Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Accu81

Klinika NOVUM

Polecane posty

A ja się zaczynam martwić, bo prawie nic mnie nie boli już ze 3 dni, tylko cały czas czuję tą lewą stronę jakby jajnik i w dzień i w noc i przez sen nawet-jak się przekręcam na boki, jak chodzę, jak się schylam i siedzę.Tylko jak leżę, to go nie czuję.Martwi mnie to bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odwrócę trochę waszą uwagę od obiawów itp. Czytałam tak jakoś na początku tego roku (może w lutym) w Newsweeku lub Wprost artykuł o in vitro. Była tam wzmianka o tym, że Polska ma czas do końca maja na uchwalenie ustawy bioetycznej. Jak nie to czekają nas kosmiczne kary od UE. Czy słyszałyście coś o tym? Ja tylko ten 1 raz i dzięki Bogu mamy 29 maja a tu nic w tym kierunku się nie dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggi - ona na prenatalne i płówkowe kieruje do lekarza ktory usg sie tylko zajmuje i z wynikami do niej sie idzie. igrek - idziesz jutro na bete? takie zamartwianie sie nic nie da... masz kryzys ale jutro juz moze byc wszystko wiadomo;) ja dzwonilam do dr na konsultacje. przepisała mi dushpason dodatkowo no i mam lezec, lezec i jeszcze raz lezec co czynię...:) dobrze ze zywej krwi juz nie ma, jestem dobrej mysli i pozytywnie nastawiona. wytrzymam z tym lezeniem tyle ile trzeba bedzie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasian82 - nie, ja nic o żadnych karach nie wiem ! Julciaaa a Ty po pozytywnej becie, ile brałaś Lutki nadal ? Jutro tylko jadę po skierowanie na betę, ale nie będę jej chyba jeszcze robiła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek ja na Toim miejscu poszłabym na badanie dziś/jutro po co sie zamartwiać , kiedyś musisz pójść. julciaaa też, też mąż kupi Ci dużo gazet, książek, włącz jakiś dobry film. Nawet niech Ci jedzonko na cały dzien szykuje:-). ja chodze do pracy ale rano jak mam wstać to masakra, tak mi się nie chce. Wiesz tak pytam o tych lekarzy bo w pierwszej ciąży to tak błądzilam jeżeli chodzi o lekarza prowadzącego, trafiłam za to do dóch swietnych specjalistów od usg moge śmiało polecić Dr Robert Makowski i Dr Renata Jaczyńska, super lekarze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
julciaaa oczywiście chciałam napisać leż, leż ( a nie też, też) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa - no bo jak będę mieć skierowanie, to nie zapłacę za badanie-logiczne !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny pozwólcie że zmienie temat. Pisałam na innym forum-takim o staraniach zanim sie dowiedziałam że z tym będą problemy na miare kliniki niepłodności. I tamte dziewczyny baaardzo mnie irytowały. I postanowiłam że nie będę tam pisała-za każdym razem gdy coś napisałam ypu znowu nie wyszło albo że mam tą torbiel albo że klinika niepłodności. To one na mnie zgóry i że to moja wina bo ja panikuje i stresuje sie i napewno nie zajde. hahah. I Co lepsze! Napewno jak sobie odpuszcze to zajde :D i tak sobie mysle że one gówno wiedzą bo pozachodziły niektóre już w 1-4 miesiące naturalnie a to co mówią strasznie 1.Denerwuje. 2.Przykro mi wtedy bo one nie rozumieją że naturalnie czasami sie nie da nie wiadomo jakby się wyluzowało.Najgorzej dziwi mnie to że im sie nic powiedzieć nie da bo są jakby ograniczone-nie rozumieją jak ja coś pisze i dalej swoje...a ostatni zarzuciły mi że jestem niegotowa na dziecko bo kto sobie objawy 3 dni po zapłodnieniu wymysla(dodam że nie wiedziałam co jest-miałam nadzieje że coś u mnie w brzuchu sie dzieje- a okazało sie że to torbiel rosła i brzuch tak bolał dlatego. Musiałam sie wyżalić troche....bo strasznie mi było przykro zwłaszcza że ja jakos nie panikuje nad tym wszystkim po prostu smutno mi i zdołowana troche jestem ale..na wizyte w novum zapisałam sie kiedy mi pasowalo a nie kiedy był pierwszy termin-nie aby najszybciej. To że smutno mi że nie wychodzi to chyba normalne... Ciesze sie że wy jesteście bo tutaj wszystkie z novum sie rozumieją...w koncu mamy taki sam problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Julciaaa