Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Kamilka jest pewnie
SJ oni nie wierza w dusze niesmiertelna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
dokladnie! Biblia uczy ze Bog gdy uczynil czlowieka a potem tchnal w niego dech zycia(sile zyciowa)i tak to czlowiek stal sie dusza zyjaca! Z chwila smierci ta sila zyciowa(nie dusza,czlowiek stal sie dusza zyjaca),wraca skad wyszla czyli do dawcy zycia! Nasza nadzieja jest pamiec Boza,ze zostaniemy na nowo stworzeni z nasza swiadomoscia. Jezus pokazal,ze jest to mozliwe. Wskrzesil Lazarza po 4 dniach,gdy jego cialo bylo w zaawansowanym rozkladzie. Gdyby jego dusza zyla po smierci ciala jakiz sens byloby go wskrzeszac i sprowadzac na ziemie,bo zapewne jako dobry czlowiek musialby znajdowac sie w niebie,wg nauki kosciolow chrzescijanskich. Lazarz nie zyl ,nie przemienil sie tez w zadne zwierze po smierci,ani w zadnego innego czlowieka,Lazarz byl bezradny,jego niebylo!wraz z nim umarla jego swiadomosc i podswiadomosc i cala resa.amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jemina
znakomicie ale warto wspomniec o nadziei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Nadzieja jest powrzechne zmartwychwstanie i zycie na ziemi pod rzadami Bozymi,w Krolestwie Bozym. Tak jak obiecal Jezus ,powiedzial"a wy tak sie modlcie,przyjc krolestwo Twoje,badz wola Twoja tak jak w niebie tak i na ZIEMI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczor wszystkim. no,no kamilko,ale zes cwieka zadala :-) A ja dopiero weszlam do chatki,dzisiaj caly dzien poza domem. I musialam neostrade od nowa instalowac,bo formatowalam kompa,teraz chodzi jak po masle.:-P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
Kościół naucza za NT, że dusza Łazarza po śmierci znajdowała się w Otchłani (Hades sprawiedliwych) zwanej łonem Abrahama (Łk 16:22 por. Otchłań niesprawiedliwych - Łk 16:23), a nie w niebie, do którego Chrystus pierwszy wstąpił. Dopiero on wiele dusz "pociągnął" do nieba (1P 3:19, J 12:32, Łk 23:43, Ap 6:9, Hbr 12:23). W odpowiedzi na drugi zarzut zauważmy, że nikt w NT nie pyta Łazarza o nic, a św.Paweł pisze, że nie ma potrzeby opowiadania o przeżyciach nie z tego świata (2Kor 12:4n.). Tertulian (ur.155) mówi np. o tych doznaniach Pawła, że "jednak zdaje się nie były one tego rodzaju, by mogły dostarczyć materiału do innej, doskonalszej nauki, skoro ich treść nie była konieczna dla innych." ("Preskrypcja przeciw heretykom" 24). Jeśli chodzi o wyrażenie "Łazarz śpi" (umarł) J 11:11, to dot. to jego ciała, nie duszy. Sen za życia dot. też tylko ciała, bo dusza czy życie nie śpi. A co powiedzieć o rzekomym braku "życzliwości" Boga? ŚJ nie zauważyli, że np. Bóg Ojciec posłał Syna z nieba "do niedoskonałego życia na ziemi". Chrystus zaś nie prosi Ojca o zabranie Apostołów do nieba, chociaż by mógł to uczynić (J 17:15), lecz pozostawia ich na ziemi. Czy w tych wypadkach też, konsekwentnie ŚJ pomówią Ojca i Syna o brak życzliwości

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Czesc" a ja mysle".przylaczysz sie do dyskusji i mnie zastapisz jakby co bo ja musze niestety zniknac:(.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kamilkaaa
wejdz na gg :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
Św.Paweł ukazuje swą wiarę w nieśmiertelność duszy w Flp 1:21-24. Pisze, że dla niego "umrzeć - to zysk" (Flp 1:21) i pragnie odejść z tego świata, aby być z Chrystusem (Flp 1:23). Nie mają racji ŚJ, którym wydaje się, że Paweł mówiąc to myślał o zmartwychwstaniu (Strażnica Nr 5, 1995 s.30). Przecież zwraca się do Filipian, że wolałby być teraz z Jezusem niż z nimi (choć im jest potrzebny - Flp 1:22). Gdyby mu chodziło o czas po zmartwychwstaniu, to Apostoł wiedział, że będzie kiedyś z nimi, a teraz chciał odejść od nich, aby być z Panem, a nie z nimi (Flp 1:23). Nasze rozumienie tego tekstu potwierdza Klemens Aleks. (ur.150), komentujący te wersety: "Przez te słowa wykazał jasno, że ostateczną racją dla opuszczenia ciała jest miłość do Boga, ostateczną racją pobytu w życiu cielesnym jest dziękczynne wytrwanie ze względu na potrzebujących ocalenia" ("Kobierce" III:65,3). Patrz też Tertulian (ur.155) "O cierpliwości" 9; "O widowiskach" 28:4.