Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Malutka;\"o Wy dziewczyny w biblie wierzycie i uznajecie biblię za autorytet i jedyną swietą księgę pamiętacie o dniu szabatu i go święcicie?? czy w siódmy dzień czyli sobotę nie wykonujecie żadnej pracy?\" Droga Malutka,widzisz jednak nie znacie kompletnie przekazu z Biblii. Zapewniam cie,ze ci ktorzy tego przestrzegaja nie poopelniaja grzechu,jak i ci ktorzy go nie przestrzegaja rowniez. Nieprzestrzeganie sabatu nie jest grzechem. Jesli bedziesz chciala moge podac ci wersety,ale czy to sens? To i tak dla ciebie nie argument,prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer w ostatnim;) a ja mysle czy ja mówiłam coś o grzechu? zapytałam tylko czy sobie zmodyfikowaliście po swojemu dekalog z związku z wcześniejszymi zarzutami do mnie, że to ja twierdzę, iz przykazania nie pochodza od Boga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ach wkleje ci,bo czuje ze ci sie spodobaten rozdzial ;-)Przeczytajcie caly uwaznie.:-) Mozesz pokazac mezowi:-) Rzymian 14 1) A tego, który jest słaby w wierze, przygarniajcie życzliwie, bez spierania się o poglądy. (2) Jeden jest zdania, że można jeść wszystko, drugi, słaby, jada tylko jarzyny. (3) Ten, kto jada , niech nie pogardza tym, który nie jada, a ten, który nie jada, niech nie potępia tego, który jada; bo Bóg go łaskawie przygarnął. (4) Kim jesteś ty, co się odważasz sądzić cudzego sługę? To, czy on stoi, czy upada, jest rzeczą jego Pana. Ostoi się zresztą, bo jego Pan ma moc utrzymać go na nogach. (5) Jeden czyni różnicę między poszczególnymi dniami, drugi zaś uważa wszystkie za równe: niech się każdy trzyma swego przekonania. (6) Kto przestrzega pewnych dni, przestrzega ich dla Pana, a kto jada wszystko - jada dla Pana. Bogu przecież składa dzięki. A kto nie jada wszystkiego - nie jada ze względu na Pana, i on również dzięki składa Bogu. (7) Nikt zaś z nas nie żyje dla siebie i nikt nie umiera dla siebie: (8) jeżeli bowiem żyjemy, żyjemy dla Pana; jeżeli zaś umieramy, umieramy dla Pana. I w życiu więc i w śmierci należymy do Pana. (9) Po to bowiem Chrystus umarł i powrócił do życia, by zapanować tak nad umarłymi, jak nad żywymi. (10) Dlaczego więc ty potępiasz swego brata? Albo dlaczego gardzisz swoim bratem? Wszyscy przecież staniemy przed trybunałem Boga. (11) Napisane jest bowiem: Na moje życie - mówi Pan - przede Mną klęknie wszelkie kolano. a każdy język wielbić będzie Boga. (12) Tak więc każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu. (13) Przestańmy więc wyrokować jedni o drugich. A raczej to zawyrokujcie, by nie dawać bratu sposobności do upadku lub zgorszenia. (14) Wiem i przekonany jestem w Panu Jezusie, że nie ma niczego, co by samo przez się było nieczyste, a jest nieczyste tylko dla tego, kto je uważa za nieczyste. (15) Gdy więc stanowiskiem w sprawie pokarmów zasmucasz swego brata, nie postępujesz już zgodnie z miłością. Tym swoim [stanowiskiem w sprawie] pokarmów nie narażaj na zgubę tego, za którego umarł Chrystus. (16) Niech więc posiadane przez was dobro nie stanie się sposobnością do bluźnierstwa! (17) Bo królestwo Boże to nie sprawa tego, co się je i pije, ale to sprawiedliwość, pokój i radość w Duchu Świętym. (18) A kto w taki sposób służy Chrystusowi, ten podoba się Bogu i ma uznanie u ludzi. (19) Starajmy się więc o to, co służy sprawie pokoju i wzajemnemu zbudowaniu. (20) Nie burz dzieła Bożego ze względu na pokarmy. Wprawdzie każda rzecz jest czysta, stałaby się jednak zła, jeśliby człowiek spożywając ją, dawał przez to zgorszenie. (21) Dobrą jest rzeczą nie jeść mięsa i nie pić wina, i nie czynić niczego, co twego brata razi [gorszy albo osłabia]. (22) A swoje własne przekonanie zachowaj dla siebie przed Bogiem. Szczęśliwy ten, kto w postanowieniach siebie samego nie potępia. (23) Kto bowiem spożywa pokarmy, mając przy tym wątpliwości, ten potępia samego siebie, bo nie postępuje zgodnie z przekonaniem. Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer w ostatnim\" - znaczy \"azjatyckich\" facetów i Lucy? W sumie to bardzo możliwe, że im podobają się inne kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"zmodyfikowaliście po swojemu dekalog z związku z wcześniejszymi zarzutami do mnie, że to ja twierdzę, iz przykazania nie pochodza od Boga??????????