Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

"Jeszcze inny fragment mówi o roli Wschodu w po³¹czeniu dwóch domów dla zjednoczenia Cia³a Chrystusa: «Chwa³a zab³yœnie na Wschodnim Brzegu. To dlatego mówiê Mojemu Domowi na Zachodzie: zwróæ swe oczy na Wschód. Nie p³acz gorzko nad odstêpstwem i nad zniszczeniem twego Domu. Nie ulegaj panice, poniewa¿ jutro bêdziesz jad³ i pi³ razem z Moim kie³kiem na Wschodnim Brzegu. Mój Duch was zjednoczy. Czy nie s³ysza³aœ, ¿e Wschód i Zachód utworz¹ jed-no Królestwo?11 Czy nie s³ysza³aœ, ¿e Ja mogê ustanowiæ jedn¹ datê?12 Przygotowujê siê do wyci¹gniêcia Mojej Rêki, by wyryæ na kawa³ku drewna13 te s³owa: «Brzeg Zachodni: Dom Piotra i wszystkich tych, którzy s¹ mu wierni». Potem na innym kawa³ku drewna wyryjê: «Brzeg Wschodni: Dom Paw³a i wszystkich tych, którzy s¹ mu wierni». A kiedy cz³onkowie tych dwóch Domów zapytaj¹: «Panie, teraz powiedz nam, co zamierzasz uczyniæ?», odpowiem im: «Wezmê kawa³ek drewna, na którym wyry³em imiê Paw³a oraz wszystkich jemu wiernych, i przy³¹czê do niego kawa³ek drewna z imieniem Piotra oraz jego wiernych i zrobiê z nich jedn¹ las-kê. Z dwóch uczyniê jedn¹ laskê i poniosê j¹ jako jedn¹. Po³¹czê je razem Moim Nowym Imieniem. To bêdzie most pomiêdzy Zachodem i Wschodem. Moje Œwiête Imiê scali most, abyœcie przez ten most wymieniali siê tym, co posiadacie. Ju¿ nie bêd¹ sami wyznawaæ wiary, lecz razem, a Ja bêdê królowaæ nad nimi wszystkimi.» To, co zaplanowa³em, nadejdzie. Gdyby ludzie mówili ci, córko, ¿e znaki te nie pochodz¹ ode Mnie, powiedz im: «Nie lêkajcie siê. Czy nie s³yszeliœcie, ¿e On jest równoczeœnie Œwi¹tyni¹ i Ka-mieniem Obrazy? Ska³¹, która mo¿e rozbiæ dwa Domy,14 lecz i wznieœæ je jako Jeden Jedyny Dom?» (24.10.1994) I to orêdzie w niczym nie umniejsza roli i autorytetu Piotra, lecz podkreœla wagê ponownego zjednoczenia wschodnich i zachodnich czêœci Cia³a Chrystusa, aby œwiat uwierzy³. Przysz³oœæ jednoœci chrzeœcijan Choæ orêdzie wyraŸnie ukazuje prymat Piotra, biskupa Rzymu – znany zarówno w tradycji wschodniej jak i zachodniej – to jednak nie ma w nim mowy o sprawach jurysdykcji. S¹dzê, ¿e nie zosta³am powo³ana do wypowiadania siê na ten temat, zatem powstrzymujê siê od czynienia tego w jakikolwiek sposób. Celem mojego wezwania – oprócz wp³ywania na budowanie jednoœci i umacniania jej struktur wewnêtrznych – jest potwierdzanie znaczenia Papie¿a i branie w obronê Jego Stolicy przed tymi wszystkimi, którzy oœmielaj¹ siê odmawiaæ mu pos³uszeñstwa i buntuj¹ siê przeciw niemu. Fun-damentem jednoœci jest jednoœæ bazuj¹ca na duchowoœci. Orêdzie stanowi wezwanie do jednoœci zarówno intra nos, jak i extra nos, czyli jest wezwaniem do umacniania dynamiki jednoœci tak w ³onie poszczególnych Koœcio³ów partykularnych, jak i pomiêdzy nimi. Nie wiem, jakie bêd¹ przysz³e struktury zjednoczonego Koœcio³a, gdy¿ Pan nie mówi³ mi o tym ani te¿ nie obdarzy³ mnie ¿adnym œwiat³em na ten temat. Uwa¿am jednak, ¿e jednoœæ przyjdzie przez duchowoœæ. Mam wra¿enie, ¿e podczas ró¿nych ekumenicznych zgromadzeñ zosta³ mi dany przedsmak ³aski przysz³ej jednoœci. I tak na przyk³ad w marcu 2000 r. Pan pozwoli³ naszym grupom modlitewnym spotkaæ siê w Jego rodzinnym mieœcie, Betlejem. Przyby³o 450 osób – z ponad 55 krajów i z 12 ró¿nych koœcio³ów – na miêdzynarodowe spotkanie, by modliæ siê o pokój i jednoœæ. Byliœmy zgromadzeni jak jedna rodzina. Obecnych by³o 75 przedstawicieli duchowieñstwa z 12 ró¿nych koœcio³ów, a tak¿e duchowni z Ziemi Œwiêtej, którzy – s³ysz¹c o tym modlitewnym spotkaniu – równie¿ siê do nas przy³¹czyli. To ekumeniczne spotkanie