Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

martaanna

Świeżo Upieczone Mężatki

Polecane posty

Gość
pare razy odczuwałam takie bóle jak przy okresie ale raczej na poczatku a potem już nic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie Kochane! Koniec roku się zbliża i ręce mam pełne roboty Ale myslę o Was!!1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emsy - pamiętaj, że pracę powinno się dawkować. 🌻 dla zapracowanego ciała pedagogicznego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Hej dziewczynki! Ja jestem teraz mało dostępna, bo zmieniłam biuro i w ogóle sporo zmian :) Dzisiaj wyszłam z pracy wcześniej i popędziłam z mamą na zakupy dzidziusiowe :D ale ubaw! Babcia wpadła w trans i za nic dla dzidziusia nie pozwoliła mi zapłacić (mam teraz wyrzuty sumienia). Ja zapłaciłam tylko za swój szlafrok, koszulę do szpitala i biustonosz do karmienia. Z ciuszków mamy wszystko + rożek + kocyk. Zostały drobiazgi typu smoczek, butelka, szczotka do włosów, ... i kosmetyki oraz laktator. chciałam ręczny i Pani w jednym sklepie poleciła jakiś za 115 zł a był drugi prawie identyczny za 45 zł... jeśli będę pewna, że warto dać więcej to kupię droższy, ale ekspedientka nie miała argumentów, więc chciałam zasięgnąć rady specjalistek. Proszę Was MAMUSIE o informacje jakie laktatory są OK? :) No więc teraz będę już spokojniejsza, jeszcze pranie i prasowanie no i można pomału torbę do szpitala pakować :) Jejku są takie słodkie rzeczy, że tylko mieć wagon pieniędzy i kupować :D a dzieci tak szybko rosną, ze nie można za bardzo z kupowaniem nadążyć. Nogi mi chyba zaraz odpadną ale cóż :D idę odpocząć. Buziaczki dla wszystkich nie mamuś, mamuś, przyszłych mamuś, pociech i fasolek 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agital, z laktatorem możesz się wstrzymać. Na początku jest on zbędny, bo maluszek i tak cały czas wisi \"przy cycu\". Niepotrzebne używanie laktatora może tylko zaburzyć laktację. Przydaje się bardziej wtedy, kiedy maluszek jest już troszkę więszy, a Ty chcesz odciągnąć pokarm \"na potem\", bo np. nie będziesz miała możliwości przystawienia do piersi. Ja nic konkretnego Ci nie polecę, bo nigdy nie odciągałam pokarmu, ale słyszałam, że małode mamusie chwalą sobie elektryczne z regulowaną siłą \"ssania\", bo ręcznym trzeba się podobno nieźle namachać. Może położne w szpitalu Ci coś polecą, ja słyszałam, że avent jest dobry. A tak w ogóle to pozdrawiam Was wszytskie serdecznie. Nie odzywam się, nie odzywam, aż tu nagle wyskakuję jak Filip z konopii.. hihihi A to dlatego, że temat jest mi akurat bliski. Chcoiaż Zosia powoli rezygnuje z piersi, chyba uznała, że jest już duża, a cycuś dla maluszków :( \"Korzysta\" tylko raz w dzień (i to nie zawsze) i raz w nocy. Ja bym nawet nad tym nie ubolewała, ale ona nie chce mleka z butli :((( Ratujemy się więc kaszkami. W każdym razie dla każdej z Was z osobna 🌼 i dla wszystkich 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Miki dzięki właśnie miałam zamiar zapytać w szpitalu. Ja słyszałam, że na początku się laktator przydaje zanim karmienie się ureguluje, ale ja sie nie znam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczynki:) hmmm co u mnie:) a rosniemy:) chyba szybko bo to koniec 11 tygodnia a ja juz mam lekka piłeczke:) dopasowane spódnice i spodnie to masakra:) wie kupiłam pare przyszłosciowych ciuszków i troche dostałam od kolezanek:) wiec naga nie bede chodzic:) z bluzkami nie mam problemu ale z dopieciem sie :) hahahhahhahahaha nio cóz kazdej inaczej rosnie:) a mi jakos szybko:) nio cóz póki co kg nie mam na + wiec nie jest jakos tragicznie:) agitalku kurcze dopiero robiłas testa a teraz torbe pakujesz:)ale ten czas leci:) ja 11 czerwca kolejna wizyta:) oj juz sie nie moge doczekac:) miłego dzionka:) leseczki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Validos - juz 11t.c??? Jej, jak to leciiii:) Dbaj o siebie!!! Buziaki dla Was! Dzisiaj walczylismy z przemocą - akcja w całym kraju:) Ale umęczyłam się:( Pozdrooooowionka!