Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość Transllate...................
śmierdzi Ci z ust, nie mów tak blisko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hahhahaha mówisz
sama do siebie??????zwariowałaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiu.....brak słów poprostu na co ty wymyślasz. Twoja wyobraźnia działa na zwiększonych obrotach....w bardzo negatywnym kierunku. Kiedy nazwałam cię wieprzem.? Cytat Mt 7:6 Bw "Nie dawajcie psom tego, co święte, i nie rzucajcie pereł swoich przed wieprze, by ich snadź nie podeptały nogami swymi i obróciwszy się, nie rozszarpały was." Napisałam po tym jak coraz bardziej obserwuję tu na tym forum deptanie świętości. Zarzucanie mi, po dyskusjii o Duchu Swiętym tego ze nie ten Duch zamieszkuje moje wnętrze. Nie moge odpowiadać za to ze ten cytat odebrałaś personalnie do siebie. Czy ja mam wpływ na to ze ty wzięłaś go do siebie? Czy ja użyłam tam Twojego imienia? czy skierowałam te słowa bezpośrednio do Ciebie?. Słowa te wyrazają pewną postawę deptania świętości, nazywania Ducha Swietego duchem przeciwnika Bozego. Pisałam o szarganiu moich słów o Jezusie, o Duchu Swiętym który kieruje moim życiem i który daje mi przekonanie o sobie. 21:40 solansz Kamelia wystawiłas mi wcześniej świadecwo tak napisałas, kiedy solansz wystawiłam świadectwo o tobie? kiedy napisałam o Tobie bezpośrednio....wystawiając Tobie świadectwo? Oceniałm Twoje życie? Twoje postępowanie? A jeśli chodzi o Kamelię. Janiu żartujesz ? czy na serio pytasz o to czy ten kwiat występuje w Biblii...? a gdyby nie występował????? czy nie można by było używać jego nazwy... ale jaja :) no nie... pewnie nie powinnam już dyskutować dalej....wszystko co mam w sercu jest rozumiane opatrznie. Nie moje intencje nazywane są moimi,. nie moje słowa wkładane są w moje usta....ech...ech....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość największymi prześladowcami
są Katolicy, a w Szwecji są w mniejszości. Nic Ci więc Janiu nie grozi....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20:48 Kamelia Akutka, masz racje ............. Zarzucasz mi pychę Janiu? napisz kiedy napisałam tak o sobie jak ty o mnie w tym zdaniu. ...? oceniłaś mnie sprawiedliwie, czy na podstawie swoich osobistych sympatii, bądz antypatii....? co takiego zrobiłam wam ze w ten sposób mnie oceniliście???? A może tak poprostu, bo nie jestem katoliczką??? Traktując w ten sposób człowieka wystawiacie swiadectwo nie tylko sobie ale całemu swojemu kościołowi....Smutne i niepochlebne. Ostatnie zdanie Kamelia- mnie zabolało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamelio to nieprawda
pisz nadal i nie przejmuj się obraźliwymi wpisami. Czytam Twoje posty i dzięki nim poznaję Biblię - robię to nie tylko ja, moi znajomi też czytają... Niestety jesteśmy katolikami, nie znamy Biblii w stopniu wystarczającym na podjęcie dyskusji...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie podpisuję
sie pod pomaranczową- ona nie zna Biblii ja jestem katolikiem i znam Biblię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już po burzy ? Kamelio są osoby które zawsze będą z Tobą pomimo tego , że nie odzywają się 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio doradź mi co mam zrobić? Zmienić wiarę? Nie chcę już chodzić do katolickiego kościoła...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutka
