Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kamelio - to wspaniale jeśli wiara wyraża się miłością. O ile piękniej będzie, gdy wszyscy wyznawcy wszystkich wiar do niej (miłości) dojrzeją. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gdzie ty żyjesz??? Zyję wsród Bożych dzieci jest nas na jednym nabozeństwie jakieś 300 osób w naszym mieście. W waszych miastach, też jest ich kilka setek. Więc są prawdziwi naśladowcy Pana. I znają Biblię bardzo dobrze, bo to Testament Naszego Ojca. Nasz tato napisał List, więc chcemy znać te słowa i cieszyć się nimi. \"Bo tak umiłował nas Bóg\" Jezus puka do twoich drzwi też, zaprasza cie do swojego stołu:) Aby ubłogosławic twoje życie, On chce \"wrzucić twoje grzechy w morskie głębiny\" i jużnigdy ich nie wspomnieć, chce dać Ci nowe życie i czystą białą szatę:):):) \"Choćby twoje grzechy były jak szkarłat, jak snieg wybieleją\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelia ...
masz rodzine, mam na mysli męża, dzieci ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) mam męża M. i córeczkę Zosię 1.5 roczku :) mam świetną tesciową trochę szalonego teścia, mamę, tatę siostrę rodzoną szwagra, siostrzeńca i całą Bożą rodzinę. :) a skąd takie pytanie?????:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia- u nas tez był Chrzest Wiary:) Niestety nie mogłam byc:( ani ja ani mama- a najbardziej załowała Alicja. Z jakiego zboru jestes?? Mozesz na gg napisac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Kamelio, dreamerze, maalutka, wspaniale, gosia i reszta :) \"Kto jest z Boga, słów Bożych słucha. Wy dlatego nie słuchacie, że z Boga nie jesteście.\" Jak te slowa sie maja do ptakow, ktore nie sieja nie orza, do zadnego kosciola tez nie naleza, a sa dziecmi Bozymi? Jak to sie ma z miloscia Boga do wszystkich ludzi? Wiec z kogo sa Ci, ktorzy nie sluchaja Slowa Bozego? Myslalam, ze wszyscy jestesmy dziecmi Boga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Tym którzy go przyjęli dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym którzy wierza w Imię Jego\" Jan 1.12 Dzieci, niech was nikt nie zwodzi; kto postępuje sprawiedliwie, sprawiedliwy jest, jak On jest sprawiedliwy. (8) Kto popełnia grzech, z diabła jest, gdyż diabeł od początku grzeszy. A Syn Boży na to się objawił, aby zniweczyć dzieła diabelskie. (9) Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził. (10) Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego. (11) Albowiem to jest zwiastowanie, które słyszeliście od początku, że mamy się nawzajem miłować; (12) nie jak Kain, który wywodził się od złego i zabił brata swego. A dlaczego go zabił? Ponieważ uczynki jego były złe, a uczynki brata jego sprawiedliwe. (13) Nie dziwcie się, bracia, jeżeli was świat nienawidzi. (14) My wiemy, że przeszliśmy ze śmierci do żywota, bo miłujemy braci; kto nie miłuje, pozostaje w śmierci. 1 jan 3 1J 3:10 Bw \"Po tym poznaje się dzieci Boże i dzieci diabelskie. Kto nie postępuje sprawiedliwie, nie jest z Boga, jak też ten, kto nie miłuje brata swego.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaki i wszystko co napełnia ziemięto własność Pana, nie dzieci. Człowiek też ma kota i psa i rybki i ogródek z roślinami, ale ma tez dzieci:):):) czasami te dzieci kochają swoich rodziców i sa iu posłuszne i mieszkają z nimi, ale czasami są nieposłuszne, uciekają z domu, nie chcą słuchac rodziców, nawet sami nie chcą nazywać sie dziećmi, nie chcą znac swojego Ojca i swoją mamę. I tak to własnie wyglada...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rz 6:2 Bw \" czy mamy pozostać w grzechu Przenigdy! Jakże my, którzy grzechowi umarliśmy, jeszcze w nim żyć mamy?\" Rz 7:4 Bw \"Przeto, bracia moi, i wy umarliście dla zakonu przez ciało Chrystusowe, by należeć do innego, do tego, który został wzbudzony z martwych, abyśmy owoc wydawali dla Boga.