Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

\"a ja mysle gdzie są Ci którzy zyli tysiące, milony lat przed nami? ich ciała czekają w grobach?? raczej wróciły tam skąd przyszły, ciał złaczyly się ziemią, woda wróciła do wody i już wiele razy króazyła w atmosferze, nic nie znika ot tak, zmiania tylko postać to co JEST było ZAWSZE I będzie to o czym Ty mówisz to ludzki wymysł i do tego nieudolna doktryna, zwykła fikcja. \" Ale dla Boga te tysiace lat,to krotka chwilka.Dla umarlych wogole,to nie ma znaczenia,bo oni sie przebudza i beda\"zdziwieni\"ze tak dlugo spali.(to tak obrazowo,byscie zrozumieli o czym pisze) Umarli nie maja poczucia czasu,a wiec ktos kto zmarl kilkaset lat temu,i zmartwychwstanie,nie bedzie mial pojecia,puki nie ozyje,ze tyle czasu byl martwy.Jak masz narkoze tez nie czujesz czasu. Kazde z tych istnien ludzkich nie zniknelo na zawsze,a walasnie do czasu sadu. Dream dzien sadu opisany w biblii, to nie sad po smierci,kazdego z osobna.Jasno pisze,ze sad nastapi,gdy wroci Syn Bozy,a wiec jesze sie to nie stalo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malutka to co zacytowalas to bardzo podobne slowa,do tych ktore wypowiadal madry kro l Salomon. Czlowiek jest czescia wszechswiata.Mysli,uczy sie,pracuje.Salomon mowil,by korzystac z tego,w jak najlepszy sposob,bo po smierci,czlowiek juz tego nie robi,nie egzystuje. Z prochu powstales i w proch sie obrucisz.Ziemia(proch),istnieje od zawsze,na zawsze.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Dreamer ten sad napewno jeszcze sie nie odbywa! Objawienie 20 :11-15 opisuje ze to sie bedzie dzialojuz po wojnie armagedonie.w 14wersecie pisze ze po zmartwychwstaniu"i smierc i pieklo zostaly wrzucone do jeziora ognistego.owo jezioro ognia to druga smierc" czyli zniszczenie na zawsze a jak wiesz puki co nadal smierc kroluje! wiec z tego wniosek ze czas ten dotyczy przyszlosci! Malutka pytasz co z tymi co poumierali tysiace lat temu? Oni czekaja w grobowcach pamieci na zmartwychwzbudzenie. Czas ich nie dotyczy bo nie sa niczego swiadomi,nie maja poczucia czasu,sa w pamieci u Boga. Mylisz sie mowiac ze czlowiek jest wieczny,nigdy nie byl,ale jest szansa ze bedzie tak jak obiecal BOG To co wiemy jest faktem!czlowiek umiera zanikaja jego funkcje zyciowe,nic nie moze zrobic,niema mysli i dzialania!to jest fakt! Nie ma reinkarnacji!to wymysl ludzki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdyby czlowiek byl wieczny,nie mialaby sensu ofiara Jezusa. Bo on wlasnie po to oddal siebie,swoje doskonale zycie,by umozliwic ludziom odzyskac to co stracili Adam i Ewa. Adam i Ewa utracili: ZYCIE WIECZNE NA ZIEMII. To wlasnie mamy szanse odzyskac. :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ale dla Boga te tysiace lat,to krotka chwilka.\" Przecież dla Boga czas nie istnieje, więc jak coś może być krótką chwilką. Co do reszty - niech Wam będzie, bo to i tak nie ma znaczenia, którą sobie wersję przyjmiemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Dreamer mowisz tak jakbys zycia nie cenil. Dla mnie ma to ogromne znaczenie bo zycie mam jedno puki co i chcialbym wiecej gdyz kocham zycie!nawet takie jakie jest teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w biblii pisze\"dla Boga 1000lat,to jeden dzien\" Moze nie liczy,ale z pewnoscia,czas nie ma dla niego takiego znaczenia jak dla nas,bo i po co? Chodzi o to ze nasz czas,jest dla niego niczym. To krociotka chwilka cale istnienie ludzkie ,wiec o tym mowilam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dreamer mowisz tak jakbys zycia nie cenil. Dla mnie ma to ogromne znaczenie bo zycie mam jedno puki co i chcialbym wiecej gdyz kocham zycie!nawet takie jakie jest teraz.