koordynowa³o wielu Izraelitów i Palestyñczyków, których poruszy³y pisma „Prawdziwe ¯ycie w Bogu”. Uwierzyli w odkupienie Chrystusa i w Jego zbawczy plan realizowany za naszych dni i chêtnie pomogli w zorga-nizowaniu tego spotkania. Wiemy, jak obecnie Palestyñczycy i Izraelici walcz¹ ze sob¹, zatem ich pojednanie by³o znakiem mocy Ducha Œwiêtego. Po³¹czy³ On ludzi z tych dwóch narodów w dzia³aniu na rzecz spotkania dla pokoju pomiêdzy podzielonymi chrzeœcijanami. Jak mówi Pismo Œwiête: „Owoc zaœ sprawiedliwoœci siej¹ w pokoju ci, którzy zaprowadzaj¹ pokój.” (Jk 3,18). Oto pouczenie dla nas wszystkich."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Przeżyliśmy i dany nam został przedsmak tego, do czego będzie podobna pewnego dnia jedność 25 pomiędzy chrześcijanami. Przemówienia o jedności wygłosili duchowni z różnych Kościołów. Ich słowa brzmiały tak, jakby były wypowiadane jednym głosem i w jednym duchu. Podczas ich przemówień odczuliśmy wielkie pragnienie zjednoczenia się wszystkich. Widzieliśmy i byliśmy świadkami pragnienia jedności zarówno przez świeckich i przez duchownych. Równocześnie odczuliśmy wielkie zewnętrzne rany, jakie nasz podział zadał Ciału Chrystusa. Większość z nas jest zmęczona tym podziałem, gdyż nie jest on zgodny z prawem miłości naszego Pana. Jeszcze bardziej zmęczony widokiem naszego rozbicia jest sam Chrystus. Okrzyki radości wszystkich tych ludzi z różnych narodów, razem zespolone, wzywające do pełnej jedności chrześcijan, ukazały, że podział ten jest nie tylko grzechem, ale i antyświadectwem. Największym grzechem przeciw jedności są oddzielne daty Wielkanocy. Jakże dobrze będzie kiedyś, tego samego dnia, zawołać wspólnie: «Christos Anesti». Wszyscy razem mówimy: «bądź wola Twoja, jako w niebie tak i na ziemi». Jezus Chrystus pojednał nas swoją krwią, jakże więc możemy niszczyć tę jedność? «On bowiem jest naszym pokojem. On, który obie części ludzkości uczynił jednością, bo zburzył rozdzielający je mur – wrogość. W swym ciele pozbawił On mocy Prawo przykazań, wyrażone w zarządzeniach, aby z dwóch [rodzajów ludzi] stworzyć w sobie jed-nego nowego człowieka, wprowadzając pokój» (Ef 2,14-15). Jakże możemy mówić Bogu „nie”, skoro On chce naszego zjednoczenia? Czy nasze serca są aż tak zatwardziałe? Czy zapomnieliśmy o słowach Ojca Świętego, który powiedział: «to, co nas dzieli, jest mniejsze w porównaniu z tym, co nas łączy»15? Powinniśmy więc zbierać te elementy (wspólne) i wyrównywać drogę wiodącą ku pełnej jedności."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mój błąd : ojej * wattcher ale to jest typowo sekciarskie : zbawienie tylko u nas a temat papieża juz przerabialismy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam za te serie moich postow,ale to po to,zeby wyczerpac temat. "Eucharystia Święta i interkomunia Katechizm Kościoła Katolickiego cytuje wypowiedź św. Augustyna dotyczącą Eucharystii. Wykrzykuje on z zachwytem: «„O sakramencie pobożności! O znaku jedności! O więzi miłości!” Im boleśniej dają się odczuć podziały Kościoła, które uniemożliwiają wspólne uczestnictwo w uczcie Pana, tym bardziej naglące są modlitwy zanoszone do Niego, by nastały dni pełnej jedności wszystkich wierzących.» (KKK 1398). Pan przynagla nas do pojednania i zjednoczenia się. Pewien znany kardynał katolicki po-wiedział niedawno prawosławnemu duchownemu o moich przyjaciołach z Nowego Jorku, którzy uczestniczyli we Mszy św. sprawowanej przez niego w Rzymie – i takie jest również moje przekonanie – że powinno być możliwe osiągnięcie na nowo jedności wokół Stołu Pańskiego pomiędzy katoli-kami