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie!!! Zalatana jestem, bo przyjechali do mnie rodzice z Polski. Zwiedzamy i spacerujemy co nie miara. Ledwo zyje. To juz nie ta \'mlodosc\' co kiedys. Co do laktatora to kolezanka polecala mi MELEDE, nie wiem sama, bo ja nastawiam sie na karmienie piersia i butelek tez za duzo nie chce kupowac.Jak bedzie trzeba to wysle meza do sklepu po tego typu sprzecik. Validosku typuje syna. Rzeczywiscie ten czas leci jak szalony. To juz 11 tc. Trzymajcie sie cieplutko. Alice jak tam pecherz i ta bakteria??? U mnie na razie spokoj. Oby to nie byla cisza przed burza. Nastepna wizyta 24 czerwca i od razu pierwsze ctg bede miala robione. Emsy!!! Jak tam u Was? Pomogly nasze kciuki? :-) Buziaczki i pozdrowienia dla wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Weekend!!! A my jutro idziemy na weselicho do znajomych, a dzisiaj na polter:) Pozdrawiam!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Emsy, a co to jest polter? :) My też jutro na weselicho ;) :P Miłego weekendu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Polter to taki wielkopolski zwyczaj, że dzien przed weselem u panny młodej tłucze się szkło na szczęście a potem młodzi to muszą posprzątać, jest też mały poczęstunek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa, to na Śląsku też to czasem bywa:) Tyle że nie zawsze chodzi o dyskretne szkło, czasami podobno idą w ruch umywalki czy nawet klozety.. (sic!)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was serdecznie - właśnie dziś wróciłam ze szpitala, gdzie spędziłam czas od środy :( trochę kroplówek z magnezu, leżenie i wracam do życia. Teraz mam odpoczywać i uważać na siebie albo znowu szpital :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alice:( strasznie mi przykro teraz musi byc juz dobrze:) dbaj o siebie i malenstwo! mnie łep dzis boli:( i cos ma z zoładkiem:( wiec dzien raczej taki leząco -wypoczywajacy miłego popołudnia !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie kochane kobietki:) Pewno już o mnie całkiem zapomniałyście, bo jestem paskuda i się nie odzywam, ale jestem z Wami. Szczególnie na dniach myślę o Agitalku, bo wielki dzień już blisko, choć jak najbardziej o wszystkich dziewczynkach też. NIe piszę ostatnio w ogóle, bo wykańczamy mieszkanie, a że wszystko praktycznie (łącznie ze stawianiem kilku ścianek, kładzeniem podłóg itd) wykonujemy sami, więc całe dnie spędzam na budowie. Jak wracam to padam do łóżka i tak w kółko. Jutro na dodatek sporo załatwień, ale tego rodzaju praca uskrzydla:)!!!! Buziaki wielkieeeeee!!!! dla wszystkich wspaniałych kobietek i niektórych mężczyzn w naszym towarzystwie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postarałam się coś looknąć na to co piszecie:) Alice, 1,8 kg w 18 tc to bardzo dobry wynik. Ja miałam właśnie blisko 20 tc około 2 kg na plusie, a skończyło się na 8 kg na plusie tuż przed porodem i 10 na minusie przy wypisie ze szpitala. Jak na razie nic nie tyjesz, tylko przybywasz na wadze, a to warto rozgraniczać:) Agitalku, mnie się laktator przydał, choć odrobinę mogłam dzięki niemu dać mojego pokarmu Maleństwu, tak, że różnie to wygląda. Mam laktator Avent mechaniczny (kupiłam na Allegro cały zestaw - butelki, wyparzacz mikrofalowy i laktator) A_guuu, bardzo mi przykro z powodu tej sprawy z domem:( Validosku, ten czas naprawdę galopuje niesamowicie, 11tc!!, (acha, nie przesadzaj z ubrankami "przyszłościowymi". Grudniowe dzidziusie są bardzo łaskawe pod względem garderoby. Wtedy gdy już są największe to bez większego problemu mieszczą się pod zwykłymi sweterkami:) Tak w ogóle to bardzo serdecznie gratuluję kolejnych rocznic:) Buziaki!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedysiu nikt nie zapomniał o Tobie:) wiem ze wykanczasz mieszkanko:) i wiem co to znaczy a raczej sie przekonam na wakacjach:) jak bedziesz miała jakies fotki Piotrusia to bardzo prosze:) co do ubranek to kupiłam 4 bluzki i 2 spódnice i reszte dostałam wiec nie chce szalec z rzeczy wykorzystam po ciazy wiec nie boli mnie ze tylko na chwile:) moje starsze dziecko \"siostra\" pojechała do Niemiec :) wiec ja póki co bede delektowac sie pustym dodmem \"gdy nie ma dzieci w domu to jestesmy nie grzeczni:) kurcze we srode mam wizyte kolejna:) a juz sie boje!!!! :( czy kazda z Was tak miała? czy ja panikuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Alice, uważaj na siebie!!! Leżeć, odpoczywać, a jak buszować, to tylko po Kafe na przykład ❤️ Kiedyś, super, że dopieszczacie gniazdko:) Validos, tylko nie roznoście mieszkania w perzynę, zalegając w pierzynie, hehe ;) U mnie... Praca, praca, praca... Nie mam za bardzo o czym pisać;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Zabu u mnie podobnie, sporo pracy (siedzę teraz w innym biurze). Jakoś nowości brak więc rzadko sie odzywam. Pozdrawiam wszystkich! 😘

