Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość CZY KTORAS Z WAS

JEST JUZ KTOS NA 2008 ???

Polecane posty

Ja też zaoszczędzę trochę. - sala po znajomości, znamy właścicielkę i dała nam rabat - zespół to nasi koledzy zagrają za darmo - świetna kapela z resztą - kamerzysta, tez kumpel, dał nam zniżkę ale i tak drogi skubany (najdroższy w mieście ale kasety z wesela są super) - fotograf też po kosztach bo znamy właściciela i moja kumpela u niego pracuje. - do ślubu jedziemy karetą + 4 konie, bo kumpel ma konie szkolone specjalnie do takich celów, no i właśnie karetę (nie mylić z bryczką, to co innego), także to za flaszkę nam to odpali Mimo tych oszczędności ja liczę że wydamy 30 000 na 100 osób. Nie wiem jak wam wychodzi np 17 000. Może nie liczycie wszystkiego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja liczę tak: - sala z dekoracją + barman + ciasta - zespół - obrączki - wódka - kościół + dokumenty z USC - kamerzysta - fotograf - transport do slubu - suknia dla młodej, buty, dodatki, kosmetyczka, fryzjer, paznokcie, suknia poprawiny, buty, dodatki itd) - dwa garniaki dla młodego, buty x2, koszule, dodatki) - zaproszenia ...nie wiem czy jeszcze czegoś nie pominęłam... Chciał nie chciał 30 000 wychodzi z oszczędnościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nam koszt wychodzi ok. 20 tyś na ok. 90 osób (2 dni), ale myślę, że część osób odpadnie, bo zawsze tak jest, że ktoś w ostatniej chwili może nie przyjechać. Wesele takie raczej bez zbędnych ozdobników i koszty średnie raczej. To może i będzie mniej. Co do oszczędnoci, to niestety nie mamy znajomego fotografa, kamerzysty, restauratora itp. więc ciężko będzie. A z kolei na takich bzdetach typu balony czy coś, to się za wiele nie zaoszczędzi. Jeszcze bedziemy musieli wynająć pokoje w hotelu ok. 30 osobom, bo u mnie wszyscy będą przyjezdni no i bus, który porozwozi pozostałych (50 km), więc to niestety też koszt :-(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas sala troszke kosztuje ale ze wlascicielka jest kolezanka mojego lukasza mamy szefa wiecbedziemy mieli pokoj dla pary mlodej, i dla rodzicow obu stron pokoje za darmo + dla szefa ktory przyjdzie a dla gosci musimy doplacic po 20zl do standardowej ceny:)placimy cos okolo 170 zl od osoby za dwa dni a z pokojem to by bylo 190 zl...co do samochodu to moja mama zalatwia, akohol lukasza rodzice, Lukasz garnitur juz ma bo jak mi powiedzial jedego dnia ze sie pobieramy to byl tak podekscytowany ze na drugi dzien kuilismy juz koszule, krawat i garnitur..rodzice sale z nami moze na pol oplaca - znaczy sie troche lukasza rodzice, troszke moji a reszte my..ogolnie to niewiele nam pomoga i sie zastawiam czy sie nie porwali z motyka na ksiezyc ..bo groszem nie smierdza..ze tak powiem..ogolnie wiekszosc robimy i finansujemy sami...koszty nam sie wachaja zalezy jak liczymy tak naparwde okaze sie dopiero w czerwcu...ale cos miedzy 20.000 a 24.000:)zreszta sie okaze jakby nam pomogli to nas to wysniesie tylko 16.000 ale watpie...poprostu rodzice za bardzo sie rozpedzili...:)a nie chce zeby sie spalali..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
izabela1982 - to podaj adres email :D ale jestem upierdzielona po tancach, 8godzin..tylko walc angielski i wiedenski...i tak od roku,heh... juz niektore utwory powoli mi zaczynaja sie nudzic... oby co nowego wymyslili za rok,jakis utwor,hehe:D bo inaczej to nie bede chyba miala przy cym tanczyc?? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moj email to izabela.wieczorek@gmx.de My wlasnie wymieniamy piec ....(bo kupilismy nowy) nie chwale sie ale jak wszytsko pojdzie dobrze ,w przyszlym tygodniu pojedziemy do Polski (ale by bylo fajnie) Ale to wszytsko zalezy czy moj maz otrzyma wolne.:( zycze wam milych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myśmy jeszcze nie liczyli dokładnych kosztów, ale u siostry przy podobnym weselu wyszło ok. 20 tys., więc myślę, że u nas będzie pewnie nieznacznie więcej. My robimy wesele bez poprawin, tzn. poprawiny będą ale w formie jakiegoś luźnego grilla w ogródku u moich rodziców (mają dom i dużą, ładną działkę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej my mamy już zaklepaną sale hurra to piekny zamek a w nim winiarnia i tam nasze wesele, a koszt ozdoby kościoła to ok 200 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem wlasnie jak to z ozdoba kosciola..ale to koszt okolo 200 zl wlasnie...moja siostra za calosc w kosciele za wszystkie uslugi zaplacila..600-800zl:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
my tez zamiast poprawin chcemy zrobic jakies przyjecie w domu lub zabrac znajmomych do klubu na impreze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tez nie mam poprawin, za to w drugi dzien w ramach poprawin, jedziemy nad morze, na jakas rybke,plaze itp. (bo mieszkam nad morzem) mysle ze bedzie fajnie w sierpniu:) aha, moge jeszcze zaoszczedzic na garniturze narzeczonego..... bo wlasnie sie dowiedzialam, ze wedlug tradycji rodziny bedzie szedl w kilcie...:] osz ty...lo zesz ty matko...lol...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak jest taka tradycja to musi:) bedzie oryginalnie mi sie to bardzo podoba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe napewno bedzie super wygladal:)nie jak typowy pan mlody..:)bedzie wygladal oryginalnie:)ale ja mysle ze to bardzo dobrze i fajnie..bedzie sie wyroznial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heyka wszystkim;) ale sie rozgadałyscie przez wekend;) co do kosztow mi wychodzi max 16-17tys na 70osob..gdzie zaoszczedzimy: -wystroj sali = w cenie -wyzywienie orkiestry i kamerzysty= po stronie wlasciciela sali -obraczki= dostajemy rodzicow mena, przetopimy i zrobimy nowe-(znacznie mniejszy koszt) - na \"drugiej\"sukni - bo u nas panna mloda cale wesle w jednej sie bawi a koszty liczymy: sale+orkiestre+kamerzysta+fotograf+kosciol+wodka i tort weselny+kosmetyczki i fryzjerki+wyrob obraczek+samochod+zaproszenia+suknia+garnitur ( jeden -nie mam pojecia czemu liczycie dwa garnitury)+spanie dla gosci+poprawiny+dojazd gosci do sali+

