Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\'daj już spokój z tym analizowaniem i przejmowaniem się\" brzmi kusząco (i jest to oczywiste)- ale jak to zrobić? ja nie mam pojęcia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> belaiza { Jakos nigdy nie dociekalam skad sie wziely rasy. Wydaje mi sie to malo istotne w obliczu milosci Bozej. } Taaa.... konkretna odpowiedz. Czyli biblia kłamie mówiąc ze na poczatku byl tylko Adam i Ewa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin - e tam od razu kłamie - może to jest \"skrót myślowy\" ;) A na poważnie - może to jest po prostu symbol, tylko ktoś \"wtłukł\" przez wielu ludziom do głowy, że nalezy to odczytywać dosłownie? Przecież choćby wielu hierarchów KK obecnie potrafi pogodzić Biblię i ewolucję - nie wiem co prawda jak to tłumaczą, ale chyba po prostu symbolem - 7 dni symbolizuje jakieś etapy powstawania świata i człowieka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tam sobie myślę że to jasne że nie dosłownie. 7 dni. A niech by to se było i 7 dni. Mnie to nie przeszkadza. Ale Adam nie dosłownie. Ewa zrywa jabłko, niedosłownie. Cos tu nie pasi. A jak wytłumaczyć skośne oczy u azjatów ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że potop też można niedosłownie - jakoś nie wierzę, żeby się wszystkie zwierzaki z prowiatntem na 40 dni zmieściły - i jeszcze dały \"wyłapać\" (z całego świata). Może ta opowieść to \"echo\" jakiejś dawnej powodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin jabłko to fantazja, nigdzie nie było o tym mowy tylko o drzewie wiedzy, prawdopodobnie to granat ze względu na DMT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ zwierzaki z prowiatntem na 40 dni zmieściły - i jeszcze dały \"wyłapać\" (z całego świata). } E tam, wiara przenosi góry. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin jabłko to fantazja, nigdzie nie było o tym mowy tylko o drzewie wiedzy, prawdopodobnie to granat ze względu na DMT

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, muszę lecieć na moją @#$%^&* uczelnię :( Umartwiać duszę dla doskonalenia... no właśnie, nijak nie wiem czego - chyba kretynizmu :( wszystkim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) „ Nie wierzcie w jakiekolwiek przekazy tylko dlatego, że przez długi czas obowiązywały w wielu krajach (...) Nie akceptujcie niczego tylko z tego powodu, że ktoś inny to powiedział, że popiera to swym autorytetem jakiś mędrzec albo kapłan (...) Nie wierzcie w wizje lub wyobrażenia, które uważacie za zesłane przez Boga. Miejcie zaufanie do tego co uznaliście za prawdziwe po długim sprawdzaniu, do tego, co przynosi powodzenie wam i innym” Budda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) { Na pytanie o to, czy istnieje Bóg, prawda, rzeczywistość - jakkolwiek zechcecie nazwać problem, który was dręczy - nie udzielą wam odpowiedzi ani księgi, ani kapłani, ani filozofowie czy zbawiciele. Oprócz was samych nikt i nic nie odpowie wam na to pytanie, dlatego też musicie poznać siebie. Niedojrzałość polega jedynie na zupełnej nieznajomości siebie. Zrozumienie samego siebie jest początkiem mądrości. } Krishnamurti. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Słowo wypowiedziane kamienieje. W tym sensie każdy, choćby „najgłębszy” i najsubtelniejszy autor jest głupszy od swego najtępszego czytelnika. Na tym polega śmiertelność rzeczy i słów. Można domniemywać, że i my umrzemy, jeśli nie osiągniemy Boga, który jest Prawdą. Przecież śmierć ludzi, którzy odeszli w opinii świętości nie budzi przerażenia, które wszak jest reakcją na uświadomienie sobie rozdźwięku między miejscem, w którym jesteśmy, a w którym moglibyśmy być. I do którego zostaliśmy powołani. „Prawda was wyzwoli”. Zerwie więzy śmierci. Niewyrażalność prawdy podskórnie dręczy współczesnego człowieka. Żeruje na tym coś, co roboczo nazwałbym kulturą teledysku. Raczej obraz niż słowo, raczej reakcja typu „czujesz to albo nie czujesz” niż logiczna, werbalna argumentacja. Wydaje mi się, że nadejście kultury teledysku dobrze przewidywał Robert Musil. W scence z Człowieka bez właściwości, Ulrich widzi pędzącego ulicą na motocyklu młodzieńca z malującym się na obliczu cielęcym upojeniem szybkością. Ulrich śmieje się w duchu wyobrażając sobie Akwinatę, który uporawszy się z wszystkimi wielkimi problemami filozoficznymi swojej epoki zostałby przeniesiony tam, na wiedeńską ulicę. Zrozumiałby scenkę? Ni w ząb. W innej miejscu powieści Ulrich spytany przez swą siostrę, czy wierzy w Boga, odpowiada: „Wierzę i nie wierzę!”