i prawosławnymi, gdyż posiadamy te same sakramenty i mamy w istocie tę samą wiarę, choć przyobleczoną w różniące się sformułowania słowne i otoczoną różnymi przejawami pobożności. Poznałam płomienną miłość naszego Pana, głębokości Jego pragnienia doskonałej jedności Jego Ciała i wierzę, że On cierpi z powodu naszego braku miłości i komunii. Nie mam więc większego pragnienia od tego, by ujrzeć Jego Ciało ponownie zjednoczone. Jestem przekonana, że my, chrześcijanie, jeśli rzeczywiście kochamy Jezusa Chrystusa, powinniśmy czynić wszystko, co w naszej mocy, aby przyczynić się do pojednania oddzielonych od siebie członków Ciała Chrystusa. Wiem jednak, że osiągnięcie jedności nie jest łatwe. Dojdzie do niej jedynie przez cud naszego Pana, ale my powinniśmy uczynić wszystko, co możemy, aby ją przybliżyć. On obiecał, że da nam jedność, która będzie dziełem Ducha Świętego. Jak powiedziałam już raz w 1992 roku, dokona się to tak nagle, jak nastąpił upadek muru berlińskiego: «Miłosierdzie i Sprawiedliwość czyni takie cuda, jakich nie było już od wielu pokoleń... A jedność przyjdzie na was jak Jutrzenka i tak nagle, jak upadek komunizmu. Przyjdzie od Boga, a wasze narody nazwą ją Wielkim Cudem, Błogosławionym Dniem waszej historii.» (10.01.1990) Kościół Chrystusa jest jeden w tym znaczeniu, że Chrystus jest jeden i posiada tylko jedno Święte Ciało. To ludzie Kościoła się podzielili. Jeśli chrześcijanie będą zdolni pokonać negatywne przeszkody, jakie ich dzielą – a które, według Biblii, są zaprzeczeniem naszego trwania w jedności wiary, miłości i pobożności – wtedy Ojciec spełni prośbę Swojego Boskiego Syna, który modlił się słowami: «aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili w Nas jedno, aby świat uwierzył, żeś Ty Mnie posłał.» (J 17,21)"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichutenko-pisalem przewaznie "cos od siebie".A kilometry,no sa rzeczywiscie,za co przepraszam,ale warto je przeczytac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wattcher prosiłam o Twoje słowa Janiu a dlaczego o tym nie mówic ? Ktos tutaj pisał , że papież jest nieomylny . Więc dlaczego wierzysz w słowa papieża a nie Boga . skoro to papież jest omylny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to w koncu jesT omylny czy nie ? Jestes niezdecydowana a czy to co ustalono na soborze jest na podstawie Biblii czy jest to wymysł człowieka / ludzi ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutka
Nieomylność papieża należy rozumieć jako bezbłędność w sprawach wiary i obyczajów, a nie w sprawach codziennych. Katolicy uważają, że nieomylność papieża jest charyzmatem Ducha Świętego Tzn. że w pewnych kwestiach papież się myli, a w innych nie? Tzn. charyzmat Ducha Świetgo jest wybiórczy? Biblia o tym mówi? Tylko Bóg jest nieomylny. Nie zauważyłam aby Biblia choćby jednym słowem wspominała o nieomylności kogokolwiek poza Bogiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus nie ustanowił urzędu papieskiego, a św. Piotr nie był biskupem Rzymu. Nie ma żadnych dowodów na pobyt i męczeńską śmierć Piotra w Rzymie.Informacje o odnalezionym grobie pierwszego „papieża” należy włożyć między bajki.Niektóre biografie papieży czyta się, jakby dotyczyły największych kryminalistów. Mity szerzone przez Kościół i umiejętnie fałszowana historia sprawiły, że wielu spośród tych niepospolitych bandytów, czasem morderców, zostało świętymi. Z zatuszowaniem występków papieży nie było większych kłopotów, bowiem od 1557 r. „publikacje wspominające o ich wykroczeniach trzymano z dala od wiernych poprzez wpisywanie niewygodnych