Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Niestety z tej on-line nie znajdę teraz tych proroctw, jak będę miał okazję to zerkną w tamtej, bo są wyróżnione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dreamer tego nie mowia w wiadomosciach ale powstaje coraz wiecej zborow chrzescijanskich. Na stadionach w calej Europie spotykaja sie tysiace miliony chrzescijan, ba wielbic pana. Ostatnio opowiadala mi siostra ze zboru, ze byla w Stokholmie na paradzie chrzescijanskiej, gdzie byli chrzescijanie z roznych kosciolow, korowod ciagnal sie 10 km przez Sztokholm, ludzie spiewali piesni mowili swiadectwa tanczyli. Slyszales o tym w TV, bo ja nie. No a teraz zmykam powoli w strone lazienki i sypialni. Dobranoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przykro mi, ale ci swiadkowie nie sa wiarygodni historycznie. Ty w nich wierzysz - Twoj wybor, ale dowodow naukowych nie ma. Ludzie odkad potrafia pisac, opisywali rozne cuda i legendy. Jezeli za 30 lat spisalabys slowa Jezusa to bylby to zapis subiektywny - bo spisalabys to, co Tobie zapadlo w pamiec i tak, jak Ty to zrozumialas. Nie chce Cie przekonywac, ze Jezusa nie bylo, mozesz w to wierzyc i niech Ci Twoja wiara sluzy, chce Cie tylko przekonac, ze dobrze byc sceptykiem nawet w sprawach wiary ;) Zreszta slowa Biblii sa napisane takim jezykiem, ze mozna je roznorako interpretowac. Skad wiesz, ze Twoja obecna interpretacja jest sluszna? Moze wkrotce dojdziesz do innych wnioskow?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niektórzy z filozofów epikurejskich i stoickich rozmawiali z nim: Cóż chce powiedzieć ten nowinkarz - mówili jedni, a drudzy: - Zdaje się, że jest zwiastunem nowych bogów - bo głosił Jezusa i zmartwychwstanie. (19) Zabrali go i zaprowadzili na Areopag, i zapytali: Czy moglibyśmy się dowiedzieć, jaką to nową naukę głosisz? (20) Bo jakieś nowe rzeczy wkładasz nam do głowy. Chcielibyśmy więc dowiedzieć się, o co właściwie chodzi. (21) A wszyscy Ateńczycy i mieszkający tam przybysze poświęcają czas jedynie albo mówieniu o czymś, albo wysłuchiwaniu czegoś nowego. (22) Mężowie ateńscy - przemówił Paweł stanąwszy w środku Areopagu - widzę, że jesteście pod każdym względem bardzo religijni. (23) Przechodząc bowiem i oglądając wasze świętości jedną po drugiej, znalazłem też ołtarz z napisem: \"Nieznanemu Bogu\". Ja wam głoszę to, co czcicie, nie znając. (24) Bóg, który stworzył świat i wszystko na nim, On, który jest Panem nieba i ziemi, nie mieszka w świątyniach zbudowanych ręką ludzką (25) i nie odbiera posługi z rąk ludzkich, jak gdyby czegoś potrzebował, bo sam daje wszystkim życie i oddech, i wszystko. (26) On z jednego /człowieka/ wyprowadził cały rodzaj ludzki, aby zamieszkiwał całą powierzchnię ziemi. Określił właściwie czasy i granice ich zamieszkania, (27) aby szukali Boga, czy nie znajdą Go niejako po omacku. Bo w rzeczywistości jest On niedaleko od każdego z nas. (28) Bo w nim żyjemy, poruszamy się i jesteśmy, jak też powiedzieli niektórzy z waszych poetów: Jesteśmy bowiem z Jego rodu. (29) Będąc więc z rodu Bożego, nie powinniśmy sądzić, że Bóstwo jest podobne do złota albo do srebra, albo do kamienia, wytworu rąk i MYŚLI CZOWIEKA. (30) Nie zważając na czasy nieświadomości, wzywa Bóg teraz wszędzie i wszystkich ludzi do nawrócenia, (31) dlatego że wyznaczył dzień, w którym sprawiedliwie będzie sądzić świat przez Człowieka, którego na to przeznaczył, po UWIERZYTELNIENIU GO WOBEC WSZYSTKIVH POPRZEZ WSKRZESZENIE GO Z MARTWYCH (32) Gdy usłyszeli o zmartwychwstaniu, jedni się wyśmiewali, a inni powiedzieli: Posłuchamy cię o tym innym razem. (33) Tak Paweł ich opuścił. (34) Niektórzy jednak przyłączyli się do niego i uwierzyli. Wśród nich Dionizy Areopagita i kobieta imieniem Damaris, a z nimi inni. Dzieje Apost. 17:1-34, Bóg uwierzytelnia postać Jezusa przez zmartwychwstanie. Jedni się wysmiwewają Inni uwierzyli i przyłączyli sie do nich. Do tórej grupy należysz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A liczba chrzescijan najbardziej wzrosla gdy dorwali sie do wladzy, wtedy poganie nie mieli juz wyboru, Chrystus albo smierc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co idealny Bóg miałby siebie uwierzytelniać? Po co programista wszystkiego, posiadający władzę nad wszystkim miałby udowadniać, że ją posiada?