Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość alez madralko
hohoh wiem ze to takie Wasze marzenie ze jestescie tak idealni ale niestety njestescie tylko ludzmi i policjabylaby potrzebna i politycy i lekarze Ci ktorzy przetacja krew) no chyba ze pozwalibyscie umierac niewinnym dziecio, co czesto sieWam zarzuca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"hohoh wiem ze to takie Wasze marzenie ze jestescie tak idealni ale niestety njestescie tylko ludzmi i policjabylaby potrzebna i politycy i lekarze Ci ktorzy przetacja krew) no chyba ze pozwalibyscie umierac niewinnym dziecio, co czesto sieWam zarzuca\" Dokładnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EEEEEE... mam 25 lat i pusty? łeb. :] Jestem \"niestabilny\", jednym słowem: \"niewiem\", czasem boję się nie wiadomo czego, szczegónie zaraz po zaśnięciu. Mam takie dziwne uczucie niesłychanego lęku, ostatnio zacząłem się z nim oswajać, ale twardy jest skurczybyk, nie chce dać za wygraną, chociaż ustępuje, a ja coraz mniej się go boję, kto wie, może niedługo zostanę \"opęntany\", albo co? Kiedyś jak się prawie obudziłem, to poczułem jakby coś włazło mi przez kręgosłup do głowy, jakby wyszło w nocy i wróciło nad ranem. To może już od dawna jestem. :] Byłby z tego niezły horrorek. Tak wiem, że głupie. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ok, bawcie się dobrze Ja muszę się dożywić i poromansować. Pa ludzie wszystkich wyznań i bez wyznań :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez madralko
uciekam bo stos prasowania czeka. pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hohohopa
Za kazdym razem gdy pisalem o SJ pisalem,ze tacy STARAJA SIE BYC,UCZA SIE,byc dobrymi ,prawymi ludzmi,gdyz ich celem jest sluzenie Bogu ,zycie wieczne w raju na ziemi i wowczas dojscie do doskonalosci.Nikt!zaden SJ nie mowi ,ze jest idealny,caly czas podkreslaja wrecz,ze takze popelniaja bledy JAK KAZDY! A ludzie z uporem maniakow zarzucaja SJ,ze uwazaja sie za idealnych! Starac sie byc prawym, a byc idealnam to roznica,mozna sie starac,ale z jakim skutkiem? No wlasnie roznie to bywa w zyciu,moze wlasnie dlatego jest tyle wykluczen w spolecznosci SJ. Wiec sami widzicie,ze nie sa idealni i nie wstydza sie o tym mowic.Jednak jako calosc uwazani sa za raczej uczciwych ludzi i pokojowo nastawionych(nie przez wszystkich).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez madralko
hohoh ale to staranie rozne wychodz (jak kazdemu)i wiec prosze nie mow ze policja niebylaby potrrzebna bo piszesz bzdury. poprtu nie chesz przyznac ze a wasza "polityka wyznaniowa" jest troche utopijna. dziwne to jest ze Sj nie moga sie z xzyms niezgadzac. A moze mozecie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez madralko
kurcze a prasowanie czeka uciekam bo juz prasowanie szczerzy zeby ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wychodzę z założenia że jak ktoś łazi i rozdaje ulotki po całym mieście, które głoszą: \"UWAGA KONIEC ŚWIATA NADCHODZI!!!\" to jest co najmniej dziwakiem, który spał na lekcjach religii, nieznającym tematyki apokalipsy, bo przecież \"nie znacie dnia, ani godziny\". No i co łyso? Słowa samego Joszułego. :D Zastanawiam się wtedy (jak przychodzą dać gazetkę), czy nie dało by się kogoś przekonać do wiary (na serio) w gruszki na wierzbie. :D Odnoszę ostatnio coraz większe wrażenie, że kiedyś się to uda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kurde ale ja to też jestem uczony. :P Skąd wiem że to Joszułego? Nie żal mi was SJ, bo każdy z was ma to, na co zasłużył. Idźcie do diabła, SJ. Idźcie do diabła, tam gdzie wasze miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hohohopa
Macie prawo do osadu takiego jaki jest wam wygodny,nie moja rzecz. Jestem ladne kilkanascie lat SJ i nie spotkalem sie by ,ktorys swiadek "dal komukolwiek w pape".Tymbardziej by zabil kogos,albo popelnil zuchwale przestepstwo! Jesli ktokolwiek z was spotkal sie z takim przypadkiem to uwazam was za prawdziwych szczesciarzy! o ile mozna tak powiedziec:) Nadal twierdze,ze SJ sa na tyle dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani,ze nawet zyjac w tym systemie obyliby sie bez policji i politykow. A to ze glosza zaglade tego swiata jest zgodne, z tym co glosil Jezus,poprostu staraja sie isc jego sladami i sluchac Jego nakazu gloszenia ewangeli i zaglady ludzi bezboznych! To,ze nie znamy dnia i godziny nie znaczy,ze nie mozna rozroznic zblizajacego sie dnia konca tego systemu rzeczy. Jezus i ap.Pawel podali szereg znakow, po ktorych mozna mniemac,ze to te dni. Dziekuje za dyskusje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez madralko
