Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Madralko daj spokoj,to nie ma sensu. Oczywiscie to ty jestes autorka tego topiku,wiec rob jak uwazasz,...ale mysle ze co bys nie zrobila i tak bedzie zle. Wiesz pomijam ten fakt,ze to przeciez my boimy sie rozmawiac z \"mocniejszymi\" w biblii,zapomnialas? Wiec trzymaj fason :-P ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bo Mezczyzna jest glowa kobiety\" Yyy, really?? To gdzie jest moja reszta poniżej szyi? :P A na serio skąd to wiadomo? Czyli nie ma równouprawnienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://fakty.interia.pl/fakty_dnia/news/ks-isakowicz-zaleski-naduzyl-zaufania-i-ma-milczec,807298,2943 \"Ks. Tadeusz Isakowicz Zaleski otrzymał polecenie powstrzymania się od wszelkich publicznych wypowiedzi, zwłaszcza w środkach społecznego przekazu, na temat kontaktów i współpracy niektórych duchownych z Służbą Bezpieczeństwa PRL - poinformował rzecznik Archidiecezji Krakowskiej ks. Robert Nęcek. (...) Działalność ks. Zaleskiego \"narusza poważnie komunię Kościoła\", \"wypacza obraz kapłana, który staje się inkwizytorem, niemiłosiernym i bezwzględnym oskarżycielem\" - głosi wtorkowy komunikat Kurii Metropolitalnej w Krakowie. (...) Według kurii duchowny kierując się często emocjami, zaczął upowszechniać częściowe wyniki swoich poszukiwań, \"kierując poważne oskarżenia pod adresem niektórych biskupów, księży i zakonników\". \"Ks. Zaleski swoimi publicznymi wypowiedziami oraz listami kierowanymi do oskarżanych przez siebie osób kwestionuje ich dobre imię\" - brzmi stanowisko kurii.\" A co na to prawi i sprawiedliwi lustratorzy wszechwiata?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale to jest dopiero śmiech na sali: http://fakty.interia.pl/prasa/news/rejestrowane-zycie-na-kocia-lape,806933,16 \"Każda para, która razem zamieszka, powinna się zarejestrować. A gdy zdecyduje się na rozstanie - wyrejestrować i umotywować przyczyny rozstania. \"Gazeta Wyborcza\" donosi o nowym pomyśle rzecznika praw dziecka Ewy Sowińskiej.\" Taa, i jeszcze poprosić o zgodę przynajmniej \"pani rzecznik\" :P A w specjalnych przypadkach prezesa Jarosława ;) Heh, dobrze, że kontynuację Misia kręcą - bo w tym IV PRL motywów od groma :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer nie słuchaj\" No właśnie nie słucham - bo jakiś szatan Toruń mi zagłusza ;) Czego mam nie słuchać - tego o głowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roman Gie
Czy Adam i Ewa mieli pępki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co do \"moralizatorsko - prawnego\" pomysłu. Właśnie przyniosłem zapas styropianu do piwnicy? Jest jakaś chętna do wspomożenia obalenia władzy kaczorowej??? Zaznaczam, że tak naprawdę wodę na herbatę gotuję bardzo smaczną, a nawet jako kucharz - artysta postrafię jajecznicę zrobić :P A i karierę można później niezłą zrobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer-"Bo Mezczyzna jest glowa kobiet" A na serio skąd to wiadomo? Czyli nie ma równouprawnienia?" Wiadomo to z biblii,a rownouprawnienie jest od zawsze.Tylko ludzie to inaczej interpretowali w roznychwiekach tysiacleci. Bo mezczyzna ma szanowac kobiete jak samego siebie,i na odwrot. Jezus dal przykład mimo ze byl"wyzszy"niz Apostolowie,dla przykladu co mamy robic ten"wyzszy",myl m in.swym uczniom stopy: "Ten kto chce byc najwiekszy niech stanie sie najmniejszym.":-) I jeszcze znalazlam cos swietnego dla zainteresowanych,odnosnie rownosci,Boga,Jezusa,(Apostolow): Jana 13:16 " Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Sługa nie jest większy nad pana swego ani poseł nie jest większy od tego, który go posłał."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie zainspirowane komentarzem do durnego pomysłu rzezcznik \"dotyczy również par homoseksualnych? Bo najwięcej tych związków jest na \"kocią łapę\". To byłby postęp PIS! ---> LPR nie znajduje uzasadnienia w prawie naturalnym dla powstawania takich związków. O ile konkubinat to takie małżeństwo na niby, o tyle funkcjonowanie pary homoseksualnej to grzech ciężki, wykroczenie przeciwko prawu naturalnemu. Mowy nie ma!