Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość taisha77
Prosiłam Cię wczoraj o odpowiedź dotyczącą Twoich postów, dlaczego nie odpowiedziałaś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - a co gdyby pod to co napisałaś, zamiast Wszechświat wstawić Bóg? \"Coś nie może powołać samo siebie do istnienia.\" A kto powołał Boga? Przecież on też wg tego nie może być nieskończenie stary? \"Nie może być równocześnie A i nie A.\" A co jeśli \"istota\" jest nielogiczna?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia pelna sprzecznosci? nie nie sadze. :D a jak zabraknie nam poledwiczek to bedziemy wcinac suchy chleb i chwalic Boga, ze go mamy. Im mniej sie ma tym wiecej powodow na Boze cuda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To co jest Początkiem, przyjmie cię zawsze pełne miłości , kimkolwiek byś był i cokolwiek byś uczynił. Miłośc jest naturalnym , pierwotnym i nieprzemijalnym stanem bycia , do którego wszystko powróci. Spraw, by droga do tego stanu była mądra i radosna dla Ciebie i Innych Istot, to Ty sam jestes Początkiem:) bawcie się dobrze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaizo🌻 masz rację z tym suchym chlebem. Jezus nie gwarantuje bezwietrznej i bezdeszczowej pogody, ale On zapewnia szczelny i duży parasol, który sam pomaga trzymać go bardzomocno, zeby go wiatr nie odwrócił w drugą stronę.:) taisho, jesteś tak arogancka i niemiła, ze nie muszę z tobą rozmawiać, a wracając do twoich pytań, to ten topik ma 369 stron, ja na nie wszystkie już odpowiedziałam, wiec nie powtarzam się bo zabrakło by mi czasu wałkować od początku to samo, więc przeleć moje wypowiedzi a znajdziesz je na pewno, zapewniam. Jestem tu od początku. Gdybyś mnie znała od początku, to nie wystawiała byś mi oceny niespójnej i pełnej sprzeczności, bo zapewniam cię w tym sie bardzo pomyliłaś. Postaraj się czasami o uprzejmy sposób wypowiedzi, nawet tej pisemnej a wtedy świat staje się na prawdę piękniejszy. Zyczę ci Bozego spokoju, Zyczę ci byś poznała wielkość Bozego przebaczenia, zyczę ci by Pan pomógł ci nieść cięzary życia, by rozwiązał twoje problemy i sprawił by twoja dusza zaznała szczęscia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przecież biblię układał Kosciół(cyt), pomyliłaś sie Biblię spisali uczniowie Jezusa (nowy Testament) i \"bohaterowie \"Starego testamentu 1200-200 pne. to raczej nie Kościół, którego nie uznaję. Nie uznaję papiestwa i tych wszystkich \"zmian\" i \"dostawek\" które hierarchowie Kościola katolickiego wprowadzili do życia swojego Kościoła. Nie oni \"spisali \"Biblię, nie oni są jej autorami. Wiec pomysl trochę dziecko drogie zanim napiszesz coś nielogicznego i bezsensownego. Ja naprawdę szanuje rozmówców, ale nie lubię wciskania takich farmazonów wynikających z niewiedzy i braku informacji odnosnie tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
