Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość do spokojnie to tylko awaria
:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zimorodek
W takim razie unikajcie książek typu "Leksykon biblijnych pomyłek", "Czy Biblia kłamie" albo "Czego naprawdę naucza łJezus"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję:) za opis powyżej wyjaśniający wszystko, bo nie musiałam się trudzić z wyjaśnieniem:) Mądralko dlaczego zaprzeczasz że jesteś Swiadkiem? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
przeciez macie Biblie mozecie ją przeczytac całą nie mam czasu ani miejsca na wypisywanie wszystkich rozdziałow, "Nie jest dla mnie powodem do chluby to ze głoszę Ewangelię, Biada mi jesli bym nie głosił Ewangelii"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bo nie jestem naprawdę nie wstydziłabym się tego, nie jestem ochszczona w tej wierze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"spokojnie to tylko awaria\" - w zasadzie to chyba tak, subiektywnie będziesz bogata - i zazwyczaj to nam, ludziom wystarcza - bo nie ma nic do końca obiektywnego - nigdy nie wiadomo, kiedy to już jest się bogatym, a kiedy jeszcze brakuje 2 zł. Ale mi chodzi o to, że czasem ludzie twierdzą, że to właśnie oni reprezentują zestaw cech, które ich bóg \"umiłował\". Ale czy w ten sposób nie stawiają się nad nim, nie dokonują oceny za niego? Skoro z drugiej strony uważają, że Bóg nie jest do końca pojęty dla umysłu ludzkiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madralka
ten cytat to św.Paweł - wiesz o tym?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
No zobacz,nie dość,że Cię nie "ochszcili"to jeszcze nie douczyli:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bóg dał nam się poznać nie pozostał Anonimowy, mozemy wiedziec wszystko co jest nam potrzebne ja napisałam o cesze którą Bog pochwalał w Swoim słowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
opis owych 144 oczywiście:) uffff ...mądralko przeczytaj raczej...żebyś nie błądziła dłużej i nie dała się mamaić tej niebezpiecznej Organizacji...módl się a Bóg otworzy ci oczy i wyzwoli z błędnych nauk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli biada także tym, którzy nie głoszą Ewangelii, ale tylko wg niej żyją? Czy oni są poniżej tych, którzy głoszą, ale jej sami nie potrafią przestrzegać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madralka
to akurat jest dowód na pychę czyli brak pokory - potulności jak napisałaś - u jehowitow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
tak wiem w pierwszym liscie do Koryntian

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Dreamer,prawdopodobnie będę tylko bogata wewnętrznie i to musi mi wystarczyć.No,chyba,że zacznę sobie czynić ziemię poddaną:)Ciekawe,czy się podda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Bog raczej chciał abyśmy dzielili się wiedzą jaką mamy z tymi którzy nie wiedzą. Ale jak mam się modlić np. Aniele mój... itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
do autorki kobito przestań szerzyć herezję bo to żałosne... Albo jesteś Świadkiem Jechowy albo jakiejś innej pseudo-religii ale na pewno masz nieźle zryty beret :-) NIE MĄĆ LUDZIOM W GłOWACH SWOIMI CHORYMI TEORIAMI!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałaś mądrlako że nie jestes Świdkiem bo nie masz chrztu...ale głosisz nauki tej Organizacji...więc należysz do grupy tej sekty, taka prawda, czy przed chrztem czy po chrzcie skoro wyznajesz te nauki i tak uparcie przy nich obstajesz jestes ich wyznawcą. nie zaprzeczaj zatem Jezus daje wolność. Oddaj mu swoje życie, a on cię wyswobodzi uwolni i da pokój w sercu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madralka
modlitwa to rozmowa z Bogiem własnymi słowami też możesz się modlić:) i dolączam się do apelu wyzej - uciekaj od nich jak najprędzej bo zniszczą ci zycie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
Chora to jestes Ty ze swoim chorym i pustym łbem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mądralko - odpowiadasz nazwami, tytułami. Ale czy wiara w Boga polega u Ciebie tylko na dosłownym cytowaniu fragmentów? Kojarzy mi się to z dzisiejszą wiadomością jak to Kaddafi nagradzał tych, co się całego Koranu nauczyli na pamięć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
modlę sie tak czesto jak moge nie jestem fanatykiem Swiadków Jehowy zgadzam sie z wieloma ich naukami, ale z katolikami tez w kilku sprawach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
napewno na tym tylko nie polega, ale mam tylko to. Co mam wiecej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do madralka
można wiedzieć ile masz lat? czy by byłaś już bierzmowana?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
BIDULKA :-( nie wie już sama co ma wybrać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
a co do zenuły to piszący pismo nie znali spółglosek więc Jehowa piszę się tak, nie mam klapek na oczach potrafie trzexwo oceniac ale Wy jestescie zaslepieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spokojnie to tylko awaria
Może raczej"Ojcze nasz..."bo tej którą wymieniasz to nie znam.Ale "ojcze nasz"polecam,kilka słów,łatwo zapamiętać,chyba nawet szybciej niż cytaty i slogany którymi się posługujesz,Mądralko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mądralka
mam 1000 lat nie byłam u bierzmowania bo po co mi to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No coż, akurat raczej trudno się nie zgadzać z Katolikami w kilku sprawach. Nawet ja się w kilku zgadzam, choć nie wierzę w podstawy tej religii, czyli Boga. Co masz więcej - choćby przykład z innej wielkiej religii - z niej też chyba można się trochę nauczyć jak być dobrym np. Katolikiem: \"Budda wymagał od swych uczniów by „nie przyjmowali żadnych nauk na bazie wiary, lub dlatego że uczą ich mędrcy, lub dlatego że są w Pismach, lub dlatego że przemawiają do uprzedzeń, lub dlatego że wierzy w nie większość\", ale by „przyjmowali nauki dopiero po ich wypróbowaniu i tylko jeśli powiększają mądrość i współczucie \", i żeby \"kwestionowali Jego nauki w ten sam sposób\". Wszystkim, którzy szukają celu życia i sensu wszystkiego co nas otacza, polecam te słowa Nauczyciela, by pomogły im znaleźć to czego szukają.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość żenuła
ojej aleś nas teraz wystraszyła.... No dobrze, że chociaż ty znajdziesz się w tym zacnym gronie wybrańców :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×