\" Nie chodzi mi o wg mnie oszołomów z LPR. Tylko co Biblistki na homoseksualizm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A i jeszcze moze jeden ostatni,bo jest tak madry w tej kwestii,ze sie oprzec nie moge. :-) Jana17:21-26 \"Aby wszyscy byli jedno, jak Ty, Ojcze, we mnie, a Ja w tobie, aby i oni w nas jedno byli, aby świat uwierzył, że Ty mnie posłałeś. (22) A Ja dałem im chwałę, którą mi dałeś, aby byli jedno, jak my jedno jesteśmy. (23) Ja w nich, a Ty we mnie, aby byli doskonali w jedności, żeby świat poznał, że Ty mnie posłałeś i że ich umiłowałeś, jak i mnie umiłowałeś. (24) Ojcze! Chcę, aby ci, których mi dałeś, byli ze mną, gdzie Ja jestem, aby oglądali chwałę moją, którą mi dałeś, gdyż umiłowałeś mnie przed założeniem świata. (25) Ojcze sprawiedliwy! I świat cię nie poznał, lecz Ja cię poznałem i ci poznali, że Ty mnie posłałeś; (26) i objawiłem im imię twoje, i objawię, aby miłość, którą mnie umiłowałeś, w nich była, i Ja w nich. \" I godny uwagi jest werset 26\"...i objawiłem im imię twoje, i objawię...),a imie Ojca brzmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Homoseksualizm byl juz wSodomie i Gomorze ,za co zostala zniszczona(m in.) a dokladniej pisze o tym tez Rzymian1:26-32 m in.o homoseksualizmie i jakiezapatrywanie ma nato Bog. \"Dlatego wydał ich Bóg na łup sromotnych namiętności; kobiety ich bowiem zamieniły przyrodzone obcowanie na obcowanie przeciwne naturze, (27) podobnie też mężczyźni zaniechali przyrodzonego obcowania z kobietą, zapałali jedni ku drugim żądzą, mężczyźni z mężczyznami popełniając sromotę i ponosząc na sobie samych należną za ich zboczenie karę. (28) A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi; (29) są oni pełni wszelkiej nieprawości, złości, chciwości, nikczemności, pełni są również zazdrości, morderstwa, zwady, podstępu, podłości; (30) potwarcy, oszczercy, nienawidzący Boga, zuchwali, pyszni, chełpliwi, wynalazcy złego, rodzicom nieposłuszni; (31) nierozumni, niestali, bez serca, bez litości; (32) oni, którzy znają orzeczenie Boże, że ci, którzy to czynią, winni są śmierci, nie tylko to czynią, ale jeszcze pochwalają tych, którzy to czynią. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Homoseksualista,moze byc najfajniejszym czlowiekiem,ale w obliczu Boga jest...i takze ci ktorzy to popieraja(a wierza w Boga),sa potepieni. :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolosan 1 :18 \"On także jest Głową Ciała, Kościoła; On jest początkiem, pierworodnym z umarłych, aby we wszystkim był pierwszy...\" Moze dlatego ,ze mezczyzna byl pierwszy(predzej niz kobieta) Tak jak Jezus byl predzej od mezczyzny. A Jahwe predzej od Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A ponieważ nie uważali za wskazane uznać Boga, przeto wydał ich Bóg na pastwę niecnych zmysłów, aby czynili to, co nie przystoi;\" \"i takze ci ktorzy to popieraja(a wierza w Boga),sa potepieni.\" A mówią, że Bóg jest miłością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aaa jeszcze - \"\"i takze ci ktorzy to popieraja(a wierza w Boga),sa potepieni.\" To najlepiej niech wierzący ich kamienują? Zamykają do więzień? itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Absolutnie nie. Niech sad pozostawia Bogu.:-) Homoseksualizm jest grzechem jak kazdy inny.Tzn.staje sie grzechem gdy czlowiek swiadomie robi cos wbrew prawu Bozemu.I tak samo ten co to popiera swiadomy tego jak Bog sie na to zapatruje,popelnia grzech. Ale samosadow w tej sprawie wydawanie tez bylo by grzechem.Ci ludzie nie robia krzywdy tyle co otoczeniu,a wlasnie sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm - a co tu jest grzesznego? - tak jak Ty czy ja możemy kochać kogoś przeciwnej płci, tak homoseksualiści kochają kogoś tej samej - czy coś jest złego w miłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz z tym mozna walczyc.Tzn.Homoseksualista,moze starac sie leczyc.Mowia ze to taka ich natura....hmm moze i tak ale to nienaturalne,jakby nie