Skąd mam wiedzieć kto jest od początku? Jest 360 ponad stron, wiesz ile to czytania? Przepraszam nie chciałam Ciebie urazić, zapytalam czy Jezus ma teraz materialne ciało i gdzie panuje bo powiedziaąś że króli jeszcze, skoro to taki król doskonały to jak może pozwalać na mordy, palenie na stosach, palenie w piecach???????? Skoro stwarza to po cholerę takie wynaturzenia co gwałcą i mordują dzieci????????? Jak może tatuś na to pozwalać? Masz dzieci Kamelio?? pozwoliłabyś tak?? http://f.kafeteria.pl/temat.php?id_p=3402019 Może i jestem arogancka, a Ty uznajesz za jedyna prawde swoje wyimaginowane wierzenia. Widzę, że tu trzeba tylko Tobie przytakiwać, bo jak inne zdanie to już arogancka. Czy mili dyskutanci nie powiedzieli Ci jeszcze że to co piszesz się kupy nie trzyma? Widocznie nie:o Życzę Ci tego samego, szczerze i już Cię wiecej nie niepokoję🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atakujesz mnie za moją wiarę, nazywając ją "niby "głęboką, czy wscieka cię brak Twojej????? Denerwuje cię moja pewnosc oparta na Piśmie świętym ,czy brak twoich argumentów i bezładne machanie rączkami w obronie krzycząc jedynie: nie!! nie !! nie!!!, nie ma Boga!!! nie!!! ja nie mam żadnych grzechów!!!! Żałosny wydaje mi sie taki obraz człowieka i szkoda mi ciebie. Ale pamiętaj, ze Pan moze zmienić twoje życie, twój charakter, twoje emocje i nastawienie do ludzi. Nie pisz tylko ze niemiły był mój ton, atakowałaś mnie od poczatku tonem kpiarza podpisujac swoje wypowiedzi. Więc nie sprzyja to sympatycznym dyskusjom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
jesteś w wielkim błędzie i nie bardzo znasz historię, to ci których nie uznajesz te zapiski po latach pisane po latach układali w ewangelie kanoniczne, wygładzone i to co im przypasowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taisha77
nie atakuję Cię, tylko nie pisz więcej o testamencie boga, nie płacz nade mną i nie lituj się, nad sobą raczej powinnaś 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skoro to taki król doskonały to jak może pozwalać na mordy, palenie na stosach, palenie w piecach???????? Skoro stwarza to po cholerę takie wynaturzenia co gwałcą i mordują dzieci????????? i pamiętaj, nigdy nie obarczaj Boga konsekwencjami ludzkiego grzechu i ludzkich wynaturzeń. To zło tkwiące w człowieku niszczy morduje zabija. To zło to grzech. Ale każdy człowiek moze to zmienić, moze przyjsć do Jezusa i zmienić to wszystko i wtedy tego wszystkiego by nie było,ale warunek jest jeden. Bóg nie działa na siłe. On zmienia potwora w dobrego ducha, ale klamka od drzwi ludzkiego życia i serca jest tylko z jednej strony. To człowiek musi te drzwi otworzyć , a wtedy Bóg zmienia cały swiat grzesznika. Nikt mi tu nie przyklaskuje, wręcz przeciwnie. To nie sa moje prawdy, są są prawdy Bibilije samego Boga. Zachecam cie do poznania tej Księgi, do zdobycia szerszej wiedzy na jej temat, do zapoznania siez ksiegami prorockimi, do przeczytania kilku dobrych komentarzy znanych bibilistów, a wtedy twoje zdanie na ten lemat moze ulec wielkiej zmianie. Nie chce zebyś w złości i niepokoju odchodziła, wręcz przeciwnie... ale poprosu bardzo ważne jest jak ludzie traktują ludzi, bo wtedy na prawdę zycie się zmienia jak będziemy dla siebie mili uprzejmi pełni słońca i błękitu nieba🌻. Tego wszystkiego nam wszystkim życzę. Sobie różnież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wieczór taki piękny dzisiaj .Wróciłam właś nie ze spacerku z psem i kotem i idę spać bo wcześnie jutro muszę wstać .Życzę wam spokojnej nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia :)- dziekuje🌼- odpisalam Ci na moim topiku. Buziaki od ALIcji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uuuuuuuuuuuuupppppppppppp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nie czytałam ...
