Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

No i o to chodzi Black Jeszcze w stylu \"Prawo i sprawiedliwość panować będą na wieki\" rotfl I jak tu się nie powiesić z Saddamem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer poczytaj Freedoma Longa Black być może, faktem jest że Kahuni znali pojęcia 12 tys. lat przed "odkryciami" Freuda:D „weź swój krzyż i chodź za mną” chyba tak mówił Jezus, a niesienie krzyża według Huny było symbolem szkolenia podświadomości aby nuczyła się dązyć do przyjaznego zycia które musimy prowadzić gdy chcemy stworzyć i utrzymać kontakt z nadświadomością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w wielu innych fragmentach jest zapowiedz ponownego przyjścia \"tak, przyjdę wkrótce\" mówi Pan....oczekujemy tej błogosławionej nadziei:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wydzwięk \"pokolenie\" w Biblii jest rozumiany znacznie szerzejjjjjjjjjjjjjjjj........:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Pan okazuje cierpliwość względem was, bo nie chce ay ktokolwiek zginął, lecz chce, aby wszyscy przyszli do upamiętania\" 2 Ptr. 3.9

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marzycielu pamiętasz o proroctwach o Jezusie:) masz do nich teraz jakiś stosunek do tego tematu?....miałeś mnóstwo czasu szczegóły z życia Jezusa przepowiedziano na 900 lat przed Jego narodzeniem na ziemi, nawet to jaką śmiercią umrze wtedy gdy nie znano jeszcze metody krzyżowania.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a nie mogłam? :) a Ty jak je rozumiesz? patrzcie co znalazłam Według zasad Huny, siła życiowa wytwarzana jest przez niższe ja z pobieranych przez organizm pożywienia, powietrza i wody. Niższe ja używa siły życiowej do funkcjonowania jako „umysł” lub „ja”. Polinezyjczycy nazywają tę siłę maną. Odnajdujemy to słowo w Starym Testamencie, pisane przez dwa „n”. Cud z manną przestaje być cudem, gdy pod tym słowem przyjąć zesłaną z niebios siłę życiową, która dodała sił Izraelitom na pustyni. W Indiach siłę życiową nazywa się praną. Wierzono, że istnieje wiele rodzajów prany i w ciągu wieków rozwinięto cały system wiążący z praną wszelkie działania człowieka. Łatwo porównać siłę życiową do elektryczności. Porównanie to jest trafne, gdyż mana ma wiele cech typowych dla elektryczności: można ją wytwarzać, magazynować, a potem wykorzystać do wykonania pewnej pracy. Ściślej biorąc, mana da się porównać z ładunkiem elektrostatycznym, gdyż można ją gromadzić i przechowywać w ciele gdy zachodzi taka potrzeba. Ma też bieguny - dodatni i ujemny. Chińczycy wyrażają tę polaryzację energii pojęciem Jin-Jang. Na Wyspie Wielkanocnej symbolem energii życiowej skierowanej na zewnątrz był pępek, a do wewnątrz - macica. Ta sama zasada występuje w cywilizacji Majów. O ile jednak elektryczność przy przepływie napotyka opór, różny dla różnych substancji, siła życiowa zdaje się przepływać przez wszelkie substancje nie tracąc nic ze swego poziomu energetycznego. Fale radiowe słabną ze wzrostem odległości,- siła życiowa - nie. Wiadomości przenoszone drogą telepatyczną, czyli właśnie przy pomocy siły życiowej, mogą. jak wiemy, dotrzeć bez żadnych strat jakości na drugą stronę kuli ziemskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarny . to \"względem was\" pisał Piotr do wszystkich czytających, nie mówię tylko do was tu na kaffe, tylko do wszystkich którzy jeszcze nie przyjęli Jezusa jako swojego Zbawiciela i nie oddali Jemu swej duszy....a mogą to jeszcze uczynić :), ale dobrze że bierzesz to osobiście, bo osobiście Bóg mówi do każdego z NAS:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
mam pytanie ... dlaczego mam cierpiec za grzech Adama???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ktyoś może mi pomóc. Mam problem czy w budowie wtórnej łodygi kambium to tylko jeden pierścień czy w każdym roku tworzy się nowy pierścień??? Proszę o szybka odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
