Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość no bo dreamer
Taak malutka masz racje. :-( Najgorsze jest to,ze samemu Boga stworzyc sie nie da,bo to On nas stworzyl.To co robisz ty,to zaprzeczanie istocie Boskiej.To wlasnie religia falszywa.Ubierasz to w piekne slowa,ale te slowa nic nie znacza.Przybierasz postac aniola swiatlosci. Bog ma swoje imie,mial swoj lud byl nim Izrael i nadal jest,a to od nas zalezy czy mozemy nazwac sie Izraelita "duchowym". SDwiat sam sie nie stworzyl,ludzie tez nie,i wszystko co na siwecie samo nie powstalo. Bog jest niepojety,ale Bog ktorego opisujesz,to wytwor wyobrazni,czyli kolejna nowa religia i spojrzenie na sprawe. nie ty pierwsza zaprzeczasz istocie Boga...i nie ostatnia. Jestes madra w swoim mniemaniu,a tacy pojmuja Boga,tak jak im sie to podoba. Bardzo latwo byloby mi sobie wyobrazic,ze Bog to wszystko i ze moge robic co chce ,co mi sie podoba,bo on tylko mnie obserwuje i za kazdy ruch pochwala,ze po smierci bede kims tam i tak wciaz. To jest zbyt proste,zbyt dla nas latwe,to pojscie na łatwizne i zrezygnowanie z poznaia Boga. Jesli nawet tak jest,to przeciez nic nie tracisz,starajac sie zyc wg wskazowek Jezusa prawda>? Wiec dlaczego sie tak wzdrygasz od postepowania zgodnie z Biblia i od Boga takiego jakiego uznaja chrzescijanie? Co zbyt cie OGRANICZA? Moze to dobrze,bo zbyt mocno puszczasz wodze fantazji co prowadzi do tego,ze jestes kolejna wspoluczestniczka w tworzeniu kolejnej niepotrzebnej religii,ktora nie ogranicza,by zwiesc jak najwiecej osob? Bo to nic trudnego zaczac wierzyc tak jak ty...tylko co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Po to wlasnie mamy wolna wole wy wybrac! Czy bedzie to dobry wybor jakiego dokonasz to sie okaze. To samo tyczy sie kazdego mieszkanca ziemi! no nic musze juz was opuscic.Milej nocki wszytkim zycze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo dreamer
ci wybrancy,to nic innego jak ludzie,ktorzy teraz sa opluwani.Swiat sie z nich smieje i drwi.Swiat to ci ktorzy smieja sie z prawdziwego Boga,ktorzy czcza bozkow i czynia jak im sie podoba. A nikt siebie nie nazywa WYBRANCEM,bo ani ja ani ty nie wiemy czy Bog nas wiybierze,moze miec taka nadzieje,ale nie jest nigdy pewnien.Wiec nie rob ze SJ katow,ktorzy maja juz liste osob wybranych,bo tak nie jest. A ty masz prawo wyboru i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wiec nie rob ze SJ katow,ktorzy maja juz liste osob wybranych,bo tak nie jest.\" Nie robię - tak mi się tylko skojarzyło - WYBRAŃCY to WYBRAŃCY tamto. Zacytuję Ci coś: \"Czasem nawiedza mnie wstrząsająca wizja, w której władca (Jezus) mówi\" \"Byłem głodny, a nakarmiliście mnie\", zaś ludzie po jego prawicy odpowiadają: \"to prawda, Panie, wiemy o tym\". \"Nie mówiłem do Was - rzecze król. - To niezgodne z pismem, nie powinniście o tym wiedzieć.(...) Wiecie, że dobro ma znaczenie wówczas, gdy czynione jest bezwiednie.. Nigdy nie będziecie lepsi niż wtedy, gdy nie wiecie, jak jesteście dobrzy. Albo jak powiedziałby wielki sufi:\"Świętym jest się tak długo, dopóki się o tym nie wie\". Co do Małej - z tego co czytałem jej wypowiedzi - ona nie ma zamiaru tworzyć żadnej religii, ona nawet nie zamierza być częścią żadnej religii - ona chce mieś po prostu swoje \"ja\" i żeby jej to wystarczyło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Sj a Czy WY nie drwicie z