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ech ja to dzis glowy nie mam do glebszych dyskusji,serio. Zmeczona :-(.Jutro chetnie pogadam. Tak tylko wpadlam,zerknac co ciekawego \"urodziliscie\"...:-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
Pan Jezus wyraźnie powiedział o nieśmiertelności duszy ludzkiej: "Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą" (Mt 10, 28). W Ewangelii św. Łukasza są dwa teksty w których Jezus wyraźnie mówi o życiu człowieka po śmierci, a przed zmartwychwstaniem jego ciała. Jest to przypowieść o bogaczu i Łazarzu (Łk 16,19-31) oraz słowa wypowiedziane do nawróconego łotra na krzyżu: "dziś będziesz ze mną w raju" (Łk 23, 43). W tych tekstach Pan Jezus jednoznacznie mówi o nieśmiertelności ludzkiej duszy, czyli, że zmarły człowiek będzie żył przed zmartwychwstaniem swojego ciała

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość KAMILKA OD OJCA SWEGO
Otchlan,szeol,hades,pieklo to jedno i to samo. Bog powiedzial do ludzi jesli zjecie z tego drzewa umrzecie. Gdy zjedli owoc zakazany Bog powiedzial "z prochu powstales i w proch sie obrucisz"nic wiecej! Szatan pod postacia weza powiedzial do Ewy"nie umrzesz! ale gdy zjesz poznasz dobro i zlo i staniesz sie podobna Bogu" Zaplata za grzech byla smierc,nic wiecej. I choc Jezus odkupil ludzkosc z jej niewoli to jednak odkupienia nadal oczekuja ludzie na ziemi. Dlatego tak wazne by my zanosili Modlitwy do Boga by w koncu nastalo tak oczekiwane Jego Krolestwo. Musze juz naprawde zmiatac. pa pa wszystkim,milych snow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
Szatan w tej mowie obiecywał Ewie nieśmiertelność ciała i że nie umrą (por. Rdz 3:3). Nie ma w tym fragm. żadnej obietnicy dot. duszy. Te kłamstwo szatana kilka razy w swej historii powtarzali ŚJ. Obiecywali oni nieśmiertelność ciał. O ile w raju kłamstwo to dot. dwóch osób to ŚJ spotęgowali je dla milionów. Najpierw zagrzmiał Rutherford, wydając broszurę "Miliony ludzi z obecnie żyjących nie umrą!", w której obiecywał, że od 1925r. miliony przestaną umierać (patrz rozdz. "Rok 1925"). Obietnica ta dot. też ludzi niewierzących (!), bo było wtedy zaledwie 23.988 ŚJ (dane za 1928r. - "Wspaniały finał..." s.64). Później obiecywano nastanie końca śmierci zanim wymrze pokolenie 1914r. Strażnica Rok CV Nr 4 s.14 uruchomiła po latach stare wypróbowane hasło: "Miliony obecnie żyjących na ziemi nigdy nie powymierają", a Przebudźcie się! Nr 10, 1989 s.32 wtórowało: "Miliony obecnie żyjących nigdy nie umrą" dodając: "Twierdzenie to bynajmniej nie jest absurdalne. Istnieją uzasadnione powody, żeby w nie uwierzyć". Nikt ze ŚJ nie porównał tych obietnic ze słowami św.Pawła: "postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd" Hbr 9:27 por. Rz 5:12, 1Kor 15:22, Ps 82:6n. Prócz tego Strażnica Nr 11, 1959 s.24 podawała: "Szatan jest ojcem kłamstwa (...) Jednakże jego uwag skierowanych do Ewy nie możemy tak tłumaczyć, jakoby nauczał o nieśmiertelności duszy, oddzielonej i różnej od ciała; raczej nakłaniał tu Ewę do uwierzenia, że nie będzie podlegała śmierci cielesnej", a "Prowadzenie rozmów..." (s.342) omawiając Rdz 3:4 uczy: "Kto w takim razie wymyślił pogląd, że duchowa część człowieka żyje dalej po śmierci ciała? (...) Słowo Boże tego nie uczy". Czyżby ŚJ głosili inaczej niż Strażnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
