Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

Gość nikili
spioszku Wynik tpo oznacza ze przeszłaś zapalenie tarczycy-inaczej mówiąc choroba hashimoto i twój organizm produkuje przeciwciała niszczące tarczyce.organizm rozpoznaje ją jako wroga i chce zniszyć. Wynik tsh mieści sie w normie czyli 0,40-4,0. jednak uszkodzenie tarczycy będzie postępować, pytanie tylko w jakim czasie. tego niestety nie wiem. Wybieram się od endokrynologa już 4 z kolei szukam idealnego, czyli takiego który odpowie na wszystkie moje dociekliwe pytania. Będę sie nimi dzielić. ostatni endo z Wrocławia(nie będę pisać nazwiska) okazał sie kompletnym ignorantem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deltam
Nikili, co to za lekarz? Podaj chociaż pierwsze 3 litery jego nazwiska. Ja też jestem z Wrocławia i mam Hashimoto, a mój endo wydaje się tym w ogóle nie przejmować. Najpierw mnie straszył, a teraz, gdy choroba postępuje, zobojętniał na wszystko, a ja coraz bardziej pogrążam się w apatię i rozpacz, chcę zmienić lekarza, ale niestety nie znam żadnego dobrego tutaj, za to chciałabym wiedzieć, kogo unikać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikili
Deltam Byłam u 2 lekarzy we Wrocławiu. Na ulicy Kasztanowej u dr. Kiełczewskiej-(www.kielczewska.pl/) jeżeli chodzi o nią nie zła choć gdy kierowała mnie n TPO to wyraziła się że po tym badaniu dowiemy się czy możesz pomyśleć o odstawieniu leków czy też będziesz brała je do końca swych dni. Nic nie wspomniała mi o hashimoto. Po jej słowach stwierdziłam ze nie mam sensu robić tego badania bo pewnie i tak wyjdzie, że będę jadła letrox do końca życia.tak więc tylko to mam jej do zarzucenia a może aż to nie wiem poza tym byłam zadowolona. Zmieniłam lekarza bo taką mam naturę że odwiedze 10 specjalistów i zobacze co maja do powiedzenia. Noi trafiłam do Euro Medic Care jakos tak to sie pisze na ulicy Pilczyckiej do dr. Jańczaka. pierwsza wizyta bomba. Sprawdzanie wagi, suchości skóry, włosów i takie tam noi najważniejsze padło słowo hashimoto które sie wykaże bądź nie po TPO. Zrobiłam TPO po 2 miesiącach poszłam na wizytę i całkiem inny człowiek. tak jak piszesz obojętny i gdybym nie zadała 1000 pytań nic bym sie nie dowiedziała-po prostu nic. tak ignoranckiego podejścia lekarza, gdzie mu płacę nie mało pieniędzy po 89zł za wizytę. Ręce mi opadły.Teraz w sierpniu wybieram sie w swoim mieście do endo-poleciła mi go moja zaprzyjaźniona lekarka-podobno dobry.Dam znać. jestem z Wałbrzycha także gdyby sie okazał naprawdę ok to masz niedaleko. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deltam
Cześć nikili, oby ten endo w Wałbrzychu okazał się być dobrym lekarzem! Do Kiełczewskiej byłam już nawet umówiona, ale po przeczytaniu negatywnych opinii o niej (podobno ignoruje poziomy fT3 i 4 i w ogóle wiele innych spraw), darowałam sobie. Jeśli faktycznie ten endo, do którego się wybierasz, będzie ok, to jestem gotowa przyjechać do Wałbrzycha. Daj znać, jak poszła wizyta, ok? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monii27
Proszę o pomoc:( BADANIA!!! W 2 CYKLU W 3 DNIU (02.05.08) PROLAKTYNA-WYNIK 26,7 NORMY 4,1-28,9 jednostki ng/mL Badania zrobione 09.07.2008. 22 dc cykl 4. TSH Wynik : 3.63 Normy 0.41-4.01 Jedn. ulU/ml Testosteron Wynik : 90 Normy 9.4-56 Jedn. ng/dL Opad Wynik : 8 Normy 3-15 mm /1godz. CRP Wynik : 0,5 Normy 0-8 Jedn. mg/l Testosteron wolny: za 1,5tyg.wynik dopiero ;/ Badania zrobione 17.07.2008. 1dc cykl 5 ft3: 2.93 Normy 2-4.9 pg/ml ft4: 1.20 Normy 0.82-1.63 ng/dl jutro ide na Tpo czy ktoś mi powie o co chodzi z tymi wynikami bo się zmartwiłam. Myślałam ,że mam cukrzyce. Mam objawy : silna senność, płaczliwość,ciągłe zmęczenie, drętwienie rąk(lewej) uczucia zimna mierzę 173cm i waże 52-55kg.Raz jem jak szalona innym razem mogę przez cały dzień nic nie zjeść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monii27