\" Rz 7:6 Bw \"lecz teraz zostaliśmy uwolnieni od zakonu, gdy umarliśmy temu, przez co byliśmy opanowani, tak iż służymy w nowości ducha, a nie według przestarzałej litery.\" Ef 2:5 Bw \" a Bóg bogaty w miłosierdzie nas umiłował i nas, którzy umarliśmy przez upadki, ożywił wraz z Chrystusem - łaską zbawieni jesteście -\" Kol 2:13 Bw \"I was, którzy umarliście w grzechach i w nieobrzezanym ciele waszym, wespół z nim ożywił, odpuściwszy nam wszystkie grzechy;\" Trzeba umrzeć dla grzechu i żyć dla Jezusa. dlatego Pan powiedział do Nikodema;\"Musisz się na nowo narodzić aby wejść do Królestwa Bozego\" A on siepyta jak to mam wejsć do łona matki i na nowo się narodzić, aJezus mówi z Ducha musisz się na nowo narodzić. Chrzest wiary jest wiec symbolem umierania dla grzechu (całkowite zanurzenie) i ponownych narodzin (wynurzenie) już obmytym z wszystkich grzechów, które Jezus przebaczył człowiekowi umierając za niego. Jezus mówił o narodzinach z wody i z ducha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dlatego pytam ...
bo podejrzewalam , ze może jestes zakonnica / Ale jak masz rodzine to im współczuję wybacz, ale pisze tak jak myslę, bo rowniez jestem osoba wierząca i praktykujacą, ale w zdrowym tego slowa znaczeniu :-D , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czasami te dzieci kochają swoich rodziców i sa iu posłuszne i mieszkają z nimi, ale czasami są nieposłuszne, uciekają z domu, nie chcą słuchac rodziców, nawet sami nie chcą nazywać sie dziećmi, nie chcą znac swojego Ojca i swoją mamę. I tak to własnie wyglada...\" I czasem tak robiąc mają właśnie rację, czynią słusznie. Nie można tak bez względu na wszystko słuchać nikogo, choćby się nie wiadomo jak go kochało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wszyscy jesteśmy tak wierzacy w mojej rodzinie mówię o moim mężu i o mnie i jesteśmy z tego powodu bardzo szczęsliwi. Ja zaś współczuję ci letniej twojej wiary, bo z tego co piszesz w \"zdrowym tego słowa znaczeniu\", być moze jest to bierna letnia wiara, nie okazywana na codzień a jedynie od święta.Co dla mnie nie ma nic wspólnego z prawdziwą wiarą popieraną na codzień w każdej dziedzinie życia. Pan powiedział: \"Bądz goracy lub zimny...letniego wypluję z ust swoich\", czyli innymi słowy. Dla Boga trzeba być gorącym, znać Jego Słowo i życ według niego. Cóż to za wiara niepoparta uczynkami i całym swoim zyciem. Z tego co znam katolicyzm, bo sama kiedyś byłam w tym kościekle są to ludzie pozornie wierzacy, najbardziej od święta, mówią że wierzą w Boga, ale Bogu nie wierzą nie słuchając się Biblii i nie dostosowujac swojego zycia wzgledem Pisma Świętego. Taka wiara na pozór nie ma w Bozych oczach zadnego znaczenia. Gdybys była wierzacą w Boga osobą przyznawała byś mi rację, popierała i znała byś Boze Słowo i stała po Jego stronie...a tego zaś tu nie wiedzę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam cieplo wszystkich . Czy wiecie ,że dzieci tak naprwdę nie wiedzą co to być grzecznym - one rozumieją to tak - mam tak robic jak ty chcesz, jak ty uważażasz ,że jest słuszne . Jakie podobne w swym brzmieniu słowa - grzeczny - grzeszny. Kamelio nie uzurpuj sobie poznania jedynej drogi do boga .Jest tyle róznych religii i innych możliwosci . Czy tylko babtysci bedą zbawieni ?.a co nato powie wyznawca prawosławia , kalwinizmu , mormon , żyd - kazdy tak jak ty powie ja będe zbawiony , ja znam drogę do boga.Może nie kazdy tak powie , bo ludziom zmienia się świadomość , tak powie fundamentalista. Kto ma rację ? Dlaczego akurat ty? Mówi się tu do ciebie - wszyscy jesteśmy już zbawieni , wszyscy mamy boga w sobie czy go uznajemy czy nie , w każdym z nas jest impuls chrystusowy bez wzgledu na wiarę czy niewiarę .Nie ma grzechu są tylko wybory i ich konsekwencje .Nie musimy robić tak naprawdę nic. Nie wyobrazasz sobie jak wielka jest kolejka do życia - nie każdy dostaje bilet.