Klemens Rzymski ( 101) "List do Kościoła w Koryncie". Mówi o Piotrze: "odszedł do chwały, na którą sobie dobrze zasłużył" (5:4). O Pawle wspomina: "odszedł ze świata i został przyjęty w miejscu świętym, stanowiąc najwspanialszy wzór wytrwania" (5:7). "Lecz ci, co dzięki łasce Bożej byli w miłości doskonali mieszkają w siedzibie świętych, którzy ukażą się w godzinie przyjścia Królestwa Chrystusowego" (50:3). Por. Ap 18:20, 1Tes 3:13, 1Kor 6:2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
"Do Diogneta" (IIw.) "Dusza choć nieśmiertelna mieszka w namiocie śmiertelnym" 6:8 por. 2P 1:13, 2Kor 5:1, Mt 10:28.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamilka napisała w jakimś tam fragmencie, że dusza po śmierci wraca spowrotem do Boga - to to podobnie jak twierdzą Ci co wierzą w reinkarnację - tylko że wg nich pojawia się później na Ziemi w następnym wcieleniu (czyli było by, że znów od Boga jest \"wysłana\"). No i gdzie tu sprzeczność?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
wiec Kamilko pozwol wierzyc kazdemu. Nie wiem czy to jest dobra interpretacja bibli ale nie iwem tez czy Twoja jest dobra. Pozwol ludziom interpretowac ja po swojemu. bo nie masz 100% pewnosci ze masz racje. "wiem ze nic nie wiem" to jest bardzo dobre przyslowie . ukazujace ludzka skromosc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
wiec Kamilko pozwol wierzyc kazdemu na sowj sposob - tam powinno byc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamilka jest pewnie
sowj* - swoj o kurcze ale :) literowki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogu niech będą dzięki ze Jego mądrość Jego Słowo jest wieczne i prawdziwe, a prawda jest w Jezusie bo on jest Bogiem I nie umarł jak i Bóg umrzeć nie może. \"Bóg jest Duchem\".....zgoda? ?Bóg jest duchem i w duchu należy mu oddawa ć cześć i chwałę\" Jezusa duch nigdy nie umarł? Nie był umarły nawet chwili. I to potwierdza istnienie duszy nieśmiertelnej, za chwilę to wyjaśnię. Najpierw Jezus. \"1list Piotra 3. 18-19 \"Gdyż i Chrystus raz za grzechy cierpiał, sprawiedliwy za niesprawiedliwych, aby was przywieść do Boga. W ciele wprawdzie poniósł śmierć, LECZ W DUCHU ZOSTAŁ PRZYWRÓCONY ZYCIU, w nim też poszedł i zwiastował duchom będącym w więzieniu. Które niegdyś były nieposłuszne, gdy Bóg cierpliwie czekał za dni Noego, kiedy budowano arkę, w której tylko niewielu, to jest osiem dusz, ocalało przez wodę.\" Biblia stwierdza ze po śmierci na krzyzu Jezus zstąpił do hadesu i wszystkim znajdującym sie tam duchom ogłosił swoje zwycięstwo nad śmiercią i nad szatanem. Duchy zmarłych sprawiedliwych ludzi ( owych osiem dusz) nie mogły pójść do nieba przed śmierciąJezusa, ponieważ ich grzechy nie były jeszcze odpuszczone (bo Jezus jeszcze ich nie odkupił. Zostały jedynie zakryte przez ich wiare. Przebaczenie ich grzechów musiało zostać wstrzymane az do czasu przelania krwi przez Jezusa \"wedlug zakonu wszystko bywa oczyszczane krwią a bez przelania krwi nie ma odpuszczenia\" Hbr9.22 # Mojrz. 17 .11 \" A ja dałem krew (...) abyście dokonywali nią przebłagania za dusze wasze . Gdyż to krew dokonuje przebłagania za życie\" Im Jezus sam oznajmił ewangelię. dobrą nowinę o zmartwychwtaniu. \"1 Piotr 4.6\" w tym celu bowiem i umarłym była głoszona ewangelia, aby w ciele osądzeni zostali na sposób ludzki, ale w duchu żyli na sposób Boży\" Jezus jest Bogiem i nigdy nie umarł. Poszedł wiezniom, duszom sprawiedliwym ogłosic swoje zwyciestwo nad śmiercią. a teraz o duszy nieśmiertelnej. Biblia mówi o duszy nieśmiertelnej. Zasnie jedynie nasze ciało, by obudził je Jezus podczas swojego przyjścia na ziemię. W 2 Kor 5.8 Paweł mówi ze \"wolałby raczej wyjść z ciała i zamieszkać u Pana \" W Filip. 