Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Kingala

ławeczka 50-tek i więcej

Polecane posty

Witam i pozdrawiam poswiatecznie! U nas nadal swiateczna atmosfera.Pewnie tak bedzie do Trzech Kroli.Niezapomniane wspomnienia!Przeczytalam o bohaterze-piesku,niewiarygodna opowiesc.Uwielbiam wszelkie nowinki o ptakach i zwierzetach. Czy wiecie,ze czaple i konie zbieraja drobne kruszyny chleba lub inne resztki jedzenia i rzucaja je na powierzchnie wody w celu przywabienia ryb.W momencie kiedy ryba podplywa do tej specjalnie rzuconej przynety,czapla natychmiast chwyta ja dziobem.Kruki moga \"obrzucic kamieniami ornitologow,ktorzy chcieliby sie zanadto zblizyc do ich gniazd z mlodymi.Pozdrawiam! Wiersz piekny ,a slowa Jana PawlaII zawsze glebokie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO! Witaj Dalilo! Nie szczedz nam ciekawostek o ptaszkach i zwierzetach.W Polsce ogladalam ciekawe programy i naprawde duzo dowiedzialam sie np.o mrowkach,,,,,,,,pajakach,,,,,,,Mamy sporo nagranych programow przyrodniczych.Ale to juz bylo tak dawno,ze szczerze mowiac,zapomnialam,co zostawilismy dla\"potomnych\". Mialam pisac na powazne tematy,,,,,,,,,,,,,,, Podziele sie ciekawostka o oczach,,,,,,,,,,,,,,,,,,,, Czy wiecie,ze kolor oczu odkrywa charakter? W oczach widac nie tylko rozum i inteligencje czlowieka,,,,,,,,,ale rowniez poziom jego sil witalnych. Oczy sa nie tylko odbiciem stanu naszego zdrowia,moga tez cos powiedziec o naszym charakterze. OCZY ZIELONE maja ludzie wrazliwi i delikatni. Ludzie o zielonych oczach sa niezawodni. Zielonookim brakuje jednak zawsze milosci.Ale temu,kto ich pokocha,odpowiedza bezgranicznym oddaniem. OCZY NIEBIESKIE____nie szukajcie w nich rozmarzenia i naiwnosci.Ludzie z niebieskimi oczami maja silna wole,daza do okreslonego celu i dobrze wiedza,czego chca. OCZY CZARNE sa oznaka natury namietnej.Jesli czarnoocy czegos zapragna,nic nie powstrzyma ich przed zaspokojeniem pragnienia.Szczegolnie w sprawach milosnych nigdy sie nie poddaja. OCZY SZARE oznaczaja dociekliwosc.Ludzie o szrych oczach maja powodzenie w milosci i w wielu innych dziedzinach zycia. OCZY PIWNE: jasnopiwne naleza do ludzi rozsadnych,pragmatykow, natomiast CIEMNOPIWNE sa charakterystyczne dla ludzi o wrazliwym temperamencie. Piwnoocy nie zawsze wiedza,czego tak naprawde chca,i tym bardziej nie wiedza,jaka droga osiagnac to,czego chca.Z tego powodu charakteryzuje ich nadmierny temperament,czesto sa wybuchowi. Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kingalo,nasze rozmowy na \"Laweczce\" rozpoczelas opowiescia o filmie,,,,,,,,wiec i ja dzisiaj pomyslalam sobie,ze warto przytaczac sylwetki ludzi,ktorzy robia miedzynarodowa kariere,,,, Dzisiaj przyblizam KOBIETE,,,,ktora uwielbiam.Uwielbiam JEJ filmy,, AGNIESZKA HOLLAND____najbardziej znana rezyserka.Jej\"Europa,Europa\" czy \"Plac Waszyngtona\" na stale weszly do kanonu swiatowego kina. Chciala robic filmy w Polsce,ale stan wojenny zmusil ja do pozostania za granica.Dzieki temu zrobila miedzynarodowa kariere. 