów, a co za tym idzie również jest mniej bolesne i szybsze w wykonaniu, po drugie jakość kartridży - czyli jednorazowych igieł. Są mocniejsze dzięki czemu skóra nie jest poszarpana a dokładnie podziurkowana. Niemniej jednak nie znam tej kosmetolożki, zatem nie potrafię powiedzieć czy jest dobra w tym co robi. Czasami dobry kosmetolog zdziała więcej niż lekarz, który myśli tylko o tym jak zedrzeć z pacjenta. Na szczęście rynek zaczyna to powolutku weryfikować. Jeżeli chodzi o botox: - zabiegi kosmetyczne możesz wykonywać już następnego dnia, natomiast kwasy odłóż w czasie na tydzień. - zabiegi na ciało - w żaden sposób nie kolidują z iniekcjami z toksyną, więc możesz je również wykonać następnego dnia po toksynie. Niemniej jednak nie ma badań mówiących, że np. zabiegi detoksykujące, wyszczuplające nie przyspieszają ogólnego metabolizmu organizmu i na skutek tego efekt będzie mniej trwały. Chociaż jest to tylko moje gdybanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Sandrine, dziękuję :) za odpowiedź. Kochana jesteś i podtrzymujesz mnie na duchu ;) w tych ciężkich dniach, w których miałam pięknieć a wyszło jak wyszło... teraz się już troszkę z siebie śmieję ;) oj tak z mojej naiwności, że myślałam, że botoks to taka czarodziejska różdżka, którą można sobie poprawić wygląd... ale jak się okazuje nie na wszystkie zmarszczki lub nie dla każdego ;) Dlatego też muszę wybrać dla siebie inny zabieg, który będzie dla mnie lepszy. Szczególnie, że wyszły mi teraz po botoksie straszne nowe zmarszczki bezpośrednio pod oczami i aż się boję aby przez te parę m-cy nie utrwaliły się. Byłam u tej kosmetolog i wzięłam ulotkę. Urządzenie się nazywa Derma FUSION Pen - innowacyjny system mikronakłuwania skóry (chyba, że to coś innego niż Dermapen?) Do tego są różne koktajle Fusion, wyłącznym dystrybutorem tego urządzenia jest AURUM Distribution Group z W-wy. Ponoć dobry m.in. na zmarszczki mimiczne, głębokie zmarszczki, bruzdy, wiotkość skóry, worki i cienie pod oczami. Wg tego idealne dla mnie ;) ale czy zaufać? heheheh Inna kosmetolog robi u nas też taką jakby mezoterapię ale przy pomocy rollera, nie mieli ulotki więc nie zacytuję. Ponoć efekty rewelacyjne, no ale mam świadomość że każdy reklamuje swoje ;) A o te zabiegi na ciało pytałam, gdyż jeszcze zanim zdecydowałam się na botoks wykupiłam zabiegi na ciało (chodzi o cellulit) : endermologia+mezoterapia bezigłowa (10 +10 zabiegów), ale przez tą całą historię z botoksem póki co nie byłam gdyż już nie wiedziałam co można mi a czego nie, a poza tym póki co byłam skoncentrowana na lataniu do lustra i przyglądaniu się co botoks "wyrabia" z moją twarzą... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracy - tak jak mówiłam - nie ma Dermapena tylko chińską podróbkę - dystrybutor tego sprzętu wiem, że chyba wszedł w konflikt z dystrybutorem oryginalnego sprzętu - teksty ulotek i zdjęcia są ściągnięte z ulotek oryginału. Ale pomijając ten drobny szczegół - jeżeli zdecydujesz się na zabieg to przypilnuj aby kartridż z igłami był otwierany na Twoich oczach. Również sterylność ampułek jest ważna. Najlepiej aby Pani pokazała Ci ulotkę od preparatu, który będzie używała - czy wogóle jest dopuszczony do iniekcji i czy ma jakiekolwiek badania. Jeżeli masz wybierać Dermapena czy RollCit'a to lepszy jest dermapen - bo nie szarpie tak skóry. Tutaj masz filmik z porównaniem: http://www.youtube.com/watch?v=29bWwHzl1ec (oglądaj od 1:20) Zabiegi na ciało są dobre - jeżeli osoba, która je wykonuje ma do tego rękę ;-) osobiście uważam, że zamiast endermologii lepsze są bańki chińskie ;-) a mezoterapia bezigłowa - temat rzeka, ponieważ niektórym się wydaje, że zwykłe ultradźwięki i mezoterapia to to samo. A niestety tak nie jest. Jedyne co działa to Acthyderm i ExcellPro - co do innych urządzeń nie mam danych ;/ ale z miłą chęcią się zaskoczę. Ważne aby cokolwiek robić ;-) jak już wyciągnęłaś wnioski - nie wszystko jest złotym środkiem, ale wszystko to Twoja psychika po zabiegu. Zatem nastaw się pozytywnie i nie poddawaj. Zabieg na ciało powinny poprawić Ci humor i odciągnąć myślami od innych zmartwień ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Sandrine.. och tak myślałam, ze to jakaś podróbka ale niestety nikt więcej u nas nie ma Dermapena. Pytałam o koktajl jaki proponuje na zmarszczki pod oczami. Usłyszałam odpowiedź, że preparat bazujący głównie na kwasie hialuronowym oraz witaminach. Co o tym myślisz? Sorki, że Cię tak męczę pytaniami ale jakoś tak wzbudzasz we mnie zaufanie :) Najchętniej to bym umówiła się u Ciebie na jakiś zabieg, z pewnością byś mi dobrała coś skutecznego ale zapewne jesteś daleko... ;) Różne zabiegi ma również ten lekarz u którego robiłam botoks, ale nie mam już do niego zaufania.... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Jeśli chodzi o zabiegi na ciało, to ponieważ wykupiłam już pakiecik to na nie pójdę. Pocieszyłaś mnie, że nie kolidują one z botoksem :)... oj potrzebuję bardzo czegoś co poprawi mi nastrój. Z tą mezoterapią bezigłową to tak myślałam, że to niewiele może dać ale ponieważ była promocja i dodatek do endermologii to skorzystałam. Urządzenie, którym dysponują to NNM Lipo Kontour. Wiem, że w życiu są większe problemy niż te moje teraźniejsze, ale jakoś tak nie mogę sobie darować, że się zdecydowałam na botoks, który w moim przypadku pogorszył mój wygląd... :( Dziś 12 doba i porobiły się nowe zmarszczki pod oczami, których nie miałam, wygląda to okropnie. Mam wrażenie że moja skóra w tych okolicach jest bardzo przesuszona, wiotka jak pergamin. Nawet się nie spodziewałam takiego pobotoksowego efektu :( Dobrze, że przynajmniej głowa przestała boleć i powieki troszkę lepsze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracy - lepiej zrób cokolwiek niż nic - zawsze będzie lepiej - jeżeli nie dla skóry - to dla psychiki. Może troszeczkę odpoczniesz. Znalazłam link do tego preparatu na powieki: http://www.fusionmesotherapy.pl/karty_produktowe/karta_F-Eye_contour.pdf - niestety nie ma stężeń - więc nie wiem na ile jest on skuteczny. Czy zaufać - ciężko mi powiedzieć, bo nie widziałam osób po zabiegu z użyciem tej ampułki. Poza tym możesz wypróbować dobry krem pod oczy - Filorga Optim Eyes, albo BABOR Reactivating Eye Cream ;-) tylko pamiętaj, aby stosować je regularnie. Daj znać jak się czujesz po zabiegach na ciało i szykuj formę do lata ;-) A co do Twojego lekarza - to powinnaś do niego skoczyć - pokazać się, powiedzieć co Ci się nie podoba - niech odnotuje w karcie - może dzięki temu będzie mądrzejszy. Uwagi pacjentów są niezwykle cenne dla każdego lekarza. Dzięki nim możemy obserwować pewne rzeczy. A tak jak pacjent skacze od gabientu do gabinetu - to lekarz nie wie co zrobił nie tak - uwierz mi te informacje są bardzo cenne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Sandrine, właśnie jestem tego samego zdania, że powinnam pokazać się mojemu lekarzowi i powinien wyciągnąć wnioski tym bardziej, że robił zdjęcia przed. Ponadto on ma w ofercie inne zabiegi: mezoterapię zwykłą,mezoterapię mikroigłową, mazolift, wypełniacze min kwas hialuronowy... więc nawet jak coś wyszło nie tak jak się chciało to powinien zaproponować jakąś alternatywę. Ale po tym jak potraktował mnie przez telefon jak dzwoniłam z zapytaniem, czy powinnam się martwić bólem głowy... to mam mieszane uczucia... wręcz uniósł się na mnie twierdząc że go oskarżam i powinnam szukać innych przyczyn mojego bólu głowy...