Mój endo powiedział że jest źle :( :( ale jeszcze nie tragicznie, miałam rok temu jedno poronienie. I gdyby nie to,że mam problem z zajściem w ciąże Pewnie w życiu nie dowiedziałabym się o tarczycy:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość deltam
Monii27, masz na pewno podwyższone TSH, do zajścia w ciążę najbardziej optymalny poziom to 1-1,5. Do tego prolaktyna blisko górnej granicy normy - też przydałoby się ją zbić. No i jeszcze wysoki testosteron - możesz mieć PCOS, ale żeby to stwierdzić, potrzebne są jeszcze inne badania - FSH i LH w 2-3 dc oraz USG jajników. A jak poziom Twoich anty-TPO?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magi85
Witam, kiedys stwierdzono u mnie Haschimoto i niedoczynnosc tarczycy, od tamtej pory biore euthyrox, co jakis czas badam tsh i w zaleznosci od wyników przymuje odpowiednia dawke leku. ostatnio polecono mi rowniez wykonanie anty tpo, wynik jest ponad norme ale niejest bardzo wysoki. od jakiegos roku niebylam u endo a dawki euthyroxu konsultowalam z internista ( po ostatniej wizycie u endo i jego zaleceniach tsh rozregulowalo mi sie bardzo i dopiero teraz z tego wychodze-- wyniki mieszcza sie w normach, ale stracilam zaufanie do endokrynologow ---bylam u ok 5!) i niby wszystko jest ok ale zmeczenie i sennosc powracaja, wiec kompletnie niewiem czy to jest spowodowane... co do tych wszystkich ktorzy sie boja bo maja koszmarne wyniki to radze poprostu robic badania( na samym poczatku mojej choroby mialam rowniez ekg i eeg oraz biopsje tarczycy, oczywiscie tsh, ft3 i ft4) a pozniej badalam juz tylko tsh( no i ostatnio anty-tpo), radze sie niemartwic na zapas, kontrolowac tsh i przedewszystkim znalezc dobrego lekarza!!! obecnie tsh badam raz w roku, chyba za zauwazam jakies konkretne zmaianym ( zmeczenie, sennosc itd), jezeli chodzi o depresje to owszem zdarzalo mi sie popadac w strasz stany, ale znalazlam sposob---nie zadne tam lykanie kolejnych tabletek tylko sport---biegam, czasem jakis basen, czy dluuuugi spacer jak juz niemam sily na nic innego, to wszystko sprawia ze chociaz przez chwile niemysle o chorobie i o jej skutkach. radze sie porzadnie przebadac, znalezc dobrego lekarza, usmiechac sie przynajmniej raz dziennie do ukocanej osoby, myslec pozytywnie i dbac o swoje cialo i dusze... czasem jest mi cholernie ciezko gdy mysle ze moglabym miec problemy z zajsciem w ciaze, o tym ile spraw nieulozylo sie tak jak chcialam, ile bylo dni gdy niechcialo mi sie wstawac z lozka itd ale zawsze staram sie powtarzac sobie ze zycie jest za krotkie by sie smucic i zamartwiac...trzeba dzialac ! ah zapomianial jeszcze wspomnie i zapytac, oprocz choroby tarczycy jakies dwa lata temu stwierdzo u mnie bielactwo, ponoc niema na to leku, a te cholerne biale plamy doprowadzaja mnie do szalu i oczywiscie zakaz opalanie sie( bo promienie sloneczne tylko pogarszaja sprawe i bialych plam jest coraz wiecej) a zatemm mam pyatnie czy jest ktos taki kto ma problem z bielactwem ( ponoc przy chorej tarczycy niewolno wystawiac sie z abrdzo na slonce bo to moze wywolac te cholerne plamy) czy jakikolwiek lekarz uprzedzal was o mozliwosci wystapienia bielactwa przy chorej tarczycy? uwazam ze warto sie badac i byc pod kontrola dobrego lekarza( ja narzie tekiego szukam!) a wtedy przy odpoweidnim leczeniu i kontroli znikna stany depresyjnem, wieczne zmieczenie itd i wszystko bedzie ok ! niewarto lekcewazyc tej choroby bo jak ktos juz wczesniej wspomnial tarczyca potrafi wykonczyc caly organizm( mimo ze jest takimm malym organem, zabawne!) wiec duzo zdrowka zycze, cierpliwosci w szukaniu lekarza i powodzenia p.s. do śpioch111 niemartw sie tym ze niemozesz sie skupic nad nauka i niemozesz zapamietac i ze masz zmienne nastroje, poprostu zbierz sie "do kupy" i lecz sie i glowa do gory:) co do cukrzycy i tarczycy to czesto sie zdarza ze tarczycowiec ma cukrzyce wiec trzeba kontrolowac i jedno i drugie, ale mysle ze niepowinno by jakis powaznych problemow z leczeniem ( tyle ze czasem przy chorobach tarczycy chce sie jesc ale sie niema apetytu a cukrzycowiec musi kontrolowac to co je i kiedy je, ale znam ludzi ktorzy pogodzili te dwie choroby, wiec glowa do gory :) trzymajcie sie :) :*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość olook