1/Kiedy postanowila robic filmy? Agnieszka Holland____Miala 15 lat.Wczesniej chciala byc malarka.Mlody czlowiek,z ktorym miala romans,powiedzial jej,ze maluje niezle,jak na kobiete.To ja bardzo zabolalo.On byl zdolnym,mlodym malarzem,nie chodzil do szkoly,mial indywidualny cykl nauki i malowal.Zaczela sie zastanawiac i pomyslala,ze on ma racje,jej pasja byla polamatorska.I tak naprawde to produkowanie obrazkow nie wyrazalo tego wszystkiego,co bylo w niej,jej potrzeby ekspresji,,,,Bardzo wazne jest dla niej opowiadanie historii,narrracja.Pociaga ja pewien rodzaj wladzy nad ludzmi,odczuwala potrzebe sily sprawczej.Doszla do wniosku,ze film jest najbardziej do tego odpowiedni.To byla polowa lat 60.Film byl szalenie zywy jako nowa sztuka,nowy jezyk opowiadania.Zyli najwieksi tworcy filmowi:Kurosawa,Bergman,Fellini,,,,Wydawalo sie,ze to jest rzeczywiscie wspaniala dziedzina,,,,Dzis bylaby bardziej sceptyczna,,,, W nastepnym poscie o robieniu miedzynarodowej kariery,,,,o spelnieniu marzen,,, cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGNIESZKA HOLLAND cd. 2/Kariera miedzynarodowa,,,,,,,,,,,,,,,,emigracja,,,,,,,,,,,,,,, W/g Agnieszki Holland byl to przypadek.Nigdy nie miala zadnej strategii kariery,co moze jest bledem,,,,Moze powinna myslec o konsekwencjach pewnych wyborow.Nigdy nie marzyla o karierze w Hollywood.Przeciwnie,jej wrazliwosc jest bardzo daleka od fabryki snow.Los pokierowal ja do Paryza.A dokladniej___stan wojenny.Nie myslala o emigracji.Powodzilo Jej sie dobrze w Polsce.Prywatnie,zawodowo,towarzysko.Byla w uderzeniu,gdyby nie bylo stanu wojennego,mogla sie calkowicie spelniac w tym,co robi.cenzura nie byla dolegliwa.Tylko ciekawosc mogla kazac jej szukac czegos poza granicami kraju.Dlatego gdy miala do wyboru:wracac do Polski i byc internowana albo sprobowac walczyc o siebie w zachodnim swiecie,zostala tam,,,,Ten swiat Ja przerazal,ale i pociagal,,,,, 3/Emigracja szokiem,,,,,,,,,,,,, Poczatki wspomina jako koszmar.Nie miala gdzie mieszkac,przeprowadzala sie 16 razy,ludzie odstepowali jej mieszkania na chwile,gdy wyjezdzali.Nie miala pieniedzy,,,,,nie znala jezyka,,,,,troche dukala po angielsku,,,,,Z drugiej strony to bylo szalenie intensywne zycie.Uwaza,ze stres zwielokrotnial odbior tamtego swiata.Byla mloda,bylo JEJ latwiej.Polacy czesto byli\"zmuszani do emigracji,,,Jej druga czesc genetyczna,czyli Zydzi,jeszcze czesciej.Jej zydowska ciotka przezyla wojne,wyemigrowala z rodzina w 1969r,musiala nauczyc sie szwedzkiego,nauczyla sie tam funkcjonowac.Co dopiero mowic o tych,ktorzy wyemigrowali do Izraela i musieli uczyc sie hebrajskiego? 4/Cena za zmiane,,,,,, Czlowiek zyskuje,otwiera sie na inny swiat,kulture.Przez to,ze mieszkala i pracowala w roznych krajach,spotykala ludzi roznych ras,klas i narodow.Jej oglad ludzkosci jest bogatszy,,,Wiecej nas laczy niz dzieli,,,,,Jest ciagle w podrozy,,,,,ale mysli,ze to sie skonczy niebawem.Wyczerpuje ja taki styl zycia. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Venesso,dziekuje za zachecenie mnie do pisania . Piszesz o Agnieszce Hollad tak ciekawie,ze moje ciekawostki o zwierzetach moga okazac sie nudne.Ale skoro prosisz o wiecej,to dzisiaj pare slow.Jest u nas wspanialy Park/Safari/.W czasie wycieczki w glab parku ---w pewnym momencie w odleglosci 500m z wysokiej trawy wynurzyly sie cztery lwice.Tymczasem dwie lwice powolutku,nie spieszac sie,wdrapaly sie na szczyt niewielkiego pagorka wznoszacego sie nieopodal i ulozyly sie do drzemki.Natomiast trzecia lwica,prawie niewidoczna zauwazylismy pomiedzy trawami,pelznaca bezszelestnie na brzuchu w nasza strone.Nagle ,jak spod ziemi wyskoczyla czwarta lwica.Na szczescie siedzielismy w samochodzie i obowiazkowo za zamknietymi szybami. Wspominam to nasze przezycie ,ktore wrylo mi sie w pamiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dalilo! Nie dziwie sie,ze pamietasz te swoja wycieczke.Pieknie opisalas swoje wspomnienie.Wspominaj,pisz o wszystkim,na co masz ochote.Piszesz takze o ciekawych rzeczach,,,,,,i kazda z nas z przyjemnoscia czyta posty innych.Po to tu jestesmy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! AGNIESZKA HOLLAND,,,,,,cd _5__Czy Agnieszka Holland osiadzie w Polsce czy Bretanii? Odpowiada,ze raczej w Bretanii.Polska jest mila,bedzie ja odwiedzac.Chcialaby takze tu pracowac.Przez jezyk,wspolnote doswiadczen Polska obchodzi ja bardziej niz jakis inny kraj.Nie ma jednak w Polsce sprzyjajacego srodowiska,zeby robic filmy.Mowi o poczuciu wlasnej wartosci ludzi,o systemie finansowania,,,Wciaz dominuje zaleznosc od polityki.To smutne,ze 16 lat po odzyskaniu wolnosci nie ma publicznej przestrzeni,gdzie rozne wartosci moga sie spotykac,,,,, 6/Zycie rezyserki mogloby byc materialem na scenariusz filmowy,, Na pewno na pare.Miala instykt w czasie sledztwa.Chronil ja przed tym,zeby kogos nie skrzywdzila.Wypierala sie absolutnie wszystkiego,co mogloby kogos skompromitowac.A to nie jest latwe,sledczy sa specjalnie szkolonymi ludzmi,wiedza,jak zastawic pulapke,zeby czlowiek sie wygadal.Potem przez dlugie lata miala koszmarne sny,ze cos powiedziala,ze ktos ucierpi.Teraz w serialu,ktory szykuje dla polskiej telewizji z siostra i ze swoja corka,jest watek dawnej teczki polityka z 1968r.On nie pamieta,czy cos podpisywal,czy nie.Ona doskonale wie z wlasnego doswiadczenia,ze mozna nie pamietac.Na szczescie ja wszystkie dokumenty oczyszczaja,ale gdyby dzis ktos powiedzial,ze cos w pewnym momencie podpisywala,nie bylaby pewna.W kazdym badz razie wyszla z poczuciem zwyciestwa.Zapanowala nad ta sytuacja bardziej niz sledczy. Teraz,jak konczy film,a praca nad nim jest naprawde intensywna i nie zostawia miejsca na bezinteresowne zycie,naprawde smakuje kazda chwile,chociazby zwykle picie herbaty,,,,, W zyciu prywatnym tez ma chec kierowania ludzmi,,,,,,walczy z tym,ale jej zboczenie zawodowe powoduje,ze jezeli uwaza,ze cos powinno byc jakies,a napotyka sprzeciw,to jej pierwsza reakcja jest irytacja.Musi nad tym panowac. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w tej chwili