ludzi innych wyznan. Kurcze nieraz zostalam wrecz "opluta" waszymi slowami w moim kierunku , gdyz osmielqamam sie miec inne zdanie. Nie opluwajcie nie bedziecie opluwanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to nie prawda
? Cyt.:"Tak sobie obserwuję kościół katolicki. Jego wiernych, kapłanów, hierarchów. Analizuję czasami jego historię i dogmaty. Obserwuję jego wyczyny te z przeszłości i te teraźniejsze i z coraz większym zdumieniem zastanawiam się jak to możliwe, że coś tak absurdalnego i tak mocno w sumie skierowanego przeciwko człowiekowi może w tak masowym wymiarze egzystować, i przez niemal dwa tysiące lat trzymać władzę nad umysłami ciągle tak ogromnej rzeszy ludzi. Bo czymże była jest i zapewne jeszcze długo będzie ta przedziwna instytucja. Bo kościół katolicki jest instytucją. Jest instytucją i jedną z największych na świecie sekt wyspecjalizowanych w doskonałym praniu mózgów owieczkom swoim. Jest instytucją i sektą zarazem, roczną i tajemniczą w jakiś ciemny sposób. Czym jest tak naprawdę ten potężny twór trzymający władzę nad umysłami ogromnych mas ludzkich? Przecież zawsze był jest i chyba będzie wrogiem zapiekłym wszelkiego postępu, rozwoju nauki, oświecenia i wolnej myśli. To kościół katolicki z kobiety czynił przez wieki całe istotę gorszą, niższą i nieczystą. To on ledwo narodzone i niczego nieświadome dzieci przywłaszcza sobie rytuałem zwanym chrztem. To jego hierarchowie przez wieki całe czynili kobiecie krzywdę niewyobrażalną. I trwają w swoim uprzedzeniu do dzisiaj hołubiąc i broniąc swojego patriarchalnego tworu. To kościół katolicki z erotyzmu jego całego piękna uczynił mroczny i czarny grzech. Seks , miłość wolną, piękną , pełną doznań duchowych i zmysłowych sprowadził do ohydnego podziemia ludzkiej świadomości i trzyma tam świadomość swoich wyznawców do dzisiaj. To kościół katolicki do perfekcji doprowadził sztukę fałszerstw, kłamstw, przeinaczeń. To on przez wieki całe tworzył dogmaty, prawa jakieś wynaturzone wmawiając maluczkim boskie w tym sprawstwo. To kościół z boga uczynił pamiętliwego, złośliwego kata karzącego na lewo i prawo za wszystko i wszędzie i strącającego do wymyślonego przez kościół piekła bez opamiętania wszystkich , którzy my pod rękę wpadną. To kościół wymyślił celibat. Jeden z najbardziej chorych i wynaturzonych pomysłów, jaki sobie można tylko wyobrazić. Posunął się nawet do super bzdury wymyślając niepokalane poczęcie i pozbawiając matkę Chrystusa - czołowej przecież postaci kościoła - wszystkich pięknych cech erotycznej kobiecości, macierzyństwa, miłości nie tylko zmysłowo - cielesnej, ale i duchowej. To kościół wreszcie jeszcze do nie tak dawna prowadził krwawe krucjaty nawracając niewiernych krwawo ogniem i mieczem na łono jedynie słusznej wiary. To kościół katolicki wsławił się takimi wynalazkami jak święta inkwizycja, palenie na stosach wolnomyślicieli, ludzi nauki, sztuki, oświecenia i postępu. To kościół katolicki zapisał się niezwykłą wręcz chciwością i pazernością gromadząc majątki i dobra nieprzebrane nie ustając w tej działalności nigdy. Tak sobie myślę czasami ja ateista zatwardziały, że bóg to musi być jednak istotą niezwykle dobrą , mądrą i tolerancyjną albo go po prostu nie ma. Inaczej sobie nie potrafię