Witam! :) Od roku mam problemy z tarczycą... Normalnie się tym nie przejmuję, bo pogodziłam się z chorobą.. ale cały czas przekadzają mi moje ręce.. Czytałam że przy zaburzeniach taczycy występuje 'drżenie rąk'.. to jest strasznie dziwne.. Nie wiem.. czy to jest do końca normalne.. czy może mam Parkinsona.. Proszę o radę.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy zawsze jest tak
ze jesli anty-tpo jest podwyzszone, to jest to hashimoto? nawet jesli anty-tpo jest nieznacznie podwyzszone np. 58 a norma do 34...to tez jest to hashimoto? i drugie pytanie czy hashimoto to dotyczy zawsze niedoczynnosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a mozna miec hashimoto
i nie miec niedoczynnosci? czy hashimoto wiaze sie zawsze z niedoczynnoscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagia
raczej niemozna miec tak ze jak sie ma haschomoto to niema niedoczynnosci albo nadczynnosci, ale pewna na 100 % niejestem, chociaz ta choroba polega chyba na tym ze czesc tarczycy np zmienia sie w tkanke laczna, wiec tarczyca nieprodukuje odpowiedniej ilosci hormonow przotrzebnych organizmowi, przynajmniej tak mi to kiedys wytlumaczyl lekarz, Co do wynikow anty tpo to ja mam 51 i niewiem czy to cos powaznego czy nie ale w przyszly wtorek ide do endo wiec jakby co to sie podziele info. Jezeli chodzi o klopoty z rekami to ja osobiscie niemialam z tym problemow, ale czasami sie tak zdarza ze sie trzesa, rowniedobrze moze to byc spowodowane zmeczeniem czy wlasnie hormonami, tylko sie tez zastanawiam czy przy cukrzycy niema tego typu problemow. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a przy hashimoto
to wystepuje niedoczynnosc, a nadczynnosc tez wystepuje przy hashimoto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gagia
jezeli bierzesz za duza dawke lekow to moze wystapic nadczynnosc, ale tak bez leczenia to niewiem czy przy has, wystepuje nadczynnosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość strachy na lachy P
jezeli jestes zdiagnozowany/na to anty tpo sie nieliczy tzn ze tego sie nielczy chyba ze przekarcza 2000/ 3000 wiec niema sie czym martwic !!!! przy chorobie haszimoto to jest normalne ze pojawiaja sie przeciwciala anty tpo !!! poza tym wyniki badan sa obciazone 30% błedem !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chuckydoll
moje wyniki 131. z forum wychodzi że mur beton mam to hashimoto ;/ umiera się od tego wcześniej? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Guzek
które guzki są gorsze, te zimne czy gorące??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kaśka23
Witam ja też robiłam badania antyTPO i szczerze wam powiem jak byłam u lekarza to nic z tego nie wiem mój wynilk to 421,00 norma 35,00.Nic konkretnego sie nie dowiedziałam tylko mam brać tabletki Letrox 50 i co miesiąc na wizyty sie pokazywać tylko pytam po co skoro nie każe mi lekarz robić żadnych badań?A tarczyce wykryto mi przy okazji badań na hormony przy leczeniu ginekologicznym.Może ktoś mi powie czy idzie sie z tarczycy na dobre wyleczyć?I czy problem z tarczycą może wpływać na fakt że nie umiem zajść w ciąże bo od lekarza sie nic nie dowiedziałam.Dziękuje za każdą rade:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