profesorze...a swoich nie masz:):):)? każdy jest grzesznikiem....i ja i ty...chyba tego doświadczyłeś... nie musisz cierpieć \"Jezus powołał nas do wolnosci\" oddaj te grzechy Panu, On już za nie umierał 2000 lat temu, aby cię uwolnić:):):) uwierz w to, i powiedz Jezusowi o tym.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg może milczeć, może grzmotem objawiać swoją obecność, może być pustką i wszystkim, może mieć tysiąc ust i żadnych nie mieć. Przecież \"Tylko on zna swoje imię\". Wszystko inne to herezja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak, że nie czuję by Jezus był czymś więcej niż człowiekiem - co najwyżej jednym z \"oświeconych\", może ludzi, którzy mieli jakoś wpłynąć na ludzkość - chyba pozytywnie - choć patrząc na dotychczasowe efekty to raczej więcej tych negatywnych jest (do tej pory przynajmniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że Był MISTYKIEM, zobaczcie co pisze Long W Jezusie widzimy człowieka, który nauczył się lekcji życia i osiągnął doskonałe zjednoczenie ze swoim Wyższym Ja-Ojcem. Jest On Jednym z tych, którzy po śmierci wstąpili na wyższy stopień w drabinie ewolucji. Jeśli przyjmiemy w tym względzie zapatrywania Huny, możemy wierzyć, iż Jezus, kiedy wstąpił do nieba, przekroczył przejściowy stopień i Jego średnie Ja wstąpiło na poziom Wyższego Ja. Jego niższe Ja znało już drogi, które musi przejść człowiek. Wiedziało, jak ważne jest, by nie reagować na sposób zwierzęcia. Wyrosło ponad swój poziom i stało się średnim Ja, aby narodzić się ponownie w nowym fizycznym ciele z Jakimś nowym niższym Ja jako swoim podopiecznym i towarzyszem. “Ojciec\", którego Jezus tak kochał, należał do Wielkiego Świetlistego Stowarzyszenia Aumakua. Według nauki Huny wstąpił On do Akua-Aumakua, które stoją jeszcze o stopień wyżej w obfitości życia, płynącej z nieskończoności Najwyższego i powoli wędrują do źródła, z którego wszystko wytryska. Kiedy Jezus ukazał się swoim uczniom pod postacią ducha, wygłosił Jedną ze swoich ostatnich wypowiedzi: “A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata\". Ta obietnica, miłość, ciepło i oddanie pozbawione egoizmu uczyniły nam Jezusa po wsze czasy kochanym i drogim. Kiedy spojrzałem bliżej na życie i nauki Jezusa w świetle wiedzy Huny, a przy tym (na podstawie tego, co napisali o Nim wtajemniczeni w Hunę) utwierdziłem w sobie sąd oparty na zdrowym ludzkim rozsądku. Iż Jezus był największym człowiekiem, jaki chodził po ziemi, nie chciałem ani przez chwilę zniszczyć tego pełnego miłości poczucia łączącej mnie z Nim więzi. Dla mnie, wyrosłego w jednym z fundamentalistyczno-ortodoksyjnych Kościołów, którego nauki Już dawno odrzuciłem, studium to przywróciło mi Jezusa jako człowieka, którego trzeba kochać i szanować, a przede wszystkim naśladować. “A oto Ja jestem z wami aż do skończenia świata\". Tak, jest zawsze z nami, tak blisko, jak nasze Wyższe Ja. Jest On przecież jednym z Wielkiego Stowarzyszenia Wyższych Ja. Możemy modlić się w Jego imieniu, gdyż wtedy równocześnie modlimy się w imieniu naszego własnego Wyższego Ja-Ojca. A ponieważ najważniejszym celem w życiu Jezusa było służyć, uczyć, pomagać i prowadzić zbłąkane owieczki tego świata, możemy być pewni, że najmniejsza pomoc i przewodnictwo oraz najmniejsze pocieszenie, którego udzielimy “temu z najmniejszych\" w Jego imieniu, przybliży nas do Jezusa i do świetlistego stowarzyszenia, z którym On teraz współpracuje i pełni służbę na wyższym i więcej obejmującym poziomie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ja mówię o tym że 900 lat przed Jeg narodzeniem mowa była o szczególikach z Jego życia, jak to możliwe? gdyby nie był tym Kim jest.... ttwoje zdanie kim jest Jezus, już znam, ale o proroctwa pytam......?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×