Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Ja lubie laweczke bo jest pelna szczerych i prawdziwych ludzi! Pozdrawiam wszystkich lacznie z pomaranczami. Lubie pomarancze. Sa najszczersze ,:-) Vigo gdzie jestes? Spisz jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO! Zajrzalam tu na momencik,aby poczytac,,,,,,, Jak dobrze,ze zajrzalam! Mialysmy gosci,,, Mnie osobiscie najbardziej zaintrygowaly wpisy POLIKO___jestem wzruszona! DROGA POLIKO! Ciesze sie,ze odnalazlysmy sie. Tyle przepieknych slow padlo z Twojej strony pod moim adresem,,, Dziekuje za nie bardzo serdecznie! Nie wiem,z kim mam przyjemnosc______przybywaj na laweczke! Usiadziemy w spokoju,,,,,,,,,,,,,,,,,porozmawiamy od serca,,,,,,, Jestem w gronie przyjaciol,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Moi przyjaciele sa Twoimi przyjaciolmi.!!!!!!!!!!!!!!! Czekam z utesknieniem na Twoj znak! Pozdrawiam Ciebie Poliko bardzo serdecznie!-- Venessa/Viga/ Pozdrawiam wszystkie panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,Jesli Bog zapomnial przez chwile,,,,,,,,,,,,ze jestem marionetka i podarowal mi odrobine zycia,wykorzystalbym ten czas najlepiej jak potrafie.... Prawdopodobnie nie powiedzialbym wszystkiego,o czym mysle,ale na pewno przemyslalbym wszystko,co powiedzialem. Ocenialbym rzeczy nie ze wzgledu na ich wartosc,ale na ich znaczenie\" ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Gabriel Garcia Marquez

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATARZYNA II WIELKA Po zawarciu pokoju z Turcja/1792/,po kolejnej z nia wojnie, KatarzynaII mogl spokojnie zwrocic wzrok na zachod od imperium. A dzialo sie tam wiele. We Francji rozwijala sie rewolucja spoleczna, i zaczynala sie formowac przeciwko niej koalicja absolutystycznych monarchii Anglii,Holandii,Austrii i Prus. Natomiast w Rzeczypospolitej Sejm Wielki w Warszawie w 1791r uchwalil nowa konstytucje ustrojowa. Od 1780r w Polsce nie bylo wojsk rosyjskich, chociaz znajdowala sie pod politycznym protektoratem Rosji, lecz w sadzie rzadzila sie sama, choc raczej nie najlepiej. Jednakze zmiana ustroju w Polsce, na wzor hasel rewolucji francuskiej, oraz zapowiedz przekazania tronu po smierci Stanislawa Poniatowskiego elektorowi ssaskiemu Fryderykowi, wnukowi Augusta III byly dla Katarzyny II nie do przyjecia./cd/ ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem,czy ja sie skarze,czy narzekam? Normalny facet to i ugotowac potrafi,i wyprac. Koszule sam sobie uprasuje,nawet po zakupy nieproszony poleci. Wiem,co mowie---specjalnie rozejrzalam sie po kolezankach i ich mezach. W pewnej gazecie przeczytalam,ze tylko wyjatkowo nierozsadne kobiety--takie jak ja---wyreczaja facetow w codziennych obowiazkach i ze jesli sie od nich odpowiednio duzo wymaga, ze wszystkim sobie poradza. Szkoda,ze nie napisali,jakimi metodami tego dokonac. Obrazic sie? Nakrzyczec? Na mojego mena nic nie dziala! Najpierw mowi \"zaraz\",a potem zapomina,ze w ogole cos mial zrobic. W tej gazecie to zreszta troche przesadzili. Do gotowania nie kazdy mezczyzna ma dryg. Ja wole nie patrzec,jak moj men marnuje jedzenie. Juz raz tak bylo! Zaraz po slubie wymyslil sobie,ze w niedziele on bedzie gotowal obiady. Co sie wtedy dzialo,ludzkie slowo nie opisze! Ze trzy garnki sie przypalily,nie mowiac o balaganie. Pozniej juz nie pozwalalam na podobne eksperymenty. Od gotowania jestem ja. Moglyby za to smieci codziennie wynosic albo nauczyc sie porzadnie zmywac naczynia. Moj men najmniejsza buteleczke wsadza pod biezaca wode i marnuje przy tym pol butelki \"Palmolive\". Tyle razy mu mowilam,ze najpierw trzeba umyc wszystkie w roztworze,a dopiero potem wyplukac w czystej wodzie. Ciekawe,czy naprawde do niego nie dociera,czy tylko udaje glupiego? Chyba to drugie,bo tak zwane meskie prace wykonuje raczej porzadnie. Polke powiesi,wieszak przybije--to nie sprawia mu