Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Kościół katolicki jest prawdziwą drogą do Chrystusa (cyt do Laurika) Chrystus jest zatem zarezerwowany tylko dla KK? hmmm....a inne kościoły chrzescijańskie wskazują fałszywą drogę? tak? to wielki fałsz i wielkie kłamstwo. A ci którzy tak głoszą sa fałszywymi nauczycielami wprowadzającymi ludzi w błąd. Jezus jest jednyną drogą do wieczności i do Boga, nie żaden kościół, a ci co uważają ze przez nich jest droga do Boga ...hm...głoszą inną ewangelię niż ta którą głosi Jezus- który stoi ponad wyznaniami tworząc duchowy KOŚCIÓL- Jego Kościół- Jego Oblubienicę z Apokalipsy (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie. Jezus jest drzwiami do zcia wiecznego, do Boga Ojca J 10:9 Bw \"Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie.\" Ofiara Jezusa nie dokonała się tylko raz. Na każdej Mszy św się dokonuje( cyt. do Lauriki) Hbr 9:12 Bw \"wszedł raz na zawsze do świątyni nie z krwią kozłów i cielców, ale z własną krwią swoją, dokonawszy wiecznego odkupienia.\" Hbr 10:10 Bw \"mocą tej woli jesteśmy uświęceni przez ofiarowanie ciała Jezusa Chrystusa raz na zawsze.\" Hbr 10:12 Bw \"lecz gdy On złożył raz na zawsze jedną ofiarę za grzechy, usiadł po prawicy Bożej,\" drogą do Boga jest Chrystus, a Jezus jest dany KAŻDEMU kto w Niego uwierzy. Tak mówi Biblia. Pomodle się w Twojej intencji I poprosze o wstawiennictwo NMP i ojca Pio.-cyt do Lauriki 1Tm 2:5 Bw \"Albowiem jeden jest Bóg, jeden też pośrednik między Bogiem a ludźmi, człowiek Chrystus Jezus,\" Jezus czeka byśmy bezpośrednio śmiało stanęli przed Jego tronem wołając do Niego Hbr 4:16 Bw \"Przystąpmy tedy z ufną odwagą do tronu łaski, abyśmy dostąpili miłosierdzia i znaleźli łaskę ku pomocy w stosownej porze.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czy naprawdę
przeczytaliście tak uważnie całą Biblię? Ja nie czytałam ale na te pytania znam odpowiedzi, bo często krążą w polemikach religijnych i mi się osłuchały. Nie potrzeba wielkiej erudycji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Laurika
tak kamelia- dlamnie inne kościoły, odcięły się już dawno temu i wybrały inną drogę, nie taką jaką oczekiwał Jezus Chrystus. Katolicyzm jest bardzo trudny, inne odłamy wybrały to co było dla nich wygodne i zinterpretowały Biblie niewłaściwe np. sakramenty. Katolicyzm jest trudną droga do Boga ale właściwą i nie zasypuj mnie cytatami bo zauwazyłam, że trudno Ci poez poparcia wersetem cokolwiek napisać. Byłam protestantką ;) ale wróciłam do "prawdziwego domu Ojca".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kamelia
Ty nie znalazłaś drogi , bo nie szukałaś właściwie. Przejrzałam niektóre twoje wpisy. Odnoszę wrażenie , że na tym foru jesteś chyba WYROCZNIĄ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do kamelia
Masz uboga wiedzę . Wkleiłaś cytaty ale nie wszystkie, zajrzyj do ostatniej wieczerzy co Jezus mówi o swoim Ciele i Krwii. Nie podałaś całej prawdy!!!!!!!!!!!!!!!!!może więc lepiej nie pisz. Jeśli posługujesz się wersetami to rób to właściwie, bo ktos komu udzielasz rad może je tak błednie zinterpretowac jak ty. Zastanów się , bo czasami to nie zwykła paplanina. Niech Matka Boska ma Cie w opiece. pomodlę sie za ciebie o prawdziwe światło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Byłam protestantką ale wróciłam do "prawdziwego domu Ojca".- a do jakiego zboru uczęszczałaś jeśli można zapytać? Przyjęłaś chrzest w wieku dorosłym? Oddałaś świadomie zycie Bogu wyznając przed Bogiem swoje grzechy i odwracając się od nich - wtedy wstępujesz do KOŚCIOŁA JEZUSA CHRYSTUSA.