Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość i jak to jest na prawdę z tymi
katolikami Abp Życiński za teorią ewolucji Kampanię prof. Macieja Giertycha na rzecz zniesienia nauczania w szkołach teorii ewolucji skrytykował abp Józef Życiński. W rozmowie z KAI podkreślił, że postawa polskiego eurodeputowanego jest bardzo odległa od nauczania katolickiego, zaś teorii ewolucji nie odrzucał sam Jan Paweł II. W minionym tygodniu, w europarlamencie w Brukseli prof. Giertych zorganizował konferencję, której celem było przedstawienie teorii ewolucji jako sprzecznej z odkryciami naukowymi. Eurodeputowany dodał, że zaproszeni przez niego naukowcy z Niemiec, Francji i USA dysponują dokumentacją świadczącą o tym fakcie. "Jestem naukowcem, genetykiem i muszę protestować kiedy widzę, że w podręcznikach szkolnych naucza się nieprawdy" - dodał profesor. "Tego typu postawa może przynieść chrześcijaństwu jedynie szkodę, bo u młodych wychowanków kształtuje złudne przekonanie, że istnieje jakiś konflikt między Boskim Stwórcą a ewolucją." - stwierdza abp Życiński. Jako nierealistyczną uznał metropolita lubelski sugestię prof. Giertycha, ażeby to rodzice decydowali czy dziecko ma się uczyć teorii ewolucji. I stworzył Bóg człowieka na obraz swój. Na obraz Boga stworzył go. Jako mężczyznę i niewiastę stworzył ich ... I spojrzał Bóg na wszystko, co uczynił, a było to bardzo dobre. I nastał wieczór, i nastał poranek - dzień szósty." - Księga Rodzaju 1:27,31

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość i jak to jest na prawdę z tymi
przykazaniami i prawosławnymi popami Samobójstwo czasem dozwolone? Żołnierz, który zabija się w czasie wojny z powodu wierności rozkazom czy wojskowej przysiędze nie popełnia grzechu - uważa metropolita Cyryl z Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej. Kiedy człowiek dzięki samobójstwu w czasie działań wojennych może przybliżyć swoją stronę do zwycięstwa, np. poprzez zabicie siebie likwiduje również licznych wrogów - wówczas jego działania nie można uznać za grzech przeciwko Bogu - podkreślił metropolita smoleński i kaliningradzki Cyryl. Według hierarchy, w czasie wojny żołnierz zawsze prowadzi walkę, która jest przemocą nakierunkowaną na pewne cele. On złożył przysięgę wierności rozkazom, i niekiedy poprzez samobójstwo wypełnia ten obowiązek do końca - podkreślił metropolita. Które prawo jest wyższe - Boże czy ludzkie? Stawiamy to pytanie i metropolicie Cyrylowi, i Wam, drodzy Czytelnicy, abyście nie popełnili błędu usprawiedliwiania jednego grzechu (samobójstwa), drugim grzechem (obowiązkiem mordowania). Pamiętajmy o słowach zapisanych w Biblii, jako przykazanie "Nie zabijaj" oraz wypowiedzianych przez Jezusa Chrystusa (Ew.Łukasza 6;27-28): "Ale wam, którzy słuchacie, powiadam: Miłujcie nieprzyjaciół waszych, dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą, błogosławcie tym, którzy was przeklinają, módlcie się za tych, którzy was krzywdzą."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okkto mi wyjaśni fakt
Ewa i adam byli jedynymi ludzmi,potem mieli dwóch synów,a co dalej z kim kain i abel kopulowali?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I jak to jest? - że potrafią pogodzić ewolucję z Bogiem? A to Bóg nie mógł stwarzać świata ewolucyjnie? Nie może biblijny opis stwarzania być symboliczny - dni nie odpowiadające rzeczywistym dniom tylko jakimś okresom czasu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dream ja tez się nie znam:) nie wiem jak to jest, ksiądz sam ma wątpliwości \" 21:02 ksiądz Roman myślę, że człowiekowi potrzebna jest i wolność , niezależność jak równiez poczucie bezpieczeństwa -takie jest moje zdanie i jestem przekonany, że da sie to pogodzić , często małżeństwo wielu osobom daje poczucie bezpieczeństwa , ale ci sami ludzie nie rezygnują przeciez ze swojej niezależności -zostawiaja jakis margines prywatności, intymności ( to chyba nic nowego), najgorsze to to, kiedy nie potrafimy wykorzystać tej swojej wolności i koniecznie chcemy zapełnic ja czyś lub kimś- tak na siłę, wtedy zaczyna sie pradziwa tragedia. 21:09 co ksiadz o tym mysli pytałem o biblie bo pisza że to sciema. 21:48 ksiądz Roman czasami ogarniaja mnie wątpliwości - mysle, że to chyba dotyczy wielu chrześcijan. \" niby biblia wielki autoryt podyktowana przez samego boga itp. a zmieniają ją jak chcą, ale spróbuj mysleć inaczej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość okkto mi wyjaśni fakt
no to brawo ,skoro mieli corki,to to nadal jest chore

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie spotkalam sie z takim zakazem jak czytałam\" Zawsze można dointerpretować sobie. Tylko dopóki jest to kwestia wyłącznie religijna - grzechu - to ok, każdy ma prawo. Ale jeśli już zaczyna wpływać na prawo jak np. odebranie mi prawa do świadomej (podkreślam świadomość) eutanazji, to już coś jest nie tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a co to ma zaczyć \" nawet ja\" ?? bo ja niewiele wiem na temat Biblii. \"no to brawo ,skoro mieli corki,to to nadal jest chore\" To tylko mit. A to, że Atena wyszła z głowy Zeusa też jest chore?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mity mitami a Bibli przecież