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najwazniejsze zeby mu bylo wygodnie! witajcie dziewczyny! U nas wczorajszy dzien minal bardzo fajne,bylo slonecznie i cieplo.i po obiadku wybralismy sie do lodziarni na duze duze lody (az nie moglam ich zjesc (ale byly bardzo dobre) dzis dzien zapowiada sie rowniez rewelacyjnie (choc jeszcze sloneczko za chmurka) Ja ddzis posprzatam troche mieszkanie (bo moze w cwartek pojedziemy do POLSKI)ale musze trzymac mocno kciuki :) zeby moj maz otrzymal wolne a u niego to krucho bo malo osob pracuje b wszyscy chorzy,,,,a tak bym chciala jechac juz do POLSKI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja niezastanawialam sie na czym zaoszczedzimy(chyba na niczym) choc tak jak napisala nusiaa:) zaoszczedze na sukience slubnej bo u nas MLODA JEST caly czas w sukni (nie wyobrazam sie inaczej) no i na obraczkach (bo juz mamy ,choc maz ma na mysli je wymienic ...ale mi sie podobaja )wiec nie wiem na czym zaoszczedzimy ...no tak zaoszczedzimy rowniez na HOTELU bo w sumie go nie potrzebujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak to zrozumiale...ale slyszalam ze u niketorych wpierwszy dzien wesela MLODZI sie przebieraja (tego nie rozumiem)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W niektórych regionach Polski jest taka tradycja. Dobrze że ja nie mieszkam w takim regionie ;-) Kurcze w porównaniu z wami to strasznie drogo mnie to wesele wynosi, a jeszcze nie liczyłam noclegów dla gości (a przyjezdnych będę miała sporo)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny trochę wam potruję. Czy mogłybyście zrobić takie zestawienie za co ile płacicie? Tzn ile za zespół, kamerzystę, salę, ubrania, zaproszenia, ogółem wszystko. Nie wiem gdzie mam szukać tych kosztów zawyżonych u siebie, dlatego pytam o to zestawienie. A 10 000 różnicy to nie mała kwota.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kiedyś znalazlam w necie taki kalkulator gdzie można bylo wszystko wyliczyc i byly tez przedstawione orientacyjne ceny poszczególnych reczy wiec jak cos to moge ci przeslac bo mam to gdzies zapisane lub wyszperam w necie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAM SUKNIA ŚLUBNA • kupno 700 – 5000 zł • wypożyczenie 40 – 60% wartości sukni • pranie 100 – 200 zł GARNITUR • kupno 500 – 1500 zł • wypożyczenie od 300 zł SMOKING • kupno od 1000 zł • wypożyczenie od 350 zł FRAK • kupno od 1300 zł • wypożyczenie od 500 zł DODATKI • buty damskie 100 – 300 zł • buty męskie od 150 zł • welon od 150 zł rękawiczki 50 zł • stroik do włosów od 80 zł • koszula 50 – 150 zł • muszka 50 zł • krawat od 50 zł USŁUGI KOSMETYCZNE • fryzjer 50 – 150 zł • makijaż od 80 zł • manicure od 50 zł WIĄZANKA ŚLUBNA • kupno 50 – 200 zł OBRĄCZKI • para od 500 zł KOSZTY FORMALNOŚCI • opłata skarbowa w USC 75 zł • skrócony odpis świadectwa urodzenia • 10 zł ofiara dla kościoła ok. 500 zł • zapowiedzi ok. 100 zł organista 50 zł KOSZTY PRZYJĘCIA • restauracja od 100 zł/osobę • dekoracje sali i kościoła od 600 zł • tort 200 zł • alkohol na osobę 25 zł • oprawa muzyczna 1500 – 2000 zł • videofilmowanie 1000 – 2500 zł • fotograf od 10 zł/zdjęcie DODATKOWO • samochód 100 – 300 zł • ustrojenie samochodu od 150 zł • zaproszenia od 1 zł/szt. • miejsca noclegowe dla gości – od osoby za dobę 60 - 120 zł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zaznaczam ze nie sa to moje wyliczenia tylko jakies orientacyjne ceny z jakiegos portalu slubnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja place za zespol jeden dzien z blogoslawienstwem 2500 sala+jedzenie+tort+napoje 130 zl od osoby kościół pewnie pochlonie 1000 sukienka do 3000 garnitur do 1000 buty moje i miska z 500 obraczki pewnie kolo 1000 zaproszenia pewnie z 600 plus kwiatki alkohol fotograf kamerzysta ustrojenie samochodu i pewnie jakies tam mniejsze wydatki i myśle ze wystarczy nam 30 tys na 155 os

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×