Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

malutka no to badz szczesliwa i tyle.No coz mozna wiecej powiedziec w twoim przypadku,tylko zyczyc,bys jak ten orzel nie stala sie \"gatunkiem zagrozonym\". :-) Wysoko lata ,ale tez poluje,ciekawe na co ty polujesz?:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Full wypas\" Jak dla mnie to do full wypasu (teoretycznie) może wystarczyć \"ziemska\" miłość. Chociaż zapewne można mówić też o innych \"full wypasach\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"tylko zyczyc,bys jak ten orzel nie stala sie \"gatunkiem zagrozonym\". \" a dlaczego miała by się takowym stać? co może jej zagrozić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na nic nie poluję tak mi się skojarzyło z wysokością, zagrozonym? hmm to co? zycie powinno być niebezpieczne nie ma innej drogi a zapozyczone przekonania nigdy nikogo do prawdy nie doprowadziły:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zycie się toczy wsrod tysiąca niepewności na tym polega jego urok, wolę wolność i odpowiedzialnośc za moje zycie niż poczucie bezpieczeństwa:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wolę wolność i odpowiedzialnośc za moje zycie niż poczucie bezpieczeństwa\" Pozazdrościć - bo przeważnie mamy tak zaprogramowane głowy, że musimy mieć to poczucie, choćbyśmy nawet mieli sobie stworzyć jego imaginację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Chcę wiedzieć, jak Bóg stworzył ten świat. Nie interesuje mnie to czy inne zjawisko. Chcę znać Jego myśli, reszta to szczegóły.\" \" Nie potrafię sobie wyobrazić Boga, który karze i nagradza stworzone przez siebie istoty i którego zamiary wzorowane są na ludzkich – słowem – Boga, który jest odbiciem ludzkich ułomności. Nie wierzę też, by człowiek mógł przetrwać po śmierci swego ciała, choć ludzie słabego ducha wierzą w takie rzeczy, kierowani strachem lub pożałowania godnym egotyzmem.\" Jaki jest sens ludzkiego życia? Każda odpowiedź na to pytanie wiąże się z religią. Można więc spytać, czy w ogóle warto je zadawać? Odpowiadam, że człowiek, który uważa życie swoje i innych istot ludzkich za bezsensowne, jest nie tylko nieszczęśliwy, ale właściwie nie zasługuje na życie. \"Nauka bez religii jest kaleka, religia bez nauki jest ślepa.\" Troche to pokretne,ale wniosek jeden,ten czlowiek nie wiedzial nic o Bogu nic.Byl swiadomy wszechswiata,ale nie dostrzegl w Nim najwazniejszego....zal,zal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Odpowiadam, że człowiek, który uważa życie swoje i innych istot ludzkich za bezsensowne, jest nie tylko nieszczęśliwy, ale właściwie nie zasługuje na życie.\" A kto wg Ciebie uznaje swoje życie za bezsensowne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Byl swiadomy wszechswiata,ale nie dostrzegl w Nim najwazniejszego\" A może dostrzegł wszystko - \"był świadomy wszechświata\" - może bóg to po prostu wszystko co istnieje istniało i będzie istnieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie :) \"Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe. Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a dlaczego miała by się takowym stać? co może jej zagrozić?\" Jak to w zyciu bywa,ktos wielki,ktos pewien siebie,ktos podobny do malej,przed obliczem smierci nie jest wiekszy od malej mroweczki.wtedy moze sobie uswiadomi,jaki z niej byl mizerny orzelek. Teraz jest pewna siebie,nie chce byc\"bezpieczna\",ale co bedzie pozniej? Ja mimo ze wierze w Boga ,nie daje mi to nigdy 100% bezpieczenstwa,bo czlowiek jest tak slaby ze w kazdej sekundzie zycia moze bladzic.Sama moge stracic to comoglabym zyskac i nigdy nie wiem czy Bog oceni mnie za caloksztalt,za \"zlo\",za dobro\",za cale zycie,czy tylko koncowke?Jednego jestem pewna,wiem ze moje zycie nie skonczy sie tutaj,a dopierozacznie(pod warunkiem ze je przyjme,bo jak mozna otrzymac cos w co przez nasze cale zycie doczesne,cala te droge nie wierzylismy,nie chcielismy przyjac?) Mala jednak nie uwazam ze bredzisz,mysle ze jestes tylko swiadoma tego czego chcesz byc swiadoma.I tego w czym czujesz sie dobrze.I tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mysle ze jestes tylko swiadoma tego czego chcesz byc swiadoma.