Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

----------------------------- MOJA ŁAWECZKO -------------------------------- Kiedy Wielka Noc nastanie Życzę Wam na Zmartwychwstanie Dużo szczęścia i radości, Które niechaj zawsze gości W dobrym sercu, w jasnej duszy I niechaj wszystkie żale zagłuszy Kochana Akiciu, Kingalo, Jotazet, Lenko, Venesso --------- dla was też serduszka ❤️❤️❤️❤️❤️:D Myślę, że po świętach spotkamy się już ------\" twarzą w twarz\" będziemy mieć więcej czasu i posiedzimy na naszej Ławeczce. Tak już tęsknie do tych pogadzuszek. Jeszcze raz zdrowych i wesołych Świąt Wielkanocnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
*****************************LAWECZKO**************************** ZGADNIJ KTO??ZGADNIJ SKAD??ZYCZY CI WESOLYCH SWIAT NIE MYSL SOBIE;ZE TO BAJKA!!ZYCZE CI SMACZNEGO JAJKA !!NIECH TRADYCJA WODE LEJE!BO ZAJACZEK DZIS SZALEJE!! OD NAS WSZYSTKICH ! DLA WAS!!!!!!!!!!!!!!! :) Do milego i szybkiego!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do \"pomaranczy\" A-Hmmmmmmmmm,piszesz,ze nie masz odwagi usiasc tu...:( Szkoda,ze boisz sie wyzwan.... B-TU NIKTJUZ SIE NIE KLOCI !!!!!!!(byly owszem ostre wymiany zdan...ale na szczescie sie skonczyly) C-twoja sprawa :) Pozdrawiam🖐️ I zycze tez Wesolych Swiat Wielkanocnych:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja kochana Ławeczko ------ tak pusto tu dzisiaj. Ja przybiegłam przywitać się z moimi przyjaciółkami. Myślę, że zaraz przybędzieci tu, choć na chwilę. Z całego serca witam was --------- i jescze raz Wesołego Alleluja . Akciu, Leno,Kingala, Jotazet, Venesso ----- pamiętam o was ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____---------------------Witam 🖐️ Laweczko!__-------------------------- Kochana Poliko! 👄!!!! Jestesmy u naszej Corci _____ pozdrawiam Was i zycze wiele radosci! Wpadlam zeby Was usciskac ❤️. Bawcie sie dobrze i do zobaczenia na Laweczce!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Święta w półmetku, więc mokrego dyngusa i barrrrdzo ostrrrrrrego chrzanu życzę wszystkim! A poza tym miłej reszty świąt i jeszcze milszych poświąt! Po etapie lekkiej depresji z powodu lektury babskich czasopism i po rodzinnej naradzie doszłam do wniosku, że nie musi być idealnie, żeby było światecznie i postawiłam na tradycję. Żadnych cudownych dekoracji - tylko krochmalone na sztywno białe serwety haftowane przez mamę haftem Richelie`u, tylko brązowe jajka malowane w łupinach cebuli i skrobane we wzorki w przerwach między kolejnymi fazami obżarstwa, tylko koszyczek z święconką i baziami, tylko świeżo posadzone bratki na balkonie... No i żadnych frykasów o obco brzmiących nazwach tylko (oprócz góry jajek) po prostu żur, chrzan, kielbasa - biała i inna, pieczeń, buraczki , sałata i domowy sernik oraz makowiec. No i keks. I słodycze. I kieliszeczek. A co. A jak. No i efekt też jak najbardziej tradycyjny - niestrawność... I odciski na łapach od prania, sprzatania, prasowania, krochmalenia, obierania, zmywania itp itd. Chyba napiszę jakąś dysertację na temat związków lektury babskich czasopism z poświatecznym stanem zdrowia i umysłu polskich kobiet. Kto wymyślił święta?! Na pewno nie ja. Zainteresowanych pomarańczowych śpieszę poinformować, że kiciuś żyje sobie grzecznie, czuje się dobrze i ma coraz lepszy humorek. Z cwaniactwa je tylko i wyłącznie to co lubi, czyli surowe mięsko z kurczaka i indyka, ale niestety w dalszym ciągu działa tylko z jednej strony. Drugą mu odtykam co dwa dni. No i w dalszym ciagu podaję mu leki. A co dalej, to się zobaczy po świętach, jak wróci weterynarz. Może wymyśli coś madrzejszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj oj oj
jak cicho i milo na tej laweczce bez zbednego przepisywania ksiazek, chwalenia seibie samej i ublizania innym wystarczylo ze wyjchala na dluzej i jest blogi spokoj, kiedy ona wraca? lepiej zeby tam zostala dokad pojchala