Kamelio, a czy w Biblii wystepuje purchawka wielka, albo tęgoskor pospolity,albo czubajka kania?A może występuje orzeł przedni, mysikrólik albo czajka? Można o kamelie pytać to można też o innych przedstawicieli flory i fauny. A że to wierutna bzdura to inna rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutka
Kamelio piszesz takie bzdury, że włos się jeży!!!!!! Musiałam powiedzieć ci to prosto w twarz, och chyba mi to wybaczysz. Należę do moherowych beretów ale teraz przechodze do innego ugrupowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutka
to ja cichuteńko, teraz poznaliście prawdę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak sie składa solansz ze ludzie tworzą społeczności i ludzkie zachowania wystawiają świadectwo całemu zgromadzeniu. Bóg wyrażnie mówi: 1Kor 5:6 Bw "odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza?" Oznacza to ze Bóg chce by nie było zła w społeczności dzieci Bożych, wśród tych którzy zwią sie naśladowcami Jezusa. cały ten rozdział mówi o tym zeby nie było rażących grzechów w kościele Bożym, bo poszczególny członek kościoła wystawia swiadectwo całej społeczności. 1) Słyszy się powszechnie o wszeteczeństwie między wami i to takim wszeteczeństwie, jakiego nie ma nawet między poganami, mianowicie, że ktoś żyje z żoną ojca swego. (2) A wyście wzbili się w pychę, zamiast się raczej zasmucić i wykluczyć spośród siebie tego, kto takiego uczynku się dopuścił. (3) Lecz ja, choć nieobecny ciałem, ale obecny duchem, już osądziłem tego, który to uczynił, tak jak bym był obecny: (4) Gdy się zgromadzicie w imieniu Pana naszego, Jezusa Chrystusa, wy i duch mój z mocą Pana naszego, Jezusa, (5) oddajcie takiego szatanowi na zatracenie ciała, aby duch był zbawiony w dzień Pański. (6) Nie macie się czym chlubić. Czy nie wiecie, że odrobina kwasu cały zaczyn zakwasza? (7) Usuńcie stary kwas, abyście się stali nowym zaczynem, ponieważ jesteście przaśni; albowiem na naszą wielkanoc jako baranek został ofiarowany Chrystus. (8) Obchodźmy więc święto nie w starym kwasie ani w kwasie złości i przewrotności, lecz w przaśnikach szczerości i prawdy. (9) Napisałem wam w liście, abyście nie przestawali z wszetecznikami; (10) ale nie miałem na myśli wszeteczników tego świata albo chciwców czy grabieżców, czy bałwochwalców, bo inaczej musielibyście wyjść z tego świata. (11) Lecz teraz napisałem wam, abyście nie przestawali z tym, który się mieni bratem, a jest wszetecznikiem lub chciwcem, lub bałwochwalcą, lub oszczercą, lub pijakiem, lub grabieżcą, żebyście z takim nawet nie jadali. (12) Bo czy to moja rzecz sądzić tych, którzy są poza zborem? Czy to nie wasza rzecz sądzić raczej tych, którzy są w zborze? (13) Tych tedy, którzy są poza nami, Bóg sądzić będzie. Usuńcie tego, który jest zły, spośród siebie. (1 list do Koryntian 5:1-13, Biblia Warszawska) W Koryncie był problem grzechu nieczystości Tak też sie dzieje w przypadku innych złych zachowań. Dlatego wielką prawdą jest ze katolik daje swiadectwo całemu kosćiołowi katolickiemu, Protestant daje świadectwo swojej denominacji, świadek Jehowy daje świadectwo całej Organicacjii Swiadków Jehowy. Ja