innych wypowiedzi, ale w II wieku rzymski filozof Celsus poswiadcza fałszowanie pism chrześcijańskich, mowiąc o rewizjonistach ..."przerabiali Pisma Święte z ich pierwotnych postaci i usunęli wszystko co pozwala im na odparcie skierowanych przeciwko nim zarzutów" ... (Pomimo zakazania przez Kościół prowadzenia jakichkolwiek dalszych badań dotyczących pochodzenia Ewangelii, uczeni wykazali, że wszystkie cztery uznane przez Kościół Ewangelie zostały przerobione i poprawione.)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Do ... Kamelii
Piszesz ... ..."ale poprosu bardzo ważne jest jak ludzie traktują ludzi, bo wtedy na prawdę zycie się zmienia jak będziemy dla siebie mili uprzejmi pełni słońca i błękitu nieba . Tego wszystkiego nam wszystkim życzę. Sobie różnież. ... To co piszesz to mnie smieszy, bo wiadomo, że kazdy tak chce, ale robi zupelnie inaczej, nawet MOHEROWE BERETY, ktore wierzą tak bardzo, że zamiast swicić przykładem to popatrz ile jest w nich nienawiści, podłości, zacięcia, zakłamania ... czy tego uczy ich Radio Maryja o. Rydzyka ? Wszyscy sa tacy wierzący czytaja Biblię i co / I nic z tego nie wynika, dlaczego jest tak źle , dlaczego jeden człowiek drugiemu jest wilkiem ..............? Tego dlaczego, dlaczego jest bardzo dużo ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ci co tak czynią nie znają Boga i nie słuzą MU. Tylko ten kto prawdziwie trwa w Jezusie moze wydawać dobre owoce \"kto trwa we mnie ten wydaje dobre owoce bo beze mnie nic uczynićnie mozecie\" Jezus to co piszesz potwierdza, ze tylko trwający w Bogu \"wszczepieni w Niego\" wydają dobre owoce, a po owocach poznacie gdzie sąuczniowie moi. \"Jesli kto mnie miłuje słowa mojego przestrzegać będzie\" Jan 14.23 \"kto mnie nie miłuje słowa mojego nie przestrzega\" Jan 14.24 \"jeśli mnie miłujecie przykazań moich przestrzegać będziecie \" Jan 14.15 ludzie często są religijni, ale często nie wierzacy i nie miłujacy Boga, i dlatego dzieją siętakie rzezcy które obserwujecie. Są jednak ludzi miłujący Boga i kroczący Jego drogami przestrzegający Jego słowa i Jego przykazań. To są uczniowie Jezusa. Znam takich wielu. To moi bracia i moje siostry W Panu naszym Jezusie Chrystusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaizo ciesze sie ze też odezwałaś się na topiku aja33:) Wiem ze Bóg troszczy się o tych którzy należą do Niego.:) \"Abyście wszystkiego mieli pod dostatkiem by móc też hojnie udzielać potrzebującym\" wszyscy chrzescijanie muszą dbać o siebie nawzajem:) Bo Pan dba o nas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nie mogę napisać hojnie? przez samo h, a mi tu jakaś gwiazdka wchodzi:):):), jakby z błędem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hojność, być hojnym, wy też tak macie z hojnością przez samo h. napiszcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bez sensu. dlaczego nie mozna napisać hojność z h i o????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - bo automatowi forum się wydaje, że to inne, mniej cenzuralne słowo i dlatego tak zaznacza gwiazdką. Ale rozumiemy co chciałaś napisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelia ...
Wybacz, ale jestes nawiedzona, pozlugujesz się cytatami odpuść to sobie Piszesz ... "Ci co tak czynią nie znają Boga i nie słuzą MU. Tylko ten kto prawdziwie trwa w Jezusie moze wydawać dobre owoce"... Brednie, brednie, brednie ... gdzie ty zyjesz ? Może zejdź na ziemie i przestań bujac w obłokach TU ZIEMIA ... TU ZIEMIA ... TU ZIEMIA ... :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Uwagaaaaaa
Pamiętajcie!!! TYLKO DIABEŁ NAJLEPIEJ ZNA BIBLIĘ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Nowe przykazanie daję wam abyście się wzajemnie miłowali, jak ja was umiłowałem, abyscie sięi wy wzajemnie miłowali/ Po tym wszyscy poznają , jeśli miłośc wzajemną mieć będziecie\" Jan.13 34-35 dziś w kościele było....:):):) przepięknie.Miłość płynęła z kazdą pieśnią a radosć wylewała się po brzegi 12 osób przystąpiło do chrztu wiary i niczym w wodach Jordanu składali swoje TAK Bogu:):):) radosć wzruszenie i wielka Boża miłosć.:):) \" Jezus ty jesteś godzien wziąś chwałę i cześć\" ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×