problemu. Tez,oczywiscie,trzeba go najpierw dlugo prosic,wszystko pokazac palcem,a potem tygodniami czekac na rezultaty,ale w koncu zrobi,co trzeba. Marna to jednak pociecha,gdy sie wezmie pod uwage,jak niewiele jest takich prac. Damskich zajec jest dwadziescia razy wiecej.! Codziennie trzeba sprzatac,gotowac,zmywac. Pranie i prasowanie tez robi sie czesciej niz malowanie sufitow. Krotko mowiac:tradycyjny podzial obowiazkow w naszym domu oznacza,ze zawsze mam duzo pracy,a moj men od czasu do czasu. Pozno sobie uswuadomilam te nierownosc,ale lepiej pozno niz wcale. Z pozdrowieniem-- wyjatkowa nierozsadna kobieta! .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesliby Bog zapomnial przez chwile,ze jestem marionetka i podarowal mi odrobine zycia, wykorzystalbym ten czas najlepiej jak potrafie. Spalbym malo,snilbym wiecej, wiem,ze w kazdej minucie z zamknietymi oczami tracimy 60 sekund swiatla. Szedlbym,kiedy inni sie zatrzymuja, budzilbym sie,kiedy inni spia\". ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,Gabriel Garcia Marquez,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Babciuelektryczna_____dla Ciebie: \"Zajrzyj w siebie! W Twoim wnetrzu jest zrodlo,ktore nigdy nie wyschnie,jesli potrafisz je odszukac\" POLIKO__________kilka slow do Ciebie+ prezencik patrz posty z dn.15.01.07____godz.3:26 i 3:59 Z niecierpliwoscia oczekuje naszego spotkania\"na szczycie\". Zapraszam Cie bardzo serdecznie na laweczke!!!!!!!!!! Pozdrowienia ze sniezynkami!/ Zbliza sie juz naprawde zima.../

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KATARZYNA II WIELKA Katarzyna II wspierala z cala moca i wojskiem konfederacje targowicka,zawiazana przez polskich magnatow w celu obalenia Konstytucji 3 Maja i krola Stanislawa Poniatowskiego. Rozpoczela sie wojna rosyjsko-polska. Polskie wojska krolewskie nie mialy szans w walkach z przewazajacymi silami rosyjskimi,ktore okupowaly wieksza czesc kraju,wraz z Warszawa, a wojewodztwo poznanskie zajete zostalo przez Prusy. Wladze w kraju przejeli kofederaci. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam wszystkie panie! Milego dnia! ps Moj komputer sprawia mi wiele problemow...Konfederaci...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO!!!!!!!!! Nieprawdopodobnie? A jednak..... Nadzwyczajnymi przypadkami czy_____jak kto woli_____zbiegami okolicznosci nauka zajmuje sie od dawna,wyliczajac ich prawdopodobienstwo,,,, Z punktu widzenia prawa wielkich liczb jest ono rowne zeru,,,, A jednak sie zdarza!!!!!!!!!!!!! Sprobujmy wziac do reki zwykla talie kart i rzucic nia w gore. Pozniej popatrzmy na efekt_________np. 26 kart czerwonych upadlo koszulkami do dolu,zas karty czarne______koszulkami do gory. Absurd oczywisty,rzecz nie do zrobienia,cobysmy nie wiadomo ile razy takie proby ponowiali,,,,, cdn. Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,\"Chocbysmy caly swiat przemierzyli w poszukiwaniu PIEKNA, nie znajdziemy go nigdzie____________jesli nie nosimy go w sobie\". ________________________________Ralph Waldo Emerson________

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabciaaa
mozna jeszcze tez powiedziec: ....."Chocbysmy caly swiat przemierzyli w poszukiwaniu SZCZESCIA, nie znajdziemy go nigdzie .......jesli nie nosimy go w sobie ". i to jest sprawdzone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciuuuuuu!!!!!!!!!!!!! Oczywiscie,ze tak! To \"PIEKNO\" rowniez zawiera w sobie szczescie. ___a moze inne...? \"Masz szczescie___________jestes czlowiekiem. Roza jest piekna,ale nie wie dlaczego i dla kogo jest piekna.\" M.Quoist

