Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość jagodina

Badanie anty-TPO

Polecane posty

Gość renatula
Witam ! Mam 43 lata - Hashimoto dopiero została u mnie zdiagnozowane po 10 latach leczenia mnie na inne dziwne schorzenia związane z chorobą stawów (nawet operacja była w planie), złym samopoczuciem (zdiagnozowano stan depresyjny), otyłością (endokrynolog zaproponował dietę 1000 kalorii i osiadł na laurach) itd.... w końcu usłyszałam, że mój stan jest taki a nie inny bo "taką ma pani urodę". :-)))) Dlatego popieram wypowiedzi moich poprzedniczek, że zmiana lekarza ,kiedy czujecie się źle mimo działań lekarskich - WSKAZANA a przynajmniej konsultacja u drugiego specjalisty w tej dziedzinie. Więc jeśli lekarz wmawia Wam, że samopoczucie czy wyniki macie takie a nie inne bo "taka jest wasza uroda" - nie wierzcie w to !!! Nie dajcie się zbyć w ten sposób! Walczcie o swoje zdrowie i życie !!! Swoją drogą przykry jest fakt, że lekarze często człowieka nie traktują poważnie i trzeba samemu , na własną rękę dociekać co nam dolega. Mam nadzieję, że większość z Was miała więcej szczęścia. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów. Trzymajcie się !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ciakosn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość213
A Wy jak uważacie... Czy katastrofa w Czarnobylu miała coś wspólnego z dzisiejszymi zachorowaniami na różnego rodzaju choroby tarczycy?? Sama zaczynam się zastanawiać, czy to podawanie w szkołach jodu nie wywołało czegoś zaburzającego poprawną pracę tarczycy.. Dla przykładu..: Mój tata nie pił wtedy tego jodu i jest teraz zdrowy.. natomiast mama piła.. i niestety jest zmuszona się teraz leczyć.. (ja również..) Napiszcie co Wy o tym sądzicie.. Pozdrawiam serdecznie wszystkich.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
Dziewczyny nie znam sie na normach anty-tpo prosze o pomoc.Dowiedzialam sie nie dawno ze mam lekka niedoczynnosc tarczycy - lekarz zlecil badanie anty-tpo i wynik mam : 18,4 U/ml nie mam niesty zaznaczonej normy.czy wynik jest ok czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość renatula
Do "gość 213" Z tym jodem może być "coś na rzeczy" .... też otrzymałam po Czarnobylu dawkę jodu i znam co najmniej 5 osób z przewlekłym zapaleniem tarczycy, którym też w tym czasie podano zapobiegawczo jod. Do "ania j" Nie pamiętam dokładnie (może ktoś mnie poprawi) ale norma max. TPO wynosi 35 lub 45, więc tak czy inaczej Twój wynik jest OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
Do ''Renatula'' Ale chyba to zalezy w jakich jednostkach jest badane bo spotkalam sie ze badania byly wykonywane ul/ml a ja mam u/ml

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
dlatego mam watpliwosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bestka
A ja jestem po nieudanych in vitro, niby wszystko jest ok i przyczyna niemożności zajścia w ciążę nie jest znana. Ostatnio lekarz gin. zalecił mi zrobienie badania na anty hpo tylko nie wiem co to badanie ma pokazać. Na forach czytałam, że podwyższone czy zaniżone to nie jest przeszkodą w zajściu w ciążę. To o co chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena.
dowiedizlam sie niedawno ze choruje na niedoczynnosc tarczycy. Mialam robione badanie anty-TPO, i wyszlo mi 419. Czy coś jest ze mną nie tak!? Pozatym mam jakies guzlki na tarczycy. Pomóżcie mi prosze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
ze prawdopodobnie masz hasimoto,ale nie powiem Ci co sie z tym robi bo czytalam ze chyba oznacza sie te ciala raz w zyciu i nic sie nie robi.,bo nie jest znana przyczyna tej choroby.Ja tez to mam bo wynik jest 18,4 a norma od 0 do 9 ,wiec przekroczone....a ja bylam w ciazy tylko ze poronilam.No i staralm sie o ta ciaze 3 lata!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashimotka
Marleno, zgodzę się z Anią J. Najprawdopodobniej masz wole guzowate Hashimoto. Guzki, wysokie Anty-TPO.. są to jedne z najczęstszych objawów tejże choroby. Najlepiej poproś lekarza pierwszego kontaktu, aby dał Ci skierowanie do dobrego endokrynologa. Ps. Zrób sobie też badania typu: cukier itp. gdyż przy Hashimoto często (ale nie zawsze) ma się też cukrzycę i inne choroby autoagresywne... Pozdrwiam. :) Trzymajcie się!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marlena.
dziękuje za informacje. Pozdrawiam;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gwiazdka.