. Otóż to! Oto modelowy człowiek współczesny! Chce mieć jedno i drugie. ....\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkich 🖐️ \"A czy Biblia wspomina, że Ziemia jest okrągła?\" Wspomina. http://pl.wikipedia.org/wiki/Stworzenie_%C5%9Bwiata_wed%C5%82ug_Biblii#Okr.C4.85g.C5.82a_planeta Adam i Ewa jakiej rasy byli nie mozemy wiedziec na 100%ale mozna sie domyslic.Raj tj Ogrod Eden polozony byl miedzy rzekami Eufrat i Tygrys,a wiec nie problem wyobrazic sobie jak wygladaja obecni tubylcy. Co do ras,powstaly one z czasem,gdy klimat na ziemi sie zmienial,gdy luzie \"porozchodzili sie po ziemi\",z biegiem lat zmienial sie wyglad czlowieka zgodnie do panujacego klimatu w danej strefie. Sa na ten temat fajne filmy dokumentalne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jeszcze za życia Kopernika jego teoria spotkała się z ostrym sprzeciwem M. Lutra, Ph. Melanchtona i J.Kalwina, jako sprzeczna z tekstem Biblii Kościół katolicki. Początkowo nie zajmował oficjalnie żadnego stanowiska wobec teorii Kopernika, a wysocy dostojnicy kościoła o poglądach liberalnych się nią interesowali, częściowo, dlatego, że autor teorii był kanonikiem i dedykował swe dzieło papieżowi, w anonimowej zaś przedmowie teoria była przedstawiona jako hipoteza. Po soborze trydenckim, po wystąpieniach zaś G. Bruna i odkryciach Galileusza kościół katolickiego dojrzał w teorii Kopernika niebezpieczeństwo dla światopoglądu religijnego, toteż Kongregacja Indeksu wydała (1616) dekret potępiający De revolutionibccs... \"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sarkastyczna idiotka
A co ma piernik do wiatraka?Nie nalezy kojarzyc chrzescijanstwa z biblia,gdyz ci tzw chrzescijanie zaciemniali i zaciemniaja nadal prawdziwa istote slow Bozych. Tymczasem odkrycia roznych uczonych,archeologow w tym takze Kopernika potwierdzaja tylko fakty ,ktore dawno temu opisala biblia. A tak czytajac Ciebie mala to zastanawiam sie nad jednam o co Ci chodzi? Z jednej strony biblia nie jest dla Ciebie odnosnikiem,autorytatywna gdyz uwazasz,ze wszystko w niej z biegiem czasu pozmieniano,jednak jak jest Ci to na reke to cytujesz wybrane przez siebie fragmenty i udajesz,ze wszytkie rozumy pozjadalas,wmawiasz wszytkim tu na forum ,ze tylko ty doszlas do prawdy,ze Ty jedyna rozumiesz istote boga!zastanawiam sie na jakiej podstawie? Czy tylko dlatego,ze wiecej szkol ukonczylas? Czy moze sadzisz ,ze potrafisz glebiej myslec od innych i dostrzec to o czym innym nawet do glowy nie przyjedzie? W" Nowej Encyklopedii Mitologii"powiedziano o mitologii indyjskiej,z ktorej tyle nam tu rad serwujesz,"ze jest to dzungla-bujna i gesta.Gdy sie w nia zaglebiasz,przestajesz dostrzegac swiatlo dzienne i tracisz wszelka orientacje! Moze watro by w Twoim wypadku wyjsc troche poza czubek swojego nosa i sprobowac poznac prawdziwego osobowego Boga!a nie boga ktorego nie mozna okreslic!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sarkastyczna idiotko ... blabla tracę orintację... \"...Moze watro by w Twoim wypadku wyjsc troche poza czubek swojego nosa i sprobowac poznac prawdziwego osobowego Boga!a nie boga ktorego nie mozna okreslic!\" to sobie poznawaj:)czy ja Ci bronię? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sarkastyczna idiotko wg mnie biblia może być jedynie aluzją ale nie opisem Boga Chyba niezbyt uważnie czytałaś moje posty, życie wezwane , Bóg rzeczywistość generuje nieskończoną ilość możliwości więc z zasady jest niepoznany, ale Tobie gratuluję;) namaste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
omg fajnie masz:P śmierc jest piękna, przerażająca jest tylko dla tych ludzi, którzy nie rozumieli życia;) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aażeby Cię jeszcze bardziej rozbolała głowa z braku tlenu??:P dzisiaj mam dzień litości;) :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
napisałam \"tiaaaaaa\" a tak powaznie , naumiałeś się?? mi kumpel nagrał wykład buddysty i nie mogę odtworzyć qrcze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×