\" Wręcz przeciwnie - bardzo cenię. Ale najbardziej cenne powinno być to co jest tu i teraz. Myślę, że dobrze De Mello napisał - najbardziej zajmują się przyszłym życiem Ci, którzy nie wiedzą co zrobić z tym, które mają tu i teraz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Dreamerze byles niedawno oburzony trkaktatem jaki otrzymales od swiadkow Jehowy,ze napisane tam bylo iz religia to bestia. To nie tak. jesli masz biblie zachecam cie do anlaizy 17rozdzialu ksiegi Objawienia. Jest tam opis wielkiej nierzadnicy,nazwanej tez babilonem wielkim,jest to imperium religii falszywej. Jak wiesz Babilon slynal z kultywowania przeroznistych religi, dlatego tez ta analogia. Owa nierzadnica dosiada, w symbolicznym znaczeniu oczywiscie,zwierze. Jest to ta bestie ,o ktorej wspomniales. Ta bestia sa krolowie ziemi nie religia falszywa. Jest tam opisane ze krolowie ziemi beda spolkowac z religia falszywa ale do czasu ,w koncu obroca sie przeciwko religii i zniszcza ja,jest to postanowienie Boga. Zachecam Cie do analizy tegoz traktatu i czytania wersetow tam podanych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Dreamerze ja wiem co mam zrobic ze swoim zyciem. Moim sensem zycia jest sluzenie Bogu po czas niezmierzony,chcialabym zobaczyc swoich bliskich ,ktorzy odeszli,chcialbym doczekac czasu gdzie w koncu zagosci pokoj wsrod ludzi ,gdzie nie bedzie glodu,nedzy,gdzie nie bedzie wojen i przestepczosci,gdzie nie bedzie chorob i smierci,bolu i smutku. Powiesz moze ,ze to utopia? Jednak Jezus pokazal,ze jest to mozliwe Nie bylo dla niego choroby ktorej nie mogl by pokonac,nawet z marlych wskrzeszal,uciszal burze,czyli mial wladze nad zywiolami ziemi. Po co to wszytko robil? po to by pokazac co w przyszlosci uczyni dla ludzkosci gdy bedzie krolem. czys nie jest to zgodne z naszym pragnieniem odwiecznym bysmy wiecznie zyli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak zniszczą? - w najlepszym stylu religijnego niszczenia? Krew spłynie potokami, a wybrańcy będą zabijać dzieci wyznawców fałszywych religii - rozbijać im główki, rozszarpywać, palić na stosach, zamykać drutem kolczastym wśród dymiących pseudobogiem kominów? To już przerabialiśmy na Ziemi bardzo wiele razy :( Każda religia jest w pewnym sensie fałszywa, bo tworzą ją ludzie, z wszystkimi ich wadami i słabościami. A najbardziej dla mnie fałszywe są religie głoszące się jedynymi i prawdziwymi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"chcialbym doczekac czasu gdzie w koncu zagosci pokoj wsrod ludzi ,gdzie nie bedzie glodu,nedzy,gdzie nie bedzie wojen i przestepczosci,gdzie nie bedzie chorob i smierci,bolu i smutku.