Cześć 🌼, przyszłam do Was 🌼 W tej chwili nie mam jeszcze 30stki, i tak przyszłam do Was. Tu chcę być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w tej chwili_____zapraszam Ciebie do nas bardzo serdecznie. Badz z nami zawsze! Na pewno nikt Ciebie tu nie skrytykuje,,,,,pisz o wszystkim,co Ci w duszy gra.A teraz rozgosc sie u nas. Nawet nie wiesz,jak bardzo ucieszylam sie z faktu przebywania w towarzystwie mlodziezy,,,,,kocham mlodych ludzi!!!! Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie w imieniu calej "laweczki"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGNIESZKA HOLLAND,,,, 7/Relacja z corka,,,,, Jej corka ma silna osobowosc,broni sie.Czesto to p.Agnieszka musi ulegac.Uwaza,ze szanuje ja,ciekawi ja,co mamamysli,a jednoczesnie nie lubi,kiedy jej mowi,co ma robic,,,,,Corka tego nie cierpi. 8/Pobyt w wiezieniu i porod to rownie ekstremalne doswiadczenia--mowi Agnieszka Holland Ekstremalnie nie znaczy,ze straszne,tylko wzbogacajace.Nagle w czlowieku otwiera sie nowy sposob widzenia samego siebie.Przychodzi doswiadczenie tak nowe i ekstremalne,ze widzi sie inaczej swiat i widzi sie siebie inaczej.Porod jest wielkim doswiadczeniem,nie tylko z tego powodu,ze cos tam boli.Ja akurat tak nie bolalo,byla na znieczuleniu.Ale to prawda,ze nagle wszystko sie zmienia.Pojawia sie nowy czlowiek,nie mozna tego do niczego innego porownac.Zaluje,ze tylko raz to przezyla,,,,Ale zaraz tez pojawia sie obawa o te mala istotke.AH zaczela dostrzegac swiat najezony niebezpieczenstwami.Wczesniej tego nie miala,,,, Zawsze sie wysmiewali w jej domu,gdy ktos spoznial sie 5 min.a jej mama juz widziala go na marach po strasznym wypadku,,, Niektore matki nie maja tego,,,,sa normalniejsze.Maja to tez mezczyzni.Na przyklad Krzysztof Kieslowski to mial..Wspomina,,,,kiedys jego corka Marta i i jej Kasia poszly do kina w Paryzu.Gdy nie wracaly dluzej,oboje wpadli w taki dygot,ze zaczeli biegac po ulicach i ich szukac.A moze to wyobraznia filmowca?---pyta AH. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Nie bylo mnie tu kilka dni i mam spore zaleglosci w czytaniu. Obiecuje,ze nadrobie to,tym bardziej,ze dzisiaj komputer jest wolny.Corka wyjechala i ja poczulam sie sie jego pania.Dobre! Drogie Panie! Czy macie swoje noworoczne wyzwania? Ktos madry powiedzial:\"Nigdy nie cenzuruj swoich marzen\"! Co to znaczy? Nigdy nie osiagniemy tego,co naprawde byloby dla nas dobre,jesli na wstepie zaczniemy isc na kompromisy.Na nie przyjdzie czas,wczesniej czy pozniej.Ale na etapie robienia planow musimy zapytac sie samych siebie:"Czego naprawde potrzebujemy"? albo konkretnie,Co mnie uszczesliwi?,i pozwolic sobie na ich rozmach.Dajmy sobie czas na przygotowania,jesli chcemy ,zeby nasze noworoczne plany tym razem naprawde spelnily sie.Postawmy na jeden cel zamiast robic cala liste noworocznych postanowien.Nie sposob skupic sie na kilku powaznych zadaniach jednoczesnie.Dokladnie okreslmy swoje marzenie.Zastanowmy sie,czy nasz cel jest realny.Na koniec--wyznaczmy sobie konkretny termin. Taka jest instrukcja spelnionych marzen! Z okazji zblizajacego sie Nowego Roku zycze spelnienia swoich marzen! Pozdrawiam panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Pasjo! Chce Ci podziekowac za twoje propozycje