1.21 apostoł wyznaje \" dla mnie życiem Chrystus a śmierć zyskiem \" . Następnie w wierszu 23 dodaje ze jego pragnieniem jest \" rozstać sie z życiem i być z Chrystusem\' Paweł na pewno nie tesknił za tym by po śmierci zapaść w śpiączkę, bo ze względu na prace dla Chrystusa cennym jest też czas na ziemi, by zwiastować ewangelię. Bibli mówi ze przed zmartwychwstaniem Jezusa dusze zmarłych dostawały sie do miejsca zwaego z grecka Hadesem ( w Starym Test Szeol) . Przebywały tam w pełnej świadomosci w jednej z dwóch częsci niefizycznego świata- raju lub miejscu męczarni. To przedstawia obrazowo Jezus w przypowieści o bogaczu i łazarzu. Łk. 16. 19-31 \" i stało sie ze umarł żebrak i zanieśli go aniołowie na łono Abrahama, umarł też bogacz i został pochowany. A gdy w krainie umarłych cierpiał meki (...) w. 26 ...I poza tym wszystkim miedzy nami rozciaga się wielka przepasc aby ci którzy chcą stąd do was przejśc nie mogli ani też stamtąd do nas nie mogli przeprawić\" a wiec co sie dzieje po naszej śmierci? Jesli jestś dzieckiem Bożym aniołowie natychmast przenoszą cie do miejsca gdzie jest Jezus. Twój duch pozostanie w niebie , w Bozej obecnosci, aż do czasu przyjścia Jezusa na ziemię. cdn. w tym temacie .... moze nie dzisiaj:):):) Jezus nie umarł. On jest Bogiem . On żyje wiecznie.:) Jemu należy sie chwała i czesc i moc. Bóg powiedział ze czcijcie Jezusa, kto nie czci Jezusa nie czci też ojca. Nie mówcie ze czcicie Jezusa , potem że jest On stworzeniem, potem ze czcicie tak jak sie mu należy, potem jak i ojca lub matkę. Jezus to król i Pan I Bóg wszechmogący. Oddajcie Mu NALEŻNĄ CHWAŁĘ. NIE UDAWANY SUBSTYTUT. BO MÓWIENIE ZE JEST CZŁOWIEKIEM NIE BOGIEM TO NIE JEST ODDAWANIE MU CHWAŁY. Myślę ze Boga bardzo zasmuca to ze nie czyni sieJego woli. A Bozą wolą ( zgodnie z tekstem w stopce ) jest czczenie Syna. \"Nie wszyscy którzy mówią Panie Panie wejdą do Królestw Niebios ale ten kto czyni WOLĘ OJCA....\" Ojca wolą jest czczenie i chołd dla Króla. To nie tylko szacunek. ale przede wszystkim wiara całym sercem w to Kim On jest na prawdę. On Jest Bogiem Tomasz \" Pan mój i Bóg mój\" \"a Bogiem było słowo\" \"uczyńmy człowieka na nasz obraz\" niech was Bóg błogosławi i strzeże umysłów i serc waszych:):):) 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą\" (Mt 10, 28).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Biblia stwierdza ze po śmierci na krzyzu Jezus zstąpił do hadesu i wszystkim znajdującym sie tam duchom ogłosił swoje zwycięstwo nad śmiercią i nad szatanem. } Co ja czytam. Hades ? To mity Greckie nie są mitami ? O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie może być inaczej :) ale czy to ma znaczenie? Wszyscy jesteśmy jednym a zadna droga nie jest drogą lepszą, jest tylko inną drogą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W ktorej bibli pisze o hadesie? u mnie to sie inaczej nazywa. Madralko a po co ja mam tu pisac? czy to cos zmienie w Twoim zyciu? lepiej jest wydaje mi sie jak bede sie za Ciebie modlic, bo modlitwa potrafi wiele zmienic. A pisanie tylko czasami, natworzyliscie juz 300 stron, czy to cos Ci dalo? Pozdrawiam i zycze blogoslawionego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Biblia stwierdza ze po śmierci na krzyzu Jezus zstąpił do hadesu i wszystkim znajdującym sie tam duchom ogłosił swoje zwycięstwo nad śmiercią i nad szatanem.\" A co na to Zeus? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka a ja znam jedna droge, ktora jest najlepsza :D jest nia Jezus. I to prawfda jest ona calkiem inna droga :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Madralko a po co ja mam tu pisac? czy to cos zmienie w Twoim zyciu? lepiej jest wydaje mi sie jak bede sie za Ciebie modlic, bo modlitwa potrafi wiele zmienic.\" A nie lepiej, żebyś modliła się za siebie? Niech każdy modli się za siebie do swojego Boga czy boga. \"A pisanie tylko czasami, natworzyliscie juz 300 stron, czy to cos Ci dalo? Pozdrawiam i zycze blogoslawionego dnia\" Mi dało - choćby możliwość poznania zdania innych. To nie wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×