\" Nie bardzo ciebie rozumiem.To zmodyfikowanie nastapilo dzieki Jezusowi,nie nam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to malutka prosze,przeczytaj ten rozdzial i powiedz co tam jest \"zlego\"napisane? Biblia jest cudowna ksiega,naprawde tak wazna kilka tysiecy lat temu jak i teraz. Kiedys dla Zyda tydzien bez szabasu(przestrzegania go)bylby czyms strasznym.Ale ludzie zbyt bardzo przywiazywali wage do swiat itd.To tego co \"fizyczne\".Malo tego,nowymi Zydami\"z obrzezki serc\",mieli sie stac ludzie z narodow(poganie) kazdy niezyd.Dla tych ludzi wazniejsza bylaby \"duchowosc\",wiec logiczne ze nie przyszli by do Boga Zydow,ze wzgledu na Swieta i inne obrzedy,bo takowe mielii u siebie.Ludzi mosialo cos przekonac,cos silniejszego,tym byl Duch Sw.(moc od Boga) Dlatego Jezus przyszedl miedzy innymi na te Ziemie,by wypelnic prawo i rozjasnic umysly,by ludzie zaczeli dobrze je rozumiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.\" pamiętam żeby być sobą nie dlatego że uczy tego biblia;) \"Na scenie świata wielu jest aktorów, którzy grają co innego niż naprawdę czują. Dopiero kiedy zaczynają czuć, że stają się swoją rolą, a nie sobą, dopiero wtedy zaczyna się dziać coś innego. Mogą mówić, że kochają Boga, mogą mówić, że rozumieją, lecz jeśli nie czynią tak jak mówią, wtedy zaczyna się problem, bo nie robią tego w swej ignorancji. Podobnie, gdybyś dawał komuś coś, dlatego że wierzysz, iż ta osoba zostaje tym samym zobligowana do dania czegoś tobie. Wtedy to, co dajesz nie jest złote, ale czarne i obrzydliwe. \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem.\" to jest tam napisane i tego uczy biblia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest grzechem. \" Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest raczej krzywdą wyrządzaną sobie - ale czasem trzeba się poświęcić, gdy tego wymga sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka przeczytaj go calego uwaznie.Tak masz racje,ale nie do konca. Tzn.nie do konca zrozumialas,a po czesci. \"Niech więc posiadane przez was dobro nie stanie się sposobnością do bluźnierstwa! \" Jesli masz zdaniejakie masz na temat Boga,Ducha,Jezusa,to jest to niestetybluznierstwem,a wiec wielkim grzechem. Musisz przemyslec,co ci te \"Postacie\"zlego zrobily,ze je odpychasz? Przeciez to my ludzie znieksztalcamy,prawo,znieksztalcamy biblie,wszystko,ale Bog jest niezmienny. Nie jest grzechem ze uwazasz go za Wszystko co cie otacza,bo to akurat piekne skojarzenie. Ale reszta,w reszcie sie zatracilas.Odchodzisz od Tego ktory jest tym ,czym chcialabys by byl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wszystko bowiem, co się czyni niezgodnie z przekonaniem, jest raczej krzywdą wyrządzaną sobie - ale czasem trzeba się poświęcić, gdy tego wymga sytuacja.\" Dreamer 🌼 WoLnA WoLa. Bog jest wielki,On zle dla nas nie chce,tylko nie mozna buntowac sie na to ze on jest od nas wiekszy,...nie mozna.Boto wszystko niszczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja mysle z całym szacunkiem to jest tylko Twoje zdanie i z rzeczywistoscią nie mające nic wspólnego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jesli masz zdaniejakie masz na temat Boga,Ducha,Jezusa,to jest to niestety bluznierstwem,a wiec wielkim grzechem.\" A jeśli Ty nie nosisz chusty na twarzy to wg Ciebie popełniasz grzech (wobec Allaha)? Czy przejmujesz się takim grzechem? Zresztą popatrz na te słowa \"\"Jesli masz zdaniejakie masz na temat Boga,Ducha,Jezusa,to jest to niestety bluznierstwem\" - czy Tobie to oceniać, co jest bluźnierstwei i wielkim grzechem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bog jest wielki,On zle dla nas nie chce,tylko nie mozna buntowac sie na to ze on jest od nas wiekszy,...nie mozna.Boto wszystko niszczy.\" A czy któreś z nas się buntuje w ten sposób - oboje uznajemy (choć w troche inny sposób), że bóg czy Bóg jest wszystkim, a my tylko częścią tego wszystkiego. A z ciekawości \"Boto wszystko niszczy.