Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Dreamer a tak na marginesie,to nie bardzo wiem o co ci chodzi? Przeciez ja wypowiedzialam sie dosc wyraznie.Czy ja potepilam malutka? Czy ja powiedzialam ze jestes bluznierca? Czy pamietasz mojeslowa\"Wolna Wola\"??? Jesli tak co one dla ciebie znacza w moich\"ustach\"? Co chcialam ci przekazac tymi slowami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"I pieknie to opisujesz,tak wrecz jak pisze o tym biblia.Tak jak mamy czuc Boga. Tylko ciekawi mnie jak tentwoj Bog ma na imie,bo widzisz to jest wazne? Dla jakiego Boga sie oddajemy i jakiemu jestesmy poddawani. Kazdy z nas ma swoje imie,kazdy z nas jest na podobienstwo Boze,kazdy z nas powinien znac swego Boga,znac jego imie.\" Niby dlaczego to jest ważne? \"czy to co zwiemy różą pod inna nazwą nie mniej by pachniało\" Nie zwróciłaś uwagi, że Mała nie czuje potrzeby \"oddawania\" się Bogu i bycia mu \"poddawaną\"? \"Po co wogole tewszelkie ksiegi,po co ta cala otoczka?\" No właśnie - po co? Może, żeby zapychać pustkę niepewności czymkolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-\" pisalam Ci kiedyś jak było nie zrobię nic co nie bedzie moim węwnętrznym przekonaniem, może i popełniam błedy ale to moje błedy, możesz nazywac to bluźnierswem nazywaj jakkolwiek\" Dobrze ty tak,ale podalam przypadki ktorezaczna sie kierowac twoim\"sposobem\" na Boga,czy zycie.........i nie kazdy bedzie takijak ty,beda tez zli ludzie,ktorym odpowiadaloby cos takiego,bo kierowac sie tylko sumieniem,to dla niektorych bylby niezly powod do:mordow,gwaltow,kradziezy i tp. O tym mowie,co gdy ludzie zaczna bracz ciebie przyklad? Jak beda mieli czynic by bylo \"dobrze\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kim jest dla ciebie:Jezus Chrystus(Syn Bozy), Bog Ojciec(Jahwe) i czym lub kim jest dla ciebie Duch sw.?\" Dla mnie osobiście (poza elementami wiary innych ludzi, a więc ich życia) Jezus może być jednym z wielu mistyków, ludzi, którzy pojęli \"głębszą prawdę\". Ale jednym z wielu, tak jak np. Budda. Pozostałe dwie postacie są dla mnie wyłącznie elementami religii chrześcijan - z którymi mogę się nie zgadzać, ale muszę szanować ich prawo do tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dobrze ty tak,ale podalam przypadki ktorezaczna sie kierowac twoim\"sposobem\" na Boga,czy zycie.........i nie kazdy bedzie takijak ty,beda tez zli ludzie,ktorym odpowiadaloby cos takiego,bo kierowac sie tylko sumieniem,to dla niektorych bylby niezly powod do:mordow,gwaltow,kradziezy i tp.\" Zauważ, że w krajach o kulturach niechrześcijańskich też istnieją prawa, ludzie mają sumienia. A wielu uważających się za chrześcijan też morduje, gwałci i kradnie - już nie będę wspominać, że niektórzy robią to w swoim przekonaniu \"w imię\" Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer przeczytaj uwaznie to co napisalam powyzej,a dowiesz sie po co te ksiegi .\" odp. - jak wyżej Gdyby nie księga to w nic byś nie wierzyła?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dla mnie osobiście (poza elementami wiary innych ludzi, a więc ich życia) Jezus może być jednym z wielu mistyków, ludzi, którzy pojęli \"głębszą prawdę\". Ale jednym z wielu, tak jak np. Budda. Pozostałe dwie postacie są dla mnie wyłącznie elementami religii chrześcijan - z którymi mogę się nie zgadzać, ale muszę szanować ich prawo do tego.\" A sadzisz tak,bo: Tak ci wygodnie Tak czujesz? Poznales juz wyczerpujaco te postacie? Poznales te postacie poprzez czyny ludzi?