Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

skołowana internautka

FACECI NA POZIOMIE, BOJĄCY SIE WYJSC POZA NET

Polecane posty

Gość kiedys czarny......
witaj......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś czarny
Skołowana Internautko - :) nie wiem dlaczego miałoby przeszkadzać :) Gdybyś zadała pytanie "czy przeszkadza wam picie wódki/drinka w samotności" - zrozumiałbym powód pytania - ale tak ? ;) A skoro sam pytanie jakby zmieniłem to i odpowiem zaraz na nie :) - mnie nie przeszkadza - i nie wiem dlaczego miałoby ... Ja np lubię w samotności nalać sobie szklaneczkę trunku i usiąść w ciszy.... ze swymi myślami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo, bardzo przepraszam za tak nagłe zniknięcie. Cóż - proza życia, nagły telefon, następnie interwencja.....................:( Witaj miły Noah 😘. Opolanko, masz pstryczka w nosek za pewne aluzje .......... ;) Opolanko, zapytałas mnie o mój stosunek do problemu dysleksji. Otóż odpowiem Ci na to jak matka dyslektyka i nauczyciel rozpozbajacy ten deficyt u swych wychowanków. Otóż dysleksja to taka przypadłość, która dotyka w szczególności chłopców, raczej mjących problemy z nadpobudliwością psychoruchową. Problem ten dotyczy poprawności czytania tekstów, rozumienia ich treści, pisania bezbłędnego (dysortografia) i ładnego, kształtnego pisania (dysgrafia). Po stwierdzeniu dysleksji przez badania pedagogiczne i psyhologiczne nakreśla sie pewne działania terapeutyczne majace na celu zminimalizowanie objawów dyslekcji u wychowanka. Podejmuje sie szereg zadań i ćwiczeń rozwijających technike czytania, logicznego spostrzegania, rozumienia trekstów, itp. Faktem jest natomiast tzw. wyrastanie z dysleksji - w przypadku dysleksji rozwojowej. U mojego syna zaczęłam obserwować objawy dysleksji w klasie drugiej. Od tamtego czasu podjęłam sie samodzielnej terapii. Udało się. Obecnie mój syn jest w klasie maturalnej i do tej pory nigdy nie korzystał z możliwości wydłużenia czasu na egzaminach. :D Dlatego, tak do końca nie rozumiem tłumaczenia się ,, popełniam błędy, bo mam dysleksję\". Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś czarny
Witaj - "Lusterko" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja wybrałam się do kina na \"wszystko gra\" woody allena o godz. 13 samotnosc jakos bardziej mi dokucza gdy patrze na zadowolone ze swego towarzystwa pary podobnie mam , gdy ruszam po zakupy do super marketu gdy widzę fajne parki robiące wspolnie zakupy, z uśmiechem na twarzy, miło się porozumiejące to...ogarnia mnie żal.. ech..to naprawdę żal, no moze odrobina zazdrości!;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Skołowana, Całkiem czarny. Perl, piękny nick! Na miły poczatek rozmowy 🌻. W końcu jestem forumowym błaznem. No nie? ;) :D Noah, przybywaj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś czarny
Violu :) pięknie to opisałas :) Jednak wiesz... nie każdy ma tak mądrą matkę i nie każdy urodził się w latach 90-tych. Nauka ... Wszechnauka - idzie wciąż do przodu i rozwiązuje problemy - które czasem istniały setki lat wcześniej nawet - niźli zauważono ich istnienie. Dziś okazuje się, że istnieje "problem" dysleksji (i podgrup jej - czyli dysgrafii czy dysortografii) lecz dziś dopiero opracowuje się metody ich pokonywania. Wiesz pewnie co mam na myśli pisząc co piszę :) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś czarny:D, nie łam się (mówiąc językiem synka). Dzisiaj tyle sie pisze w komputerze, a on wynajduje błędy ;), więc nie ma sprawy. A poważnie mówiąc. Kiedyś czarny piszesz interesująco, stad wynika, że czytasz wiele, to może nie jestes az takim straconym dyslektykiem. Wierzę, że nie. A cóż te parę błędów - to Twój urok. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Violu!🌼 A wszystkim dziękuję za miłe przyjęcie!🌼 To chyba przeze mnie stronka się zablokowała - tak myślę. Wtrącając do dyskusji swoje trzy grosze, uważam, podobnie jak jeden z kolegów, że dysortografia jest wymysłem ludzi wygodnych. Jedna z osób napisała, że swojego syna \"wyleczyła\". To znaczy, że można........... Za moich czasów /trochę minęło/, nie do pomyślenia było popełnić trzy błędy ortograficzne, bo była pała na sprawdzianie. I jakoś nawet te największe głąby dawały radę ,przy pełnej mobilizacji. Wiem , że młodym teraz jest trudniej, bo materiału całe tony, ale to nie usprawiedliwia braku chęci do podejmowania starań. Jakiego mnie stworzyłeś - takiego mnie masz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś czarny
ja... (choć to ujma) - nie zważam juz tak na swoją wadę - której podstawy określono "dziś" dopiero. To tak jakbym chciał ćwiczeniami skrzywienie kręgosłupa zmienić w naturalne jego i prawidłowe ustawienie. Po prostu juz się nie da :) - chyba że chirurgicznie - ale i to juz gwarancji wyśnionego efektu nie daje :) Muszę pogodzić się z bagażem wad jaki dała tak matka natura jak i błędy młodości. Tym łatwiej mi to przychodzi (czego nie ukrywam) - że mądrzy i niepowierzchowni ludzie - dostrzegli to co w każdym dostrzec trzeba - mądrość (jeśli taką się posiada ) i zalety (które posiada każdy) i pozwolili mi je wykorzystać :) To zaś skutkowało awansami :) az do.... ;) Dlatego w podzięce Im za daną mi szansę - ja szansę daję każdemu napotkanemu człowiekowi - niezależnie od jego wad - które na pierwszy rzut oka się widzi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś czarny! Czytam Cię i czytam i nie znajduję w Twoich wypowiedziach dysleksji, więc skąd to przypuszczenie, że jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś czarny
Skołowana Internautko :D no no... ciekawe pytania zadajesz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedyś czarny
Perl ;) jest... wierz mi. Lata śmieszności i wstydu - powodowaly - że uczyłem się radzić sobie z tym problemem... choć trochę. Jeśli teraz Ty nie dostrzegłeś mej wady - to tylko dlatego bo "dzialam jak maszynka" i są tego efekty. Jednak gdybym "wpadł w pokok myśli przelewanych na papier".... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarny - w takim razie jesteś świetny, nic nie widać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co byś wolała , Internautko? W dobie mody na unisex , to chyba nie ma znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A czy wypowiadając swoje poglądy faktycznie kierujemy się przynależnością do konkretnej płci, czy też stanem swojej wiedzy i rozumu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×