Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość PRALKA AUTOMATYCZNA
JA JUZ SIE KRECE ZEBY ZAPISAC SIE DO SWIADKÓW JEHOWY SZYBKO CHCE CHCE CHCE BEMBEN JUZ MI SIE OTWIERA NA SAMA MYSL ZE ZAKRECE SIE Z MADRALKA RAZEM NA JEDNEJ LAWCE NA KONGRESIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mówię tylko o funkcjach obu polkul może to i chaos ale fajny , 100 miliardów galaktyk każda z nich zawierająca 100 milardów systemów słonecznych podobnych do naszego i cała przeszłość teraźniejszość i przyszłość w jednej chwili teraz, fajny chaos:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HHHHUUUUUUUUURRRAAAAA
A wiecie Wy co?! Nie wiecie! Mniej wiecej od kwadransa jestem: BOGIEM!!! To znaczy, zawsze nim bylem, tylko o tym nie wiedzialem... Komu grzechy przebaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HHHHUUUUUUUUURRRAAAAA
A wiecie Wy co?! Nie wiecie! Mniej wiecej od kwadransa jestem: BOGIEM!!! To znaczy, zawsze nim bylem, tylko o tym nie wiedzialem... Komu grzechy przebaczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRALKA AUTOMATYCZNA
KRECE SIE TUTAJ I KRECE ZARAZ ZACZNE WIROWAC W TYCH GALAKTYKACH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość na przykład
sobie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PRALKA AUTOMATYCZNA
MOGE CI GRZECHY WYWIROWAC TYLKO ZE MOZESZ PRZELECIEC PRZEZ FILTERKI DO KANALIZACJI I CO MI PO TAKIM BOGU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamela i belaiza,i co tam z tym chrztem,czy satysfakcjonujaca (mam nadzieje bo cos cicho;-p)odpowiedz,czy szukacie innej argumentacji? Tylko jesli tak to prosze o taka wylacznie z biblii.:-),co by nie bylo.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość to moze ja odpowiem
malutka spiaca juz jestem i nie mam juz sil, ale chcialabym Cie zachecic do przeczytania ksiazki"Czlowiek poszukuje Boga"jest to wydawnictwo Swiadkow Jehowy sadze ,ze jestes otwarta na wiedze obojetnie jaka by ona nie byla.Popros o te ksiazke swiadkow a jesli nie znasz zadnych swiadkow to ewentualnie moge Ci ja przeslac.Prosze maalutka nie ignoruj tego co Ci napisalam,zajrzyj do tej ksiazki nic nie starcisz a moze cos wiecej zyskasz dla siebie.Jesli tak jak mowisz twoja wiara jest tak silna to przeciez nikt i nic nie jest w stanie jej zburzyc.aha ewentualnie mozesz napisac do polskiego biora oddzialu Swiadkow Jehowy w Nadarzynie i poprosic o taka ksiazke!wysla Ci na pewno:Mam ja w domu i sledzilam dzis mysli w niej zawarte niestety nie jestem w stanie ci wszytkiego tu zacytowac,ale w kazdym razie dokladnie omawia wszytko to o czym Ty rowniez piszesz i w co wierzysz.Moze po lekturze tej ksiazki spojrzysz na sprawy inaczej z innej perspektywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aleście natworzyły ;) i bardzo dobrze - tylko jak to przeczytać? Zapamiętałem tylko jedno: \"Oczywiście żaden człowiek nie zdołałby w ciągu kilkudziesięciu lat swego życia osobiście dotrzeć do wszystkich ludzi, aby przekazać im informacje od Boga. Ale może to osiągnąć słowo pisane. Czy nie byłoby zatem rzeczą słuszną, aby Bóg udostępnił swe orędzie w postaci książki?\" Zawsze to będą tylko słowa, wskazówki, kierunkowskazy ale nie pełne, nie będące w stanie opisać dokładnie wszystkiego. \"Znajdujemy w niej następujące zapewnienie: „Całe Pismo jest natchnione przez Boga i pożyteczne do nauczania, do upominania, do prostowania, do karcenia w prawości” (2 Tymoteusza 3:16).\" Jak zapiszę takie zapewnienie w zeszycie to automatycznie treść w nim zawarta będzie podlegać pod tą natchnioność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
hej Dreamer, sluszna uwaga. Na pewno sam ten jeden werset nie poswiadcza ze Biblia jest natchniona. Na wiare w to ze jest natchniona sklada sie wiele innych czynnikow a ten werset tylko dodatkowo podkresla wartosc calej Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HHHHUUUUUUUUURRRAAAAA