bozonarodzeniowe.Skorzystalam z niektorych.A pomarancze z gozdzikami sa stala dekoracja..Zapach pomaranczowo-gozdzikowy wypelnia caly dom. Zgadzam sie,zeby robic sobie noworoczne postanowienie.Nie za duzo,ale to najwazniejsze.Od lat stawiamy sobie jakis cel-marzenie i zawsze do niego zmierzamy i realizujemy.Chyba nie moglabym zyc bez marzen.Warto marzyc. Znacie to piekne polskie przyslowie\"Ucz sie i pracuj pilnie\"--jak Adam Mickiewicz w Wilnie\"? Nauka,wiedza,szkoly.Wielkie to slowa,ale na nich oparte jest cale zycie kazdego czlowieka i jego w tym sensie \"byc albo nie byc\". nasi pradziadowie meczyli sie w niewiedzy,bo nie umiejeacemu pisac i czytac ciezko bylo w gronie tych niewielu ktorzy umieli. I dalej tak jest i tak bedzie,zawsze bedzie ktos co wiecej bedzie umial.Wiedza to potega! Dalej uzywa sie tych slow...poprzez tych wyksztalconych... Rozum niekoniecznie idzie w parze z wyksztalceniem! Ilez to w szkole nasluchalo sie od naszych kochanych nauczycieli slow\"durniu jeden\" i tych podobnych? Na pewno mieli dobre intencje nauczania,ale nie zawsze umieli uczyc.Madrosc i rozum to dwa rozne slowa i dwa rozne znaczenia powielane w nieskonczonosc w roznych uzyciach. Dobrze znamy powiedzenie\"taki madry a taki glupi\" oraz inne. Wiedza , madrosc i rozum to trzy potegi z ktorych mozna korzystac i ktore sa pomocne w zyciu. Kazdy z nas nosi w pamieci uwagi,przestrogi naszych rodzicow. Jaki rodzic takie jego dziecko...W tym powiedzeniu jest duzo prawdy.Na stare lata przypominamy sobie ich madrosci, powielamy je w wychowaniu swoich dzieci.Marze,aby nasze dzieci zawsze pamietaly,co to jest rodzina,zeby kultywowaly tradycje rodzinne i spelnialy sie w zyciu osobistym i zawodowym. Czy mam wygorowane marzenie? Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO!!!!!!!!!!!!!!! Wprost nie moge uwierzyc,ze mam tyle do poczytania.!!!!!!! KOCHANE,spisalyscie sie naprawde bosko! Pasjo!!!!! Dziekuje za instrukcje marzeniowe! Oczywiscie,mamy marzyc i snic! To nie boli,,,,,,,,a jak wzbogaca!!!!! Jestem marzycielka od zawsze i chcialoby sie powiedziec za Dalila\"taka madra a taka glupia\".Marzenia jak ptaki szybuja po niebie,,,,,,,,,,,,,,,,,,jesli czegos naprawde pragniemy,to nie ma sil,zeby sie to marzenie nie spelnilo.Oczywiscie mowie o tych realnych marzeniach.Wiec marzmy,,,,,marzmy !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dalilo!!!!!!!!!!!! Madrosc i rozum to rzeczy zrodzone,po wiedze trzeba bylo chodzic do \"Szkol\".Pomimo,ze poswiecilam nauce duzo czasu,nigdy,przenigdy nie zalowalam na nia czasu.\"Zdobyta \"wiedza\" bardzo procentuje w USA.Ciesze sie,ze mam taka a nie inna wiedze. Podoba mi sie Twoje stwierdzenie,ze: wiedza___madrosc____rozum to 3 potegi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ KINGALO! Wreszcie wpadlysmy na siebie! \"Przynioslas \"nam piekny obrazek.... refleksje o marzeniach,,,,postanowienach,,,,,i zyczenia. Wzniesiemy toast polskiego czasu,a potem amerykanskiego! Pod koniec roku,zwykle mamy jakies podsumowania,,,,,refleksje. I ja mam jedyna: Badz z nami zawsze,codziennie .Nie zostawiaj nas na pastwe losu,bo wtedy smutek wieje z kazdego kata. To jest nasze,laweczkowe marzenie!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam Ciebie bardzo serdecznie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marzenie//////