że to na 100% nie jego wina... ej tam szkoda słów Zainwestuję w dobry kremik, znalazłam ten pierwszy w sklepie internetowym za troszkę ponad 200 zł ale jeśli ma mi pomóc to zainwestuję ;) Tego Babor nie znalazłam nigdzie. Póki co kupiłam Loreala Laser i Dermikę z kwasem hialuronowym. A co sądzicie o jakiś witaminkach wpływających pozytywnie na skórę, jest np. bellisa hydro, i inne... warto czy szkoda pieniążków i wątroby? Dziękuję za wszelką pomoc, Sandrine dziękuję... bardzo mi pomaga rozmowa na tym forum...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trochę szkoda, że tak Cię potraktował lekarz - ale niestety oni tacy są. Dlatego wart, żeby w końcu zauważyli ile pożytku mogą czerpać z posiadania w swoim otoczeniu kosmetolożek, które mają większą cierpliwość w stosunku do pacjentów, ale i empatię i czas ma rozmowę. Babora nie znajdziesz w sklepach - to marka która znajduje się tylko i wyłącznie w renomowanych i certyfikowanych gabinetach. Tutaj masz linka z listą gabinetów: http://www.babor.pl/Wyszukiwarka-salonow-i-DAY-SPA.3531.0.html - może jest jakiś w Twojej okolicy. Co do witamin to wszystko zależy - cudów nie zdziałają podobnie jak picie kolagenu. To raczej poprawa psychiki. Niemniej jednak codzienna dieta jest uboga w składniki mineralne, nie mówiąc o braku czasu. Zazwyczaj jemy monotonnie, a to co jest w sklepach jest dalekie od tego czym żywiły się nasze babcie. Ja preferuję Merz Special - sprawdziłam na sobie i działa - ale trzeba brać ok. 3 miesięcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
U mnie już minęły 2 tygodnie od zabiegu podania botoksu, więc mam nadzieję, że się już nie pogorszy. Napiszę Wam efekty, może komuś się to przyda.... Ja osobiście wiem, że botoks jest nie dla mnie, ale każdy jest dorosły i ma prawo wyboru... Nie chciałabym aby zwolenniczki tego rozwiązanie się na mnie oburzyły... po prostu to co dla jednych jest dobre dla innych niekoniecznie... Po prostu trzeba się dobrze zastanowić i przeanalizować wszelkie ewentualne efekty uboczne; Reasumując efekt jest taki: MINUSY: - troszkę bardziej opadające powieki niż przed zabiegiem, ale o wiele lepsze niż zaraz po i da się to zatuszować makijażem (choć odbija mi się teraz cień na górnej powiece :(; i muszę dokładniej się malować i uważać aby nie przesadzić z cieniem) ; tak sobie teraz myślę, że być może to był efekt podania toksyny w zewnętrzne koniuszki brwi... po co tam?, nie wiem... ale coś czuję, że to było za blisko powiek; - bardziej podkrążone oczy niż przed zabiegiem, bardziej zaznaczona dolina łez... zainwestowałam w różne płatki pod oczy i testuję, robię też zimne okłady z herbaty... czasem wydaje mi się że to pomaga, czasem nie... zapewne to też czynnik psychologiczny; - generalnie mam taki efekt zmęczonych oczu i jakby nieco przekrwionych... jakby po dobrej imprezie ;) heheheh - nowe zmarszczki bezpośrednio pod oczami, dość głębokie załamania, których wcześniej nie miałam; - przy uśmiechu robią się takie poziome dołki, rowki... (nie wiem jak to nazwać) nad policzkiem w miejscu podkówki... wygląda to dziwacznie; - przy bardzo mocnym uśmiechu tworzą mi się śmieszna dość grube pionowe zmarszczki - dołki na zewnętrznej części policzka... staram się tuszować to włosami, które troszkę pocieniowałam przy policzku; - cały czas mam uczucie ciągnącej skóry w okolicach skroni, tak jakbym miała bardzo suchą skórę i nałożyła sobie