tekstów do Indeksu ksiąg zakazanych. W oficjalnie przedstawianej historii papieże jawią się jako osoby o nieskazitelnym życiorysie. Wszyscy, oprócz jednego z pierwszych trzydziestu, zostali zaliczeni do grona męczenników, chociaż brak jasnych dowodów na to, że umarli za Chrystusa” (Nigel Cawthorne).Kościół dźwiga na swych barkach wiele innych potwornych zbrodni, a zadaniem niniejszego cyklu o rzymskich papieżach jest ukazanie i udokumentowanie prawdy o rzeczywistej, niezafałszowanej historii papiestwa i Kościoła. A jak było naprawdę? Jak to wszystko się zaczęło?(..)„Pierwszy papież, św. Piotr, był człowiekiem żonatym. Aż w trzech ewangeliach – świętych: Marka, Mateusza i Łukasza – znajdujemy potwierdzenie faktu, że w chwili spotkania z Jezusem Piotr miał żonę... Przyznaje się także powszechnie, że Piotr miał dom w Galilei, gdzie mieszkał wraz z żoną, teściową i bratem Andrzejem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rdz 28:15 Bw \"A oto Jam jest z tobą i będę cię strzegł wszędzie, dokądkolwiek pójdziesz\" :) ❤️ Pan jest dobry dla tych którzy są Mu wierni. Doświadczam Jego ochrony i troski każdego dnia. Swiadomość ze Bóg zorganizuje ochronę dla mojego życia napawa mnie ogromnym bezpieczeństwem, gdy wiem, ze Najwyższy jest tuż obok. Wszelkie troski stają sie niczym gdy uzmysławiam sobie dzień po dniu ze Stwórca wszystkiego jest moim zaopatrzeniem na każdy dzień.:) Rdz 22:14 Bw \"I nazwał Abraham to miejsce: Pan zaopatruje. Dlatego mówi się po dziś dzień: Na górze Pana jest zaopatrzenie.\" Każdy kto pragnie doświadczać takiego zaopatrzenia niech wstąpi na Górę Pana i stanie przed Jego tronem. Dostęp do Niego jest za darmo, z łaski..... I kazdy ma do Niego prawo. ❤️ Dlatego wychwalam mojego Boga, dlatego dziękuję Mu i ku Niemu skłania się moja dusza. W radości mogę kroczyć bo Najwyższy jest zawsze blisko. Jest blisko tych którzy Go wzywają, w jakimkolwiek kościele ziemskim by byli... Ezd 8:22 Bw \" Ręka naszego Boga spoczywa dobrotliwie nad wszystkimi, którzy go szukają\" Ps 119:2 Bw \"Błogosławieni ci, którzy stosują się do napomnień jego, Szukają go z całego serca,\" Prz 8:17 Bw \"Miłuję tych, którzy mnie miłują, a którzy mnie gorliwie szukają, znajdują mnie.\" Jezus łączy tych wszystkich Duchem swoim , tych którzy są Jego. Duch Boży łaczy, scala, dodaje do jednej owczarni Pasterza. Owczarni duchowej prowadzonej przez Pana Jezusa Chrystusa. Ez 34:31 Bw \"Moimi owcami jesteście, owcami mojego pastwiska, a Ja jestem waszym Bogiem - mówi Wszechmocny Pan.\" J 15:14 Bw \"Jesteście przyjaciółmi moimi, jeśli czynić będziecie, co wam przykazuję.\" J 14:21 Bw \"Kto ma przykazania moje i przestrzega ich, ten mnie miłuje; a kto mnie miłuje, tego też będzie miłował Ojciec i Ja miłować go będę, i objawię mu samego siebie.\" Jan14 Odpowiedział Jezus i rzekł mu: Jeśli kto mnie miłuje, słowa mojego przestrzegać będzie, i Ojciec mój umiłuje go, i do niego przyjdziemy, i u niego zamieszkamy. (24) Kto mnie nie miłuje, ten słów moich nie przestrzega\" 1J 2:5 Bw \"Lecz kto zachowuje Słowo jego, w tym prawdziwie dopełniła się miłość Boża. Po tym poznajemy, że w nim jesteśmy.\" :) ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makumba skaut
Czy Translate jest swiadkiem jehowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makumba skaut
Czy tylko kamelia jest świadkiem jehowy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eer
makumba skaut jest swiadkiem jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja jestem swiadkiem Jehowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia nie należy do Organizacji Strażnicy Swiadków Jehowy. Kamelia należy do Jezusa Chrystusa. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość makumba skaut