moga nastpic teraz albo za nastepne 2 tys lat. Ludzie nawet w srednowieczu oczekiwali "konca swata" Pan Jezus mowil by nie przewidywac Wy kiedys jak sie nie myle przewidywaliscie (chyba nawet z datami) teraz sie z tego wycofaliscie mowicie poprstu wkrotce a coz oznacza slow wkrotce. Dla boga wkrotce moze by 3 tys lat, wiec bez sensu jest taka gadtka wiesz nieznam osobiscie Sadnego SJ ,ale nie sadze by byl innym czlowiekiem jak miliony na swiceie. wiec znajda sie rozni. Ty tez mozesz myslec jak chcesz ale innym kitu nie wsiskaj, ze niepotrzebowalibyscie policji. Gdyz zaden normalnie myslacy czlowiek w to nie uwierzy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość alez madralko
och jeszcze jedno czyli mnie jako katolika SJ uwazaja za bezboznea? tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wasza miłość polega na nienawiści... i kto tu kogo oszukuje? Ja ciebie, czy ty mnie? Nie izolujcie się, bo nie ma ucieczki od świata, żadne mury was nie odgrodzą, szatan was znajdzie zawsze i wszędzie, SJ. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nadal twierdze,ze SJ sa na tyle dobrze zorganizowani i zdyscyplinowani,ze nawet zyjac w tym systemie obyliby sie bez policji i politykow.\" A ciekawe kto by pilnował tych \"wykluczonych\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wasza miłość polega na nienawiści... i kto tu kogo oszukuje? Ja ciebie, czy ty mnie? Nie izolujcie się, bo nie ma ucieczki od świata, żadne mury was nie odgrodzą, szatan was znajdzie zawsze i wszędzie, SJ.\" Black - co Ci się stało. A jak zechcę się odizolować to się odizoluję od świata - i żadne Twoje słowa mi nie przeszkodzą :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zbigniew Chorąży
Księga Daniela jest „skarbnicą" błędów historycznych. Mimo to jest i pozostanie pismem świętym dla wyznawców każdej religii mającej swoje korzenie w Biblii. Sądzę, że należy zrozumieć i uznać racje obrońców Księgi, że nie była pisana jako podręcznik historii. Ci obrońcy będą zawsze argumentowali za jej wysoką wartością religijną. I to też należy uszanować. Natomiast należy artykułować ostry sprzeciw wobec wszelkich prób publikacji wątków historycznych, opartych na treści Księgi Daniela. A takich już w Internecie jest bardzo dużo, nawet na stronach typu encyklopedycznego. Niedoświadczony umysł młodego (a czasem i starszego) człowieka, korzystającego z Internetu, narażony jest na przyjmowanie fałszywej wiedzy historycznej. Więcej piszę tu: http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,5123

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Witam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość asjjaaaa
Zbigniew Chorąży? Jest taki piosenkarz śpiewa ,,czas to pieniądz'' ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie uciekniesz od siebie. \" O to właśnie chodzi, żeby od siebie nie uciekać. Im bardziej od czegoś uciekasz, tym bardziej Cię to prześladuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ O to właśnie chodzi, żeby od siebie nie uciekać. Im bardziej od czegoś uciekasz, tym bardziej Cię to prześladuje. } Bardzo naciągana teoria. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale tak działa prawo odwrotnego skutku :) Chodzi o to by znaleźć swoją melodię istnienia, jak to było u Coehlo? podziwiać wszystkie wspaniałości i nie zapomnieć o łyżce oliwy. Black a co jest do wygrania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J 1.1 \" I Bogiem było Słowo\" Rdz. 3.22 \" Uczyńmy człowieka na nasz obraz\" NAJWAZNIEJSZE !!!! Tomasz do Jezusa : \" Pan mój i Bóg mój\" J.20.28 🌻 Bóg objawiał się w Ogniu i Sile Wiatru....... Różne były Jego manifestacje. A ostatecznie objawił się w Synu Jezusie Chrystusie. Nie ma dla Boga rzeczy niemożliwych.. Człowiek ogranicza swym ograniczonym umysłem Jego samego próbując tworzyć sobie jakiś ludzki \"obraz\". A przed tym On sam ostrzega by tego nie czynić. Czy mrówka moze powiedzić . To nie możliwe by z mąki jajka i wody powstał ten pyszny keks którego okruszyny spadły na ścieżkę i zjedliśmy sobie po okruszynie. TO NIE MOŻLIWE powiedziały mrówki gdy przeczytały w przepisie ze KEKS JAKO CAŁOŚĆ składa się z mąki jajek wody.Dla mrówki to nie do pojęcia . Jezus to Bóg Moge z czystym sumienie powiedziec,ze kazdy SJ czci i oddaje Jezusowi hold nalezny (cytat) Jak ŚJ oddają cześć Jezusowi? w Jaki sposób czcicie Jezusa? Jak czcicie Jahwe to wiem i widzę. Czy tak samo? z taką samą siłą i żarem??? Skoro Jezus jest Stworzeniem to dlaczego go czcicie, przecież Biblia wyraźnie uczy ze nie wolno czcić nikogo poza Bogiem. Nie wolno czcić stworzenia. Boga trzeba miłować całym sercem całą duszą ze wszystkich sił swoich. Taka miłośc należy sie Bogu (czy Jezus jest darzony takim oddaniem należnym Bogu samemu?)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×