Żyć to zaszczyt - to możliwość realizowania planu boskiego , to możliwość doświadczania rozwoju , to podnoszenie wibracji materii , życie to cud ect.My nie żyjemy dla śmierci , ale dla życia. Sama wiesz ,że powstaliśmy z miłości - ale zapominasz ,że miłość źródła wszechrzeczy jest bezwarukowa. Ta o które z gorliwą wiarą piszesz, stawia warunki. Zwróccie uwagę jak siebie określamy - mam męża , mam żonę , mam dzieci ,mam psa , mam samochód - czy tak naprawdę mam ?To jest syndrom pan - niewolnik.O ironio - pan myśli ,że jest panem i nie wie ,że jest też niewolnikiem . Mogę zdradzić klucz do udanych relacji z dziećmi i nie tylko z nimi - nie oczekuj wdzięczności.Tyle tylko .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Kto z Boga się narodził, grzechu nie popełnia, gdyż posiew Boży jest w nim, i nie może grzeszyć, gdyż z Boga się narodził.\" - przeciez wszyscy popelniamy grzechy, bez najmniejszego wyjatku. \"A on siepyta jak to mam wejsć do łona matki i na nowo się narodzić, aJezus mówi z Ducha musisz się na nowo narodzić. Chrzest wiary jest wiec symbolem umierania dla grzechu (całkowite zanurzenie) i ponownych narodzin (wynurzenie) już obmytym z wszystkich grzechów, które Jezus przebaczył człowiekowi umierając za niego.\" Skad pewnosc, ze \"z Ducha musisz sie narodzic\" oznacza chrzest? Zreszta chrzest przyjmuje tyle osob - ale czy to w jakis sposob wzmacnia ich wiare? W wiekszosc przypadkow - nie. \"Pan powiedział: \"Bądz goracy lub zimny...letniego wypluję z ust swoich\" - a wiec lepiej byc zimnym (w domysle calkowitym przeciwienstwem czlowieka oddanego Bogu), niz letnim - majacym watpliwosci? To mi sie jakos razem kupy nie trzyma. Nie znam niestety Biblii, ale gdybym ja miala pod reka i lepiej znalam to na prawie kazdy cytat moglabym odpowiedziec cytatem mowiacym calkiem cos przeciwnego. To jak balansowanie po linie - skad masz pewnosc jak to wszystko interpretowac? Nigdy nie masz pewnosci, ze sie nie mylisz. Wiara daje Ci szczescie i to jeszcze bardziej ja umacnia - bardzo chcesz wierzyc, bo to wbogaca Twoje zycie. Zreszta dlatego ludzie wierza. nikt nie kocha Boga bezinteresownie, taka nasza ludzka natura. Jezeli Bog istnieje i jest Miloscia (a ja osobiscie w takiego Boga wierze), to nie trzeba byc, a nawet nie mozna, fanatykiem slow. Mozna byc jedynie fanatykiem Milosci, kazda inna nagorliwosc i brak watpliwosci szkodza. Poza tym Kamelio, nie rozmumiem dlaczego nam wspolczujesz naszych watpliwosci. Moje watpliwosci sa moja madroscia. Moje watpliwosci nie raz uchronily mnie przed pojsciem zla droga. A zyjac madrze i dobrze jestem szczesliwa. I nie potrzeba mi do tego ani kosciola, ani Biblii, wystarczy mi Bog w sercu - Dobro i Milosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I widzisz Kamelio, ty patrzac na ptaki na niebie myslisz - dzielo Pana, ja widzac je mysle \"Dziekuje Ci Boze za to, ze je stworzyles i ze moge je ogladac\". Do tego wcale nie potrzeba mi Biblii, Koranu ani zadnych rytualow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedy ja napisałam ze baptyści maja patent na zbawienie? Zbawienie jest w Jezusie i to zawsze będe powtarzać, do jakiegokolwiek kościoła chodzisz lub nie chodzisz, zbaiwnie jest przez krew Jezusa i tylko On jest \"Drogąprawdą i zyciem i nie ma innej drogi do Ojca jak tylko przeze mnie\" Powiedział Jezus. Prawda ta jest głoszona i będzi egłoszona na całej ziemi wszystkim narodom,\" kto uwierzy i ochrzczony zostanie ten będzie zbawiony, kto nie uwierzy będzie potępiony\" W wielu wyznaniach głowsi się Jezusa. Po to znalazł sięon na ziemi by dać ludziom Zbawienie, przez Jego krew jest to możliwe, tylko przez najswiętszą krew. wszyscy jesteśmy już zbawieni (cyt) zbawieni są ci którzy \"wyprali swoje szaty we krwi baranka\" Masz prawo gosiu pisać swoje zdanie. Ja