A Jania i Water należo do świadków jehowy? a Cichutenko? Prosze o info kto nalezy do świadków jehowy, bo chcem zadać pare pytań dziekuje .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sasad
to dawaj pytania makumba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutka
Kamelio, rzeczywiście nie należysz do świadków Jehowy. Ich organizacja tak się nie nazywa. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gfw9oucb
może kamelia posiada dogmat nieomylności ;) zawsze twierdzi, że wszystko wie najlepiej-i tylko ona kocha "właściwie" Jezusa. Oj pycha. Najcięższa z grzechów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Makumba skaut
Zgadzam się. Może Kamelia jest wyższym dostojnikiem w swoim kościele, wszak podobno doznała cudów. ja jednak ponawiam pytanie, kto jest świadkiem jehowy, :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ty.............
jania jaka jesteś? Jesteś właśnie taka jak napisałaś. Podkreślasz to nawet swoim nickiem. Uważasz że jesteś jakoby wzorem do naśladowania, a tylko Jezus jest takim wzorem. Nikt z ludzi nie może być dla prawdziwego chrześcijanina wzorem do naśladowania. Pycha, droga janiu, to jest to co ty sobą prezentujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Janiu ❤️ Definicję pychy podałaś prawidłową. Ja bym to ujęła krócej. Pycha to, według określenia słownikowego: „wysokie mniemanie o sobie, duma, wyniosłość, zarozumiałość”.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytytfdy
gdzie te kaczki shatyn podaj link

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ytytfdy
wreszcie Jania zajrzała do Biblii

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Słowo Sabonasa
SABONAS Byłem właśnie w barze na browarze a w zasadzie na browarach. Ale łykam UT i tak. Nikt mi nie dorówna. Jestem ZAJ**IŚCIE NAJLEPSZY. Wszystkie cycate ze mną chcą w obroty. A odnośnie wartości tego topiku. Kiedyś ten topik był sekciarskim gównem. Teraz wyrastacie z niego na ludzi. Odnośnie MODLITWY ZDROWOTNEJ W UT. Jak miałem kiedyś braki w energii zewnętrznej ($$$) modliłem się do Boga tymi słowy: "Nienawidzę cię Boże że mnie pozbawiłeś energii. Dawaj energię." I obrażałem Boga. Nie opiszę szczegółowo bo tu nie wypada. Ale Bóg mnie wysłuchał i dał mi co trzeba teraz to mam. Wniosek: Bóg reaguje na każdą formę kontaktu,,, wartość bezwzględna reakcji kontaktu z Bogiem się liczy,,, nie ma znaczenia czy kocham czy nienawidzę, ważne że uczucie idzie w stronę Boga. Bóg jest miłością. Bóg jest nienawiścią. Bóg jest WSZYSTKIM. A SABONAS jest synem Boga ZŁA władcy KRAIN PEIKIELNYCH. Jestem z piekła rodem. Nikt mi nie dorówna i nikt mnie nie przewyższy. To po browarach więc się nie liczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestem oburzona. Byłam dziś w kościele, poszłam do spowiedzi. Czekałam pół godziny, po czym ksiądz wyszedł z konfesjonału i nie RACZĄC na mnie spojrzeć pokręcił glową, że mnie nie wyspowiada. Jak to możliwe?? Czy jest coś ważniejszego dla kapłana niż nawracanie?? :O To jedna sprawa. A druga - chciałam wstąpić do klasztoru, ale kiedyś wypisywalam glupie rzeczy w internecie i zakonnice to odkryły. Nie pomogla spowiedź i przepraszanie - Bóg przebacza, a Jego służebnice siostry zakonne nie przebaczają nigdy. Coraz więcej widzę \"złych owoców\" w moim Kościele. Dlatego chcę nawiązać kontakt z baptystami lub Kościołem Ewangelicznych Chrześcijan. Jeśli ktoś może mi pomóc, to bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×