Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

A mnie trochę dzisiaj i przez jakiś czas bolało, kuło po lewej stronie tak nisko jak jajniki, przydatki--teraz przeszło. Idę zaraz zapodziać sobie zastrzyka..hehe Moka - Ona też mi pisała,że forum Jej pomogło--psychicznie oczywiście.Ona leczyła się we Wrocławiu w Invimedzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No policzone do 3 i zastrzyk zrobiony.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek, rzeczywiście nie czytałam Twoich wcześniejszych wpisów, ale to są bardzo mądre słowa. Też tak staram się myśleć i postępować, ale czasem wpadam do czarnej dziury, zwłaszcza w taki dzień kiedy nie pracuję, a moje myśli krążą tylko wokół jednego. Widząc w stopce Twoją historię jestem pełna podziwu i trzymam kciuki. Zawsze myślałam, że jak innym się udaje, to i mi też musi się udać, chyba że czarna dziura...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moka - nie myśl o tej czarne dziurze. Tu są dziewczyny- jak Mena,Captcha,Cyndi, które naprawdę dużo przeszły i Im się udało.Każdej z nas się uda w swoim czasie, trzeba tylko wierzyć w to i nigdy nawet nie zwątpić !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janko - o to u mnie nie, ale jest więcej wiatru i chmur niż wczoraj i sąsiad rano mówił, że się zbiera na burzę, więc zobaczymy.;p Kłuje mnie cały czas po ten lewej stronie.:/Nie za bardzo mogę się schylać, bo mnie boli.:/A Ty jak się czujesz ? Lato-przecieram jednak miejsce przed wkłuciem wacikiem z wodą utlenioną,aby choć trochę zdezynfekować. Jakiego używacie płynu do higieny intymnej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki mam pytanie-czy po tej lutce tak piersi bolą czy to jest objaw ciążowy ,po za tym mam podwyższoną temperaturę.Zgóry dziękuję za poradę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janko - po lutce bolą piersi i tempka jest podwyższona, bo to jest progesteron i tak to już po nim jest.;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No w ogóle cisza ostatnio.;/ Janko - no ale tak jest.To jest normalny objaw, jak się bierze progesteron, więc proszę nie nakręcaj się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek-ja jestem cały czs nakrecona a ty nie? Przecież jak się w domu siedzi to nie można o niczym innym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki ja już po wizycie wynik 4730 w 18dpt, dr powiedział, że wysoki i nawet zapytał ile zarodków miałam podane. 29 maja mam usg. igrek jeżeli chodzi o podział zarodków to w dniu transferu też pytałam czy nie powinno być parzyście, dr powiedziała, że one nie dzielą się rónocześnie. Na stronie Novum nasz forum embriologiczne i tam jest to dokłądnie wyjaśnione, wklejam Witam! Uprzejmie proszę o informację dotyczącą podziału zarodków, gdzieś czytałam, że prawidłowy podział to 2, 4, 8 komórek, mój zarodek w drugie dobie miał 3 komórki, a w dzień transferu 9 komórek; czy ich ilość nie powinna być parzysta? Pierwszym symptomem, że zapłodnienie in vitro powiodło się, jest obecność w zapłodnionej komórce jajowej dwóch przedjądrzy żeńskiego i męskiego, które są skupiskami materiału genetycznego pochodzącego od oocytu i plemnika. Obecność dwóch przedjądrzy w prawidłowo zapłodnionej komórce jajowej jest widoczna pod mikroskopem mniej więcej w 18. godzinie od chwili przeprowadzenia procedury IVF/ICSI. Po tym czasie przedjądrza łączą się w jedną strukturę w procesie zwanym kariogamią i tworzy się z nich jądro komórkowe zygoty, z której rozwinie się zarodek. Mniej więcej w 24 26. godzinie po zapłodnieniu jądro komórkowe wchodzi w fazę podziału, wskutek czego zarodek dzieli się na dwa blastomery, czyli komórki budujące jego ciało; następnie każdy z powstałych blastomerów ulega dalszym podziałom, dając zawsze parzystą liczbę komórek potomnych, aż do chwili kompaktacji, czyli połączenia się ich, co mam miejsce w 4. dobie po zapłodnieniu. Podział każdego z dwóch pierwszych blastomerów może w warunkach prawidłowych przebiegać niejednoczasowo, a odstęp czasowy między podziałem jednego i drugiego blastomeru może wynosić ok. 1 2 godzin. W tym czasie można więc zaobserwować zarodek 3komórkowy, co jest etapem przejściowym do stadium 4komórkowego. Zapewne podczas obserwacji Pani zarodka zarówno w 2. dobie, jak i w dniu transferu był on właśnie w trakcie podziału, który jeszcze się nie zakończył, dlatego miał nieparzystą ilość blastomerów. Embriolog nOvum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggi - dzięki.;p Zaraz czytamy ! Czyli bliźniaki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janko - no ja wiem, ale staram się nie wymyślać sobie objawów, no bo wiem,że część z nich jest właśnie po lutce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maggi - Ty miałaś 1 zarodek 9-komórkowy podany tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magi - tak myslałam ze w kilku tysiacach wynik bedzie:) super ze tak ladnie beta przyrasta:) tylko sie cieszyc:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
igrek janko tak naprawdę to nie jestesy w sanie określić czy to po objawy po luteinie czy ciążowe, trzeba wytrwale czekać do dnia testowania, ja oczywicie podsyłam Wam wiruski ciążowe :-) igrek no właśnie miałam podany jeden zarodek, ale beta wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spoko Janko.;p Chodziło mi o to, byśmy się nie nakręcały, bo te objawy nawet teraz, jakie mamy, są bardzo zafałszowane przez leki.;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julciaaa dzięki, włąśnie jak zobaczyłam wynik to pomyślałam o Tobie :-) przed usg też mam zrobić badania hormonów, Ty jutro pewnie też będziesz musiała zrobić progesteron i HCG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janko - ja pisałam o sobie, że staram się nie wymyślać sobie żadnych objawów, obserwując te, które mam, bo wiem, że i po lekach równie dobrze takie mogą być.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janko - wiesz,ja już przez tyle lat się nakręcałam i sobie wymyślałam,a nic z tego nigdy nie wyszło, więc nie chcę się po raz kolejny zawieść.:/ Boli mnie cały czas ta lewa strona -- jakby jajnik lewy,sama nie wiem,bo taki kujący i nieokreślony ból. Już kilka godzin czuję, a najbardziej, jak wstaję i nie jestem w pozycji leżącej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek-ja Cię nakręcać nie chcę,ale jak mi się udało to mnie kłuło tak w jajniku po transferze,okazało się,że to ciałko żółte rosło i od tego.Ale dzwoniłam wtedy do novum w tej sprawie ( ja do nich co i rusz dzwoniłam) i oni mi tam powiedzieli,że to może być coś i nic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pytanie za 100 punktów - w którym jajniku tworzy się ciałko żółte ? Skoro ja nie miałam pęcherzyków.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×