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--------------------------- ŁAWECZKO ----------------------------- Już Lany Poniedziałek, ja znalazłam wiersze wielkanocne. Przedstawie je tu, może będą się podobać. Wielkanoc - Jan Lechoń Droga, wierzba sadzona wśród zielonej łąki, Na której pierwsze jaskry żółcieją i mlecze. Pośród wierzb po kamieniach wąska struga ciecze, A pod niebem wysoko śpiewają skowronki. Wśród tej łąki wilgotnej od porannej rosy, Droga, ktorą co święto szli ludzie ze śpiewką, Idzie sobie Pan Jezus, wpółnagi i bosy Z wielkanocną w przebitej dłoni choragiewką. Naprzeciw idzie chłopka. Ma kosy złociste, Łowicka jej spódniczka i piękna zapaska. Poznała Zbawiciela z świętego obrazka, Upadła na kolana i krzyknęła: \"Chryste!\". Bije głową o ziemię z serdeczną rozpaczą, A Chrystus się pochylił nad klęczącym ciałem I rzeknie: \"Powiedz ludziom, niech więcej nie płaczą, Dwa dni leżałem w grobie. I dziś zmartwychwstałem.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkanoc - Krzysztof Kamil Baczyński Sklepienie - chwila - a niebo rozsadzi, jest jak pierś w górach coraz szersza, niosąc strumień biały, rzucony jak ogień z powały, który jest słońca promieniem i głosem, a w nim gołębie krążą znacząc ślady lotu i jak pył w świetle cichym zmieniają się w złoto. Takich świątyń gotyku jest w powietrzu wtedy jak lśniących bąków, które krążą z bliska, unoszących spalone wiekami szkielety i spokojnych, wyniosłych jak nieba kołyska na ziemi, gdzie pielgrzymem jest na placach ludnych każde drzewo, a świętym każdy człowiek smutny. Ten czas jak w chwilę grozy przemieni się? Znacząc coś ponad ludzkie zgliszcza i twarze, co w głodzie mają pozór stłuczonych kryształów i płaczą, i jeszcze płaszcz gwardyjski z fantazją uniosą, i jeszcze łzy kryształem, a krew nazwą rosą, i jeszcze wznios ą ramię i nazwą kościoły, choć im się zdają jakby z róż na poły z krzyżami budowane. O ty kraju! w tobie ja znam za wiele oczu, które się dopalą, nim w nich ogień poznają, gdy proch stoczy w grobie, i zbyt wiele znam świątyń, które się rozwalą, nim im świętość przydadzą jak koronę królom. O ty kraju! ja jestem bólem twoim bólem i krwią krwi twojej białej - pszenicy łanowej, i krwi twej purpurowej, co jest w twojej mowie. Więc znów ten czas powraca, a co z nim co? gdy ziemia huczy w nim na kształt miecza i na kształt płomienia jak z michałowych mieczów liść spadły jak z drzewa, który na ziemię lecąc - pali, nie ogrzewa, i wygania raz drugi, jak wtedy, z bram raju. Tak nam przemienia ziemię i serca w tym kraju, w którym wszystko zmienione na popiół - wytrzyma i będzie jak czuwanie skutego olbrzyma, i będzie, gdy zawoła czas i znów dorosną nowe w czerwień jak zieleń drzewo każde wiosną. Więc zawirują kształty najczystszych przeznaczeń, które staną się światłem, chociaż są rozpaczą, które wzniosą się z trwogi, bo w trwodze się staną jedną z tych pięciu - odkupienia raną, jedną z tych pięciu - co głowami płaczą, jedną z tych pięciu - tą w serce zadaną. I kto jest człowiek tylko i cierpiał w tej ziemi, będzie skuty z jej śmiercią i jej przebudzeniem, i choćby w niej umierał jak nędzarz - to zbudzi po cierpieniu, w powstaniu powstawanie ludzi i sam jak człowiek wzejdzie, i sam krew przebaczy, bo wie, co znaczy skonać i cierpieć co znaczy. I niech się święci w świetle wirowanie pyłu, i niech się święci ten dzień, co jest miłość, ten dzień, co niósł na sobie przez trumny i ruchy złożenie w grobie ciałem, a wstawanie duchem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wielkanoc mojej córki - Konstanty