odniosłam sie ogólnie do całej nauki , która tak uczy ludzi ze są takimi ludzmi. Nie mówiłam o Tobie solansz bezpośrednio, bo zdaję sobie sprawę ze sa ludzie w KK którzy są bardzo szczerymi miłującymi Boga ludzmi i swoim zyciem pokazują swoją wiarę - znam też takich. zastanawiające jest odbieranie krytyki całosci kościoła bardzo personalnie do swojej osoby. Nie o tym mówiłam. Jak ważne jest by być przykładem, by: Mt 5:13 Bw "Wy jesteście solą ziemi" Sól daje dobry smak... Mt 5:14 Bw "Wy jesteście światłością świata" światłośc swieci, daje dobry, jasny blask Mt 7:17 Bw "Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce." Mt 7:18 Bw "Nie może dobre drzewo rodzić złych owoców, ani złe drzewo rodzić dobrych owoców." ważne jest by dawać dobre owoce i być dowodem dobrych drzew w swoim kościele. Dlatego napisałam ze każdy człowiek wystawia swiadectwo swojemu kosciołowi. To wielka prawda Bibilijna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutko
moherowe berety to też ludzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22:13 Laurika Kamelio doradź mi co mam zrobić? Zmienić wiarę? Nie chcę już chodzić do katolickiego kościoła... Lauriko... Najwazniejsze jest to ze musisz wiedzieć ze nie kościół zbawia ale Jezus Chrystus. Bo On powiedział ze jest tylko JEDNA droga do Boga. I ze nie ma innej, a jest nią on sam: Jezus Chrystus i Jego akt łaski w krzyżu, w przebaczeniu za darmo, przez wiarę. Jeśli przyjmiesz Jezusa Chrystusa do swoejgo serca, jeśli uznasz Jego swoim Zbawicielem i swoim Panem. Jeśli wyznasz Jemu swoje grzechy i poprosisz Jego o przebaczenie możez mieć pewnośc ze On zacznie zmieniać Twoje życie, bo obdarzy Cię nową naturą, nowym życiem w Nim. Pomocne mogą być 4 prawa duchowego życia. Zobacz http://rnz.org.pl/index/?id=fa7cdfad1a5aaf8370ebeda47a1ff1c3 Jeśli już oddasz swoje życie Jezusowi wzrastaj w Nim, ucz się Jego dróg, naśladuj Jego, czytaj Jego Słowo z modlitwą do Ducha Swiętego by ś poznawała Jego wolę spotykaj sie z innymi chrześcijanami.którzy wierni są Słowu Boga i traktują je nako wartość nadrzędną. Powiem ci ze ja byłam kiedyś katoliczką, urodziłam sie w rodzinie katolickiej, ale kiedy zaczęłam poznawać Biblię ...Bóg pokazał mi moje miejsce w życiu tu na ziemi. Odeszłam z KK, w innym kosciele znalazłam wierność i zgodność z Pismem. Ale to ty sama musisz wiedzieć czego Pan od Ciebie oczekuje, ja wiem jednak ze : 1P 2:2 Bw "jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu," Bóg chce karmić nasze dusze prawdziwym pokarmem, niesfałszowanymi naukami które opierają sie tylko na NIM. Pytaj Ducha o to z czym masz wątpliwości. On nie pozostawia pytań bez odpowiedzi, jeśli szczerze szukamy Boga. On zapewnia ze da się znaleźć. Cichy i łagodny głos...to On. Przepełniony miłością i przebaczeniem, łagodnością i ciepłem, nie pozostawiający żadnych wątpliwości ...to On. Dający pokój i pewnośc jakiej nigdy się nie miało...to On. Pewność zbawienia to jak dopłynięcie do długo wyczekiwanego brzegu...jak odnalezienie domu...i spotkanie z tym którego długo się oczekiwało i na Którego czekało się wszystkie swoje dni.... Niech Cię Bóg błogosławi i obdarzy pokojem przewyższającym wszelki ludzki rozum. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jak cytować to całość...
