Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mary z cleveland

jezyki polski w ameryce pojechalem kara do bary

Polecane posty

straszne to jest co tu piszecie, ale i smieszne:D:D najlepsze z tego wszystkiego jest pewnie to, ze ci ludzie, ktorzy wlasnie wtracaja takie spolszczone angielskie slowka tak naprawde wrecz dukaja po angielsku, bo nawet nie mozna tego mowa nazwac. Ja bylam w usa tylko 5 miesiecy i spotkalam tylko 2 Polakow w tym czasie, ale co od nich uslyszalam to bylo: \"u nas sa czipowe kary\" (cheap cars :D), \"rentujemy naprawde najs apartament\" :D i chyba to wszystko, jak mi sie cos przypomni to dopisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, macie racje ci co najwiecej wtracaja to maja kompleks bo nie mowia. Mi sie zdarzy wtracac, ale nigdy nie odmieniam, nie robie z tego dziwolagow jezykowych... -da mi pani tego czikena, ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bardzo czesto wszystko jest
na... selu, ha ha ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Present
smiejesz sie z kogos, a sama piszesz ze wschodnie to south :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klociua
ale co w tym smiesznego ze łączą słowa polskie z angielskim?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość floridian bjacz
ja dodam pare od siebie: kolnij do mnie na sel ten twoj kar to straszliwy dzionk wczoraj mialem aksidenta pelno na ulicy kapow(cops) przywiozles sosydze z czikago? mieszkam na florydzie i niestety malo tu polaczkow. Niedawno jednak bylem w Czikago i kopara opadla mi do floru:) czikago rulezzz pozdro dla princess

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do Odmieniajacych
Co w tym smiecznego? Bo w angielskim nie ma odmiany. A wymyslanie dziwolagow jezykowych brzmi jak slang wiezienny... bleee. Jesli kogos to podbudowuje to... feeee! Jak ktos nie zna na tyle polskiego ze musi sie podbudowywac wyrazeniami z obcego jezyka (ktorego tez nie zna) to tez feee.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chikenowaha hahaha
Popieram powyzej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Byla Barmanka
A mnie dziwi nieznajomosc polskiej odmiany przez przypadki!!! Kazdy chyba slyszal, ze ktos dostal tego CZEKA albo tego CZEKA nie dostal. O co chodzi? Przeciez slowo to jest w jezyku polskim i mowi sie, ze nie ma CZEKU, czeku sie nie dostalo, ten czek sie skasuje!!! Druga sprawa top slowo Bar i rowniez glupawa odmiana u ludzi, ktorzy zdaje sie podstawowki nie skonczyli, oni to wlasnie jada do TEJ BARY, postawia cos na BARZE, ta BARA im sie podoba, jakie bara-bara? Przeciez jest BAR, na BARZE, pod BAREM, do BARU!!! O CO, K... CHODZI?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość popieram o to barach i czekiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chica22
dla mnie to nie jest śmieszne tylko żałosne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszciewiecej
stukam sie w glowe i smieje w glos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawda prawda
witam Mi sie wydaje że tylko polacy ktorzy mieszkają "na polakowie" tak mówią . Mieszkam w Californi 15 lat i pamietam jak byłam mała przyjechali znajomi z "czikago" i ja ich ani po polsku ani po angielsku nie rozumiałam !!!Rok temu miałam zaszczyt odwiedzic "czikago" i znajomych rodziców --"kary na kornerze ", albo "nie badruj wujka "itp to normalka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Prawda prawda
o przypomiało mi sie jeszcze Mery krysmus ide na luncz mój huzbant(mąz )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Agusia-81
Przypomnialo mi sie jeszcze kilka: dobry dil, mieszkac na saucie, brac pilsy, usiasc na tym kauczu no i dac oukej, nol problem... ;-). Pozdrowionka!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evica
Ja tez znam kilka - daj mi tego piczesa (peach - brzoskwinia) -on takim dziongiem jezdzi -nie baderuj mnie -taki ladny plejs rentujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evica
no i jeszcze to: - kurtke powies w klozecie (closet - szafa) - ladne te wasze gabinety( cabinet - szafka, np kuchenna)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ho ho ho
a slyszeliscie piosenki Malego Wladzia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fela-Mela
- upieklam dzis Cake'a (kejka) - zadzwon na moj cell

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evica
wy jestescie jacys syk ( sick - chorzy," nienormalni")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinkowaaaaaaaa 24
closet - z czepianiem sie o to nie zgodze sie, bo nie do konca to szfa, nie do konca garderoba ani wneka scienna :) i sama nie zawsez wiem jak to po polsku nazwac :) poza tym cos o mnie ja mam apartment na soucie czikago morgec place i insiure mam ale musze skanselowac bo mi dali lepsze dil gdzie indziej, cara stawiam na locie przed domem i cornerstoara mam blisko. i do mola jezdze czasem zeby sele posprawdzac ale dzionkow nie kupuje! czasem biore jak cos jest hafoff . pracuje w ofisie u kontraktora ale czeki sie czadem bansuja to musze looknac czy nie ma innej joby gdzies. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość evica
no to calkiem fajnie u Was na tym saucie w czikago

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość swinkowaaaaaaaa 24
nawet nie wiesz jak fajnie, cary sa - plejty i insure latwo zalatwic, selow duzo, moli tez :) , troki nie jezdza, nie paleta sie garbec ani dzionki nie stoja przy ulicy ,nigrow i kakroci nie ma nikt cie nie badruje, cisza spokoj a i do hajleju blisko w likend na yarde, stejka sie zje, soda popije.. capy nie badruja nie daja tikietow ani nie toluja , butow nikt nie zaklada zyci nie umierac i nawet "okej to baj" ci powiedza jak kolniesz na cella :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mela-Fela
Swinkowaaaaa haha dobre, usmialam sie do lez :-) dziekuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×