Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

wiesz nie wiem, ale wydaje mi się że jeżeli nie jest nam dobrze ze sobą to nikomu nie będzie z nami dobrze, przeciez zeby coś dac trzeba to najpierw mieć :) Dreamer skoro to Ci pomoże:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"o kurczaki...medytacje się zaczęły\" Medytacje się zaczeły tysiące lat temu ;) Kamelio Mam pewne pytanka do Ciebie? Zaryzykujesz? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wiesz nie wiem, ale wydaje mi się że jeżeli nie jest nam dobrze ze sobą to nikomu nie będzie z nami dobrze, przeciez zeby coś dac trzeba to najpierw mieć\" racja - często na to zwracają uwagę także psycholodzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz nie wiem, ale wydaje mi się że jeżeli nie jest nam dobrze ze sobą to nikomu nie będzie z nami dobrze, przeciez zeby coś dac trzeba to najpierw mieć\" malutkaa-to bylo do mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"maalutka-to jest bardzo interesujace...a ja mam pytanie,jestem teraz sama w innym kraju,bez rodzicow i bez chlopaka,zero znajomych,czuje sie samotna,jest jakas sama nie wiem jak to nazwac poza czy medytacja zebym lepiej sie poczula?\" Ja bardzo niewiele wiem o medytacji, ale z tego co wyczytałem w jednej książce to do tego, żeby miała sens potrzeba się dobrze czuć. Autorki zalecają gdy jest Ci źle raczej wykorzystanie ćwiczeń fizycznych niż medytacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co zrobisz jeśli Twoja córka, któregoś dnia zacznie pytać o inne religie, o Buddyzm, Taoizm, Hinduizm, Allaha? Albo zacznie zadawać pytania podające w wątpliwość niektóre treści Biblii? A co jeśli, któregoś pięknego dnia Twoje dziecko nagle powie, że nie idzie do kościoła (czy zboru - nie wiem jak to nazywacie)? Nie z jakiejś \"usprawiedliwionej\" przyczyny, ale dlatego, że nie chce iść? Jak wtedy postąpisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powiem tak, wiesz dlaczego takie przypadki są bardzo rzadkie w prwadziwych chrzescijańskich domach? bo dziecko wyrasta w Bozej atmosferze, dziecko wie Kim jest Bóg i Kim on jest dla jego rodziców, Dziecko widzi żywą wiarę, która daje ciepło miłość przyjażń i wielkie oddanie . Dziecko zna od najmłodszych lat Boga. I ma tego przykład we własnych rodzicach. Jeżeli ukocha sie Boga i ukocha się Jego słowo to się wie że ono jest prawdą...i nie znajdzie się kłamstwa ani fałszu w prawdzie, więc nie moze ono dostrzec tego fałszu w tej prawdziwej Księdze życia. Dostrzegają go tylko tacy, którzy nigdy nie patrzyli na nią jak na Boży list. A ja chce przekazać mojemu dziecku że to jest Bozy list i tak od najmłodszych lat bedzie wychowywana. Biblia daje ludziom pewnosć i szczescie. Szczerze wątpię by miała ona (moja córka) kiedych ochotę uciekać od tego na korzyść \"obcych bogów\" których nie będzie znała. ale jeżeli tak się stanie i zwątpi i nie będzie chciała żyć blisko Pana to będzie nam jako rodzicom bardzo smutno, pozostanie nam modlitwa o jej życie i oddanie wszelkich spraw w Boze rece \"o cokolwiek byście prosili Ojca w Imieniu moim da wam to, aby radosć wasza była zupełna\" \"troski swe złózcie na niego\" Bóg dba i troszczy się o swoje dzieci i wierzę że jego troska i błogosławieństwo spoczywa też na mojej córce, w Jego święte ręce oddałam jej życie . i wiem ze On cokolwiek uczyni, dobrze uczyni. Nie ma większego bezpieczeństa niż w Panu, Bogu Naszym \"Szcześliwi ci którzy ufają Bogu\" PSALM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Albo zacznie zadawać pytania podające w wątpliwość niektóre treści Biblii? w Biblii wszystko jest spójne i wytłumaczalne...z każdej strony bije miłość Boga, troska o jego zbawienie, trzeba ją tylko dobrze znać i czytać majac otwarte serce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A oprócz modlitwy, nie będziesz nic w tej sprawie robić? Dasz jej wolny wybór? \"w Biblii wszystko jest spójne i wytłumaczalne...z każdej strony bije miłość Boga, troska o jego zbawienie, trzeba ją tylko dobrze znać i czytać majac otwarte serce\" To nie jest odpowiedź na pytanie. To tak jakbym zapytał - a co jeśli zacznie podawać w wątpliwość, że trawa jest zielona (tu akurat fakt oczywisty dla uproszczenia). A Ty mi odpowiadasz, że trawa jest zielona. Ja pytam co jeśli zacznie twierdzić, że nie wszystko jest takie spójne i wytłumaczalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"w Biblii wszystko jest spójne i wytłumaczalne...z każdej strony bije miłość Boga, troska o jego zbawienie,..\" ?? wielokrotnie poruszaliśmy temat sprzeczności pojawiających się w biblii :) zbawiawienie kogo i od czego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeżeli tak zacznie twierdzić to będzie znaczyło ze nie chce być blisko Boga. tylko modlitwa, rozmowa i miłość... znasz przypowiesć o Synu marnorrawnym ? Ojciec tylko czekał... tak jak Bóg tylko czeka na nas, daje nam wolna wole....my naszym dzieciom też...otaczając ich wielką ogromną miłością