Ildefons Gałczyński Dzwony i hiacynty, pisanek wzór święty, cały świat w blaskach i szumie; przyleciały ptaki, udały się babki - ależ cóż z tego ona rozumie? Kira, moja mała córeczka, Kira, moja smagła córeczka. Dzwony za daleko, hiacynty za wysoko, babki jeszcze jej nie wolno jadać; o ptaku na drzewie, o ziemi, o niebie mogę tylko jej, jak umiem, opowiadać... Kira, moja mała córeczka, Kira, moja smagła córeczka. Brzdąc o niczym nie wie, \"Njam - njam\" mówi ledwie i na nóżkach paluszki liczy. Toć niecały roczek! Wózek, soczek, smoczek to jej świat jest złoty, tajemniczy. Kira, moja mała córeczka, Kira, moja smagła córeczka. Dzwony biją stare: \"Mateusz\" i \"Marek\", dzwony strojne, strojniejsze niż lira; w kadzidłach, w muzykach, w szkłach, w modlitewnikach światło dŸwięczy, a w domu śpi Kira. Kira, moja mała córeczka, Kira, moja smagła córeczka. Boże zmartwychwstały, udziel nam swej chwały, wszystkim święto daj w hiacyntach, w dzwonach, żeby wszystkie dzieci na tym groŸnym świecie mogły w rączki klaskać tak jak ona - Kira, moja mała córeczka, Kira, moja smagła córeczka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołych świąt --------------- śmingus-dyngus ;) Akiciu, Venesso, Jotazet, Kingalo, Leno ---------- 👄❤️🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
śmigus-dyngus --------------------- :D:D:D ale mokro :D:D:D -------- deszczyk pada :D :D :D !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
____________--------Witam 🖐️ Laweczko!---------_____________ Jak to mowimy ___ Swieta, swieta i po swietach!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! U mnie bylo bardzo wesolo! Dzieci szukaly zajaczka ! Ile to radosci__przypomnialy mi sie lata dziecinstwa jak szukalismy u mojej Babci w ogrodku ----a teraz szukaja moje Wnuki, jak ten czas nieublagalnie szybko leci!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pogoda nie sprawdzila sie, dzisiaj nawet troche popadalo, no tak ___smigus _ dyngus!!!!! --------Tradycja musi byc!!! Dzieci pojechaly do domu i znowu cisza, wiec zostane troche na naszej Laweczce moze zajrzy ktoras z Was! Poliko, Jotazet, Lenko, Kingalo, Venesso___ wypatruje Was!!! Pozdrawiam i ❤️.-------------------🖐️--------------------------- !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_______________Moje mile Panie!!___________________________ Widze , ze sie dzisiaj nie doczekam na Was!! Albo swietujecie, albo odpoczywacie po swietach!!!!! Odpoczelam na naszej Laweczce _____ wygladalam na Was , nawet troche zmarzlam, ale nikt nie zajrzal. Mam nadzieje, ze jutro sie spotkamy!! Mysle, ze Kingala i Venessa tez do nas wpadna!! One swietuja jeszcze , poniewaz mamy roznice w czasie . U Nich popoludnie , a u nas juz wieczor! Dziewczyny czekamy na Was!!! Zycze Wam pieknego popoludnia!!! Lenko!! Co u Ciebie? Zajrzyj do nas___ Czekamy! Pozdrawiam cala Laweczke!! 🖐️!! Zycze Wam milego wieczoru!! ____D__O__B__R__A___N___O___C!!!! ❤️! 🌻 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
----------------------------- Witam 🖐️ Laweczko!------------------------- Dzisiaj mamy deszczowa pogode, chociaz slyszalam ,ze od czwartku ma byc----- 19 stopni!! Nie wiem czy w to wierzyc!! Ale to jest wlasnie kwiecien! Kwiecien plecien bo przeplata____ troche zimy , troche lata. Mysle, ze znajdziecie troche czasu ______ odpoczac po Swietach na Laweczce! Zapraszam!!!!! Zycze Wam milego dnia!! Pozdrawiam Wszystkich!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Paniom z Laweczki! Tak tu milo i przytulnie, czytam Was, ale nie mialam odwagi sie wpraszac_____ moze i mnie przyjmiecie na Wasza laweczke? Jestem w Waszym wieku, czytalam tu pare tematow.................,ale najbardziej podoba mi sie u Was i chcialabym z Wami zostac___czy moge!! Pozdrawiam, a na poczatek zapraszam na ciepla herbatke!! Swieta spedzilam u mojej rodziny i znowu wrocilam do domu,.... od dwoch lat jestem sama ........ ale to opisze Wam pozniej!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