- a po ziemsku stajesz się członkiem zboru lokalnego. Na takiej zasadzie opierają praktykę kościoły prostestanckie- wszystkie jakie znam. Bardzo obco brzmią twoje wypowiedzi, w innym duchu, stąd moje pytania.... dom Ojca jest w Niebie ❤️ J 14:2 Bw "W domu Ojca mego wiele jest mieszkań; gdyby było inaczej, byłbym wam powiedział. Idę przygotować wam miejsce. (3) A jeśli pójdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę znowu i wezmę was do siebie, abyście, gdzie Ja jestem, i wy byli. (4) I dokąd Ja idę, wiecie, i drogę znacie. (5) Rzekł do niego Tomasz: Panie, nie wiemy, dokąd idziesz, jakże możemy znać drogę? (6) Odpowiedział mu Jezus: Ja jestem droga i prawda, i żywot, nikt nie przychodzi do Ojca, tylko przeze mnie" i nie zasypuj mnie cytatami bo zauwazyłam, że trudno Ci poez poparcia wersetem cokolwiek napisać- cyt do Lauriki wiem jak używać słów i potrafię formułować to co mam w myślach, ale cenniejsze wydają mi się Boże słowa niż ludzkie więc wolę cytować Boga. Słowo Boże jest wyrocznią nie Kamelia. Za 9:1 Bw "Wyrocznia. Słowo Pana Za 12:1 Bw "Wyrocznia. Słowo Pana o Izraelu Ml 1:1 Bw "Wyrocznia. Słowo Pana Nie musisz czytać tego co piszę. Na pewno masz w domu Biblię. Czytaj słowa Jezusa. spotkaj się z jakims księdzem lub inną osobą która ma wiedze na ten temat.- cyt do Lauriki nie słuchaj ślepo Kamelii, nie słuchaj ślepo księdza, nie słuchaj ślepo pastora, nie słuchaj ślepo kogokolwiek Słuchaj Pana.- a On obdaruje cię mądrością i objaśni wszystko dokładnie przed Ducha Swiętego. Wiem to z doświadczenia. Sprawdzaj wszystko w swietle Bozego Słowa- a On rozjaśni drogę, bo "Słowo Jego jest pochodnią i światłością" Ps 119: 103) O, jak słodkie jest słowo twoje dla podniebienia mego, Słodsze niż miód dla ust moich. (104) Z przykazań twoich nabrałem rozumu, Dlatego nienawidzę wszelkiej ścieżki kłamliwej. Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus - mój Pan ma mnie w swojej opiece. Jezus jest moją swiatłością Ps 27:1 Bw \"Pan światłością moją i zbawieniem moim: Kogóż bać się będę? Pan ochroną życia mego: Kogóż mam się lękać?\" Ps 119:105 Bw \"Słowo twoje jest pochodnią nogom moim I światłością ścieżkom moim.\" J 8:12 Bw \"A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowy: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota.\" dziękuje Bogu ze wyrwał mnie z ciemności do swojego światła Ef 5:8 Bw \"Byliście bowiem niegdyś ciemnością, a teraz jesteście światłością w Panu. Postępujcie jako dzieci światłości (9) bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda. (10) Dochodźcie tego, co jest miłe Panu (11) i nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ciemności, ale je raczej karćcie\" Ja wiem kto jest moim Panem pomarańczowa. Jest Nim Zbawiciel za którym idę i wiem który głos jest Jego. On dał człowiekowi Drogowskaz zeby nie pobłądził, a jest nim Biblia. Tym którzy są Mu wierni i Mu ufają obiecał wieczność i spotkanie z Nim twarzą w twarz. I nic nie jest w stanie odłączyć człowieka wierzącego , oddanego Zbawicielowi od Niego. To w związku z tym ze próbujesz ograniczyć działanie Boga tylko do KK. Rz 8:38 Bw 33) Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia. (34) Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami. (35) Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz? (36) Jak napisano: Z powodu ciebie co dzień nas zabijają, uważają nas za owce ofiarne. (37) Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował. Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, (39) ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym. Pomarańczowa zapytam zatem inaczej: uważasz ze Jezus nie ma swoich wyznawców i oddanych sobie ludzi w innych kościołach? Uważasz ze Duch Swięty nie działa poza KK? Czy to nie sprowadza się do tego ze ogranicza się Boga stwierdzając ze w innych kościołach nie moze mieć On prawdziwych czcicieli i oddanych Jemu dusz? Czy mozesz z czystym sumieniem powiedzieć ze szczerze wierzący protestant nie ma prawa być uczniem Chrystusa bo nie jest katolikiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ostatnia wieczerza