(jesli tak to zle) Nie poznales i wolisz nie poznawac? Nie wiesz tak naprawde nic o nich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"\"dreamer przeczytaj uwaznie to co napisalam powyzej,a dowiesz sie po co te ksiegi .\" odp. - jak wyżej Gdyby nie księga to w nic byś nie wierzyła? Oczywiscie zewiara wydobywasie nie z ksiag,a z serca,by zyc w zgodzie z Bogiemi wiedziecczego od nas oczekuje i corobic by bylo to jego wola,czytam biblie,i STARAM sie wypelniac jego wole.Stosujac siedo tego listu.(nie zawsze wychodzi;-) ) Jesli by natomiast malutka chciala by kazdy czul to co ona(ine mowie ze chce,ale gdyby),to wybacz bylby wielki haos,bo gdyby ona nie sprecyzowala na kartach tego czego mamy przestrzegac ,czego nie musimy,gdzie sa granice naszych uczynkow w naszym mimo wszystko czystym sumieniu,to wybacz.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesli by natomiast malutka chciala by kazdy czul to co ona(ine mowie ze chce,ale gdyby),to wybacz bylby wielki haos,bo gdyby ona nie sprecyzowala na kartach tego czego mamy przestrzegac ,czego nie musimy,gdzie sa granice naszych uczynkow w naszym mimo wszystko czystym sumieniu,to wybacz.....\" Może właśnie o to chodzi, że ona nie chce by każdy czuł to co ona. Cały czas powtarza, żeby każdy czuł to co sam czuje. I powtórzę, tam gdzie nie znano Biblii też istniały prawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzisz mi nie wypada liczyc na biblie wg.ciebie,ale tobienp.mozna kierowac sie np.Eisteinem,Spinoza i tp.,ktorych przemyslenia tez musialy byc gdzies zapisane by inni mogli z tego czerpac. Ja kieruje sie owszem tymco zapisaliludzie,ale oni wierzyli w Bogai od niego mieli przekaz. Juz nie raz pisalam dlaczego uwazam ze autorem biblii jest wlasnie Bog,mimo ze posluzyl sie tyloma\"sekretarzami\",by pisali jego list skierowany do ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tak czuję. Po tym fragmencie wiedzy, który o nich mam.\" Mysle zekieruje toba raczej obserwacja ludzi,ktorzy\"wierza w Boga\" i to stad te wnioski. A jesli nie to uwazam ze ten fragment wiedzy ktory masz,moze jest fragmentem-fragmentu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Widzisz mi nie wypada liczyc na biblie wg.ciebie\" Gdzie Ty w moich słowach wyczytałaś coś takiego? To basolutna bzdura. Nie mam żadnego prawa, ani zamiaru \"zabraniać\" Ci liczyć na Biblię. Był bym wtedy bardzo głupi, gdybym tak robił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer wszystko poruszamy tylko nie to co wazne. Moze sprobuj odpowiedziec na moje pytanie:co gdybywszyscy zaczeli \"robic\"to corobi malutka. Wyzej w poscie jest opisane szerzej o co chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pewnie że istaniały prawa naturalne:) oczywiście, że nie chcę żeby każdy tak czuł bo to niemozliwe, egzystencja sięnie powtarza, nie dówch takich samych osob, dzięki Dreamer🌻 jedyne co bym chciała dla Was, to poznawanie siebie akceptowanie siebie, kochanie siebie i zycie wg zasady SSS szacunek dla siebie , szacunek dla innych i świadoma odpowiedzialność za swoje czyny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Widzisz mi nie wypada liczyc na biblie wg.ciebie\" Gdzie Ty w moich słowach wyczytałaś coś takiego? To basolutna bzdura. Nie mam żadnego prawa, ani zamiaru \"zabraniać\" Ci liczyć na Biblię. Był bym wtedy bardzo głupi, gdybym tak robił.\" Wybacz tak to zrozumialam,ze ty nie czytasz biblii bo to ludzkieslowa,a ja bardziej niz w boga,wierze w biblie. Moze zle zrozumialam,ale wlasnie tako zabrzmialo. A bibliajest tylko listem,caly czas o tym pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zdefiniuj co ona takiego strasznego robi?