wytłumaczyć jego milczącej zgody na wyczyny kościoła , który imieniem tego boga się przecież pieczętuje. Chyba, że ten bóg rzeczywiście jest taki, jakim go kościół katolicki przedstawia. Kościół katolicki to instytucja wciąż zaborczo aktywna. Nigdy nie spoczywa na laurach. Kościół katolicki w Polsce przepuszcza totalną ofensywę. Czuję się osaczony religią , kościołem wyznawcami jedynie słusznej religii. Jest wszędzie. W prasie, telewizji, radiu. Jest w szkole, w urzędach i na ulicy. Wciska się do mojego domu i łóżka. Nie mogę wysłuchać wiadomości bez informacji o poczynaniach biskupów, kardynałów, księży, papieża. Co tydzień jakieś ważne kościelne wydarzenie zajmuje łamy oficjalnych mediów. Co miesiąc jakaś ważna rocznica związana z JPII. Co pół roku następny wspaniały film o JPII. Im dalej od śmierci JPII tym więcej cudów, których rzekomo był autorem. Wszędzie krzyże, pomniki, tablice upamiętniające, dzwony, święte relikwie, cudowne obrazy, płaczące Madonny, cuda na kominach, drzewach i na szybach w blokowych oknach. Kraj prześciga się w budowaniu coraz większych krzyży, pomników, dzwonów i świątyń. Pielgrzymka goni pielgrzymkę. Młodzież wędruje tam i z powrotem pod szczupakiem czy też karpiem w Lednicy. Nawet na plaży w Międzyzdrojach pełno młodych ludzi ubranych w koszulki z napisem Pokolenie JPII. Co druga ulica to ulica JPII. Prawie każda szkoła to szkoła JPII. Szpitale JPII lub prymasa tysiąclecia. Jak grzyby po deszczu rosną świątynie projektowane przez pijanych cukierników. Naród wali niewyobrażalne pieniądze na budowanie, co raz to wymyślniejszych i absurdalnych budowli sakralnych. Nowi władcy Polski, którzy wygrali właśnie wybory zamierzają swojego boga i wyznanie wprowadzić do konstytucji, praw, praw ... prawodawstwa i ustawodawstwa. Wszystkie decyzje polityczne, ekonomiczne i gospodarcze zaczyna podejmować się tylko w obecności hierarchów kościoła. Instytucje kościelne i przykościelne stoją poza prawem i nad prawem. Nie obowiązują ich żadne prawa państwa Polskiego. Nie płacą podatków. Nie muszą się rozliczać ze swoich dochodów, przychodów i wydatków. Kościół decyduje o kształcie i formie oświaty i szkolnictwa. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną.. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. " Czy kazdy kto przysklaskuje temu,nie jest tez wspoluczestnikiem w tym falszu? Bo skoro tyle religii popiera Kk,to czy to nie jest oszukiwanie i innych owieczek???? Czy Bog by sie z tym zgadzał i to poieral?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy to nie prawda
cd. To kościół decyduje o życiu i zdrowiu kobiety ciężarnej. To proboszcz kształtuje kręgosłup moralny lokalnych społeczności. Zastępy dewotek i bigotów w moherowych beretach stanowią o wartościach moralnych społeczeństwa To, co wczoraj było po prostu śmieszne dzisiaj staje się normą społeczną.. Żyję w państwie wyznaniowym. Moher w triumfalnym marszu zajmuje coraz to nowe pozycje. Czuję się osaczony dominującą w tym kraju religią. Jestem wystraszony szturmem kościoła katolickiego, który wciska mi się powoli wszędzie. A przecież wydawało mi się , że państwo polskie miało być państwem świeckim z wyraźnym rozdziałem kościoła od państwa. " Czy to oki? Jesli nie to dlaczego inne religie zawarly pakt z takim falszem? Czy te religie nie przyczyniaja sie do oszukiwania i swoich owieczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość padalec gzygzak
