Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"Hmm Bog nie zabrania ... a przykazania ? jak je mam traktowac ? \" Może jako treści pochodzące od ludzi? Co wcale nie znaczy, że gorsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiem, że do Malutkiej - ale nie widzę jej w tej chwili tutaj, więc się wypowiedziałem (najwyżej mi się dostanie od Małej ;) ) Neguję, ale czy to coś zmienia? Czy ludzkie pochodzenie jest gorsze, jeśli coś prowadzi do niekrzywdzenia innych (pomijam te traktujące o Bogu)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer i malutka,bardzoprosze usanujcie troszke choc ,tych ktorzy jednak wierza iz bog istnieje i jednak ma okreslone zdanie.Ja nie uwazam by przykazania byly od czlowieka.To troszke nietaktowne,te wypowiedzi na takim topiku,naprawde. A tak na marginesie,to wasze gadanie to wlasnie ludzkiewymysly oparte na niczym.Nie biblia!!! Sami dowodzicie ze jednak na czyms trzeba sie opierac,wy wybraliscie wlasnie ludzkie hipotezy. "A czy więc to grzech, gdyby para hetero na bezludnej wyspie nie chciała mieć dzieci?" Nie to nie grzech,to bylby wybor.Ale nie grzeszny,raczej gladzacy rodzaj ludzki. Homoseksualizm natomiastto wg Boga i wg mnie grzech! Czy bronicie bo to mniejszosc,czy dla zasady,by miec odmienne zdanie niz wiekszosc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dyskusja to dyskusja argumenty za i przeciw... zeby poznac prawde albo przekonac jedna ze stron do swojej prawdy a nie asekuracyjna poza w stylu : \"neguje ale czy to cos zminia\" \"skoro tak twierdzisz ze bedzie lepsze - to twoje zdanie\" Ludzkie pochodzenie gorsze... nie rozumiem co masz na mysli... to jakies porownanie ? przeciez Bog nie ma poczatku ani konca wiec o jakim pochodzeniu mowisz ? Wybacz lubie dyskusje... i ludzi ktorzy probuja mnie przekonac do swoich racji... poslugujac sie argumentami a nie pustymi frazesami. p.s Jezeli cos nie jest takie samo... badz lepsze... to pozostaje tylko bycie gorszym ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ok, więc musiałbym napisać, że skoro pochodzą od Boga to nie istnieją - a jak wiadomo istnieją. Myślę, że napisali je ludzie z ludzkich inspiracji. A z tym, czy to coś zmienia, chodziło mi o to, że wcale to nie umniejsza wartości np. \"nie zabijaj\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha, oczywiście mówiłem o pochodzeniu przykazań, a nie Boga i ludzi. Ale uważam, że Bóg w takiej chrześcijańskiej formie pochodzi właśnie od ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurcze no wkurza mnie jak wciaz pieprzycie,ze Biblia to wymysl ludzki,ze to ludzie przemyslenia. Moze wg tego stwierdzenia wogole powiecie,ze ludzie sami siestworzyli,sami stworzyli wszechswiat? Udowodnijcie ze biblia nie jest od Boga!!! Wtedy bedziecie mogli mowic ile chcecie zetak jest,a ja sie nie odezwe. Dla mnie sam fakt ze tylu ludzi wierzy w Boga jest wielkim min.dowodem na to ze on istnieje.Bo kazdy jest indywidualnoscia,i moglby miec inne wyobrazenie,a jednak tym co laczy wiekszosc jest wlasnie swiadomosc ze Bog istnieje. No tak ale ...znow ta wiekszosc...prawda? Wy wolicie mniejszosc...moze to wlasnie odpowiedz na wasze watpliwosci.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę spokojnie, przecież są tez inne religie, buddyzm czy islam, one nie są oparte na bibli, więc sama widzisz ze biblia nie jest jakąś wyrocznią. Ja przecież szanuję i niczego nie neguję ja twierdzę że Bóg niczego nie wymaga ani na nakazuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer i malutka,bardzoprosze usanujcie troszke choc ,tych ktorzy jednak wierza iz bog istnieje i jednak ma okreslone zdanie.Ja nie uwazam by przykazania byly od czlowieka.To troszke nietaktowne,te wypowiedzi na takim topiku,naprawde.