Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

profesorze - duchowość to niekoniecznie religia - niekoniecznie sformalizowane wierzenia i jakaś grupa wierzących

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"duchowosc\"..??? a ki diabel to??? to sa wlasnie \'te sprawy\"? \" ...swiete tajemnice\" ..? to sposoby aby ograbiac domy wdow i sierot...manipulowac masami \"religia to opium dla Ludu\" jak mawial LENIN!\" Profesorze i tu musze przyznac ciracje. ;-) Z tym malym wyjatkiem,bys nie mylil duchowosci z religia. Religia to\"fizycznosc\",duchowosc nie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myśle genialne, podpisuję sie, nowa Ziema jest dla wszystkich niebo dla wybranych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
PYTALEM CZY TO JEST PRAWO BOZE ABY OBCIAZAC KARA ZA GRZECH JEDNEGO CZLOWIEKA- INNYCH LUDZI ??? czyli ludzkie prawo jest sprawiedliwsze...nie karze dzieci za grzech ojca... co to za bog??? OKRUTNIK!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"swiete tajemnice",to tajemnice ktore moze poznac kazdy,kto tylko zapragnie.:-) Tylko otworzyc swa dusze i serce na te wiadomosc. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
duchowosc? ok. ale dlaczego zaraz bog???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Profesorze,nie ... mylisz sie,my jestesmy genetycznie obciazeni grzechem,ale... prawo Boze jest sprawiedliwe.Potomkowie Adama i Ewy moga skorzystac z szansy i zyc wiecznie....Adam i ewa juz nie. Moglbys tak mowic,gdybysmy nie mieli danej szansy od Boga na zycie wieczne. Czy w przeciwienstwie do Adama,masz szanse na to zycie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na jakie wiadomości? :) popdbno po owocach ich poznacie więc nie sa widocznie \" te wiadomości\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
MADRALKO SWIATE TAJEMNICE MOZE POZNAC TYKO TEN KTORY WLASNIE SZUKA TAKICH "SWIETYCH TAJEMNIC" PO PROSTU NIE ZASTANAWIA SIE TRZEZWO TYLKO OSZUKUJE SIE ,BO MU TAK LZEJ SIE ZYJE . jego zycie jest bezsensownym zlepkiem przypadkowych zdarzen bez celu. i to mu nadaje sens...wiara w inny duchowy swiat- bogow, bozkow i aniolow...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy nie jest tak ? \"Panujace w waszej kulturze mity się nie sprawdzily sami widzicie ze nie doprowadziły was tam, dokad jak twierdzicie, zmierzacie. Jedno z dwojga, albo okłamujecie samych siebie co do celu, jaki chcecie osiągnąć, albo nie widzicie, że się do niego nie zbliżacie. Ani jako jednostki, ani jako naród, ani jako rasa.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
a ja mysle" :dlaczego jestem obciazony genetycznie grzechem ZA GRZECH ADAMA"?? nie potrafisz odpowiedziec?? bo to nie sprawiedliwe ... czy ty ukaralbys tez w taki sposob ludzi??? czy raczej dalbys szanse kazdemu z osobna pokazac co jest wart??? miliony pomordowanych, miliardy cierpiacych ,zeby pokazac ze bog ma racje??? kurwa co to za ...bog???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mial rację Hierklit nie mozna wejsć dwa razy do tej samej rzeki;) trzy tysiące lat temu Mojżesz zalozył dyscyplinę dla Żydów a oni wciąż jej przestrzegają:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
dreamer nie wszystko na logike bo nie wszystko wiemy -ale... kiedys slonce bylo bogiem .. dzisiaj wiemy co to za bog...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
malutka mojzesz byl morderca dzieci i kobiet!!! MORDERCA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dokładnie prof. - bo człowiek nigdy nie \"opisze\" słowami, nie zrozumie słowami - więc musi sobie dopowiedzieć słowami - by być przekonanym że wie - słowami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie maieszaj do tego Boga profesorze, to wymyslily chore ludzkie umysły. Bóg to wszystko co jest, to energia, zycie wezwane, on może powiedzieć tak kiedy przebywasz w ludzkim ciele, zaznajesz tylko wycinka całosci, to znaczy, wycinka mikrokosmosu (choć nie jest to bynajmniej najmniejszy jego wycinek). Kiedy porzucasz ciało i przenosisz się do, jak to nazywacie, “świata ducha\", twój ogląd niezmiernie się poszerza. Nagle wszystko wiesz i możesz. Nabierasz perspektyw makro, dzięki czemu pojmujesz, co przedtem było niepojęte. Zatem twoim celem jako duszy jest doświadczenie siebie jako Całości. My wszyscy ewoluujemy. Stajemy się. Czym? Nie wiemy! I nie dowiemy się, dopóki tam nie dotrzemy! Ale sama podróż sprawia Nam radość. I jak tylko “tam dotrzemy\", jak urzeczywistnimy kolejna najwyższa idee samych siebie, wymyślimy jeszcze wspanialsza, jeszcze szczytniejsza, i radość nie będzie miała końca.\'

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka,te wiadomosci sa zawarte w biblii. Jesli poslugujesz sie cytatami z biblii,to prosze cie,zastanow sie o jakich owocach ona mowi. Bo co innego jesli mowisz o owocach(jakichs tam)a co innego jesli o tych \"biblijnych\" Owoce to widoczne uczynki itd. Jesli biblia ukazuje nam uczynki Jezusa i apostolow,to wlasnie takie owoce mamy wydawac,takie jak oni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja myslę wiem że jest o tym w biblii, mówiąc o owocach mam na mysli co najmniej miłość bezwarunkową, spotkalam ją nie w kościele i nie wśrod ludzi uznająch siebie za chrześcijan:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
malutka mowisz tak jakbys wiedziala na pewno co bedzie ... po tamtej stronie ktorej sie boisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość profesor zwyczajny
to ja wkleilem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"malutka,te wiadomosci sa zawarte w biblii. Jesli poslugujesz sie cytatami z biblii,to prosze cie,zastanow sie o jakich owocach ona mowi. Bo co innego jesli mowisz o owocach(jakichs tam)a co innego jesli o tych \"biblijnych\" Owoce to widoczne uczynki itd.\" a ja myślę - a skąd wiesz czy ona (Biblia) mówi o takich owocach jak Ty je interpretujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i tu sie mała zgadzam,to wlasnie owoce. ,ale czy to co \"glosisz\" to nie kolejne spojrzenie na Boga,czy to nie kolejna\"religia\",nie majaca tylko swej \"ksiegi\",a zapozyczone cytaty z weilu innych religii? Oparta na wiadomosciach zaczerpnietych z innych wyznan? Ma jakas nazwe to co robisz,to co tu reprezentujesz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×