\" Też bym chciał doczekać, ale w tym przynajmniej wcieleniu nie doczekam. A tak kiedyś będzie - po prostu ewolucja :) Ale tu ogrom drogi przed ludzkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Dreamer przeczatj ten rozdzial caly w Biblii Tam nie pisze ze wybrancy beda mordowac! Tam pisze ze wladcy ziemi obruca sie przeciwko religii falszywej! Przeciwko inspiratorom tych religii,bo to oni najbardziej wprowadzaja w blad masy ludzkie,tam pisze ze religia jako imerium bedzie zniszczona! dalej w kolejnym rozdziale pisze by wyjsc z babilonu wielkiego Objawienia18:4"i uslyszalem inny glos z nieba mowiacy:wyjdzcie z niego,ludu moj,abyscie nie byli uczestnikami jego grzechow i aby was nie dotknely plagi na niego spadajace" Czyli jest szansa ocalenia dla wszytkich!i jest juz czas by sie opowiedziec po stronie Boga i znalezienia drogi prowadzacej do zycia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tam pisze ze wladcy ziemi obruca sie przeciwko religii falszywej! Przeciwko inspiratorom tych religii,bo to oni najbardziej wprowadzaja w blad masy ludzkie,tam pisze ze religia jako imerium bedzie zniszczona!\" No tak, \"wybrańcy\" odwrócą wzrok? To będzie dużo obracania - bo wszystkie religie są w pewnym sensie fałszywe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Dreamer czlowiek dazy do samozaglady! Nawet ziemia nie wytrzyma egzystencji czlowieka na ziemi,jest juz dostatecznie zdewastowana! Ponadto co z bronia masowego razenia? sadzisz ze nie znajdzie sie jakis czubek by nacisnal na spust?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee tam do samozagłady - nawet jeśli, być może to element ewolucji - ludzie albo ich następcy wyjdą z tego inni/lepsi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
religie straciłyby racje bytu, gdyby ludzkość zrozumiała, ze Bóg nie ma upodobań, każda religia uchodzi za wierne odbicie Boskihc preferencji. tworzone sa fikcje o Bogu który darzy milością z pewnych względów i nadaje im się miano religi, a dla mnie to bluźnierstwo i fałsz, bo wszyscy jesteśmy tacy sami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"sadzisz ze nie znajdzie sie jakis czubek by nacisnal na spust?\" No to naciśnie, raczej nie mam na to żadnego wpływu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Nie wszytkie religie sa falszywe.Bog zawsze mial tylko jedna swoja organizacje od zarania dziejow! Jezus mowil tez o dwoch drogach jedna szeroka i zdarzaja nia masy i jedna waska ktora krocza wybrani,bynnajmniej nie jest ona latwa,ale prowadzi do zycia wiecznego!warto pokusic sie i zanlezc ta sciezke. Znajdz droge,szukaj dreamer,jesli sie jeszcze nie znuzyles.poznawaj ,jesli chcesz znalezc bo jesli istnieje Bog da Ci sie znalezc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w pewnym sensie wszystkie, egzegeci są najgorsi;) Bóg organizację ??? :) :) dobre

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - otóż to - niechże Cię uściskam - co tam że z samolubnych powodów chęci posiadania \"racji\" i przytakiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Nie nacisnie zaden czubek na spust! Bog nie po to stworzyl taka cudowna planete by jakis jego twor mogl ja zniszczyc! ksiega objawienia mowi ze Bog zniszczy ludzi,ktorzy niszcza ziemie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\\\"Znajdz droge,szukaj dreamer,jesli sie jeszcze nie znuzyles.poznawaj ,jesli chcesz znalezc bo jesli istnieje Bog da Ci sie znalezc!