Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

nie rozumiesz...\"Jedno w Ducho\" Ci którzy znają boze Słowo są jednym Duchem i rozumieją się dokładnie o czym mówią. Ja wiem o czym mówi belaiza, ,mimo ze jest z innego koscioła. Wiem o czym mówi aja33 . Poprostu wierzacy ludzie oddani Chrystusowi czyli Kościół z dusz ludzkich zbudowany to jedno ciało. I jeden Duch. Nikt nam wspólnie mózgu nie wyprał, bośmy z dwóch krańców Europy (belaiza), Tylko Pan dał nam Jednego Ducha. Żałuję ze tak mało wierzących tu ludzi na tym topiku, bo pokazało by to to doskonałe rozumienie i jednosć duchową, i o tym mówił Jezus modlac się \"aby byli jedno\" mimo różnych denominacji koscielnych ci co należą do Jezusa są rozpoznawalini po tym co wypowiadają . i wiedzą i czują ze należą do tego samego Pana i do Jednej Owczarni. Dlatego tak napisałam, ze gdyby była wierzacą osobą rozumiała by o czym mówię i stała by po stronie Jezusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosiak123
Gdybyście nie wiedzieli ,że cytat "Bądz goracy lub zimny...letniego wypluję z ust swoich" - nie pochodzi z biblii - myslę ,że wnioski były by inne.Mi to jest bez róznicy z czego ten cytat jest Jak się wychodzi z komplesu tabu - świat wygląda inaczej.Poprostu luzik .Itak z tym luzikiem sobie myślę - cóż znaczą te słowa - jeśli są właściwie przetłumaczone ? Znaczą tyle ,że nasz świat jest dualny - musisz opowiedzieć się po której jesteś stronie lustra Alicjo i tyle .Ale która jest właściwa ? Może każda? Podobno już na poziomie duszy zawieramy pewne przymierza - ofiara ze swoim katem naprzykład .Więc jaka kara dla kata - chylić głowę przed nim ,że się zgodził być szykanowany , wytykany , naznaczany winą itp.On stworzył tylko impuls - oprawę aby ktoś - ofiara - zrealizował swoją rolę .Dobrej nocy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Ci którzy znają boze Słowo są jednym Duchem i rozumieją się dokładnie o czym mówią. Ja wiem o czym mówi belaiza, ,mimo ze jest z innego koscioła. Wiem o czym mówi aja33 .\" A jakoś ŚJ też znali bardzo dobrze słowa Biblii a nie byliście jednym Duchem. A ja wiem o czym mówi Enamorada mówiąc o wyznaniu, kościele - myślę, że i Mała, i Myrevin, i Black, i chyba Gosia podobnie to czują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zaprawde,zaprawde,powiadam ci,jesli sie kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie moze wejsc do Królestwa Bozego\" \"Musicie sie na nowo narodzic\" \"Błogosławcie tym ,którzy was przeklinaja, módlcie sie za tych, którzy was krzywdza\" \" Zbawił nas nie dla uczynkow sprawiedliwosci, które spełnilismy,lecz dla milosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świetego, Którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego\" Zycze Wszystkim miłego Dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozpocząłem wczoraj czytać zbeletryzowaną biografię jednego z Tudorów. I w związku z tym mam pytanie do biblistów. Podobno w biblii (tak napisali w książce) stoi \"a kto wdowę po bracie weźmie, ten jest nieczysty..\"(mogłem oczywiście trochę pokręcić słowa). Pytanie czemu to związek z wdową po bracie jest naganny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zaprawde,zaprawde,powiadam ci,jesli sie kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie moze wejsc do Królestwa Bozego\" \" Zbawił nas nie dla uczynkow sprawiedliwosci, które spełnilismy,lecz dla milosierdzia swego przez kąpiel odrodzenia oraz odnowienie przez Ducha Świetego, Którego wylał na nas obficie przez Jezusa Chrystusa, Zbawiciela naszego\" No to jestem zbawiona, bo mnie ochrzczono, niewazne, ze nawet nie wiedzialam o co chodzi. Jak to dobrze, ze nie urodzilam sie np. 5000 przed nasz era, albo w Tybecie, wtedy pomimo najlepszych staran nie zostalabym zbawiona. Czy tak mam rozumiec te slowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> enamorada ;) Zaraz ci napisza ze biblii nie należy rozumieć dosłownie. :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaMMael
studiujac biblie polecam zapoznanie sie z wersetem rozpoczynajacym te komedie.. Ani Adonaj weejn od, jocer or uwore choszech,ose szalom uwore ra, ani Adonaj ose chol-ele.. przetlumaczone z hebrajskiego.. jak ktos zna to bedzie wiedzial jak nie to niech studiuje biblie a nie to co po tysiacu lat cenzury watykanu ucza ksieza..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaMMael
na wprowadzenie.. SaMMael to imie Aniola.. czy tez puzniej przypisano go za demona.. coz kolejna zagadka biblii.. jesli chodzi o to co napisalem to w wolnym tlumaczeniu na polski brzmi to tak.. "jam jest Bog,stworca dobra i zla, swiety Bog, co tym wszystkim jest... " mala wzmianka.. werset ten jest uzywany takze przy obrzedach magicznych czy naprzyklad egzorcyzmach.. to tak dla nieswiadomych tego swiata.. pozdrawiam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Historia Koscioła
Z historii Koscioła, a co wy na to: W 726 r. w Rzymie zaczęto czcić obrazy. - Kościół rzymski z Dziesięciu Boskich Przykazań usunął drugie, które brzmi: "Nie uczynisz sobie obrazu rytego ani żadnej podobizny tego, co jest na niebie w górze i co na ziemi nisko, ani z tych rzeczy, które są w wodach pod ziemia. Nie będziesz się im kłaniał ani służył" - Otwarło to drogę do handlu medalikami, obrazami, szkaplerzami, krzyżykami, posagami itp . Przykazań jednak musiało pozostać dziesięć. Podzielił wiec Kościół ostatnie przykazanie, mówiące o niepożądaniu ani zony, ani osła, ani wolu, na dwie części i odtąd katolicy mają też Dziesięć Przykazań, tak jak i Żydzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SaMMael
Merevin.. tak wogole piszesz wiemy wiemy a do cholery nie wiesz nawet czy moj Nick nalezy do kobiety czy Faceta.. a przeciez Sammael ktory miałl tez inne imiona wyprowadzil rzekomo zydow z egiptu mordujac pierworodnych Egipcjan...hmmmmm... moze napiszesz co wiesz zamiast zadawac GŁUPIE pytania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Historia Kościoła ...
ooooooooooooooooooo :-D A wiecie, że : 1492 r. - Kolumb odkrył Amerykę. Inkwizycja szybko postępuje ślajdami odkrywców. Tubylców, którzy nie chcieli nawrócić się na wiarę chrześcijańską, palono na stosach. 1493 r. - Bulla papieska uprawomocniła deklaracje wojny przeciwko wszystkim narodom w Ameryce Południowej, które odmówiły przyjęcia chrześcijaństwa. - Kobiety i mężczyzn szczuto psami karmionymi ludzkim mięsem i ćwiartowanymi żywcem indiańskimi niemowlętami. Wbijano ciężarne kobiety na pale, przywiązywano ofiary do luf armatnich i puszczano je z dymem. Mordowano, gwałcono, ucinano ręce, nosy, wargi, piersi. - Jezuita José de Anchieta twierdził: `Miecz i żelazny pręt to najlepsi kaznodzieje' . Tego oto barbarzynce, Jan Paweł II beatyfikował w 1980 r., nazywając go `apostołem Brazylii, wzorem dla całej generacji misjonarzy'. - Gdy katoliccy "misjonarze" zawitali do Meksyku, żyło tam około 11 milionów Indian, a po stu latach juz tylko półtora miliona. Słowo Boże zawiezione w tamte rejony `pięknie zaowocowało' . - "Papież tysiąclecia J.P.II' podczas pobytu na tamtych ziemiach mówił o "zwycięstwie fundamentalnych praw człowieka' i `dziele ewangelizacji i pokoju " 1563 r. - Ustalono, ze tradycja Kościoła jest ważniejszym źródłem objawienia od Słowa Bożego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nati12345