\" - Co konkrenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak mogłabym się przeciwko sobie buntować? ;) przecież Bóg jest wewnątrz człowieka, jest miłością, to właśnie miłość stwarza energię która \"karmi\" Boga :) zyjemy na poziomie ostatniej otwartej czakry:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka,ale mamprawo je miec,wiec powiedzialam. Z reszta jak kazdy tutaj,ty tez wypowiadasz swoje zdanie,z ktorym ja nie musze sie zgadzac. Nie znasz biblii,bo gdybys ja znala\"sercem\",to uwierz,dzis inaczej bys mowila. Ale skoro to twoje najglebsze odczuciai uwazasz ze tak jest,to nic,nie mnie i nikomu cieoceniac. Bo i tak uklekniemy przed tym samym Bogiem.:-) Moje sumienie nie pozwala mi tobie przytaknac,ale takze nie pozwalacie potepiac. Wiec naprawde nie ma problemu. ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zresztą popatrz na te słowa \"\"Jesli masz zdaniejakie masz na temat Boga,Ducha,Jezusa,to jest to niestety bluznierstwem\" - czy Tobie to oceniać, co jest bluźnierstwei i wielkim grzechem?\" To ze jest to bluznierstwem powie ci kazdy chrzescijanin. To ze nie nosze chusty to bluznierstwo dla tych ktorzy wyznaja Allacha. Jesli robisz cos swiadomie wbrew prawu to jest to grzechem,ale jesli nieswiadomie i sumienie cie nie oskarza to nie jest. Jesli ty i malanie wierzycie,bo tak to czujecie,to nie grzech,ale gdybyscie czuli wplyw\"ducha sw.\"a nadal byscie czynili to co czynicie,wtedy jest to grzech. Nie oceniam ani ciebie,ani malej,zaznaczalam to niejednokrotnie. Z reszta chwilke wyzej cos napisalam. Wiec nie oceniaj mnie rowniez i nie lap za slowka,bo zle to odebrales.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie znasz biblii,bo gdybys ja znala\"sercem\",to uwierz,dzis inaczej bys mowila.\" To dziś by wierzyła w Biblię - ale zna \"secem\" co innego więc wierzy w co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bluźnierstwo to obraźliwe lub nieprzyzwoite użycie imienia boga / bogów, a w szerszym znaczeniu również imion świętych i osób o szczególnej czci.\" Wikipedia. Czyli ja wg Ciebie używam obraźliwie i nieprzyzwoicie imienia boga? A jeszcze - czy, żeby twierdzić, że coś zostało użyte obraźliwie i nieprzyzwoicie użyte, to chyba jednak należy dajpierw oceniać to coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę- pisalam Ci kiedyś jak było nie zrobię nic co nie bedzie moim węwnętrznym przekonaniem, może i popełniam błedy ale to moje błedy, możesz nazywac to bluźnierswem nazywaj jakkolwiek:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"jak mogłabym się przeciwko sobie buntować? przecież Bóg jest wewnątrz człowieka, jest miłością, to właśnie miłość stwarza energię która \"karmi\" Boga zyjemy na poziomie ostatniej otwartej czakry\" I pieknie to opisujesz,tak wrecz jak pisze o tym biblia.Tak jak mamy czuc Boga. Tylko ciekawi mnie jak tentwoj Bog ma na imie,bo widzisz to jest wazne? Dla jakiego Boga sie oddajemy i jakiemu jestesmy poddawani. Gdyby to bylo niewazne,po co ta ewangelizacja,po co nam glosic,po co wogole wybierac miedzy Bogami,skoro kazda religia ma swe (+,-)? Po co wogole tewszelkie ksiegi,po co ta cala otoczka? Kazdy z nas ma swoje imie,kazdy z nas jest na podobienstwo Boze,kazdy z nas powinien znac swego Boga,znac jego imie. A w tych twoich odczuciach(naprade pieknie opisanych)nie nazywasz Go.Bog Spinozy? To wiele lat wstecz ludzie nie znali boga Spinozy??Modlili sie bez sensu i rozmawiali z kim? Zobacz ile jest zwodniczych sekt,oni tez pieknie opisuja swoje uczucia,kochaja sie,mowia o milosci i wogole ludzie sie super tam czuja,do czasu zazwyczaj. Jak wiec rozpoznac do jakiego Boga ludzie nas ciagna,piknie go opisujac? Oczywiscie ty jestes wyjatkiem,bo ty masz inne przemyslenia,ale znam takich osob bardzo malo.Gdyby kazdy sie tym kierowal,nie bylo by chyba dobrze(w tym zlym ludzkim swiecie). bo gdyby nie bylo prawa, nie bylo biblii i nie kierowalibysmy sie niczym innym tylko sumieniem,odczuciami(a zauwaz ze nie kazdy je ma),co by bylo gdybym \"zabila matke,ojca,bo byli dla mnie zli,ale ja po tym nie mialabym wyrzutow sumienia?\" Jeszcze inny gwalcilby,bo taka ma potrzebe,ale ma czyste sumienie bo przeciez to nie grzech,bo on tak nie czuje itd. Co wtedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A jeszcze - czy, żeby twierdzić, że coś zostało użyte obraźliwie i nieprzyzwoicie użyte, to chyba jednak należy dajpierw oceniać to coś?\" Ok.Dreamer zapytam cie: Kim jest dla ciebie:Jezus Chrystus(Syn Bozy), Bog Ojciec(Jahwe) i czym lub kim jest dla ciebie Duch sw.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×