mam prawo pisać zdanie oparte na Biblii. Zdanie zaczerpnięte z Testamentu Ojca. Komu wierzycie Ojcu Bogu, czy człowiekowi????? Kazdy sam w duchu niech sobie na to pytanie odpowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Dziekuje Ci Boze za to, ze je stworzyles i ze moge je ogladac\". to pięknie :):):) enamorado. Ja też zachwycam się i dziękuję Panu za to wszystko. Gdybyś jednach chciała bliżej poznać tego Wielkiego Architekta i Malarza Firmamentu:):):) to On ma ci dużo do powiedzenia. Ale do tego wlasnie potrzebna jest Biblia. \"Błogosławieni, którzy nie wiedzieli a uwierzyli\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, bardzo sceptycznie podchodze do wszelkich kosciolow, bo uwazam, ze religia ogranicza, kaze myslec tak, a nie inaczej, a ja tego nie lubie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musze oddac chlopakowi komputer, bo chce pracowac, zycze wszystkim milego wieczoru, Kamelio 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dla ciebie jest napisana przez człowieka, bo nie wierzysz w to ze jest to Słowo Boga, nie dostrzegasz tego bo jej nie znasz nie zagłębiłaś sie w analizę Ksiag prorockich które swiadczą bardzo mocno o Prawdziwości Biblii jako Świętej Księgi. Nie wysiliłas się by to zrozumieć , poznać i uwierzyć w Pana Jezusa. Ale każdy ma prawo do życia jakie chce do poglądów jakie chce Pan nie kopie w drzwi twoje i nie wywarza ich na siłę. Klamka jest z twojej strony. Tylko ty te drzwi mozesz otworzyć. A On wejdzie. \"Znajdziecie mni e jesli szukać będziecie całym swoim sercem\" czytałaś o proroctwach o których pisałam i podawałam linki.???? Gdybyśto bardzo dokładnie przeanalizowała to byś pojęła ze biblia to Słowo Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio dużo się można o sobie dowiedzieć dyskutując z tobą .Takie dyskusje są bardziej twórcze niż rozmowy wśród osób popierających swoje poglądy.Wybrałaś słuszną drogę dla siebie i dobrze .że tkasz wokół siebie poczucie szczęścia i bezpieczeństwa.Tak tego mało w świecie i tym bardziej otaką oazę trzeba dbać .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaze myslec tak, a nie inaczej, a ja tego nie lubie(cyt) to nie słuchaj religii, nie słuchaj ludzi , sama wypracuj pogląd na Biblię. Ale poznaj ją przeanalizuj i sprawdz. I zastanów się co o niej myślisz. Ty tylko Ty . a nie ktoś za ciebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Całe Pismo jest przez Boga natchnione i pozyteczne do nauki,do wykrywania bledow, do poprawy, do wychowania w sprawiedliwisci. Aby człowiek Boży był doskonały, do wszelkiego dobrego dzieła przygotowany\" \" i abyśmy byli wybawieni od ludzi przewrotnych i złych; albowiem wiara nie jest rzecza wszystkich. A wierny jest Pan, który was utwierdzi i strzec bedzie od złego\" \"Bo jesli ustami wyznasz , ze Jezus Chrystus jest Panem i uwierzysz w sercu swoim ,że Bóg wzbudził go z martwych, zbawiony bedziesz\" \"Bóg zaś daje dowód swojej miłosci ku nam przez to , ze kiedy jeszcze bylismy grzesznikami, Chrystus za nas umarł. Tym bardziej wiec teraz usprawiedliwieni krwią jego, bedziemy przezniego zachowani od gniewu\" Zaufac Jezusowi to piekna rzecz- zawsze jest u mego boku:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"I nie ma w nikim innym zbawienia, albowiem nie ma zadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy byc zbawieni\" Dzieje Ap. 4.12 Żadne inne imię...tylko Jezus!!! Bóg dał JEDYNE IMIĘ aja33 dziękuję ze jesteś, zagladaj tu częsciej:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Gdybys była wierzacą w Boga osobą przyznawała byś mi rację, popierała i znała byś Boze Słowo i stała po Jego stronie...a tego zaś tu nie wiedzę.\" Kamelio - i wszystko jasne? Wg mnie to by było pranie mózgu - równanie: wierzysz prawdziwie w Boga = przyznajesz mi rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×