Cala prawda!Chyba slusznie ktos nazwal ta religie Niezadnica,ktora spolkuje z krolami ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak, to niestety prawda - choć pewnie i są rzeczy dobre nawet w działaniu tej instytucji (bo wszędzie są ludzie źli i dobrzy) ale przytłacza je ogrom tego wszystkiego, niestety. W imieniu Boga załatwia się własne interesy, dokarmia ego i leczy kompleksy :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale czy ten ktoś nie czuł się lepszy - nie biegł z okrzykiem \"mam na to cudowne lekarstwo\"? Niestety chyba biegł - i to jest równie przykre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasula z latkami
O rany!Niezly tekst!Gratuluje trzezwego spojrzenia na sprawe. Zadales sluszne pytanie. Wlasnie dlatego SJ odzegnuja sie od ekumenizmu i bratania z innymi religiami,nie chca miec z nimi nic wspolnego dlatego sa przez wszystkich wyznawcow roznych religii tak bardzo znienawidzeni. Stosuja sie tym samym do nakazu z Ks.Apokalipsy "wyjdzcie z niego(babilonu) byscie nie mieli udzialu w grzechach ich" Brutalne,ale prawdziwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj Kochani ale plujecie
jadem a jeszcze niedawno SJ ciagle mowili ze to oni "biedulki" sa przesladowane. A co ja widze. Robicie to samo. Jakze latwo zobaczyc zadre w oku brata a trudno spostrzec belke w swoim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krasula z latkami
To nie jest plucie jadem. To jest obiektywne spojrzenie na sprawe.Cala prawda!A wine ponosza dostojnicy koscielni,Ktorzy dzierza wladze nad tlumami, z niczego nie zdajacych sobie sprawy ludzmi!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj Kochani ale plujecie
a czy SJ z btooklinu tak nie robia. Poczytaj jaka kasa sie tam przelewa, gdyby mieli tyle wyznawcoa na swiecie ck Kk byloby to samo. Ludzie niestety maja slaba wole i szybko ulegaja pokusie wladzy. wiesz znalam pewna Sj ktora cala kase za sprzedana dzialke w podwarszawkim Piastowie oddalo do SJ (a chyba wiesz jakie to sa pieniadze. ) jak wszedzie i w kk sa ludzie ktrzorzy ludzie odganiaja wrecz odwiary tak samo znajdzie sie i w SJ. Trzeba tylko popatrzec na to z boku. Nie nam sadzic, ktora wiara jest dobra i ktora zla. Ktora jest wybrana a ktora zostanie "zgladzona" Gdyz w ten spodob siejemy tylko nienawisc, a czy tego chce Bog? czy on chce nienawisci? zastanow sie prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj Kochani ale plujecie
btooklinu* - brooklinu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oj Kochani ale plujecie
przeciez to my ludzie tworzymy wyznania, organizacje itd. To nie jest wazne czy nalezyc do Sj czy kk , lub protestanow, prawoslawnych itd. Jezeli jestes dobtrym czlowiekiem, postepujesz uczciwie, kochasz Boga, szanujesz bliznich (nie obrzucasz ich wyznania blotem). Poprostu jestes dobrym czloiwekiem, czeka cie nagroda, w przyszlym zyciu. Jaka nie wiem? nie jestem na tyle madra by to wiedziec a Ci co mowia ze wiedza to mysle ze nie maja nawet mglistego pojecia co Bog nam przygotowal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj Kochani „jestes dobrym czloiwekiem, czeka cie nagroda, w przyszlym zyciu” wciaż te mity i tworzenie obrazu Boga