Czyli z tego co tu czytam, to mogą być problemy z zajściem w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
ja mam wlasnie problem z zajsciem w ciaze,a mam niedoczynnosc.jak wyrównam hormonki to sa duze szanse!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hashimotka
Najważniejsze, aby dobrać odpowiednią dawkę hormonów, a reszta zależy już tylko od nas.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
czy ja wiem jakos ostatnio optymizmu mi brakuje ... mysle ze ciezko zajsc w ciaze ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was Dziewczyny :) Moja rada... Najlepiej pójśc do lekarza - On powie co i jak i zajmie się Wami :) Każda z nas jest inna i potrzebuje innej opieki i badań. Mam nadzieje,że od początku przeczytałyście co piszemy na tym forum...więc wiecie,że też miałam problem z zajściem w ciąże :( Jednak teraz jestem w 5 miesiącu :) i Dzidziuś rozwija się prawidłowo :) A mogę powiedziec,że zawdzięczam to dwóm moim lekarzom, endokrynologowi i ginekologowi- zajęli się mną bardzo dobrze. Zawsze mnie wspierali i razem ze mną cieszą się miją ciążą. Endikrynolog wyrównał mi hormony później z narzeczonym staraliśmy się o zajście w ciąże i jak tylko było prawdopodobieństwo,że zaszłam to Ginekolog od razu dał mi serie zastrzyków podtrzymujących ciąże. Teraz mam 2 wizyty miesięcznie u lekarzy i co miesiąc wyniki. Wszystko jest w jak najlepszym porządku :) Więc jeszcze raz życzę Wam wszystkiego najlepszego i nie bójcie się lekarzy. Oni są po to by nam pomagac. A tu na forum jesteśmy po to by się wspierac :) Jeszcze raz wszystkiego dobrego !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
Babatka a jakie zastrzyki dostawalas-pamietasz moze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bardzo pamiętam ... ale chyba caprogest-albo coś w tym rodzaju Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siu
Hej u mnie odkrył hashimoto...ginekolog. On też rozpoczął leczenie małymi dawkami sterydów-w ciągu 9 miesięcy poziom anty-tpo spadł u mnie z 2310 do 653 IU/ml. Jestem też pod kontrolą endo, biorę eutyrox. Co prawda endo nie była zachwycona sterydami, ale wyniki ją przekonały, że w moim przypadku skutkują. Mam zamiar zwalczać te przeciwciała dalej, bo podobno mogą atakować inne organy. O ciąży nie wspominając :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
No i stał sie CUD jestem w 5 tygodniu ciazy , wiec dziewczyny nie zalamywac rak dobry lekarz , wyrównac hormonki i bedzie i Cud u WAS!Poza tym mi gin wspominal ze przy wysokich anty cialach bierze sie selen aby te anty ciala nie przenikly przez łożysko i bedzie dobrze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikili
Ale się naczytałam ufff cześć. ja od 3 lat choruje na niedoczynność,(mam 28) mój wynik TSH skacze sobie jak chce,choć ostatnio był idealny ale za szybko sie cieszyłam:((miesiąc po już tsh 5,58 i do tego robiłam TPO i tez słabo wypadło 382. Zmieniam już 3 lekarza wciąż szukam idealnego-może znajdę. Teraz padło na Wrocław zobaczymy.Co do wybuchu w Czarnobylu zgadzam się, że podawany później jod miał duże znaczenie, ale powiem wam że predyspozycje genetyczne też. W mojej rodzinie 2 kuzynki chorują na nadczynność, moja ciotka tak jak ja niedoczyność i moja mamuśka też. Pozdrawiam wszystkie przyszłe mamuśki-mam nadzieje że tez mnie to czeka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ania j
Nikili Ciebie tez czeka to szczescie tylko musisz znalezc dobrego lekarza endo i gina.Mi sie udalo,i mam nadzieje ze tym razem sie uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikili
Aniu j Dziękuje za ciepłe słowa i wierzę ze będzie tak jak mówisz.Pozdrawiam Ciebie i maluszka w brzuszku:))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość CONNIB
Cześć,mam pytanie czy przy TPO 443 i prawidłowyh hormonach TSH I FT4,odczuwa się jakieś skutki uboczne Hashimoto np.senność,czy dopiero jak hormony są niewporządku są jakieś skutki uboczne.dziękuję za wszelkie odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śpioch111