patrzec. Jak ktos jest chory robi wszystko by sie wyleczyc.Wiem ze latwe to nie jest bo to ma podloze gleboko w psychice,ale....wielu ksiezy i ludzi na swiecie,zyje np.w celibacie,maja pewnie pokusy,ale walcza z tym i daja rade(przynajmniej wiekszosc);-) Czyli mozna sie pohamowac od sexu,choc ciezko,a z pewnoscia od homoseksualnego.:-) Wsrod SJ sa rowniez i dawni homoseksualiscie,wiecjest dowod na to,ze mozna cos z tym robic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Prawidziwe wyzwolenie czlowiekowi daje jedynie pozbawienie zycia innego czlowieka... delektowanie sie swiadomoscia popeleniania potwornego grzechu...} No więc ja też bardzo szybko oceniam te słowa. Sa to słowa psychicznie chorego chama. IMHO. Do wolności (przynajmniej mnie) wystarczy świadomośc że mógłbym zgrzeszyć a tego nie robię. { nie mozemy tworzyc jak Bog nigdy tego nie bedziemy w stanie tego robic jedynie } To jest własnie zabijająca mysli pewnośc (czy wiara) skoro ktos wie że czegoś nie może na pewno tego nie będzie próbował zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Hmm - a co tu jest grzesznego? - tak jak Ty czy ja możemy kochać kogoś przeciwnej płci, tak homoseksualiści kochają kogoś tej samej - czy coś jest złego w miłości?\" Dreamer dla cieie mozenie,bo nie uwarzasz tego zagrzech,przede wszystkim nie wierzysz w to co ja wierze.Nie kierujesz sie tym \"prawem\"ktorym ja sie kieruje.Dlatego dla ciebie tonie grzech,a dla mnie tak. Co nie znaczy ze jak widze homo to im w twarz pluje,niee Ale nie poieram bo to nieludzkie i wbrew woli bozej i wbrew naturze. Powiedz mi jak gatunek ludzki przetrwalby na bezludnej wyspie,gdzie byloby dwu kochajacych sie mezczyzn,czy dwie kobiety? Ile 40,50,60 lat??? Gdyby to bylo naturalne,nie powinno byc tego problemu. Owszem sa ludzie bezplodni,ale to inna sprawa,bo to nie zboczenie,a choroba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tu nie chodzi przede wszystkim o seks. Tak jak w normalnym uczuciu heteroseksualnym. Seks jest ważny, nawet bardzo, ale nie jest jedynym elementem związku. Jak to nienaturalne - to zwierzątka też trzeba leczyć? Z tego co wiem to nie da się tego leczyć - ktoś może na siłe z jakichś przyczyn się tego wyrzec - ale to tak jakbym nagle ja postanowił że wyrzekam się związków z kobietami - to by było sztuczne, na siłe. I właśnie wg mnie chore.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale nie poieram bo to nieludzkie i wbrew woli bozej i wbrew naturze.\" Cóż, ta \"wola Boża\" polega na zapisie \"bo to jest złe\" - a może jakieś wytłumaczenie dlaczego? Bo to z naturą jest nieprawdziwe - u wielu gatunków zwierząt zdarzają się \"akty\" homoseksualne. I co, tez zwierzaki nie są częścią natury?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> a ja mysle { Wiesz z tym mozna walczyc.Tzn.Homoseksualista,moze starac sie leczyc.Mowia ze to taka ich natura....hmm moze i tak ale to nienaturalne,jakby nie patrzec. } Zdefiniuj najpierw co to znaczy \"naturalne . { Jak ktos jest chory robi wszystko by sie wyleczyc. } Jak wyżej. Zdefiniuj wzorzec, wg. którego cokolwiek można ocenić jako chorobe. { Wiem ze latwe to nie jest bo to ma podloze gleboko w psychice,ale....wielu ksiezy i ludzi na swiecie,zyje np.w celibacie} Jest to wysoce niezdrowe. To tak jak by wpaść na pomysł że można by było nie śikać lub (to drugie). Przecież to taki paskudne czynności i odwracaja uwagę od tego co naprawdę jest istotne. :o { ,maja pewnie pokusy,ale walcza z tym i daja rade(przynajmniej wiekszosc) } Wiesz co to sa polucje ? Natury nie da sie oszukac i kropka. { Wsrod SJ sa rowniez i dawni homoseksualiscie,wiecjest dowod na to,ze mozna cos z tym robic. } :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jeszcze jedno Skoro homoseksualizm to normalka,to dlaczego wiekszosc swiata traktuje to jako zboczenie?Reszta to toleruje i sie z tym godzi. Czy wiekszosc jest chora? Czy to oby nie tak jak z chorym psychicznie,ktory uwaza ze on jest zdrowy,a reszta swiatajest chora?:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×