Mądralko jakiego jesteś wyznania???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Historio Kosciola - to bardzo interesujace, tylko ze tu sami nie-katolicy siedza dyskutujacy raczej o Biblii niz o KK :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jakoś ŚJ też znali bardzo dobrze słowa Biblii a nie byliście jednym Duchem.(cyt) własnie marzycielu...:) o czymś to własnie swiadczy, ze nie byliśmy jednym duchem. Bo jednego Ducha mają ci którzy Go otrzymali jako dar swojego nawrócenia do Pana.\'Weźmijcie ducha swiętego\". Duch prawdy którego otrzymują zbawieni jest jeden i wtedy ci co należą do Jezusa doskonale sie\"rozumieją\" :) No to jestem zbawiona, bo mnie ochrzczono, niewazne, ze nawet nie wiedzialam o co chodzi.( cyt) \"Kto uwierzy i ochrzczony będzie ten będzie zbawiony.\" Ta kolejność enamorado nie jest przypadkowa. Chrzest dzieci jest bezsensowny i niebibilijny. Chrzescijaństwo to religia wyboru, decyzji , a nie \"Wpisanie z urodzenia\" Musisz wybraćJezusa i tą drogę zycia. Uwierzyć w Niego, oddać Mu całą siebie \"Miłuj Boga swego całym sercem , całą duszą swoją\" - to jest pierwsze i największe przykazanie. \"Błogosławieni którzy piorą swoje szaty we krwi Baranka, ci mają wstęp do Swiętego Miasta\" Wyprałaś swoje szaty??? Jezus zmył je swoją krwią?? Uwierzyłaś mu??? Jak mozna zmyć z brudu szaty niemowlęcia skoro jest ono czyste jak łza??? Jezus powiedział o dzieciach do takich należy Królestwo niebieskie. Chrzest dziecka jest niebiblijnym absurdem. Tak wiec enamorado ty nie jesteś ochrzczona jeśli tego nie uczyniłaś swiadomie i nie przyjęłaś świadomie Pana Jezusa. Przeczytaj Dzieje apostolskie Tam wszyscy którzy \"najpierw uwierzyli\" to zostali ochrzeczeni .NAJPIERW UWIERZ POTEM DAJ SIE OCHRZCIĆ. Niech to będzie Twój wybór. Tak czyniono za czasów Chrystusa i potem, tak chrzcił Jan i apostołowie. Dopiero potem na którymś synodzie wprowadzono chrzest dzieci chyba 1340 któryś rok, chyba żeby podnieść statystyki... \"przyjdzcie do Minie wszyscy którzy jesteście spracowani i umęczeni a ja dam wam ukojenie\" Przyjdz....do Jezusa. On daje zbawienie jako dar. \"Kto ma Syna ten ma żywot, kto nie ma Syna ten nie ma żywota\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, czy nie uwarzasz, ze w takim razie bardzo malusienski procent ludzkosci bedzie zbawiony? Zakwalifikuja sie do tego procencika tylko pierwsi chrzescijanie chrzczeni jako dorosli oraz protestanci, ktorzy jak wiadomo, wystepuja na swiecie dopiero od XVI wieku. A co z cala ogromna reszta na przestrzeni dziejow czlowieka? Czy to nie sa dzieci Boze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Szeroka jest droga która prowadzi na zatracenie i wielu nią idzie ale wąska jest ta która prowadzi do życia wiecznego i niewielu ją znajduje\" tak masz rację, niewielu.... Ale ty masz dziś szansę się znaleźc na tej waskiej drodze. Jest tobie zwiastowana ewangelia, masz Pismo Święte. NIe jest powiedziane ze tylko protestanci. Kazdy kto uwierzy i ochrzczony zostanie. Ja też poznałam Słowo i wolę ojca jako katoliczka. Wielu katolików ma tą szanse, wszyscy ludzie ją mają. Każdemu będzie głoszona ewangelia. To kwestia wyboru, pozostania, przy własnym zdaniu na temat zbawienia, czy wyboru Bozej waskiej drogi. Ja wybrałam:):):) Ty też masz dziś szansę...nie będziesz już mogła po śmierci powiedzieć Panu ze \"Nie wiedziałaś:(\" Bo ty już wiesz, jak osiągnąć zbawienie:):):) Wybierz Jezusa, który jest \"jedyną drogą prawda i zyciem, Kto wierzy we mnie choćby i umarł zyc będzie\":):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
może wyprzedzę pytania które się będą rodzić, typu, a co z tymi którzy nigdy nie usłyszeli o Jezusie, dawno dawno temu... O tych biblia pisze ze będą sądzeni na podstawie własnego sumienia, inny będzie system Bożych działań. Dla nich świadkiem jest piękno przyrody, sumienie i wewnętrzny system moralny. Bóg ma swoje metody, ale dla tych którzy usłuszeli ewangelię O Panu i wiedzą dlaczego Jezus poszedł na krzyż...sprawa będzie się inaczej przedstawiać. Ty masz już wiedzę. Wiesz o Jezusie, wiesz o miłosci Boga i o krzyżu. teraz decyduj co wybierasz??? Na tej podstawie twojej wiary i decyzjii, bedziesz zbawiona lub nie. \"To napisałem wam którzy wierzycie w Imię Syna Bozego