_____________----Witam 🖐️ Dziewczyny!----_______________ Gdzie sie Wszystkie podziewacie!!! Przestalo padac i robi sie ladnie , prosze wychodzic na spacerek i posiedziec na Laweczce! Venesso, czy Ty jeszcze nie wrocilas?____czekam na Ciebie!🌻. Kingalo , zajrzyj do nas____ czekamy! 🌻. Lenko! Jotazet! Poliko! 🌻 🌻. 🌻_____ czekam!!! Witam bardzo serdecznie nowa Pania___ mala Ksiezniczke , siadaj na nasza Laweczke i czuj sie u nas dobrze!! Dziekuje za herbatke___ rozgrzalam sie i moge dalej posiedziec na Laweczce----- cierpliwie poczekam na Was!!👄 👄 👄 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aakicia, już jestem,-------------- siadam i słucham. Opowiadajcie jak minęły święta. U mnie zwyczajnie, spokojnie. Witam ------ malą księżniczkę, rozgość się u nas, jesteś mile widziana :D Nasza ławeczka jest duża, pomieścimy się wszystkie i jeszcze są wolne miejsca. Na przywitanie dla Ciebie --- 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Cie Poliko!! Ciesze sie , ze Cie widze! 👄, a co dzieje sie z naszymi dziewczynami? Swieta minely spokojnie, bylo duzo smiechu jak nasze Wnuki zajaczka szukaly!!Jaka byla radosc!! Pierwsze swieto bylismy u Corki, drugie mialam wszystkich u siebie , wieczorkiem sie porozjezdzaly i zrobila sie cisza! !!!!! Pozdrawiam!!! 👄.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Teraz te święta tak szybko mijają, nie wiem dlaczego. Czy zegary tak pędzą. Bardzo szybko ----- i po świętach. Wczoraj mój wnuczek zaskoczyl mnie i pistoletem na wodę prosto w moje malowane oczka strzelił , strasznie źle sie poczulam ----- rozmazalam się, ale co mialam zrobic ----- przytulilam go i powiedzialam, ze nic się nie stalo. Strasznie wygladalam, musialam zmyć makijaż. To nie bylo u mnie w domu. Nie spodziewał się , że tak sprytnie wyceluje babci w oczka. Przygoda całkiem, całkiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akiciu ---- ja nie wiem kiedy Venessa wraca. Mam nadzieję, że już niedługo. Też mi tęskno do Niej i jej pięknych opowiadań. A raszta Pań to też powinna już siedzieć ----:D na naszej Ławeczce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach Kochana Poliko mnie nikt niestety nie polal , bo tutaj tej tradycji nikt nie zna. Moje corki mowily mi ___ Mamo nie mow o tym dzieciom bo bedziemy plywac, a moge sobie wyobrazic co by sie dzialo!!!! Dla mnie osobiscie Swieta w Polsce sa zawsze piekniejsze, no ale nie zawsze mozemy pojechac, teraz kazdy ma juz swoja rodzine , a moja Mama ma juz 85 lat i ze zdrowiem tez nie najlepiej. Uwazam , ze nalezy Jej sie spokoj!! Oczywiscie nie byla sama , zaprosila Ja moja Siostra do siebie. Do mnie niestety nie moze juz przyjechac, bo to za dluga podroz dla Niej____ a szkoda. Pozdrawiam!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A Nasze Dziewczyny chyba jeszcze swietuja!!! Hej !! Hej!! Koniec swietowania ____ Laweczka czeka!! 🖐️___ machamy do Was ---- gdzie jestescie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Akaciu, jesteś bardzo szczęśliwą, że masz jeszczę Mamę. Ja mówię sama do siebie ---- mamusiu, mamusiu, tak chcę, żeby mnie usłyszała, nikt mi nie odpowiada, głucha cisza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Poliko!____ Zrobilo sie juz pozno ,mysle, ze opuscimy juz nasza Laweczke, zycze Ci kolorowych snow i do zobaczenia jutro!! __________🌻____👄 ______ ❤️____________ ____D____O_____B_____R_______A_______N______O______C____!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×