A mnie sie marzy kurna chata zwyczajna izba,zbita z prostych desek, zeby sie odciac od calego swiata.. Tego pragniesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kabaret Elita
jerzy Skoczylas,Leszek Niedzielski ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGNIESZKA HOLLAND,,,,,, 9/Smierc jej ojca,,,,, Pierwszy raz w zyciu zaczela sie zastanawiac,wspolnie zreszta z Magda,jej siostra,czy nie byloby ciekawe opowiedziec tragiczna smierc ojca w 1961r w sposob fabularno--dokumentalny.Jako dwuglos,kazda z nich inaczej ja przezyla,na kazda inaczej to wplynelo.Jej sostra byla malutkim dzieckiem,a ona miala juz 13 lat/kiedy ojciec zginal/. Wielu uwazalo,ze bylo to morderstwo,jej ojciec wypadl z okna w czasie rewizji SB.To bylo jednak samobojstwo.Wydawalo sie nieprawdopodobne,ze jemu udalo sie wyskoczyc.W pokoju bylo kilku ubekow. ___Dlaczego???? Na pewno skladalo sie na to wiele spraw.Przesluchania dwudobowe i oskarzenie o szpiegostwo.Kleska jego wizji wlasnego zycia i tego,co jest wazne i niewazne.Wojna,utrata rodziny/rodzice jej rozwiedli sie,gdy p.Agnieszka miala 11lat/.Trudno powiedziec....bezposrednim powodem byla ubecka prowokacja. Samobojstwo jej ojca wywarlo wplyw na to,kim jest dzisiaj.Bylo to doswiadczenie traumatyczne,ale i wzbogacajace.Wydaje sie jej,ze jej ciekawosc ludzkiego losu czy tez jej pewna wnikliwosc w sluchanie i badanie ludzi i sklonnosc,zeby nie upraszczac,,,,,,gdzies z tego doswiadczenia sie bierze,,,,, Trudnego,ale wzbogacajacego???? Cos takiego,ze co nas nie zlamie,to nas wzbogaci.Szczegolnie,jezeli czlowiek uprawia zawod artystyczny.Wlasne dramatyczne doswiadczenie zyciowe jest----mowiac cynicznie ____budulcem.Widac to po filmach najwybitniejszych rezysrow,ktorzy przezyli doswiadczenia II wojny swiatowej.Te filmy sa glebsze,lepsze,ciekawsze,,,,,,, cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AGNIESZKA HOLLAND 10/Jaki jest jej sposob na zachowanie rownowagi? ,,,,,Ja radzi sobie w dramatycznych momentach swego zycia,,,? Ma duza sile samoregenerujaca.Broni sie,stawia pewne bariery przed nieprzyjemnymi doswiadczeniami.Ale obawia sie,ze tacy ludzie z wiekiem sa coraz slabsi,bardziej zagubieni.Trudniej jej pewne rzeczy przyjac.Kiedys z wieksza lapczliwoscia chlonela doswiadczenia dobre i zle.Teraz chce miec swiety spokoj. 11/Koszulka z napisem\"Nie chodze do kosciola\" z podpisem AH,,, To byla prowokacja--odpowiadaAH.Czasem chodzi.Ma klopoty z wyborem i hierarchia.Nie czuje sie czlonkiem zadnego kosciola.Najblizsze jej jest chrzescijanstwo/zafascynowanie duchowe/.Chrystus i Ewangelie maja w sobie to przeslanie,,,,,z ktorym najlepiej sie komunikuje,,,,, -------------------------------------koniec----------------------------------------

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Taniec