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2/Posluchajcie historii,ktora wydarzyla sie u wybrzezy Australii... Gdyby rzecz cala nie byla doskonale udokumentowana w kartotekach,mozna by wzruszyc ramionami i powiedziec,ze to niemozliwe.Tymczasem.... Byl pazdziernik 1829r.Szkuner\"Marmaid\" wyplynal na pelne morze z zatoki Sydney. Na jego pokladzie znajdowalo sie 18 czlonkow zalogi,trzech pasazerow oraz kapitan jednostki. Prognozy pogody byly wspaniale! Statek spokojnie plynal do portu przeznaczenia w zatoce Collier. Z minuty na minute pogoda zaczela sie pogarszac,,,,,Wkrotce lekki wiatr przemienil sie w wichure i sztorm.,,,Gigantyczne fale roztrzaskaly dziob statku.A pozniej rzucily caly szkuner na ostre jak brzytwy rafy,,,, cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEAR KINKGAL, Are YOU enjoying the good of labor in the place of service where God wants you to be? Bye-bye! See you !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Kingalo! Jestes za bardzo pomocna!.Zawsze jakies slowko zostanie w \"glowie\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,W chwile potem 22 mezczyzn wyladowalo na skale wielkosci polowy boiska do siatkowki.Bez szans na ratunek.Bez kropil wody pitnej i okruszka chleba. Trzy dni i trzy noce oszalaly zywiol probowal zmyc rozbitkow z wystajacego z morza kamienia. Ci,ktorzy wpadali do wody byli ratowani przez kolegow lepiej zakotwiczonych na skale. Takich akcji ratowniczych przeprowadzono w ciagu kilkudziesieciu godzin ponad 400. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabciaaa
Kingalo ! 🌼 w szkole nie mialam niestety angielskiego byc moze naucze sie go przy was :) zawsze by sie przydalo znam tylko niemiecki :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Droga zabciuuuuuuuu! Jesli bedziesz z nami codziennie,to w lot pojmiesz ten jezyk.Nie zrazaj sie.Pomozemy w razie czego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zabciaaaa
Vanesso ! 🌼 jestem z wami codziennie i bardzo chetnie was czytam :) dziekuje za oferowana pomoc a sama sluze niemieckim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zabciuuuuuuuuu! Skoro jestes z nami codziennie,to zrob sie na czarno i \"siedz\" z nami na laweczce.Nawet nie wiesz,jak bardzo mnie wzruszylas.Nie boj sie nas,naprawde jestesmy dalekie od \"osobistych wycieczek\".Z Niemcem kiedys rozmowilam sie po rosyjsku i angielsku.Nie znam niemieckiego. Pamietam,ze bylismy razem na dyskotece jako opiekunowie.Na drugi dzien okazalo sie,ze jego podopieczny zostawil dokumenty.Na szczescie bylam pod reka i sprawa wyjasnila sie.Najbardziej szczesliwy byl wspomniany podopieczny ze odnalezionych dokumentow.Happy end!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedy juz niemal wszyscy nieszczesnicy opadli z sil do tego stopnia,ze nie mogli wczolgiwac sie z powrotem na kamien,w oddali zamajaczyly ksztalty jakiejs jednostki plywajacej. Byla to barka,ktora sztorm zagnal przypadkowo w te strone morza. Pomimo wlasnych klopotow stateczek zabral rozbitkow na poklad.Nie zginal nikt. Nastepne kilkadziesiat godzin minelo we wzglednym spokoju na opwiesciach o niebywalym szczesciu,,,,,ktore skonczylo sie nagle,kiedy nieoznaczony na mapkach prad morski rozbil barke o nadbrzezna rafe. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na wniosek krola pruskiego Fryderyka Wilhelma II w 1793r przeprowadzony zostal drugi rozbior rzeczypospolitej pomiedzy Rosje i Prusy.Przeciwko tym decyzjom rozbiorowym wybuchlo w Polsce w 1794r powstanie, kierowane przez gen.Tadeusza Kosciuszke, ktore przerodzilo sie w wojne z rozproszonymi wojskami rosyjskimi i pruskimi. Ostatecznie powstanie kosciuszkowskie zostalo stlumione,a w 1795r dokonany zostal trzeci,calkowity III rozbior Polski pomiedzy Rosje,Prusy i Austrie./cd/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO !!!!!!!!!!!! \"Jesliby Bog zapomnial przez chwile,,,,,,,,,,,,,,,,ze jestem marionetka i podarowalby mi odrobine zycia, ubralbym sie prosto, rzucilbym sie ku sloncu odkrywajac nie tylko me cialo, ale moja dusze\". Gabriel Garcia Marquez PS.Witaj Dalila! Kingalo,jakie slowa na dzien dzisiejszy? ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×