Ciiii, sa, u mnie, grzechy wyznaja. Marse, juz po...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"ten werset tylko dodatkowo podkresla wartosc calej Biblii.\" ten werset nie ma żadego znaczenia w tej sprawie - już wielu \"szarlatanów\" tak twierdziiło - nie tylko w sprawach religijnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnośnie chrztu...skoro chrzcicie w imię ojca i syna i ducha sw. to nie wypowiada się przed zanurzeniem tego zdania: chrzczę cię w imię ojca i syna i ducha swiętego? to jest ta formułka o którą pytałam, a ja myślę nie szukaj zaczepki, pytałyśmy z belaizą z ciekawosci. skoro Bóg Ojciec i Syn Ii Duch Świety to nie sprzeciwiajcie się tym postaciom, my też w nie wierzymy. Bóg jest NIEPOJETY nie można go zracjonalizować ....tak jak mistrzowie od racjonalizacji z Brooklinu próbują Jest Ojciec, jako Bóg odwieczny Stwórca wszechrzeczy, Jest Syn, który mówił o Ojcu, ze ja i Ojciec jedno jesteśmy. Kto widział Ojca widzial mnie, kto słucha słów moich słucha Ojca. Ja jestem w Ojcu a Ojciec we mnie. Słowo ciałem się stało . a Bogiem było słowo.... Panna pocznie i porodzi syna i dadząmu imię emanuel (Bóg znami) Ksiażę pokoju, Ojciec odwieczny w nim zamieszkała CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI nie klasyfikujcie Syna jako Stworzenie niższe Ojcu.....bo (jak wyzej) nie można go pojąć rozumem, zklasyfikować....On jest NIEPOJĘTY I istota synostwa Boga jest niepojęta. Przyszedł jako człowiek do ludzi, aby zmartwychpowstac.....ale przyszedł też jako Bóg (Emanuel...Bóg z nami) Ja jestem i odwieczny Ojciec. cała wieczność spędzona z Bogiem nauczy nas Jego boskości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pytanie do SJ: co wg waszej religii jest KONIECZNE do zbawienia? JAK MOŻNA OSIĄGNĄĆ ZBAWIENIE I ŻYCIE WIECZNE?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
"pytanie do SJ: co wg waszej religii jest KONIECZNE do zbawienia? JAK MOŻNA OSIĄGNĄĆ ZBAWIENIE I ŻYCIE WIECZNE?" Jezus dal odpowiedz, Jana 17:3 "To znaczy zycie wieczne: ich poznawanie ciebie, jedynego prawdziwego Boga, oraz tego ktoregos poslal Jezusa Chrystusa"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I chrzcza w imieniu Ojca,Syna i Ducha sw. ???????????????? CHRZCZĄ W IMIĘ OJCA I SYNA I DUCHA ŚWIETEGO ( W TO IMIĘ ....TO SAMO IMIĘ) czy w Imieniu...bo to różnica....w imieniu czyli zamiast kogoś, za kogoś. To nie Bóg chrzci, ani Jego Imię, to uczniowie mają chrzcić Chrzci się w Imię Jego, Jego Imię zakrywa grzechy...to samo imię Boga, " Ci co ochrzczeni są W Chrystusa z Chrystusem będa życ. taka drobnostka a szalenie istotna. "Jesteście ochrzczeni w Chrystusa"...prawdziwi Chrześcijanie a nie w Imieniu chrystusa.....?????? a moze to pomyłka????? i czepialstwo....to jak to jest z tym Imieniem????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer,jesli przelejesz slowa z biblii,to nie bedzie to zeszyt natchniony,z pewnoscia,ale slowa,te sa natchnione. Tak samo biblia,jako kartki nie jest natchniona,ale slowa w niej zawarte to madrosc od Boga. Kamelia do zbawienia potrzebna jest:Wiara,stosowaniesie do Slowa Bozego,Chrzest(ale co do tego to mysle ,ze Bog tylko zna serca i umysly). A teraz moze mi odpowiesz na pytania,ktore zadalam wczesniej,bo rowniez czekam? Ja odpowiadam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia,a mamjeszcze jedno pytanie oprocz tamtych na ktore niemam od was odpowiedzi,jaka wy regulke wypowiadacie przy chrzcie ,jesli takowa jest,to gdzie w biblii jest zawarta tresc????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a to co oznacza wg ciebie: \"łaską zbawieni jesteście , Boży to dar aby się nikt nie chlubił\" \"kto UWIERZY i orzchczony będzie ten będzie zbawiony\" \"tak Bóg umiłował Świat ze Syna swego dał aby KAŻDY kto w niego wierzy nie zginął ale miał życie wieczne\" \"Kto ustami swymi wyzna ze Jezus jest Panem i uwierzy w sercu swoim że bóg wzbudził go z martwych zbawiony będzie\" jest tu jakaś wzmianka o uczynkach i \"zasługach\"???? czym jest łaska??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg jest NIEPOJETY nie można go zracjonalizować ....tak jak mistrzowie od racjonalizacji z Brooklinu próbują Jest Ojciec, jako Bóg odwieczny Stwórca wszechrzeczy, Jest Syn, który mówił o Ojcu, ze ja i Ojciec jedno jesteśmy. Kto widział Ojca widzial mnie, kto słucha słów moich słucha Ojca. Ja jestem w Ojcu a Ojciec we mnie. Słowo ciałem się stało . a Bogiem było słowo.... Panna pocznie i porodzi syna i dadząmu imię emanuel (Bóg znami) Ksiażę pokoju, Ojciec odwieczny w nim zamieszkała CAŁA PEŁNIA BOSKOŚCI nie klasyfikujcie Syna jako Stworzenie niższe Ojcu.....bo (jak wyzej) nie można go pojąć rozumem, zklasyfikować....On jest NIEPOJĘTY I istota synostwa Boga jest niepojęta. Przyszedł jako człowiek do ludzi, aby zmartwychpowstac.....ale przyszedł też jako Bóg (Emanuel...Bóg z nami) Ja jestem i odwieczny Ojciec. cała wieczność spędzona z Bogiem nauczy nas Jego boskości przecież ci odpowiedziałam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Marseille
"Idźcie tedy i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego" i nic ponad to.. Jesli ktos napisal "w imieniu" to pewnie bylo przejezyczenie ... Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×