abyscie wiedzieli ze MACIE zywot wieczny\" \'Na podstawie wiary będziesz usprawiedliwiony\" \" A kto nie uwierzy już jest osadzony bo nie uwierzył prawdzie która ma moc zbawić\" plus przeczytaj moją stopkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" Pan czeka aby wam okazac łaske i dlatego podnosi sie aby sie nad wami zlitowac,gdyz Pan jest Bogiem prawa, Szczesliwi wszyscy ,którzy na niego czekaja\" \"I dam im serce, aby mnie poznali,ze Ja jestem Pan.I beda mi ludem, a Ja bede im Bogiem,bo nawróca sie do mnie całym swoim sercem\" \"I dam wam serce nowe i ducha nowego dam do waszego wnetrza i usune z waszego ciała serce kamienne, a dam wam serce miesiste. Mojego ducha wam dam do waszego wnetrza i uczynie, ze bedziecie postepowac wedłog przykazan\" 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio, czy nie uwazasz, ze to bardzo warunkowa i ograniczona milosc? Czy tak naprawde wyglada milosc Boga? Jakim trzeba byc ojcem by potepic prawie wszystkie swoje dzieci, a przyjac tylko ta niewielka, slepo posluszna czesc? Jakim trzeba byc tyranem, zeby dac czlowiekowi wolna wole i rozum, a potem nie pozwolic z nich korzystac? To juz moi rodzice bardziej mnie kochaja, bo nawet gdy nie akceptuja moich wyborow, to pozwola mi ich dokonywac. Myslec inaczej niz oni. Popelniac bledy. Zyc wg wlasnej woli i wlasnego rozumu. Nie wierze, ze Bog stawia takie warunki: bedziesz moim dzieckiem gdy bedziesz czcil mego syna, sluchal moich slow i spelnial kilka rytualow jak chrzest, komunia itp (w zaleznosci od kosciola). A jak nie, to nie chce cie znac. To przeciez zupelny bezsens. Co to ma wspolnego z miloscia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Historia Koscioła ...
Ja jestem wyznania rzymsko-katolickiego, jestem katoliczka wierzącą i praktykijąca, ale ... jak widzicie nasz kościół ma baaaaaaaaaaaaaaardzo dużo na sumieniu. Poza tym nie znosze zakłamania :-D i jak kazdego z nas , na nachodza mnie wątpliwości ...............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Enamorada czy Ty znasz Boga? piszesz o Nim rzeczy, ktore sa calkowicie sprzeczne z jego natura.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dlaczego nic nie rozumiesz? patrzysz a nie widzisz? \"Tak Bóg umiłował swiat ze Syna swego jednorodzonego dał aby kazdy kto w niego wierzy nie zginął ale miał zycie wieczne\" Jan 3.16 A wolała byśbyć sądzona według uczynków? Jesteś bezgrzeszna? zasłużyłaś sobie na niebo??? czy moze myślisz: Jakoś się uda, albo, jakoś to będzie? Nie jestem przecież taka zła, moze Bóg pełen miłosci da niebo wszystkim bo kocha? A dlaczego by miał ci dać Swięte Miasto??? Skoro powiedział ze nic nieczystego nie wejdzie do Swiętego Miasta? Jak jesteś bez skazy i zmazy to mozesz, ale czy jesteś???? Pan wie ze nikt taki nie jest, więc dlatego ustanawia sprawiedliwość przez wiarę w Syna Bozego. I dlatego Jezus przychodzi na świat i własnie z miłosci (w którą tak bardzo wątpisz) aby dać ci to niebo, bo na nie nie zasługujesz, ale On chce byś tam sieznalazła i dlatego Jezus umiera, ale jako dowód, ze to wszystko prawda zmartwychwstaje. I mówi \" Wy też zmartwychwstaniecie\" \"Kto we mnie wierzy ten nie umrze na wieki ale życ będzie\" To jest własnie ta miłość. Ten dar. Bo inaczej nie zasłużyła byś na Niebo ale musiałabyś iść na wiecznę potępienie, bo nie zasługujesz, ani ty, ani ja, ani nikt, bo nikt się wystarczajaco nie uświęci zanim nie uświęci go Baranek, który jedynie swoją krwią ma taką moc. Tak zdecydował Bóg i dlatego Jezus. I krzyż i zmartwychwstanie, które jest faktem, bo nikt z ludzi nie miałby prawa do swiętego maista, a bóg chce by Jego przyjaciele byli razem z Nim. Bóg jest pełen miłosci. Zobacz to. A to nie Bóg odrzuca, On daruje. To ludzie odrzucą, odrzucają sami zdecydują , decydują .przecież Bóg za nich nie wybierze, nie odtrąci, oni sami nie będą chcieli, sami