moj endo powiedzial ze te p/ciala anty TPO powoduja ze twoj organizm wytwarza p/ciala ktore niszcza gruczol tarczycy czyli ty sama ja sobie niszczysz i w zaleznosci jak wysokie miano tych przeciwcial tym bardziej ten stan jest zaawansowany.Ja mialam przy normie do 9 - 18 i stwierdzil ze mimo ze jest przekroczony to nie mozna mowic o hasimoto bo tak to sie okresla.Wlasciwie mozna mowic o tej chorobie jak sie ma powyzej 100.Poza tym przy tak wysokim wskaźniku jak zajdziesz w ciaze bedziesz musiala przyjmowac selen aby te p/ciala nie przeszly przez łożysko i nie zaszkodzily dziecku.Ja mialam problem z tarczyca i dlatego nie moglam zajsc w ciaze.Teraz od momentu leczenia zaszlam 2 razy niestety w obu przypadkach poronilam i bede musiala szukac przyczyn.Takze wyleczenie a wlasciwie zaleczenie moze pomoc Ci zajsc w ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajka22
odebrałam wyniki i anty -tpo wynosi >1000 czy ktoś zna dobrego endokrynologa z krakowa-pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość placekk
Mam pytanie: Czy wypadanie włosów też jest spowodowane zaburzeniami pracy tarczycy? Czy może ma to związek z braniem Euthyrox-u?? Proszę o odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eldida
Witam Wszystkich!!! Niedoczynność tarczycy to stan chorobowy spowodowany niedostateczną produkcją hormonów tarczycy. Najczęstszą przyczyną niedoczynności tarczycy jest przewlekłe autoimmunologiczne zapalenie tarczycy(choroba HASHIMOTO). Nadczynność tarczycy to stan chorobowy spowodowany nadmierną produkcją hormonów tarczycy. Najczęstszą przyczyną nadczynności tarczycy jest choroba GRAVES-BASEDOWA oraz wole guzkowe nadczynne. A więc podsumowując: 1) jeżeli choruje się na HASHIMOTO, ma się równocześnie NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY!!! 2) jeżeli choruje się na GRAVES-BASEDOWA lub ma się wole guzkowe nadczynne, ma się równocześnie NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY!!! Pozdrawiam wszystkich chorych na tarczycę!!! ;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eldida
A tak dla niewtajemniczonych chcę dodać, że ja mam Hashimoto, biorę regularnie Letrox(taki sam skład jak Euthyrox), wyniki się unormowały, są idealne, a co najważniejsze, zaszłam w ciążę! Płód rozwija się prawidłowo i jestem już w 25. tygodniu!!! Przewidywany termin porodu to 16.01.2009r. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki, które chorują na tarczycę! Głowa do góry! Z chorą tarczycą da się normalnie żyć, trzeba pamiętać tylko o regularnym przyjmowaniu leków, odwiedzać endokrynologa raz w miesiącu(gdy jest się w ciąży, jeżeli nie, to rzadziej;) ). Placekk! Wypadanie włosów jest spowodowane zaburzeniami pracy tarczycy, a branie Euthyrox-u może tylko i wyłącznie temu zapobiec! Tak więc pamiętaj o przyjmowaniu leków, nigdy nie przestawaj! One nie mają żadnych skutków ubocznych, bo są to przecież hormony potrzebne do prawidłowego funkcjonowania organizmu, których Twoja tarczyca nie wytwarza!!! Pozdrawiam!!! ;))))))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SkiLet
Czy ja wiem czy to tak do końca jest prawda, że ,,(...)1) jeżeli choruje się na HASHIMOTO, ma się równocześnie NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY!!! 2) jeżeli choruje się na GRAVES-BASEDOWA lub ma się wole guzkowe nadczynne, ma się równocześnie NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY!!!(...)'' Ja np. choruje na Hashimoto, hormony skaczą mi niemiłosiernie. Pani doktor patrząc na moje wyniki mówi, że raz mam niedoczynność, a raz nadczynność. Powiedziała również że to jest normalne przy tej chorobie autoimmunologicznej. Celem brania Euthyroxu jest właśnie obniżenie hormonów tak, aby były one prawidłowe.. przy hashimoto to jest bardzo trudne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eldida
Jak najprawdziwsze są stwierdzenia, że: 1) jeżeli choruje się na HASHIMOTO, ma się równocześnie NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY!!! 2) jeżeli choruje się na GRAVES-BASEDOWA lub ma się wole guzkowe nadczynne, ma się równocześnie NADCZYNNOŚĆ TARCZYCY!!! Euthyrox lub Letrox składa się z lewotyroksyny sodowej - syntetycznego hormonu tarczycy, będącego odpowiednikiem naturalnego hormonu wytwarzanego przez tarczycę. Leki takie jak Euthyrox lub Letrox bierze się i przy niedoczynności i przy nadczynności. Przy niedoczynności bierze się je w celu dostarczenia organizmowi hormonu tarczycy, których chora tarczyca nie wytwarza!!! Przy nadczynności stosuje się je pomocniczo wraz z innymi lekami - tyreostatykami (lekami przeciwtarczycowymi)! To leki przeciwtarczycowe obniżają hormony tarczycy, których tarczyca produkuje za dużo, a Euthyrox bierze się w celu uzupełnienia ewentualnego niedoboru hormonu spowodowanego braniem tyreostatyków!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saba76