a od 15 dpt ile brałaś Lutki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, jak sie macie? Ja masa roboty, odrabiam niebycie tygodniowe w pracy, dlatego głównie Was czytam, a nie piszę. teraz znalazłam chwilę. Igrek, nie uwierzysz co dziś zrobiłam :) Poszłam i zrobiłam sobie rano betę, hehe. 8dpt. Duuużo za wczesnie, a może coś wyjdzie...? Jakoś tak mi się zachciało rano. Za dwa dni znowu zrobię, czyli w czwartek w 10dpt, a później w 14dpt. Ach tam, odżałuję te 20zł na badanie, a będę miała obraz jak się ta beta kształtuje (albo i nie kształtuje) w tym czasie. Wyniki oczywiście dopiero po poludniu, ok 15.00 będę wiedziała czy coś już jest czy nic... napiszę Wam później, bo zaraz potem jadę na urodziny do chrześniaka i w domu będę dopiero wieczorem. Wiesz igrek, jak tam obserwuję swoje objawy to mam identyczne jak Ty, teraz jestem na tym etapie, że mnie ostro brzuch jak na okres boli i kłuje mnie lewy jajnik, cholernie. Ty też tak miałaś, nie? A teraz brak objawów? To pewnie będę dalej przechodzić.. Chyba że będzie @ i koniec złudzeń... Zrobiłam tę betę bo pamiętam że mama novumowa pisała, że jej już w 8dpt wyszło bo były bliźniaki i szybko duża beta rosła. Uważacie że już do reszty oszalałam tak wcześnie robić betę? :) Może trochę tak.. :) A co mi tam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal, masz rację, to jest ograniczenie nie rozumieć że każdy swoje stresy odczuwa i przechodzi inaczej i trzeba byc na forum, żeby posłuchać właśnie o tym jak kto co przechodzi. Popieram, z dala od takich ludzi i dyskusji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bafiorek do odwaznych swiat nalezy :) trzymam kciuki by sie udało. Mysle ze jak bedzie mialo wyjsc to dzisiaj tez wyjdzie. Tylko najgorzej jak wynik bedzie taki niejednoznaczny jak u papris z tym wynikiem 5, bo wtedy to nie wiadomo czy sie juz cieszyc czy wrecz przeciwnie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bafiorek- szalona po prostu jesteś Kobieto !! hehe Ale...jeśli to ma Ci pomóc, no to czemu nie ! A sikańca też zrobiłaś ten 2 raz ? Właśnie myślałam o Tobie, jak tam z tym Twoim testowaniem, no bo taka niecierpliwa jesteś. Mnie aż tak bardzo te jajniki nie kuły.Dało się wytrzymać.A teraz tak jak pisałam, tylko ten ból po lewej stronie został.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to usłyszasłam ostatnio od jednej z dziewczyn tylko na pomaranczowo pisała:bała się pewnie na czarno wyrazić swoje baaardzo "mądre spostrzeżenia" "Leal Price-Charlston 21 obrazila sie,bo jej nie wychodzi a innym owszem.ale jak moze zajsc w ciaze jak sama sobie wkreca dziwne objawy.po 3 dniach od stosunku miala juz objawy ciazy i nie chodzi mi o to,ze ma problemy z owulacja i inne przypadlosci(glowa).ta dziewczyna nie jest gotowa na macierzynstwo,bo sama zachowuje sie jak male,rozkapryszone dziecko" Dodam że miałam objawy takie 3 dni po owulacji (potwierdzonej przez gin) i okazało sie że to torbiel...ale niektórzy to są ograniczeni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igrek, no masz rację niecierpliwa. Ale co mi tam, a może właśnie będę się już cieszyć dziś... Baaaaaaaaardzo mam taką nadzieję... Sikańca już nie robiłam, bo stwierdziłam, że od wczoraj to nie ma najmniejszej szansy wyjść, bez sensu następny tracić. Może w weekend sobie go zrobię jeśli beta dziś i w czwartek nie wyjdzie jeszcze/ wcale.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal, żartujesz? Tak napisała? Jeju, toż to jakieś dziwne stworzenie lubiące zdołować innych musi być, gratulacje dla tej pani :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal Kobieto dobrze ze zmienilas forum! olej te psutaki co zero zrozumienia nie maja bo co sie bedziesz nimi stresowac! Jak ktos jest głupi to i recznie mu tego nie wytłumaczysz, zenada po prostu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie tak napisała-przekopiowałam jej wypowiedz :) poprostu niektórzy uważają że są najmądrzejsi na świecie i wiedzą co ja czuje myśle robie i wiem. Musiałam sie