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia daje ludziom pewnosć i szczescie. co widać po owocach i znacie mnie biblia niczego takiego nie dała :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka nie mamy podstaw do takiej dyskusji, bo ty nie wierzysz ze Biblia to Słowo Boze a ja tak. a sprawy zbawienia omawiane tu były przez blisko 150 stron.....raz jeszcze? Zbawienie człowieka z grzechów, uratowanie człowieka od wiecznej śmierci. Dar życia wiecznego...ale przecież to dla ciebie nonsens więc po co ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia daje ludziom pewnosć i szczescie. daje tym którzy kochają Jedynego i Prawdziwego, Stwórcę i Króla tym którzy się do Niego zbliżają i chcą Go poznawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze de Mello Wielcy mistycy i mistrzowie Wschodu zapytują: Kim jesteś? Wielu ludzi sądzi, że najważniejszym na świecie pytaniem jest: Kim jest Jezus Chrystus? - Błąd! Wielu sądzi, że jest nim pytanie: Czy istnieje Bóg? - Źle! Dla wielu będzie to pytanie: Czy istnieje życie pozagrobowe? - Źle! Natomiast pytanie: Czy jest życie przed śmiercią? - wydaje się nikogo nie interesować. Zgodnie z moim doświadczeniem ci, którzy tak bardzo emocjonują się i martwią o to inne życie, to ci właśnie, którzy nie wiedzą, co zrobić... z tym życiem. Jednym ze znaków przebudzenia jest fakt, że nie dbasz ani trochę o to, co zdarzy się w przyszłym życiu. Nie obchodzi cię to, nie zajmuje. Nie interesuje cię to i koniec. Czy wiesz, czym jest nieśmiertelność? Sądzisz, że jest to życie, które trwa wiecznie. Ale twoi teolodzy powiedzą ci, że to jest bez sensu, ponieważ taka wieczność oznacza nadal bycie wewnątrz czasu. Jest to tylko czas trwający zawsze. Nieśmiertelność oznacza pozaczasowość, a więc brak czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Biblia daje ludziom pewnosć i szczescie.\" Jeśli wierzą to może dać im to choćby na zasadzie efektu placebo. Ale nie zawsze daje - czasem jej interpretacja niesie za sobą śmierć, pożogę i cierpienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nieśmiertelność oznacza pozaczasowość, a więc brak czasu. \" Zatem nieśmiertelnością może być i sen z którego człowiek się nie budzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamelia-Biblia to niestety i bzdury,duzo rzeczy jest ominietych,w biblie do kona nie wierze a tak na nie temat, zreszta co tu duzo mowic,kosciol przez lata narzucal swoje wyimaginowane prawa,przez tysiace lat kreowal wizerunek jaki mu sie podobal,krucjaty,palenie na stosie,czy jezus mowil o zabijaniu? nazywamy sie katoikami,a patrzac w przeszlosc byliysmy chyba najgorsza z religi,zreszta wszyscy wiedza ze chrzescijanie sa nietolerancyjni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej hej śJ powiedzcie coś na temat tego chrztu ? bo jakaś martwa cisza w tym temacie? serio nic się nie wypowiada przed \"zanurzeniem\" a Chrzcie się \"do organizacji ziemskiej\" czy ktoś bzdurę walnął i to pomówienie? i dlaczego \"chrzescijanie\" skoro Bóg Jahwe, a Jezus nie jest Bogiem plissssss powiedzcie coś. czy to prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - zapytam z ciekawości - a czy musi być coś wypowiadane przy chrzcie - jakaś taka otoczka - nie wystarczy \"zdarzenie duchowe\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pore.... nie jesteś sama...nawet jak myślisz że jesteś. Jest Ktoś kto bardzo Cię kocha ....poczytaj ten topik od początku a zobaczysz co ten Ktoś dla ciebie zrobił?:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie jestem katoliczką...poczytaj od początku....tu WSZYSTKO JEST NAPISANE:):):) do świadkow Jehowy też nie należę:):):) moim Panem jest Jezus Chrystus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie mówilam o tym NAJPIERW UMRZEĆ Często powtarzam, że na to, by żyć naprawdę, trzeba najpierw umrzeć. Najpierw należy wyobrazić sobie siebie w grobie, by uzyskać przepustkę do życia. Wyobraź sobie, że leżysz w trumnie, w dowolnej pozycji. ..\" Biblia tez to opisuje,by sie narodzic na nowo, trzeba \"zrzucic starego czlowieka\"(swoja dawna osobowosc)i przeoblec sie w nowego.:-) A to tylko tak dla ciekawostki pisze,moze ktos nie wie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×