\\\" Przecież ja go znalazłem - jest na mojej ścieżce gdzie bym się nie obrócił - śmieje się do mnie z kwiatka na łące i koniczyny, grzeje mnie promieniami słońca i orzeźwia wiaterkiem, sypie na mnie śniegiem i mrozi wiatrzyskiem, dzwoni na mnie dzwonkiem tramwaju i mruga żółtym światłem ulicznej sygnalizacji. Ty jeszcze go nie widzisz? A poznawać też muszę - ale siebie - bo jestem jego jedynym aspektem, który mogę poznać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DREAMER racje ma świat ❤️ Gdybym miała sprobować jakoś okrelsić,to Proces, dzięki ktoremu wszystko powstaje, CZYSTA energia , Najwyższe Bycie, to Życie. Kamilka nie emocjonuj się tak :) wszystko ma swój czas i wyznaczona jest godzina dla każdej rzeczy pod niebem jakoś tak to chyba było u Koheleta, to z bibli to powinnaś znac:) d- noc 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość no bo dreamer
Wyobraz sobie,ze do religii falszywej zalicza sie kazdy kto wg Boga bedzie nieszczery w swej wierze i postepowaniu. Religia falszywa to ludzie ktorzy czerpia nieuczciwe zyski i postepuja wbrew naukom Jezusa. "Darmo wziales,darmo dawaj". Jesli wsrod SJ znajduja sie ludzie np nieszczerze wielbiacy Boga i obludni,to nie boj sie Bog zna nasze umysly i serca,on i wsrod SJ przetrzewi kazda taka duszyczke i wsrod innych wyznan tak,ze sposrod Swiata pozostana (fakt)wybrancy z tym,ze to juz nie beda wybrancy religii danej,a samego Boga. To Bog o tym zadecyduje a nie ludzie. Dlatego tak wazne jest by wielbic Boga szczerze,to tylko on zna nasze zamiary i do niego nalezy sad i wybor. A to co pisza SJ to niestety prawda ,a to ze sie identyfikuja z religia prawdziwa to fakt,ze czynia wszystko by podobac sie NIE ludziom,a WYLACZNIE Bogu. Stad ta pewnosc jesli Ty,jesli ktokolwiek,jest przekonany ze zrobil wszystko o czym mowil Jezus,lub ze sie starasz to robic,a nieraz nie wychodzi,ale to tylko z winy naszego ciala grzesznego,masz prawo tez powiedziec o sobie,ze jestes czlonkiem ludu bozego. Wiec jesli masz dobre serce i szukasz szczerze prawdy,to Bog ci ja objawi,tylko Go pros o nia.Bedziesz mial wielki zaszczyt i mozliwosc wyboru.Bog zna serca,wiec skoro masz szczere intencje,to musisz znalezc sie wsrod WYBRANCOW!!! WYBRANCY to ludzie nalezacy do Boga,on wie kto to jest! Nie mozesz popierac falszu,a falszem jest wszystko to co jest niezgodne z wola Boza i z naukami Jezusa Chrystusa. Jesli robisz wszystko by zaprzeczyc slowu Bozemu i nie chcesz go swiadomie przyjac jako jedynej mozliwej drogi do zycia wiecznego,robisz wszystko co niezgodne z nim,coz...w biblii wlasnie o takowych pisze,ze sa religia falszywa,jej poplecznikami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie nacisnie zaden czubek na spust!\" Przecież to Ty mówiłaś, że naciśnie, nie ja. A Ci ludzie sami się zniszczą (czyli w pewnym sensie zniszczy ich bóg).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer i tak trzymaj :)stwórz wolnośc dla samego siebie bez wzgledu na koszt,bo prawdy nie znajdziesz w księgach ani w tłumie, tam jej jeszcze nigdy nikt nie znalazł :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podkreślasz tych wybrańców trochę jak w ulotkach słowo PROMOCJA - TYLKO U NAS, TYLKO TERAZ. A je nie chcę być wśród żadnych \"lepszych\" - jestem cząstką wszechświata. Idę z ludźmi, a nie w kierunku jakichś selekcji - jak na rampie w Auschwitz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - \"przede mną droga którą znam którą ja, wybrałem sam...\" I wiem, że jest tajemnicza jak mgła - która przeraża i ciekawi zarazem. Nie wiem co będzie, ale jeśli nie będzie \"ja\", nie będzie to miało znaczenia - wtedy mgła nigdy nie opadnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×