wygadac bo tak mnie to wkurzalo że hej. Zwłaszcza że były tam dziewczyny z którymi fajnie sie gadało. Mowiły ciekawe rzeczy np. miały już dwoje dzieci i sie o trzecie starają. A teraz to poprostu nie mam ochoty tam wchodzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo szczerze powiem, total poracha. Zresztą co ta osoba w życiu przeszła, jak nie wie, że KAŻDA z nas w 3 dniu po ewent. zapłodnieniu (kiedy myślimy, że może się udało) już właśnie masę objawów u siebie widzi, bo KAŻDA na te objawy strasznie czeka. Żebyś jeszcze coś na prawdę kretyńskiego tam napisała, nie wiem, ale to była najoczywistsza rzecz pod słońcem. To tak jak Ci ktoś powie że stoisz na mrowisku, nie zaczyna od razu wszędzie swędzieć? :) Olej tamto forum, a fajnieszym z osób podpowiedz żeby się do nas przeniosły. I już!! :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
najciekawszy fragment to ten ze moglas sie obrazic ze komus wychodzi a Tobie nie......no masakra, owszem moze byc przykro bo wiadomo ale obrazic sie?? Przepraszam ale na kogo? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zmienię temat dziewczęta. Ile bierzecie lutki ? I jak u Was z jej wyciekaniem ?? Bo ze mnie się po prostu leje ostatnio i mam całą mokrą wkładkę razem z bielizną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
E tam, jak któraś chce to sama tu przyjdzie-napisałam tam że przenosze sie na inne forum i że bedę sie leczyć w novum i nie będę już tam pisała :) tamte dziewczyny raczej nie biegają jeszcze po specjalistach a to forum teoretycznie jest dla tych co leczą się powaznie. Z reszta dziewczyny które nie mają takich problemów nie rozumieją(z resztą jak widać) nas tych które takie problemy mają....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Identycznie mamz lutką Igrek, masakruje mnie to. I nie zapowiada się na koniec jeśli zaskoczymy. Ja biorę: 2 rano 2 w południe (pod język) 2 późnym popoludniem 4 (na dwie raty) na noc przed snem Muszę się przyznać, że kilka razy o kilka godzinek, szczególnie ta popoludniowa przesuwa, bo zapominam jak się czyms zajmę. Obym czegoś nie zepsuła przez to. ale już sobie alarmy w tel. ustawiłam na te godziny, bo za dużo zajęć i łatwo zapomnieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Leal - bo tak przepisują w Novum i że podobno ta dopochwowa jest lepsza.A ja jeszcze oprócz niej biorę 1 tabletkę Duphastonu dziennie również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja biorę tyle samo, z tym że podjęzykową biorę po południu, a na noc od razu sobie je wszystkie 4 na raz aplikuję.Mi też się przesuwa godzina czasami, ale to tak do 40 minutek do przodu tylko i myślę, że to się nic nie dzieje. Zaaplikowałam sobie niedawno lutkę i zaczął mnie boleć brzuch na @.Staram się aż tak głęboko jej nie wtykać, by szyjki czasami nie dotknąć.:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też denerwują te wszystkie rady od parady, które mi udzielają starsze doświadczone koleżanki z pracy. Po prostu nie mają pojęcia o czym mówią. A z tego innego forum część dziewczyn też pewnie wyląduje w klinikach leczenia niepłodności i wtedy zmienią zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczynki-idę umyć naczynia ! Nienawidzę tego robić, ale są takie,których nie włożę niestety do zmywarki,jak z drewnem,plastik cienki czy patelnie teflonowe.:/No i niestety muszę do zrobić sama.:/ A potem może trochę wyjdę sobie na ogródek--taka ładna pogoda,a ja siedzę w tym 4 ścianach. bafiorek - a mierzysz sobie codziennie rano temkę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć kochane:) Leal ty się nie przejmuj tymi dziewczynami na innym forum! Igrek ja brałam i biorę lutke podjęzykową 8 tabletek. Wcześniej brałam tą dowcipną , ale mnie swędziało wiec poprosiłam po transferze tą podjęzykowa. Wcześniej mi ona nie przeszkadzała, ale teraz jak mam mdłości to jest masakra bo mnie cofa. No nic jeszcze 2 tygodnie i mam już ją zmniejszać. Bafiorek trzymam kciuki z całych sił za twoją betę!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×