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i zapraszam na kawkę \\_/} Wiecie co, ledwo wyszłam ze szpitala a już mnie nosi :P Wymyśliłam wczoraj, że może na zbliżającą się rocznicę ślubu zabiorę męża do Kazimierza. Nigdy nie byliśmy a przed przyjściem malucha chciałabym tam pojechać....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !!! Alice, Validos, Agitalku!!! Dbajcie o siebie i Wasze Fasolki w szczegolnosci. Alice to widze, ze masz ten sam syndrom wiercipiety co ja. Jak tylko wyzdrowialam po odklejeniu sie lozyska to popedzilam w \'lekkie\' gorki. Czulam sie jak mlody Bog. Doszalm do tego, ze organizm sam mi podpowiada na co ma sile a na co nie. Czasem pojde na spacer do miasta i ledwo wracam, a czasem moge przeplynac 10 basenow tam i spowrotem i jest ok. U mnie zalezy to od dnia i pogody. Ogolnie sie oszczedzam i obecnie urlopuje w domku sama, bo maz nie dostal wolnego. Porzadkuje mieszkanko i snuje dalekosiezne plany. :-) Na weekend bylismy u rodzinki (dalszego kuzynostwa). Tak bylo cudnie i nakrecili nas pozytywna energia, ze teraz naszym nastepnym marzenie, bo pierwsze sie w polowie spelnilo (bedzie baby) jest wybudowanie domu. To sa na prawde dalekosiezne plany, ale gdzies tam w podswiadomosci mysle, ze sie uda za pare lat. Zabulinko mam biznesik. Strasznie spodobaly mi sie Twoje slubne fotki. I tak mysle i mysle czy przypadkiem nie moglabym Ci napisac co bysmy chcieli na naszym wesle a Ty bys mi cennik wystawila za taka usluge. Hmm? Co Ty na to? Wszystkikm buziolki i zyczymy milego dnia. Ja ide porzadkowac dzieciecy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agital, już niebawem nowości u Ciebie będzie aż nadto, hehe;) ❤️ Alice, ale Cię nosi!! A możesz sobie robić takie wycieczki? Tydzień po szpitalu??? Zaręczona, a ja myślałam, że Ty już po ślubie, tylko Ci nick został ;) :) ..ale Ty przecież poza Polską urzędujesz? My "obskakujemy" woj. śląskie i małopolskie, gdybyś wesele planowała w którymś z nich ( w terminie, który mam jeszcze wolny) to jak najbardziej, czuję się zaszczycona i byłoby mi bardzo miło:) Ja dziś "cierpię za milijony". zapchlona alergia, a właśnie wróciłam z pleneru wśród lasów i łąk.. chyba się pójdę zastrzelić :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabu - to Ty jesteś alergiczką?? Współczuję Ci ogromnie... 🌻 Nosi, nosi - koncepcje dojrzewają i już zamiast Kazimierza myślałam o Pradze :P To dlatego, że dziś poczułam się jak młody bóg... Miłej nocki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Megaalergiczką. Mój M zresztą też - a że to jest w allelach dominujących przekazywane, nasze hipotetyczne dzieci miałyby przekichane... dosłownie i w przenośni.. ale tak całkiem poważnie, to z takim obciążeniem z obydwu stron miałyby duże prawdopodobieństwo astmy (ja mam astmę sezonową na tle alergicznym). No ale oczywiście jak widzę piękną łąkę, a jestem z Parę na sesji, to się nie mogę nie wyciorać po wszystkich możliwych zielskach dla dobrego ujęcia :P Praga... Alice, oby Ci siły sprzyjały ❤️ :) Czy to, z czym wylądowałaś w szpitalu, to coś, nad czym możesz teraz panować, wiedząc o tym? Jeżeli tak, to może i Praga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabulinko:) jak nasze spotkanie:) słonko masz jakiegos lekarza od alergii w krakowie własnie dzis z moim sie pozarłam bo ledwo oddycha a do lekarza nie pójdzie niech zacznie mi sie dusic to umre:( hmmm niestety nasze dziecko tez moze miec alergie ale mam nadzieje ze bedzie zdrowe po mamusi:) Agitalku kiedy rodzisz:)????? juz niedługo:) Dzis o 15 jade do banku po kredyt a o 17.30 do lekarza ! prosze o kuciasy:):

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buziaki!!!! Validos - kciuki murowane:) A Wy za mnie jutro, bo mam wycieczkę klasową - juz się denerwuję:) wiecie jak to jest... cudze dzieci itd.. Pozdrawiam wszystkie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Validosku niebawem niebawem termin mam na 19 lipca :D wyprawka zakupiona w większości :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×