Janiu, jesteś stronnicza... czy to przystoi katoliczce? Kamelia to wiecznie zielony krzew o lśniących ciemnozielonych liściach. W ogrodach dorasta do 3 m wysokości. Na wierzchołkach gałązek i w kątach liści zawiązuje duże kwiaty, które przyciągają uwagę swoją elegancją. Co więcej, ścięte gałązki długo zachowują świeżość. Kwiaty, nawet gdy opadną, przez kilka dni nie tracą jędrności i barwy. Ten opis charakteryzuje wszystkie odmiany kamelii, a jest ich obecnie ponad 3 tysiące! Czym się różnią? Przede wszystkim barwą i kształtem kwiatów oraz terminem kwitnienia - jedne odmiany rozwijają pąki późną jesienią, inne zimą, jeszcze inne - wczesną wiosną. Roślina ta zaskarbiła sobie opinię wyjątkowo wrażliwej. Słyszy się, że z byle powodu gubi pąki, a przygotowanie podłoża wymaga wiele zachodu. Jest to dla kamelii bardzo krzywdzące. Nie ma ona wcale nie ma królewskich wymagań i jeśli poznamy ją dobrze, przekonamy się, że są wręcz skromne - to opinia Margot Szubert, znanej niemieckiej ogrodniczki i autorki książkowego bestsellera "Mieszkamy wśród kwiatów". Kamelia naprawdę nie potrzebuje wiele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
muszę przyznać ze to miła niespodzianka ten fragment o kameliach...:) dziękuję. Powiem, ze nie miałam takich wiadomości z botaniki , z kwiaciarstwa dokładnie, wybierając pseudonim internetowy :) myślałam ...jaką nazwę wybrać....pomyślałam, ze pragnieniem mojego serca było by być miłą wonią dla Pana. wonnością dla Boga są modlitwy świętych Pragnieniem moim jest być miłym zapachem dla Boga Ap 5:8 Bw \"a gdy ją wziął, upadły przed Barankiem cztery postacie i dwudziestu czterech starców, a każdy z nich miał harfę i złotą czaszę pełną wonności; są to modlitwy świętych.\" 2Kor 2:15 Bw (14) Lecz Bogu niech będą dzięki, który nam zawsze daje zwycięstwo w Chrystusie i sprawia, że przez nas rozchodzi się wonność poznania Bożego po całej ziemi; zaiste, myśmy wonnością Chrystusową dla Boga wśród tych, którzy są zbawieni i tych, którzy są potępieni; (16) dla jednych jest to woń śmierci ku śmierci, dla drugich woń życia ku życiu. A do tego któż jest zdatny? (17) Bo my nie jesteśmy handlarzami Słowa Bożego, jak wielu innych, lecz mówimy w Chrystusie przed obliczem Boga jako ludzie szczerzy, jako ludzie mówiący z Boga.\" i wtedy pomyślałam ze kwiaty tak pięknie pachną.... wybór padł na kamelię bo ładnie brzmiało.... nie czytałam Damy Kameliowej, mimo ze znam niepochlebne opinie o tej damie. Janiu twoje insynuacje sa nie na miejscu... żadna ze mnie dama:) kameliowa tym bardziej ot poprostu: Kamelia :) Nadal szukam w Biblii o kameliach i nie mogę znaleźć- Jania Biblia nie jest o kameliach Janiu ale o Zbawcy Jezusie Chrystusie i o wieczności w Bożym Królestwie z Bogiem. Szukaj w niej Jezusa- nie kamelii dobrych snów. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutka
Jania wzór do naśladowania Akutko, tak, mysikrólik i orzeł przedni występują w Biblii, a nawet czajka kto zna Biblię, powinien wiedzieć, że była Arka Noego i na niej wszyscy przedstawiciele zwierząt Nie znasz Biblii Jania. :D Nie ma tam slowa o tych zwierzętach, ktore wymienilam. Nie wiem dlaczego szukasz w Biblii to czego nie znajdziesz. Szukaj w Biblii prawdy o Bogu, o Jezusie. To jest ważne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Akutka
22:27 Akutko moherowe berety to też ludzie... Chyba nie bardzo sądząc po tym jak sie podszywają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jaruga Nowakowska
Jeszcze raz wszystkim,ktorzy tlumacza sami Pismo Swiete-Biblia nie jest do prywatnego tlumaczenia.Kto to robi,postepuje wbrew Biblii,ktora niby tlumaczy.Jest to tam wyraznie napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×