Witam wszystkich! Wiemże wiele osób zadawalo już tego typu badania ale nie mogę się powstrzymać. Mam problem z moją tarczycą. NIedawno poszłam do mojego lekarza rodzinnego po zaśwaidczenie na studia. Mam 20 lat. Lekarz skierował mnie na badania krwi bo "nie podobała mu się moja tarczyca". Niestety mam tz. wole. Wiem że jako mała dziewczynka przyjmowałam już jakieś leki na niedoczynność lub nadczynność tarczycy i lekarze byli zdziwieni że jako mała dziwczynak przyjmuje tak ogromne dawki. Ale [powróćmy do teraźniejszośći. Wyniki: TSH # generacja wyszło mi 3.29 uIU/ml a anty-TPO 314 IU/ml. Lekarz dał mi skierowanie do endo z diagnozą chora tarczyca. Sam lekarz podejrzewa że mam guzka w tarczycy. NIe wiem co robić zwłaszcza że w tym roku nie dostanę się już do endo bo nie ma wolnych miejsc a leczenie prywatne jest zbyt drogie. Do tego od jakiegoś roku zauważylam zmiany w moim zachowaniu. Jestem smutna i przygnebiona. Wszystko widzę w czarnych barwach. Dochodziło już nawet do mysli samobójczych ... Jako licealistka byłam bardzo aktywna. Teraz nie mogę się za nic zabrać. NIe udało mi się na studiach. Nie potrafię się uczyć mimo że siedzę przed ksiąrzkami bardzo długo. Niby pamietam a na następny dzień już prawie nic. NIe mogę się skoncentrować. Jestem senna i najchętniej bym lerzała tylko w łóżku. Ech, nie wiem co się dzieje. Do tego mam często momęty kiedy boli mnie serce. NIe moge się wtedy uspokoić. Mam napady agresji i lkęków. Co sie ze mną dzieje! Prosze niech ktoś odpisze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śpioch111
Witam wszystkich! Wiem że wiele osób zadawalo już tego typu badania ale nie mogę się powstrzymać. Mam problem z moją tarczycą. Niedawno poszłam do mojego lekarza rodzinnego po zaśwaidczenie na studia. Mam 20 lat. Lekarz skierował mnie na badania krwi bo "nie podobała mu się moja tarczyca". Niestety mam tz. wole. Wiem że jako mała dziewczynka przyjmowałam już jakieś leki na niedoczynność lub nadczynność tarczycy i lekarze byli zdziwieni że jako mała dziwczynka przyjmuje tak ogromne dawki. Ale powróćmy do teraźniejszośći. Wyniki: TSH 3 generacja wyszło mi 3.29 uIU/ml a anty-TPO 314 IU/ml. Lekarz dał mi skierowanie do endo z diagnozą chora tarczyca. Sam lekarz podejrzewa że mam guzka w tarczycy. Nie wiem co robić zwłaszcza że w tym roku nie dostanę się już do endo bo nie ma wolnych miejsc a leczenie prywatne jest zbyt drogie. Do tego od jakiegoś roku zauważylam zmiany w moim zachowaniu. Jestem smutna i przygnebiona. Wszystko widzę w czarnych barwach. Dochodziło już nawet do mysli samobójczych ... Jako licealistka byłam bardzo aktywna. Teraz nie mogę się za nic zabrać. Nie udało mi się na studiach. Nie potrafię się uczyć mimo że siedzę przed książkami bardzo długo. Niby pamiętam a na następny dzień już prawie nic. Nie mogę się skoncentrować. Jestem senna i najchętniej bym leżała tylko w łóżku. Ech, nie wiem co się dzieje. Do tego mam często momenty kiedy boli mnie serce. Nie moge się wtedy uspokoić. Mam napady agresji i lęków. Co sie ze mną dzieje! Prosze niech ktoś odpisze ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikili
Connib Z posiadanej wiedzy:)) to porostu twój organizm jeszcze nie uszkodził tarczycy na tyle aby miała problemy z produkcja hormonów. Nie wykluczone ze to kiedyś nastąpi-musisz pilnować badań TSH. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikili
spiochu ja tez mam problemy z koncentracją, wybuchami nerwów i ciągłym spaniem. Kupowałam różne suplementy diety na to aby nie spać, pije mocna kawę. Średnio to wszystko pomaga. Po prostu sie nie poddaje, jak robie sie senna w ciągu dnia to szukam sobie jakiś zajęć aby tylko nie usiąść. Co do koncentracji nie jest z nią aż tak źle więc nie podpowiem metody, a nerwy no cóż ciężko je opanować jak się człowiek rozkręci. Bliskich mi przepraszam oni rozumieją a innymi się nie przejmuj. Nic im sie nie stanie. Polecam jakakolwiek formę aktywności fizycznej trochę nerwy sie utemperują. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śpioch111
Dziękuję nikili ale czy to oznacza że jestem chora? Co do aktywności fizycznej to ćwiczę od ponad roku gimnastykę codziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×