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Swieccy historycy tacy jak Rzymianie Pliniusz i Tacyt, którzy żyli na poczatku pierwszego wieku, przedstawiają pierwszych chrzescijan jako naśladowców \"niejakiego Jezusa, ukrzyżowanego za czasów rzymskiego namiestnika Poncjusza Piłata i podobno wzbudzonego z martwych\"- cyt. . Pliniusz był bardzo zaniepokojony ponieważ chrzescijanie \"modlili się do Chrystusa jako do Boga\"-cyt.. Coraz więcej świątyń pogańskich świeciło pustkami, a liczba chrzescijan coraz bardziej wzrastała. Józef Flawiusz, historyk żydowski, który żył w tym czasie, ale nie sympatyzował z chrzescijaństwem, szczegółowo przedstawia życie Jezusa, Jego nauczanie, śmierć, wieści o Jego zmartwychwstaniu jako \"NIE PODLEGAJĄCE WĄTPIWOSCI\". Pisze on o Jezusie jako o \" mądrym człowieku, który dokonywał cudownych czynów. Jezus na pewno był postacią historyczną enamorada przecież świeccy historycy to potwierdzają. Nawet nie uczniowie jezusa, Piszesz tak jakby Kopernik nie był dla ciebie postacią historyczną. no co ty?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety Enamorado - gdyby nie \"ogień i miecz\" ani Polska ani Europa prawdopodobnie nie były by chrześcijańskie. Tak samo obie Ameryki. Czy zatem cel uświęca środki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po co idealny Bóg miałby siebie uwierzytelniać? dla nieidealnych ludzi. Takich jak ty , że by zobaczyli to na własne oczy i przekazali tą wiadomość dalej innym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, Jezus jest postacia historyczna, tak jak i Mahomet, ale jego zmartwychwstanie nie jest faktem historycznym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - niejaki Adolf Hitler też był postacią historyczną. Miał także niezachwiane przekonanie, że jest wybrańcem losu, które szczególnie umocniło się po nieudanym zamachu von Stauffenberga. Niezachwianie wierzył w swoją rację. Głosił swoją \"religię\" jako jedyną. Można było być albo z nim, albo przeciwko niemu (oczywiście o ile było się \"nadczłowiekiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia, gdybys sie urodzila w Iraku, rownie goraco bys wierzyla w slowa napisane w Koranie i cytowala mi je, aby mnie przekonac co do ich wiarygodnosci, nie zastanawia Cie to?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dla nieidealnych ludzi. Takich jak ty , że by zobaczyli to na własne oczy i przekazali tą wiadomość dalej innym.\" A po co? Nie mógł im tej wiedzy \"zaprogramować\"? Skoro programował wszystko i miał nad wszystkim kontrolę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak naprawde nie ma znaczenia czy wierzymy w Jezusa, ktory zmartwychwstal, czy nauki Buddy czy jeszcze cos innego, to wszystko sa tylko ludzkie wyobrazenia na temat Boga. Jezeli On istnieje to watpie aby byl taki malostkowy i babral sie w szczegolach, podczas gdy ludzkosc zapomina o rzeczach najwazniejszych: wzajemnym szacunku, milosci, milosierdziu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PS. Na doadatek wszystkie religie mowia nam o tej milosci i szacunku, a my sie klocimy o szczegoly.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Masz rację Enamorado - poza szczególikiem, że w poglądach Buddy nie ma nic o pojęciu boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale jego zmartwychwstanie nie jest faktem historycznym. a co sie niby z nim stało? rozpłynął się.? Stała straż rzymska im zależało by strzec pilnie tego ciała. a jednak Grób był pusty, takie są fakty. Widziano go. Byli świadkowie. i to wielu świadków. Nawet świeccy historycy piszą"podobno powstał z martwych". Bo co mająnapisać skoro myśla tak jak ty. Ale fakty świadczą jednoznacznie. dreamer. mógłby stworzyć maszysny i roboty zaprogramowane. Ale stworzył człowieka zdolnego kochać i wybierać z wolną wolą i sercem, emocjami i uczuciami. Człowiek ma być przyjacielem Boga nie robotem. Wolałbyś mnieć w domu robota czy kochającą kobietę, oddaną ci sercem i duszą całą?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Na doadatek wszystkie religie mowia nam o tej milosci i szacunku, a my sie klocimy o szczegoly.\" No nie wiem. Wcześniej też tak myślałem. Po przeczytaniu tego fragmentu Biblii (który przeczytałem - tj. Mateusza) jakoś nie odczułem tam za wiele mówienia o miłości - raczej tylko od \"udowadnianiu Tylko ja\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