\" Wybacz jeśli Cię to obraża. Nie mam takiego zamiaru i mam nadzieję, że nie. (Powiedz, dlaczego uważasz za nietaktowne? ) Ale takie jest moje zdanie - Twoje jest inne. Czy mam po prostu autocenzurować swoje wypowiedzi? Ale czy to wtedy będzie dyskusja, czy przytakiwanie jednej wersji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie:) przecież widzieliście jak niejednokrotnie wysmiewano tu reikarnację, mnie jakoś to nie przeszkadzało i nie prosiłam o uszanowanie bo komu to potrzebne i po co? możecie sie wyśmiewać ja i tak wiem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aha bo powiesz ze sa inne religie,a i owszem,tylko ktora ksiega jest taka zyciowa,ktora zawiera tyleprawd,ktora ma tyleproroctw,ktora jesttak uniwerslna,ktora jest tak popularna,ktora byla spisywana tyle lat,przez tyle roznych osob,a i tak jest spojna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Aha bo powiesz ze sa inne religie,a i owszem,tylko ktora ksiega jest taka zyciowa,ktora zawiera tyleprawd,ktora ma tyleproroctw,ktora jesttak uniwerslna,ktora jest tak popularna,ktora byla spisywana tyle lat,przez tyle roznych osob,a i tak jest spojna?\" Tyle, że to jest Twój pogląd co do przymiotów tej księgi. Myślę, że znalazły by się osoby, które by uważały, że inne księgi mają dokładnie takie same przymioty. A jeszcze - skoro ta księga jest taka jedyna i wyjątkowa, to dlaczego jest tyle religii, które się na niej nie opierają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus rzekł do nich: \"Jeżeli pościcie grzech poczniecie przeciwko sobie; a jeśli modlicie się będziecie potępieni; gdy zaś jałmużnę dajecie zło zalęgnie się w duszach waszych\" Gdy Jezus tak mówił kapłanom musiało się wydawać, że te słowa są anty-religijne, dlatego też został ukrzyżowany. Uważano, że ten człowiek zamierza zniszczyć religię. \"jeżeli pościcie grzech poczniecie przeciw sobie...\" Gdyby to usłyszeli te słowa Jezusa, stwierdzil: Ten człowiek jest niebezpieczny, Żydzi dobrze zrobili, że go ukrzyżowali!\" Żydzi byli zaniepokojeni, tego rodzaju sformułowania są buntownicze, wstrząsaly całą ich moralnością. \"Jeżeli pościcie poczniecie grzech przeciw sobie\", poszczenie staje się grzechem! \"...jeśli modlicie się będziecie potępieni.\" Czy słyszałeś kiedykolwiek, że modląc się będziesz skazany na potępienie? Czym więc jest religia? Myślimy, że religia to chodzenie do kościoła i modlenie się do Boga, a tymczasem Jezus mówi: ... jeśli modlicie się będziecie potępieni; gdy zaś jałmużnę dajecie zło zalęgnie się w duszach waszych. Przedziwne słowa I głębokie bo Jezus tu mówi, że taki, jakim jesteś, niczego nie zdołasz uczynić właściwie. Nacisk nie jest tutaj położony na poszczenie czy nie poszczenie, dawanie jałmużny czy nie dawanie jałmużny, modlenie się czy nie modlenie się. Chodzi przede wszystkim o to że COKOLWIEK byś nie robił, taki jaki jesteś, wszystko potoczy się nie tak, jak należy.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm Mała - a czegoś o uczeniu się nie było - w stylu - jeśli się uczycie to źle robicie? ... Bo mi się nie chce :P Ale narazie miłej dyskusji. Niczym skrzyżowanie Lorda Jima z Konradem Wallenrodem podejmę tą skazaną na porażkę próbę, depcząc przy tym moje ja i takie tam bzdury :P Trzymcie się 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przypomniało mi się o Nasrudinie, zgłosił się pewnego razu do pracy. W kwestionariuszu podał mnóstwo kwalifikacji. Napisał tak :”byłem najlepszy spośród studentów uniwersytetu, oferowano mi stanowisko prezesa banku, odmówiłem, gdyż nie interesują mnie pieniądze. Jestem uczciwym i szczerym człowiekiem. Nie jestem chciwy, wynagrodzenie nie ma dla mnie znaczenia; cokolwiek dostanę, będzie dobre. A poza tym kocham pracować 70 godzin tygodniowo.