Nasz taniec wciaz trwa Nadal wiruje swiat A my znim Ziemia i niebo Ksiezyc i slonce Widze to. Tancza z nami Kwiaty na lakach I SERCA LUDZI Taniec trwa nawet gdy Dzien sie budzi I zapada noc Wciaz blask otacza na W tancu po swit po noc,po wiecznosc. ks.Twardowski/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nodziewczyny
nie czytam Was wcale,dzisiaj przypadkowo odkrylam te strone.Zycze Wam Szczesliwego Nowego Roku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktosik! Niestety,nie otwiera sie ta stronka. no dziewczyny! Dziekujemy za zyczenia.Tobie rowniez skladamy najserdeczniejsze zyczenia w Nowym Roku.Zyczymy Ci zdrowia,spokoju w sercu i myslach.Pomyslnosci!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Dziekujemy za \"Taniec\" ks.Twardowskiego. To mile,ze sprawiacie nam radosc nawet anonimowo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ZDROWIA,SZCZESCIA I POMYSLNOSCI W 2007 ROKU !!!!!!!!!!!!!!!!! SPELNIENIA NAJSKRYTSZYCH MARZEN!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,WITAJ LAWECZKO!!!!!!!!!!!!! Witaj Kingalo! To milo ,ze jestes z nami.Wspominasz o latach minionych,,,,,,szalonych latach,,,,,,,ktore sa juz za nami. Dzisiaj uzmyslowilam sobie,jak bardzo czas ucieka,,,,,,dlatego cieszmy sie kazdym dniem.Badzmy szczesliwi,ze jestesmy zdrowi,sprawni,zrealizowanymi albo realizujacymi sie wciaz,,,, Przed nami Nowy Rok,,,,,,,,,niech on nie bedzie tylko gorszy od mijajacego,,,,,,Mam swoje marzenia,,,,,,,,,,,,,,,,,,i marze,zeby sie one spelnily!Nie mam wielkich wymagan,,,,,,,ciesza mnie najdrobniejsze rzeczy,bo z nich sklada sie nasze zycie.,,,,,,,,,,,,,, Dzisiaj w moich postach\"zagosci\" IRENA JAROCKA Cztery lata temu IRENA JAROCKA przeprowadzila sie z NY do Teksasu,,,, Zyje jej sie bardzo dobrze.Jest tam zawsze piekna pogoda,ktora nastraja pozytywnie do zycia.Jej maz jest profesorem na wydziale komputerowym miejscowego uniwesytetu,a corka konczy studia na kierunku reklamy.Jednoczesnie pracuje w bibliotece.Nie wiadomo,czy po studiach zostanie w Teksasie,czy tez wyjedzie do innego stanu. Wielkie dziecko szczescia:udana rodzina,kariera,,,, IJ:Szczescie sklada sie z 10% pracy,80% pracy,a reszta to wlasne szczescie.W zyciu nic nie przychodzi samo.Oczywiscie,wazne jest bardzo pozytywne myslenie i wiara,ze sie osiagnie sukces. Co ja gna do przodu? Maz bardzo dobrze zarabia,ale pieniadze szczescia pelnego nie daja.Do pelni siebie trzeba sie samorealizowac,spelniac swoje pasje.Nie ma za duzo czasu na towarzyskie zycie uniwersyteckie.Kiedy robia jakies przyjecia czesto jej nie ma i wtedy jej maz idzie z corka,,,, Relacje z corka,,,,,,, Bardzo dobre,zwierza sie.Ma swoj swiat,ale mimo to zawsze codziennie jestesmy razem.Nigdy nie miala z nia klopotow wychowawczych.Ma chlopaka Amerykanina.Jest to powzny zwiazek,mysla o zareczynach,ale czekaja,az skoncza studia. Rozmowy po polsku,,,,, W domu rozmawiaja tylko po polsku.Corka jest bardzo dumna,ze jest Polka.W przyszlym roku wyjezdza z chlopakiem do Polski i Europy____chce mu pokazac rodzinne strony i europejskie zakatki. cdn. Pozdrawiam bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przyjaciel.........