tam maseczkę ściągającą... dziwnie mi się uśmiecha, wydaje mi się, że wygląda to nienaturalnie..dla mnie efekt nie do zaakceptowania...staram się mniej uśmiechać, a ponoć moim największym urodowym atutem był piękny uśmiech... - bóle głowy ciągłe minęły, ale co jakiś czas pobolewa mnie lekko głowa... nie miałam tego nigdy wcześniej, łykam przeciwbólowe ale boję się, że zniszczę tym żołądek... PLUSY: - brak zmarszczek w kącikach, ale akurat tych miałam niewiele i one mi nie przeszkadzały; - zmarszczki śmieszki delikatnie wygładzone, ale nadal są. Dla mnie bilans plusów i minusów jest jednoznaczny, ale tak jak napisałam wcześniej to moje subiektywne odczucie...i każdy wybiera sam drogę dla siebie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Sandrine, byłam na masażach ciała :), dziś idę na kolejny, zapewne rewelacji nie będzie jeśli chodzi o efekty ale przynajmniej się zrelaksuję ;) tak jak sugerowałaś... Mam za sobą okropne 2 tygodnie, mam nadzieję, że teraz już będzie lepiej :) Choć jedna Pani kosmetolog, która pracuje tam gdzie chodzę na masaże, powiedziała mi, że skóra po botoksie,(jak przestanie on działać) w większości przypadków jest dużo gorsza niż przed, ma więcej zmarszczek, jest wiotka, czasem opada... wcale mnie tym nie pocieszyła, gdyż ja odliczam już dni kiedy to przestanie działać. Sandrine, jaka jest opinia Twoja w tym temacie? A może są tu dziewczyny, które zrobiły to raz i na tym zakończyły... jak Wasza skóra? jakie są Wasze odczucia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracy nikt Cię nie będzie krytykować - forumowiczki będą wdzięczne, że piszesz o minusach. Dzięki temu są bardziej świadome, że każdy zabieg ma swoje pozytywne rezultaty jak i negatywne i decydując się na niego muszą brać wszystko pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Odnoszę wrażenie, że Pani Sandrine sama zadaje sobie pytania i sama na nie odpowiada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Przykro mi "ktosiu" (występujesz jako gość), że tak to odbierasz. Ja jestem bardzo wdzięczna Sandrine za "rozmowę", za pomoc... gdyż mam za sobą jedne z gorszych dni i mega "urodową" wpadkę. Ale myślę, że szkoda czasu i energii na tłumaczenia i udawadniania faktyczności tej rozmowy.... Sandrine a jakie jest Twoje zdanie jeśli chodzi o jakość skóry "po", czyli jak to wszystko przestanie działać..? Może są tu jakieś inne osoby, które to przerabiały?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
podajcie prosze nr do doktora pod poznaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Puk, puk... czy jest ktoś na tym forum. Ponawiam pytanie, czy to prawda, że jak botoks w okolicach oczu puści to skóra będzie dużo gorszej jakości niż przed zabiegiem. Lekarz zapewniał mnie, że jeśli efekt nie będzie mi się podobał to wszystko wróci po ok 6 m-cach do pierwotnego stanu... a teraz czytam, czytam... i jestem przerażona :( :( :( Przeczytałam na tym forum, że jak botoks przestał działać to dziewczyny miały "flaczki" na górnych i dolnych powiekach, co więcej z czasem (np. po ok miesiącu dwóch od podania b.) efekt podkrążonych oczu się nasilał, ponieważ unieruchomione mięśnie zakłócają przepływ limfy. Co niektórym wory zostały już na zawsze. Już odliczałam dni kiedy ten "eliksir" przestanie działać a tu się okazuje, że "po" mogę się spodziewać lekkiego "dramatu".... czyli jeszcze gorszego efektu niż teraz. Proszę o jakieś informację. Może ktoś odwiedza to forum, kto tylko raz się poddał temu zabiegowi i "powrócił" bądź "nie" do pierwotnej "formy". Jestem już kłębkiem nerwów i jestem wściekła na siebie za swoją decyzję, ale niestety czasu nie cofnę :( Pierwsze raz w życiu zrobiłam coś spontanicznie i taka wtopa... :( :( Najchętniej zamknęłabym się w 4 ścianach i nigdzie nie wychodziła... chodzę cały czas podenerwowana, warczę na własne dzieci, które kocham ponad wszystko, czuję że przez tą całą sytuację może posypać się moje małżeństwo... już mam chyba depresję :( :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam :)) Znalazłam ostatnio w Poznaniu promocję na korekcję zmarszczek :) Toksyną Botulinową typu A – Azzallure. 