Witam, U mnie stwierdzono nadczynność tarczycy TSH - 0,005. Pani doktor wysłała mnie na badania ft3, ft4 tpo i tg. Odebrałam wyniki : ft3, ft4 i tg w normie a TPO - >1000 !!!!!!. Jestem przerażona !!!!!. Wniosek że nie tylko przy niedoczynności może być ta choroba Hashimoto, Ja mam nadczynność i co ? taki wynik tpo ?. Jutro idę do swojego endo, boję się. Moja nadczynność pojawiła się po pierwszym porodzie w 2003r.w ciągu trzech miesięcy ją wyleczyłam, potem kontrolowałam ją co pół roku i było w miarę ok ( może niewielka niedoczynność) w 2007 zaszłam w ciążę ( po 2 latach starań) i jak urodziłam w 2008r to z powrotem dolegliwości powróciły. Zrobiłam sowie TSH i wynik 0,005. Endo wysłała mnie na TPO i jestem przerażona, być może że to hashimoto miałam w ciąży ? Całe szczęście że z dzidziusiem wszystko ok, chociaż nie wiem czy mogą być później jakieś problemy ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CHaza
Bo właśnie przy chorobie Hashimoto są takie skoki hormonów. Raz ma się nadczynność, raz niedoczynność.. Wiem z własnego przykładu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość JoannaJJ
Witam Mam problem z niedoczynnością tarczycy mojej córki. Może ktoś z Was ma jakieś doświadczenia w tym zakresie. Moja 9-letnia córcia ma wrodzoną niedoczynność tarczycy. Zawsze miała wahania jeśli chodzi o poziom TSH,FT3 i FT4, tzn. np. 2 m-ce brała dawkę Letroxu 50 mg, po czym musiała mieć zwiększoną do 75 mg, a po kolejnych ok. 2 m-cach znów 50 mg, albo nawet 37,5. W ubiegłym roku trafiłyśmy do dociekliwej pani doktor, która postanowiła sprawdzić skąd te wahania i po USG tarczycy oraz badaniu scyntygraficznym dowiedziałam się, że moje dziecko nie ma w szyi tarczycy. Może ma ją gdzieś indziej, ale na pewno nie w szyi. Już się do tego przyzwyczaiłam, chociaż pani doktor, twierdzi, że musimy wiedzieć gdzie ta tarczyca jest, w razie czego. Bo skoro coś tam wytwarza to musi gdzieś być. Problem w tym, że moja córcia z dziecka z niedowagą w wieku do 4 lat(kiedy miała roczek ważyła 7 kg - czyli tyle co półroczne dziecko), przemienia się w dziecko z nadwagą. Przy czym nie je dużo, raczej nie lubi słodyczy, chipsy raz w tygodniu - sobotę święto :). Ja cały czas uważam, że to wina tarczycy, a nasza lekarka, że hormony są pod kontrolą, sztucznie wyrównywane, ale jednak i nie ma prawa przybierać na wadze. Corka ma 130 wzrostu i waży 32 kg, ale jest wyraźnie zaokrąglona, zwłaszcza brzuszek. Mam wrażenie, że ona ciągle przybiera na wadze. Bardzo proszę o informacje, może ktoś z was ma podobne dośwaidczenia. Z góry dziękuję i pozdrawiam Joanna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alk65
Witam! Na hashimoto choruję 1.5 roku. Obecnie wynika badań w normie. Przyjmuję rano Novotyral 74 i po południu euthyroks 0,25. Mam jednak problem, bo nadaj mam skoki nastroju, bolą mnie stawy i kołacze serce. Kiedy mówię o tym mojej endo to ona na to , że to nie od tarczycy. jednak wydaje mi się, że to skutki uboczne przyjmowania leków. Czy ktoś też ma podobne objawy po tych lekarstwach? Jedynie pocieszające jest to, że nadania TSH mam w normie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
ja mialam kolatania serca przy tym jak bralam euthyrox...po jego odstawieniu rowniez.I wyszlo ze cos tam z sercem mam i biore bisocard i jest oki.U mnie faktycznie branie euthyroxu nie mialo nic wspolnego z kolataniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×