nie chcą i decydują się na zycie bez Boga, tu na tym topiku masz tego świadectwo. Czy Bóg odtrąca??? Nie , On przygarnia, przebacza oczyszcza, daje nowe życie i wieczność, a ludzie sami własną nieprzymuszoną wolą odtracają Boga. Skoro Go odtracają jak śmią mówić ze on ich odtrąci. Sami wybierają taką drogę. To człowiek decyduje o swojej wiecznosci. Bóg już zadecydował, chce wszystkich. Dał temu wyraz 2000 lat temu, a teraz decyzję kazdego pozostawił każdemu. To nie jest trudne. Trudniej było by "zasłużyc na niebo". Bardzo trudno. Dlatego On nie zostawił człowieka z tym samego. On daje za darmo, bez zasług. To wspaniały Bóg, pełen przebaczenia i dobroci. Sam musisz zdecydować, czy uwierzysz w to. CZy zaufasz, czy "dasz temu wiarę" Wolny wybór, twój, Tylko Twój. "Uwierz w Jezusa a będziesz zbawiony ty i dom twój" Czy Bóg chce tak wiele????? a Moze lepiej było by gdyby powiedział: Musisz zasłuzyć, i być wystarczająco dobrym?? a Jakie kryteria miałby zastosować ze by było sprawiedliwie? tyle i tyle różańców, odpłatnych mszy, "wychodzonych pielgrzymek", a moze ilość danych pieniędzy na biednych, a moze ilość dobrych uczynków dla innych ludzi? A kiedy będzie "wystarczajaca ilość" Łotr na krzyżu jest dowodem bezgranicznego Bozego przebaczenia. Jeden uwierzył a był B. złym człowiekie. Uwierzył ze Jezus jest Królem i cierpiał niesprawiedliwie za innych. Wtedy Jezus mówi : Dziś będziesz ze mną w Raju" Tylko i wyłącznie na podstawie wiary, uznania Go Zbawicielem. Wyznaj Mu swoje grzechy, a On "Oczysci i odpusci ci wszelkie przewinienia" i zaprosi cie DZIŚ do Raju:):):):) Bóg jest wspaniały:):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze ze łotr nie tylko uwierzyl i wyznał Jezusa Zbawicielem , ale też znał swoją pozycję. Wiedział ze jest grzesznikiem wiedział ze on zasłuzył na śmierć mówiac :My cierpimy sprawiedliwie, ale On cierpi niesprawiedliwie\" łotr wiedział ze zasłużył, ze jest człowiekiem grzesznym i powiedział o ty, Jezusowi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\" własnie marzycielu... o czymś to własnie swiadczy, ze nie byliśmy jednym duchem. Bo jednego Ducha mają ci którzy Go otrzymali jako dar swojego nawrócenia do Pana.\'Weźmijcie ducha swiętego\". Duch prawdy którego otrzymują zbawieni jest jeden i wtedy ci co należą do Jezusa doskonale sie\"rozumieją\" ŚJ też są przekonani, że oni mają tego jedynego ducha. \"O tych biblia pisze ze będą sądzeni na podstawie własnego sumienia, inny będzie system Bożych działań. Dla nich świadkiem jest piękno przyrody, sumienie i wewnętrzny system moralny. Bóg ma swoje metody, ale dla tych którzy usłuszeli ewangelię O Panu i wiedzą dlaczego Jezus poszedł na krzyż...sprawa będzie się inaczej przedstawiać.\" To bez sensu. Dlaczego akurat Ci \"po biblijni\" nie mogą na zasadzie \"na podstawie własnego sumienia, inny będzie system Bożych działań. Dla nich świadkiem jest piękno przyrody, sumienie i wewnętrzny system moralny.\" ?? Kolejna sprzeczność - bo wg mnie Biblia podważa w tym sens samej siebie. W ten sposób była by w ogóle nie potrzebna. Pomijam kwestie reinkarnacji i niejednokrotnego życia i \"oceny\". \"Enamorada czy Ty znasz Boga? piszesz o Nim rzeczy, ktore sa calkowicie sprzeczne z jego natura. \" Ja znam - nazywa się \"Miłość Absolutna, Miłość Idealna\" Wg mojego poczucia to treść Biblii jest całkowicie sprzeczna z czymś co można nazwać Bogiem. \"dlaczego nic nie rozumiesz? patrzysz a nie widzisz? A wolała byśbyć sądzona według uczynków?\" Patrzę i widzę. Kamelio - czy oceniasz swoje dziecko \"bezwzględnie\" - porównując do dziecka idealnego, czy bierzesz pod uwagę, że jest dzieckiem i człowiekiem? Myślę (mam nadzieję), że to drugie. Zatem dlaczego kochający Bóg miałby być ślepy na niedoskonałość człowieka, tym bardziej skoro go takim stworzył?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×