w nią wierzycie,czytacie tą bajke mimo wielu nieścisłości,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kto skromny? Ja naprawdę bardzo mało znam Biblię - coś tam trochę pobieżnie kojarzę i tyle. \"ja tam nie mam problemów \"grzechu\" Ja też nie - ale tak jak mówiłem tworzenie prawa państwowego zakazującego mi dokonania na sobie świadomej eutanazji jest już wg mnie rzeczą bezsensowną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No akurat źle trafiłeś (czy trafiłaś) w tym momencie - akurat ja i Mała nie wierzymy w Biblię. A czytać to z choćby z ciekawości można nawet \"Mein Kampf\" co wcale nie oznacza, że akceptujemy wtedy chore brednie Hitlera (bynajmniej nie porównuję MK do Biblii - to inny \"ciężar gatunkowy\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer i malutka jak będzieci mieli dzieci to będziecie je wychowywać bez jakiejkolwiek religii? bez uczestnictwa w zadnego rodzaju katechezie? mała , ty bedziesz dziecko nauczać reinkarnacji i jednocześnie posyłać na religię juz w przedszkolu potem w szkole (bo taki mamy katolicki kraj) czy zupełnie zrezygnujesz z wychowania katolickiego? to samo pytanie do młodziutkiego jeszcze marzyciela.:) pytam tak poprostu z ciekawosci...mimo iż mała ma 69 lat:):):) to jednak ja stawiam na jakieś góra 25...ale to nie ważne, chcę sobie wyobrazić co pokolenie 20 latków myśli o wychowaniu swoich dzieci przyszłych w ich \"wyimaginowanych poglądach na temat Boga\", czy taki sam model zechcecie wprowadzić w życie waszych dzieci a jednocześnie nie zrezygnujecie z obowiązku religii w katolickiej polsce czy zrezygnujecie z religii (już od przedszkola niemalże) na korzysć waszej \"religii\" ???????????????????????????????????????????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
temat brzmi \"Pytania dotyczące Biblii \" ale jak zadawałam pytania osobom znającym, odpowiedź brzmiała :poczytaj biblię tam masz odpowiedź;) jak przytaczalam jakiś fragment to uznawany był za zlą interpretacja, baa totalnie złą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu...chodzisz na msze w niedzielę? ochrzcisz swoje dziecko? ślub weźmiesz ze swoją wybranką tylko cywilny? czy też ona w białej sukni a ksiądz pobłogosławi wasz zwiazek? potem dzieci, komunia? bierzmowanie? czy moze dajecie sobie z tymi wszystkimi ceregielami spokój...tak jak tu na topiku? mała, jak będziesz wychodzila za maz to też tyko \"cywil\" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc pytanie podstawowe - nie wiadomo czy w ogóle będę miał dzieci. Ale jeśli - to będzie też dużo zależało od poglądu matki owych dzieci. Jeśli by jej to nie przeszkadzała był bym raczej za \"darowaniem\" dzieciom tych lekcji religii - bo wiem jak wyglądają szczególnie w podstawówkach i gimnazjach - przeważnie nudne kucie katechizmu, które tylko raczej odstrasza dzieci. Co innego jeśli to jest religia taka jaką miałem w liceum (tak tak chodziłem) - polegająca na otwartej dyskusji, gdzie swobodnie można było wyrażać \"odmienne\" poglądy. Bo to może wzbogacić. Wkuwanie katechizmów nie - chyba nawet wierzące dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale jeśli - to będzie też dużo zależało od poglądu matki owych dzieci. powiedzmy ze malutka to matka twoich dzieci...i co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mity mitami a Bibli przecież
Szczerze powiem,ze zastanawiam sie nad tymi lekcjami religii,nie wiem co powiedziec synkowi jak kiedys zapyta o boga,mam z tym spory problem, z mezem jestesmy niewierzacy ,ale nie wiem czy mam prawo zabraniavc dziecku poznawac religie poki co mamy dosc porabany kraj i na dzieci niechodzace na religiew zle sie patrzy wiec dla samego faktu ,aby moj syn nie byl gorszy raczej posle go na religi, choc mam nadzieje ze niedlugo ten przedmiot nie bedzie nauczany w szkole,moim zdaniem powinien byc to przedmiot nauczany w np. w kosciele ,oczywiscie w godzinach pozalekcyjnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie ja nie wiem jak mozna nie uznać Biblii za słowo od Boga, trafia ona wszedzie i jest taka stara a nadal ponadczasowa jest tyle czynnikow ktore skladaja sie na jej prawdziwość, to niesamowita księga - to niesamowity List Od Boga, jakie niescisłosci, nie ma zadnych, zero niescislosci kto tak uwaza nie zna Bibl;ii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzmy że obojętna katoliczka to matka twoich dzieci....ona tylko \"co powiedzą ludzie sąsiedzi...ej no lepiej niech dzieciaki chodzą bo będą nas palcami wytykać\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak to wyimaginowane? A są jakieś wyimaginowane??? Wiem jak się zostaje w Polsce katolikiem, nic do tej religii nie mam, naprawdę , tylko mnie nie odpowiada, odrzucić fikcje i tradycje ktorą lubią Polacy i nic nie zostaje, nie zamierzam przed sobą udawać, chodzić do spowiedzi etc. nie widzę sensu bo dla mnie to uszukiwanie samego siebie. Jeśli chodzi o dzieci to mówię jak jest, mój mąż jest wierzący, cala moja rodzina i rodzina męża tak samo, prawie mnie wyklęli - i to za nic- ale jakoś zupelnie mnie to nie obchodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedzmy że matkąjest gorliwa katoliczka \"tak musi być jak to dzieci bez kościoła wychowane!!! do kościoła na mszę marsz\" na religię już ..marsz...i ksiedza mi tu szanować!!!\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×