\" A ja myślę, że Ty \"a ja myślę\" (ale fajna konstrukcja :P) dokładnie tak samo i ja, i każdy z nas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odpowiadam, że człowiek, który uważa życie swoje i innych istot ludzkich za bezsensowne, jest nie tylko nieszczęśliwy, ale właściwie nie zasługuje na życie.\" A kto wg Ciebie uznaje swoje życie za bezsensowne? Zadaj to pytanie Einsteinowi, choc nie bo przeciez jego juz nie ma,gdzie jest? tego tez nie wiesz. Czy bedzie? tego tez.... oj jaki on teraz maly... pozostalo po nim wspomnienie i wzory,dla was az,dla mnie tylko. Ech pogadajcie sobie razem marzyciele,ja spadam nie nadaje sie do tego,nie nadaje... Paaa trzymajcie sie powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mysle ze jestes tylko swiadoma tego czego chcesz byc swiadoma.\" Nie poniewaz ja nad tym nie mysle,bo tego nie idzie objac umyslem.Ja tak czuje i w to wierze,nie mozgownica tylko sercem. Jak juz ci powiedzialamto cos mocniejszego niz tylko slowa i czyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"...ale wniosek jeden,ten czlowiek nie wiedzial nic o Bogu \" hmmm, smutne to, czy Ty myslisz ze on teorię względności w biblii wyczytał?\":) musiał odebrać sygnał w swojej wyobraźni, potem przetworzyć go na język myśli i dopiero dalej na wyliczenia. ą drogą właśnie przekazywane są informacje ze sfery duchowej do świadomości. \"Na drodze do odkrycia intelekt ma niewiele do roboty. Następuje przeskok świadomości, nazwij go intuicją, albo jak sobie życzysz, i rozwiązanie przychodzi do ciebie, a ty nie wiesz skąd, ani dlaczego. \"A. Einstein.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam isc,ale prowokujesz :-P Ja nie mysle ze ateisci nie maja serca,tylko nie wiedza jakto jest zaufac Bogu sercem,tylko tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\"Na drodze do odkrycia intelekt ma niewiele do roboty. Następuje przeskok świadomości, nazwij go intuicją, albo jak sobie życzysz, i rozwiązanie przychodzi do ciebie, a ty nie wiesz skąd, ani dlaczego. \"\" Zgadzam się, choć moje odkrycia zupełnie innego kalibru - takie trochę mikro ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ja nie mysle ze ateisci nie maja serca,tylko nie wiedza jakto jest zaufac Bogu sercem,tylko tyle.\" I sytuacja odwrotna - wierzący nie wiedzą jak to jest mieć \"serce\" bez tego zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jak to w zyciu bywa,ktos wielki,ktos pewien siebie,ktos podobny do malej,przed obliczem smierci nie jest wiekszy od malej mroweczki.wtedy moze sobie uswiadomi,jaki z niej byl mizerny orzelek.\" nie żartuj z tym straszeniem mnie śmiercią:D bo akurat śmierci się nie boję , kwantowy skok z ciala w inna forme nie raz ją przeżyłam, więc spox ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"malutka a co mu teraz po tej teorii wzglednosci,co?\" a co ma mu być po tej teorii? a co braciom Wright teraz po samolocie, a co Edisonowi po żarówce? Może to, że my teraz z nich korzystamy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale wy sie podniecacie ,slowami,czyz nie? Odkrycia einsteina,to nic w porownaniu odkrycia Boga. Ja nie watpie zenie przyczynil sie ludzkosci tym co zrobil,ale ta jego swiadomosc nie uczynila go niesliertelnym,nie dala mu 100%satysfakcji,eh dobra niewazne. I tak macie inne spojrzenie ,wiec sie niegdy nie zgodzimy...w tej i innych kwestiach. Mysle ze najlepiej bedzie jak sobie sami podyskutujecue,bo widac ze sie idealnie dobraliscie,heheh rozumiecie itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×