Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

--> maalutka Ja przeczytałe 6 lub 7 jego książek. O ile teorie w nich przedstawiane wydaja się miec soje podstawy o tyle sosób w jaki je próbuje uzasadnić budzi moje podejrzenia. I tyle. Za dużo w jego tekstach egzaltacji. Czyli powatpiewam w trzezwośc oceny tego co badał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja myślę - e tam noc, dla mnie ostatnio to już dzień. ;) Zresztą dzisiaj i tak musiałem tak wstać (czytaj 5.20 :P ), żeby odwiedzić uczelnię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
CZY SłYSZELISCIE O TRóJCY śWIęTEJ-CZYLI BóG OJCIEC,JEZUS ,DUCH SWIęTY-TO JEDNA OSOBA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość slyszelismy
i uwazamy,ze bzdura!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
http://www.racjonalista.pl/kk.php/d,22 TO CO ON TAM PISZE TO CHORE!!!!!!!!! CZY NA TYM śWIECIE Są LUDZIE KTóRZY BEZGRANICZNIE WIERZą W BOGA A NIE PRZEMąDRZAJą SIę SWOIMI MąDROśCIAMI KTóRE ZRESZTą MOGLIPOSIąść DZIęKI TEMU żE ZOSTALI STWORZENI NA OBRAZ BOGA-A NIE WYLKUCI Z JAJKA CHYBA?! NAUKOWCY FILOZOFI-POMYśLCIE I POCZYTAJCIE UWAżNIE BIBLIę-ALE WPIERW POMóDLCIE SIę I ZASTANóWCIE JAK TAK PIEKNY śWIAT MóGł POWSTAć,TZN.GóRY,LASY,WODOSPADY,MORZA I INNE PIęKNA TEGO śWIATA KTóRE PRZEZ TAKICH RóżNYCH "FILOZOFóW MąDRALI" ULEGAJą ZNISZCZENIU,LUB POZOSTAJA W CIENIU CODZIENNYCH SPRAW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła nie złota
Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty - to jedna osoba, tylko objawiająca się w tych trzech postaciach. Biblia - Księga natchniona, napisana ręką czlowieka ale słowo jest Boże, trochę historii trochę nie. Historia jest tu potrzebna by pokazać w jakich czasach żyli ludzie, świadkowie Boga, Jego czynów. Ale to On i Jego czyny wobec człowieka są najważniejsze. Czyściec- niewielu ludzi zasługuje na Niebo tak odrazu, jesli nie odpokutuje grzechów na ziemi musi przed wejściem do nieba odpokutować ale już po śmierci. Jak to jeden ksiądz raz powiedział, to jakby stać na progu do raju my tu a raj o jeden krok przed nami ale by ten krok uczynić trzeba trochę czasu. Nie pamiętam w tej chwil gdzie ale w NT Pan Jezus wspominał o czyścu, jak znajdę to przytoczę cytat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
żYCIE TO COś WIęCEJ NIż PARę NęDZNIE PRZEżYTYCH LATEK-POTEM TO DOPIERO JEST ODLOT-OCZYWISCIE DLA "ZASłUżONYCH"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
NIE MA CZYśćCA-TO BYłO BY ZA PROSTE WTEDY WSZYSCY BEZ WZGLęDU NA SWOJE GRZESZKI TRAFIALI BY DO NIEBA Z TYM ZE OKRężNą DROGą. A MY TUTAJ NA ZIEMI MAMY SZCZERZE ZAUFAć NASZEMU PANU I TO Z TEGO ZOSTANIEMY POśMIERCI ROZLICZENI-NIE MA ZADNEGO POMIęDZY NIE IDżMY NA łATWIZNę ,ALE ODDAJMY SWOJE SERCE BOGU W 100% I WTEDY DOPIERO DOZNAMY PRAWDZIWEJ RADOśCI !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"NIE MA CZYśćCA-TO BYłO BY ZA PROSTE WTEDY WSZYSCY BEZ WZGLęDU NA SWOJE GRZESZKI TRAFIALI BY DO NIEBA Z TYM ZE OKRężNą DROGą.\" A dlaczego Twoim zdaniem \"proste\" miało by być złe, może Twój Bóg miał właśnie wolę, żeby było proste?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
DO DREAMER2006: JAKTO O KTóRY O JEDYNYM JEZUSIE CHRYSTUSIE NIE WIEM CZY SAMI ATEIśCI OPANOWALI TE FORUM,NIE DZIWOTA ZE TAK TEN śWIAT TERAZ WYGLąDA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
IDZIESZ NA łATWIZNę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perła nie złota
To by faktycznie było za proste, bo człowiek by nie musiał naprawiać zła, pokutować, wystarczy, że wierzy..........a jak nie to do piekła.... Bibli i tego co w swym nauczniu mówił Pan Jezus nie można brać dosłownie....!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
CAłE żYCIE MAMY SZANSę NA POJEDNANIE SIę Z BOGIEM,A NIE W JAKIMś TAM CZYSćCU PóKI JESTEśMY śWIADOMI MAMY WYBóR KTóRą DROGą PóJść-A Są TYLKO DWIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"NIE WIEM CZY SAMI ATEIśCI OPANOWALI TE FORUM,NIE DZIWOTA ZE TAK TEN śWIAT TERAZ WYGLąDA\" Jak łatwo zwalić winę na ateistów. (Co ja, jako ateista takiego strasznego zobiłem?) A ponoć w naszym kraju jest 90% samych Katolików - więc kto tu bardziej wpływa na to jak wygląda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
A KTO POWIEDZIAł żE NIE JEST WAżNE JAK WIERZYć -TO JEST NAJWAżNIEJSZE W CO MAMY WIERZYć BO WIERZYć TO KAżDY W COś WIERZY WIELU W SIEBIE I POTEM KLAPA,SZUKAJą POCIESZENIA W RóZNYCH DJABELSTWACH ,NALEżY WIERZYć W BOGA STWORZYCIELA NIEBA I ZIEMI ORAZ PRZESTRZEGAś JEGO PRZYKAZAń 10-NIE BęDę PO KOLEI ICH STRESZCZAć-PATRZ DEKALOG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
PRZEPRASZAM DREAMER żE CIę URAZIłAM BO NIE O TO TU CHODZI,OWSZEM Są RóWNIEż FAłSZYWI CHRZEśCIJANIE A TO CHYBA JESZCZE GORSZE,ALE ZAPEWNIAM CIę żE TO JEZUS CZYNI CUDA I CHWAłA MU!!!!!!!!11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech mile panie pokarza gdzie w Biblii jest mowa o trojcy?Bo ze o jednosci to ja wiem,ale my tez wtakowej jednosci z Chrystusem jestesmy,co nieoznacza,ze jestesmy samym Nim. Oraz o czysccu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
madam - nie uraziłaś. Tylko pytam, czy samo bycie ateistą jest takim złem świata? Ja myślę, że złym można być niezależnie od wyznawanej oficjalnie doktryny - to nie to o tym decyduje, ale czyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
A TO JAKIEGO JEST SIę WYZNANIA TO TEż NIE JEST WAżNE,BO DO BOGA KAżDY JEST CZłOWIEKIEM I KAżDY MA SZANSę TAKIą SAMą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No więc nie mów, że to co złe to przez ateistów. I nie o to chodzi, że ja jestem \"mniej więcej\" ateistą (z wieloma się nie zgadzam), ale o takie dziwne generalizowanie \"to oni!\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość madam30
NO JESZCZE NIE POSZłAM SPAć ,ALE CHYBA ZARAZ TO UCZYNIę JAK DALEJ TAK PóJDZIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×