na swoje podobieństwo handlu wymiennego i przekonanie, że Bóg czegoś chce, że Bóg jeśli dostanie to czego chce da jakąś wspaniała nagrodę że „nie maja nawet mglistego pojecia co Bog nam przygotowal”, ba, że Bóg może nawet nie dostać tego czego chce, że Bóg zniszczy ludzi, ponieważ nie byli w stanie dać mu tego czego chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus mówił do biednych ludzi, mówił przypowieściami. Nie zastanawiało was, że to nie jego wybierano to on wybierał sobie uczniów. Może nie wszyscy umieli pisać ale mieli to coś czego nie nie mieli inni. Mówił przypowieściami, gdy go zapytali dlaczego , odpowiedział że nie wszyscy poznali tajemnice. Jezus, który określał siebie jako “jedność z Ojcem\" i z tej racji mówił w imieniu wyższego Ja-Ojca, powiedział: Jestem Drogą, PRAWDĄ I ŻYCIEM. “Życie\" jako siła wyższego Ja. Jezus mówił o sobie jako o świetle świata i kiedy uczył, że tylko przez Niego można dostać się do królestwa niebieskiego, mówił symbolicznie o sobie jako o widmowym połączeniu, DRODZE do wyższego Ja – jedynej drodze kontaktu z Wyższym Ja . “Królestwo niebios\" również jest symbolem Wyższego Ja. Ew. J. 10:34, Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Ew. Ł. 17:16-22, A do niego powiedział: Wstań i idź! Uzdrowiła cię twoja wiara. Zapytany zaś przez faryzeuszy, kiedy nadejdzie królestwo Boże odpowiedział: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dający się zauważyć. I niech wam nie mówią: Oto tu jest lub tam. Królestwo Boże jest bowiem w was. \"Celem jest Królestwo Jaźni Wszystkie religie choć nieudolnie, ścieżki duchowe, wiedza świata, sztuka artystyczna, alchemia, najsubtelniejsze technologie, zmierzają do otwartego poznania i kosztowana smaku życia przez człowieka... odpowiednio do stopnia osobistego zaangażowania. Celem jest moc świadomości w miłości. W niej umiejscowione jest wszystko. \"Świadomość Najwyższa\" - inaczej \"Jaźń\" - to materiał dla powstających „Wszechświatów Wszechświata\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"1list Piotra 3. 18-19 \"Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga. W ciele wprawdzie poniósł śmierć, LECZ W DUCHU ZOSTAŁ PRZYWRÓCONY ZYCIU, w nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu. Które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.\" dla mnie to jest fakt nie przypowieść. Duch Jezusa nie umarł. Cały Jezus nie umarł, tak jak twierdzą świadkowie J. Bo Bóg nie moze umrzeć. A Bóg jest Duchem, więc i duch Jezusa nie umarł, jedynie ziemskie ciało. Duch poszedł do dusz zmarłych ( w starym test) ...\"będących w wiezieniu\" to stwierdzenie faktów, nie opowiastka fikcyjna. Ja czczę Jahwe, Boga Ojca. Całym ssercem całą duszą ze wszystkich sił swoich. Miłuję swojego Niebiańskiego Ojca, za to co uczynił dla mojego życia w Panu Jezusie. Miłujcie i czcijcie w duchu i w prawdzie. a prawda jest w Jezusie. mam tak mało czasu, bardzo dużo pracuję a mam jeszcze tyleee do napisania, to tylko skrawki, które zdołałam wam tu napisać :):):) ale moze uda mi się w między czasie , bardzo bym chciała 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biblia mówi jesteśmy jak \"trawa która rano kwitnie i rośnie a pod wieczór więdnie i usycha\", \" jak para która ukazuje się na krótko a potem znika\"....Dla jednych 20 lat dla innych 60 dla szczesciarzy 85, a dla niektórych 3 lub 14lat Salomon napisał \" Pokolenie przychodzi i odchodzi...