enamorado ty sie kłocisz z kimś? czy wymieniasz opinie?:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wolałbyś mnieć w domu robota czy kochającą kobietę, oddaną ci sercem i duszą całą?????\" Wolałabyś mieć nauczyciela, który mówi \"ja mam zawszę rację i nie próbujcie jej negować\" czy takiego, który zachęca do polemiki z nim, dyskusji, nie zgadzania się. Myślę, że tylko ten drugi uczy myślenia, uczy świadomości. Ten pierwszy uczy karności i posłuszeństwa. Myślisz, że idealna miłość to wojsko w którym za dezercję karze się \"wiecznym piekłem\"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"enamorado ty sie kłocisz z kimś? czy wymieniasz opinie?\" Kłóci się ze mną :] \"Ty, Enamorado...ty.... Zła kobieto. Zaraz rozpalę pod Tobą ognie. Zobaczymy czy tak dalej będziesz śpiewać\" :P :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer - w naukach Buddy nie ma Boga, ale sa dobro i szacunek (\"..nie ma znaczenia czy wierzymy w Jezusa, ktory zmartwychwstal, czy NAUKI BUDDY\") . Napisalam \"klocimy sie\" jako ludzkosc ogolnie, wyznawcy roznych religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja tego tak nie odbieram. Zbyt wiele mam dowodów Bozej troski w moim życiu niż tego co ty nosisz w sercu. Cała twoja istota mówi nie Bogu, poprzez niezrozumienie poświęcenia Jezusa, poprzez niewiarę w to co stało się2000 lat temu....dla ciebie. Jezus jest dla mnie Przyjacielem. Bóg wspaniały, Wybawicielem i Tatąktóry troszczy sięi pamięta....więc nie mam w sercu żalu i \"zagniewania\" tak jak ty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - z innej bajki,bo mi się przypomniało - czy \"grzech pierworodny\" ominął np. indan amazońskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wlasnie. Tak na temat tych watpliwosci i uzywania rozumu, jest taka przypowiesc o talentach zakopywanych w ziemi i talentach pomnazanych. Mysle, ze rozwoj umyslowy i korzystanie z logicznego rozumowania jest jednym z talentow ofiarowanych nam przez Boga. Biblia nie moze byc uwazana za doskonala, bo zostala spisana przez ludzi. Musimy pomagac sobie rozumem, widziec nie tylko Biblie, ale i reszte swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chrzescijanie (nie nominalni) ale ci \"od serca\" nie kłocą się, nie walczą, mówią tylko o Bogu, o miłosci i o zbawieniu dzięki Panu jezusowi. Tylko takich chrzescijan znam. tylko tacy są dla mnie chrzescijanami. \"Po owocach poznają gdzie są uczniowie moi\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - ja też nie czuję zagniewania, bo nie mam na kogo się gniewać. Jeśli Jezus był taki jak mówi Biblia to wg mnie nie mógł być miłością doskonałą. Jakoś nie powoduje to we mnie gniewu. Jeśli Biblia przywołuje prawdziwie jego postać, to myślę, że się mylił. Ale podejrzewam, że to Biblia się myli. Myślę, że taki nie może być Bóg doskonały, a przecież o takim ponoć Biblia mówi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dreamer, biorac pod uwage, ze homo sapiens zamieszkuje Ziemie od 200 tys lat, nauki Chrystusa sa bardzo swieze i ominely wiekszosc ludzkosci ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Chrzescijanie (nie nominalni) ale ci \"od serca\" nie kłocą się, nie walczą, mówią tylko o Bogu, o miłosci i o zbawieniu dzięki Panu jezusowi. Tylko takich chrzescijan znam. tylko tacy są dla mnie chrzescijanami.\" kamelio - powtórka z historii - jak rozprzestrzeniało się chrześcijaństwo? Pamiętasz może np. dlaczego Mieszko I przyjął chrzest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×