\" Kiedy kierownik działu prowadzącego nabór nowych pracowników przyjrzał się temu podaniu, nie krył swego zaskoczenia -Panie! Nie masz żadnych wad??? - tylko jedną: kłamię! Nie trzeba żadnych innych, ta jedna wystarczy;) O uczeniu jak spotkam dam znać;) Ty też sie 3maj❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Działanie są rzecza drugorzędna.Czlowiek moze nie robić nic ale nie może obyć się bez bycia. Budda, Jezus, Krishna i wszsycy mistrzowie mówią o byciu, za to organizacje, świątynie, sekty gadają o robieniu. Postrzeganie wynika z pojmowania, a nasze pojmowanie uksztaltowane jest przez nasze mity, przez to co nam wmówiono.:) A Bóg mówi tak „Lecz Ja powiadam ci: panujące w waszej kulturze mity się nie sprawdziły. Nie doprowadziły was tam, dokąd jak twierdzicie, zmierzacie.Jedno z dwojga: Albo okłamujecie samych siebie co do celu, jaki chcecie osiągnąć, albo nie widzicie, że się do niego nie zbliżacie. Ani jako jednostki, ani jako naród, ani jako rasa..”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka ten przyklad slow Jezusa,to zla interpretacja,totalnie zla. Ja jednak stwierdzam ze nie bede pisac o co w tym chodzi,bo i tak stwierdzisz ze to tylko moja wersja,wiec...darujmy sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasna krowa z wymieniem
Pastuchu Twoja krowa ma grype i lezy w wyrku!boli ja cale cialo,jest sponiewierana i zdruzgotana,ale zyc trzeba.Grypa to najgorsze co moze byc.Jak by co to odezwe sie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Malutka ten przyklad slow Jezusa,to zla interpretacja,totalnie zla. Ja jednak stwierdzam ze nie bede pisac o co w tym chodzi,bo i tak stwierdzisz ze to tylko moja wersja,wiec...darujmy sobie.\" A ja myślę - czujesz się urażona bo mamy inne \"wersje\"? A Mnie interesuje jak Ty to odbierasz (i inni). Ale jeśli uważasz, że nie jesteśmy \"godni\" tego bo mamy inne poglądy to trudno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm, właśnie mi pokazało, że \"wycięto\" jeden post - było 4292 a jest 91. Co to był za post ktoś wie, i dlaczego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Coś widzę, że tu cisza. A co myślicie o antykoncepcji? (zaznaczam, że pytam z ciekawości a nie innych pobudek - chce poznać Wasz pogląd) Czy patrzycie na to podobnie jak KK?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
antykoncepcja jest ok. lepsza antykoncepcja,zapobieganie niechcianych dzieci,niz usuwanie ciazy.:-( O jakim poscie mowisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem - odświeżyłem \"ulubione\" na kafe i zamiast przybyć postów to jeden ubył - myślałem, że może ktoś wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A ja myślę - czujesz się urażona bo mamy inne \"wersje\"? A Mnie interesuje jak Ty to odbierasz (i inni). Ale jeśli uważasz, że nie jesteśmy \"godni\" tego bo mamy inne poglądy to trudno \" Czy naprawde tak to odebrales,ze nie chce pisac jak ja to odbierambo uwazam ze jestescie niegodni? Nie nie otochodzi,tylko wiem,ze bedzie i tak jakies ale,wiec nie chce mi sie po prostu,serio. Bedziesz zadawal dziwne pytania nie prowadzace do niczego,a temat sieskonczy bez echa,jak kazdy na tymtopiku. Bo w sumie czy ktos wyciagal tu jakies wnioski? Czy daja tobie cokolwiek moje odpowiedzi,moje zdanie?(i innych\"nawiedzonych\")? Czy cos szczegolnie cie zainteresowalo,czy raczej ,niccccc???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×