\" A w psalmie napisano: \"Panie tyś jest ostoją naszą z pokolenia na pokolenie. Zanim góry powstały, zanimstworzyłeś ziemięi świat, od wieków na wieki Tyś jest, o Boze!. Ty znowu człowieka w proch obracasz i mówisz: Wracajcie synowie ludzcy!\" Ps.90. 1-3 dokąd mają wracać po obróceniu w proch ludzie???? Szczesliwy człowiek który jak Paweł apostoł mówi: \"Życiem dla mnie Chrystus a śmierć jest mi zyskiem\" Fil. 1.21. Czymże jest śmierć? Nie jest końcem lecz poczatkiem własciwego zycia. Dla ludzi bibilijnie wierzacych nie jest tragedią, lecz radością ze spotkania ze Zbawicielem. Nie jest pogrążeniem w niebyt i zapomnienie lecz przejsciem do Krainy, gdzie jest Jezus, miłość dobro i szczescie. Nie jest tylko tym co obróceniem człowieka w proch, ile powrotem do Tego, który powołał nas do zycia. : \"Ty znowu człowieka w proch obracasz i mówisz: Wracajcie synowie ludzcy\". Przemija zycie przemija pamieć. Lecz nie u Boga: \"czy żyjemy czy umieramy Pańscy jesteśmy\" Rzym, 14.8 On pamięta o swoim stworzeniu teraz i na zawsze. cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście że to FAKT, Królestwo jest symbolem Wyższego Ja, jest w nas. Jezus opuścił siebie w Ojcu Wiecznym w tym Który Zawsze Jest. To fakt nigdy nie umarł bo śmierć Esencji Ducha jest niemożliwa. Trzeba rozpoznać że On to ja, tylko tego dotyczyły jego nauki. Śmierc nie ma nad kimś takim władzy.Zrozumienie tego to klucz, żadna wiara zadna religia i rytały nie pomogą. Ew. J. 10:34, Odpowiedział im Jezus: Czyż nie napisano w waszym Prawie: Ja rzekłem: Bogami jesteście? Ew. Ł. 17:16-22, A do niego powiedział: Wstań i idź! Uzdrowiła cię twoja wiara. Zapytany zaś przez faryzeuszy, kiedy nadejdzie królestwo Boże odpowiedział: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dający się zauważyć. I niech wam nie mówią: Oto tu jest lub tam. Królestwo Boże jest bowiem w was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wlasnie dlatego SJ odzegnuja sie od ekumenizmu i bratania z innymi religiami,nie chca miec z nimi nic wspolnego dlatego sa przez wszystkich wyznawcow roznych religii tak bardzo znienawidzeni.\" A może dlatego, że potrzebują się czuć WYBRANI, mieć WYŁĄCZNĄ RACJĘ? Już nawet KK dojrzał odrobinę do ekumenizmu - może i ŚJ kiedyś dojrzeją. Bo po prostu wszyscy Ci ludzie, którzy wierzą w coś innego są także Wam równi - bo są naszymi braćmi. Nie jesteście ani lepsi ani gorsi - to bzdura wierutna wg mnie - wyłącznie \"TYLKO MY, TYLKO MY - my z Wami nie będziemy, My od Was się izolujemy\" - bo uważacie się za lepszych? Coś Wam zacytuję: \"Wszyscy jesteśmy tacy sami. Swego czasu ktoś powiedział coś bardzo pięknego o Jezusie (ten człowiek nie był chrześcijaninem): \"U Jezusa wspaniałe było to, że potrafił znaleźć wspólny język nawet z grzesznikami; rozumiał, że nie był ani trochę lepszy niż oni\". De Mello Wszyscy mamy tendencję do porównywania się z innymi - ale chyba szczególnie Wy (nie tylko ŚJ), którzy mówicie tyle o Bogu, Jezusie, dobrze, pięknie i miłości powinniście dążyć do tego, by zauważyć, że wcale nie jesteście lepsi, bo nikt nie jest lepszy. I nie chodzi tu o powtarzanie słów, że nie jesteście lepsi - ale by to poczuć, zamiast budować mury wokół siebie - zasypywać rowy - być bliżej ludzi - i to nie na Waszych, \"lepszych\" zasadach, ale na wspólnym porozumieniu - żeby poczuć, że jesteście dokładnie tacy sami jak każdy inny, jak wyznawcy innych wiar, jak zwykli ludzie, jak księża, jak przestępcy, jak terroryści nawet - wszyscy jesteśmy tacy sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale Jezus przyjdzie w sposób widoczny. Królestwo Boze to ludzie oddani Jezusowi obmyci Jego Krwią. Nie ziemska Organizacja. Inaczej nie było by przypowieści o kąkolu i pszenicy. Jedni rosną między drugimi. przemieszani. Czy jest gdzieś napisne ze na ziemi rośnie pole samej pszenicy i przyjedzie żniwiarz i zwiezie czyste idealne pole do stodoły? ( tak o sobie mówią SJ, oni są Królestwem Bożym...stad Sale Królestwa, a cała reszta to fałszywa religia)/ Jest to nie prawdą i a Królestwo Boze to uczniowie Jego. On zna owce swoje po imieniu. One są Jego.I nie znajdują sie na liście członków SJ ale w Bożej Księdze Życia. czarny a hades to słowo z greki z oryginalnego greckeigo tłumaczenia odchłani, krainy umarłych, to nie pojęcie zaczerpnięte z mitów, ale to poprostu greckie słowo a w grece był pisany Nowy Testament. To samo oznaczas Szeol- to z hebrajskiego w Starym Testamencie. Poprostu tłumaczenie. O tym jeszcze później cdn.:) do pomarańczowego śJ. Przypowieści mówił Jezus w ewangeliach. Apostołowie w listach pisali nauki dla kościoła, nie przypowiesci, lecz nauki , fakty, stwierdzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia:) nic się nie odbywa w sposób ostateczny, to niemożliwe bo przetwa świezosc i energia, tak się biblią zachwycach, to sama zobacz: nie przyjdzie Ew. Ł. 17:16-22, A do niego powiedział: Wstań i idź! Uzdrowiła cię twoja wiara. Zapytany zaś przez faryzeuszy, kiedy nadejdzie królestwo Boże odpowiedział: Królestwo Boże nie przyjdzie w sposób dający się zauważyć. I niech wam nie mówią: Oto tu jest lub tam. Królestwo Boże jest bowiem w was.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Powiem inaczej chrześcijaństwo to sublimat tego w co wierzyli i wierzą ludzie. Uniwersalizm Chrześcijaństwa po prostu powala na kolana niewiernych.:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"U Jezusa wspaniałe było to, że potrafił znaleźć wspólny język nawet z grzesznikami; rozumiał, że nie był ani trochę lepszy niż oni, wszyscy jesteśmy tacy sami\" Dreamer dokładnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ U Jezusa wspaniałe było to, że potrafił znaleźć wspólny język nawet z grzesznikami; rozumiał, że nie był ani trochę lepszy niż oni, wszyscy jesteśmy tacy sami } a jednocześnie jestesmy inni. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mała nie można 2 panom służyć. Albo zgadzasz sie ze Słowem Bożym biblią w całości i każdy fragment jet z Boga.\" bo całe Pismo od Boga jest natchnione\". Albo wierzysz tylko w niektóre kawałki i wybierasz sobie co ci pasuje a co nie. Skoro cytujesz Bibie to zgadzaj sietez z każdym innym fragmentem:):):) Tak Królestwo Boze jest w człowieku tym który narodził sie z Ducha Bozego na nowo. \"Wy jesteście królestwem Bożym\" mówił Jezus do uczniów.Ale też musicie się na nowo narodzić. ....itd. itd. Pójść za Jezusem.....itd. i td. Miłować Go i czcić.....itd itd. Pełnić wolę Ojca......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×