\" dreamer to absurd,gdzie ja powiedzialam ze mala robi cos strasznego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę :) a coz niby mialo by się takiego dziać? wg mnie nie ma nic lepszego od wzrostu świadomości, od zrozumienia kosmicznych praw którym wszyscy podlegamy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wybacz tak to zrozumialam,ze ty nie czytasz biblii bo to ludzkieslowa,a ja bardziej niz w boga,wierze w biblie.\" Nie twierdzę, że bardziej wierzysz w Biblię. Trudno było by wierzyć w Biblię bardziej niż w Boga, skoro się uznaje, że została przez niego ona stworzona - i że zawiera ona jego słowa. Nie powiedziałaś, że robi coś strasznego - ale przedstawiasz tą sytuację w czarnych barwach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czyli gdy jabede miala ochote kogos ukatrupic,ale bedzie to w zgodzie zmoim sumieniem to jak najbardziej,taak?\" To powinno się tym zająć prawo państwowe (zaznaczam, które jest świeckie). Czy będzie Ci doskwierać wtedy Twoje sumienie to już sprawa Twoja, Twojego sumienia i wyznawanych wartości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dremer ja ją rozumiem doskonale:) nic mi się od tego nie stanie:) nie mam nic przeciwko bilblii czasami tez ją cytuję to był jeden z drogowskazów na mojej drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mala zobacz jestes przykladem.Nie kazdy czuje Boga tak jak ty. Niektorzy chca sie czegos najpierw o nim dowiedziec,dowiedziec co robic itd. Po to biblia.Gdyby jej nie bylo,wielu ludzidzis po prostu nie wierzylaby WBoga,bo po co.Zadnych dowodow na to ze istnieje,kazdy zarzucalby ze Bog jest \"bee\"bo ani sie nie pokazuje,ani nic nie mowi,co to za Bog.Kazdy wyparlby go ze swego umyslu i zylby\"kosmosem\". Ja mam swiadomosc ze nie rozmawiam zwami by was przekonac,szczegolnie ciebie malutka. Pisze poniewaz wasze argumentyna to ze religie(chrzescijanstwo),to \"sztucznosc\",sa malo przekonujace. Dlaczego wysie opieracie na pismach innych osob,skoro Bog to wszechswiat,po co wam cytaty,po co wamuwagi innych osob(Einstein itp.)?Czy to nie jest sztuczne? Wasza wymiana pogladami nie rozni sie niczym od czytania biblii.Przeciez nikt jej jak zahipnotyzowanynie przerabia,kazdy inaczej ja interpretuje(stad tyle odlamow religijnych chrzescijanskich). Gdyby to nie byla luzna interpretacja,a scisle traktowanie biblii,to wszyscy bylibyjednomyslni(chrzescijanie) To tez jest wymiana \"pogladow\",moze troche innego kalibru-rodzaju,ale...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dremer ja ją rozumiem doskonale nic mi się od tego nie stanie nie mam nic przeciwko bilblii czasami tez ją cytuję to był jeden z drogowskazów na mojej drodze \" cieszesie ze mnie rozumiesz,bodreamer troszke nie bardzo lapie o co mi chodzi.;-) Moze zbyt traktuje mnie jak kogos\"z przeciwnego obozu\",za bardzo sie wczul,hehee;-) Zartuje,uwazam ze kazdy ma prawo dokonywania wlasnych wyborow. Moj jest taki i nie musze nikomu tlumaczyc dlaczego,tak jak wasz jest inny niz moj i tyle. A i tak klekniemy przed tym samym Bogiem. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dopóki ludzie będę nieświadomi takie „przepisy” sa konieczne\" No i otorz to wlasnie,caly czas to mam na mysli. Biblia jest dla tych ktorzy sa nieswiadomi,ktorzy nie znaja Boga. Ta swiadomosc w koncu \"zajasnieje\",ale to nie w tym zyciu,napewno.:-( to zycie,ta biblia to drogowskaz do podjecia slusznej sciezki,by trafic tam dokad zmierzamy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×