Drogi przyjacielu! W moich myslach jestes wciaz, dlaczego obok nie mozesz byc? Czy nasza przyjazn jest zla? Ze kazdy dzien oddala nas? Bedziesz na zawsze w moim sercu, bo chwile spedzone z Toba, daja memu zyciu sens... Zycze Wam szczerych przyjaciol,zrozumienia i ludzkiej zyczliwosci. Niech Nowy Rok przyniesie Wam duzo slonecznych dni,spelnionych marzen i planow.Badzcie zdrowe i szczesliwe.Do Siego Roku!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobry wieczor! Tym razem o muzyce? Jest taki zespol\"Pogodno\",ktory jest moim ulubionym zespolem postrockowym,ze swietnym literackim zacieciem--w nowoczesny sposob mowia o waznych sprawach starozytnych.Ciekawe rzeczy dzieja sie w muzyce jazzowej.Jest niezwykly pianista jazzowy, zupelnie mlodego pokolenia.Nazywa sie Marcin Masecki. Nieprawdopodobny artysta.To fenomenalny artysta,niezwykly pianista i kompozytor. Uwielbiam Stanislawa Sojke,jego wykonanie sonety Shakespeara\"Tryptyk Rzymski\" Jana PawlaII,ale tez utwory Norwida,Dylana. Wciaz inny,wciaz nowy,a jednoczesnie rozpoznawalny od pierwszych nut. Z zespolem czy solo wkrotce po wejsciu na scene obejmuje calkowite panowanie nad publicznoscia. W jednym z licznych wywiadow powiedzial:\"Nie gram dla fajerwerkow,nie spiewam,by sie popisac.Moja ambicja i pragnieniem jest,by moj spiew,moje piesni dodawaly otuchy,podnosily na duchu tych,ktorzy przychodza mnie sluchac.Chce,by wychodzili z koncertu pogodni i umocnieni\". Czy nie sa to piekne slowa? Rzeczywiscie warto go posluchac,wybrac sie na koncert.Nie szkoda czasu ani pieniedzy na bilet.Ma wlasny unikatowy wyraz. Pozdrawiam panie! Pomaranczowy przyjacielu,sliczny wiersz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
,,,,,,,,,,,,,,,ZYCZENIA NOWOROCZNE DROGIE PANIE! Z ostatnia kartka kalendarza zerwijcie wszystkie zle nastroje! Zapomnijcie o wszystkich nieudanych dniach, przekreslcie niewarte w pamieci chwile. I wejdzcie w NOWY ROK jak w nowej sukni, jak wchodzi sie na najwspanialszy bal swiata!!!!!!! Stary Rok mija lecz marzenia zostaja, niech one sie WAM wszystkie spelniaja i z Nowym Rokiem niech los Wam sie odmieni, a OGROD ZYCIA wnet sie zazieleni!!! http://www.samre.info/kartki/2n/nr2.html Z noworocznymi zyczeniami!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzien dobry! Na wszystkie dni Nowego roku zycze Paniom wiary w sercu i swiatla w mroku,abyscie jednym krokiem mijaly przeszkody,byscie czuly sie sie silne i wiecznie mlode. Niech dopisuje Wam zdrowie,pogoda ducha i nadzieja na lepsze jutro.Szczesliwego NOWEGO ROKU! Zycze sylwestrowego szalenstwa ! Pozdrawiam panie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×