1 partia w cenie 159,00 PLN za 25 jednostek 2 partie w cenie 249,00 PLN za 50 jednostek 3 partie w cenie 349,00 PLN za 75 jednostek. Chciałabym się dowiedzieć ile mniej więcej jest potrzebnych jednostek na zrobienie kurzych łapek :) Dodam że mam 36 lat i chciałabym sobie już coś poprawić ;) Jaką skuteczność maToksyna Botulinowa typu A – Azzallure bo słyszałam że niektóre botox są bardziej skuteczne a inne mniej :) Czekam na szybką odpowiedz bo zapisałam się na wtorek :)) a chciałabym się czegoś więcej dowiedzieć czy opłaca się skorzystać z tego zabiegu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tracy - ze spokojem - ja się już porzyzwyczaiłam do takich Trollim które denerwuje swoim sposobem bycia. No cóż - nie można dogodzić każdemu. Z tą toksyną botulinową to nie jest tak jak piszą, Skóra się nie rozciąga w żaden sposób - poprostu kobiety często przyzwyczajają się do ładnego efektu w momencie kiedy toksyna działa, a jak puszcza - wracają do szarej rzeczywistości sprzed zabiegu. Ważne jest, żeby tak dla samej siebie robić sobie zdjęcia przed zabiegiem i móc to kontrolować. Jakiś czas temu robiłam taka akcję - zobacz jak się starzejesz - było można za darmo przyjść do Nas i zrobić sobie specjalistyczne zdjęcia w wysokiej rozdzielczości i przyjść na ponowne fotki po jakimś czasie - sprzęt który mamy jest świetny - bo zawsze na fotkach jest to samo oświetlenie a możliwość nakładania się na siebie starszych zdjęć z aktualnym obrazem pozwala na uzyskanie tego samego kąta nachylenia brody, etc.co do zaburzeń krążenia limfy - wiesz.... zabiegi estetyczne to jedno, a pielęgnacja skóry to drugie. Jeżeli ktoś robi botox i myśli, że zdziała cuda - a na codzień nie stosuje żadnego kremu, nie wykonuje porządnego demakijażu bądź bardzo długo męczy oczy przed monitorem komputera- to tak może się zdarzyć - dlatego nie każdą pacjentkę zakwalfikowuje się do pewnych zabiegów. Czasami wydaje mi się, że lekarze nie są świadomi, że zmarszczki pod oczami mogą być wywołane pracą mięśni śmiechowych, a nie mięśniami odpowiedzialnymi za "kurze łapki". A może poprostu preparat dyfundował? Nie wiem... nie chce nikogo oceniać bo w medycynie wszystko może się zdarzyć - ale najbardziej obiektywnym dowodem są zdjęcia.... no i tyle ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam :) Od kilku dni czytam posty na tym i na innych forach. Chodzi mi skutki uboczne po botoxie. U mnie oprocz boli glowy wystepuje swiatlowstret i lzawienie oczu. Zaznacze , ze ostrzykiwana bylam 3 doby temu ( czolo , kurze lapki i lwia) do tego kwas w kaciki ust i bruzdy. Tutaj akurat efektu nie widze za bardzo. Lwia sie nieco splycila ale rusz sie wciaz. Czy miala ktoras z Was takie objawy? aha, mam 42 lat prawie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Tracy123
Witaj. Jeśli prześledziłaś ostatnie wpisy to tak jak opisywałam ja tak miałam :(. Po tygodniu nieustanna migrena puściła, teraz (2,5 tyg po) mam sporadyczne bóle głowy, najczęściej wieczorem. światłowstręt miałam ok tygodnia. To był Twój pierwszy raz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×