Do kamelii -----> Masz uboga wiedzę . Wkleiłaś cytaty ale nie wszystkie, zajrzyj do ostatniej wieczerzy co Jezus mówi o swoim Ciele i Krwii. Nie podałaś całej prawdy!!!!!!!!!!!!!!!!!może więc lepiej nie pisz. Może chodzi ci o to: "to jest ciało moje, które się za was daje: to czyńcie na moją pamiątkę". "ten kielich to nowe przymierze krwi mojej". Moze chodzi o to, że skoro jezus dał nam swe ciało i kazał czynić to na swoją pamiątkę, namawiał nas na spożywanie ludzkiego mięsa i krwi? kanibalizm nie jest grzechem? Jezus nauczył nas zaspokajać głód - ale czy chodzi o głód ciała, głód krwi? powinnismy - nie mówię, że często - spożywać ciało i krew. Czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radzę poczytać Biblię w oryginale. Każdy przekład daje zamglony obraz mimo najlepszych chęci tłumacza. Niektóre cytowane przez Was wersety są w oryginale mają co najmniej dyskusyjny sens.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie pojadę dzisiaj, bo zachorowałam :( Do Laurika poznałam wielu księży, którzy mieli mi wyjaśnić zasady wiary, ale ŻADEN nie był Bożym człowiekiem, żaden nawet nie mówił o Bogu. Ale nie dlatego zainteresowałam się protestantyzmem. Po prostu zaczęłam czytać Biblię, a potem protestanckie forum, na którym uzyskałam wiele światła. Pomodlisz się za mnie do NMP, a gdzie w Biblii jest napisane o tym? Jeśli możesz, proszę pomódl się za mnie, ale do Boga. Nie mówię, że przestanę być katoliczką. Po prostu na razie tego nie wiem. Jednak jestem pewna, że nigdy więcej nie będę się modlić do zmarłych osób ani kupować obrazów i figur. A co do wersetu \"Oto ciało Moje\" - Pan Jezus powiedział także do Jana: \"Oto Matka Twoja\" - czy miał na myśli, że biologiczną matką Jana jest Maria? Widzicie, jak różnie można interpretować te same słowa. Jeśli opłatek jest Bogiem, to caly wszechmogący Bóg jest zamknięty w tabernakulum?? Zbyt wiele tu niejasności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichutenko ❤️ i nie wiadomo tak naprawdę co robić, do kogo się zwrócić. Poznałam już jednego pastora, i zachwyciła mnie jego szczera, spontaniczna modlitwa na naszym spotkaniu. ŻADEN znany mi ksiądz (a znam wielu) nie modlił się ze mną. W sierpniu natomiast poznam pastora, który ma swoje strony w internecie, na razie rozmawiałam z nim przez telefon. Wspaniały człowiek, tylko jutro wyjeżdża za granicę. Co ja poradzę, że znani mi protestanci są ciepłymi, zakochanymi w Bogu ludźmi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pomarańczo, jestes bardzo zarozumiała i pewna siebie, że zarzucasz Kamelii brak wiedzy. Można Kamelię nie lubić, nie zgadzać się z nia i wszystko inne, ale zarzucać jej brak wiedzy to zupełna głupota i brak dobrej woli. Jestem przekonana, że twoja wiedza na temat Biblii jest minimalna w porównaniu do wiedzy Kamelii. Kamelio, nie reaguj na pomarańczowe tego typu wpisy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niestety ostatnio coraz częściej mam biegunki. :( Może ktoś z Was zna skuteczny naturalny sposób na to? :( Nie wydaje mi się to poważną chorobą, ale jest bardzo przykre i uciążliwe. Miałam je już wcześniej, tak że to nie jest tak, że dzisiaj organizm zaczął się bronić przed pójściem na nabożeństwo. Ja naprawdę nie podjęłam jeszcze decyzji o zmianie wiary! Myślę nawet, że daleko do tego! Po prostu jestem zafascynowana protestantyzmem, ale nie lubię działać pochopnie i pod wpływem emocji. Pójście na nabożeństwo to takie delikatne zapoznanie się z ludźmi, innymi chrześcijanami... Na razie słucham nabożeństw przez radio, tak się składa, że moje ulubione to radio Nadzieja (adwentystyczne) i znam kilku adwentystów, ale jeśli bym nawet miała zmienić wiarę to nie chcę być adwentystką i świętować soboty. Odwiedzę jednak adwentystów, bo polubiłam jedną rodzinę z tego zboru. Najbardziej zafascynowana jestem Baptystami... ❤️ ale w moim mieście nie ma ich zboru...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lauriko 🌻 dużo zdrowia. Jagody lub herbatki z borówek to naturalne metody na biegunki. Poza tym coca cola z paluszkami ( :) serio) zalecają nawet dzieciom. A poza tym węgiel z apteki. I duzo spokoju....:) i dużo uśmiechu :) biegunki mogą być wynikiem napięć emocjonalnych i nadwrażliwości jelit. ❤️. Miłość, spokój, bezpieczeństwo.....odpoczynek, leżakowanie na trawie Cisza......i patrzenie na obłoki.....:) Dziewczyny, ja miałam kiedyś identyczne wątpliwości jak byłam jeszcze katoliczką, nie dawały mi pewne sprawy spokoju, a dziś wiem, ze nigdy nie da wewnętrznego pokoju i zupełnego przekonania coś co nie jest z Boga. Pewne praktyki które czyniłam nie pochodziły od Boga a były jedynie pustą obrzędowością nie mającą nic wspólnego z żywym Bogiem, którego gdy spotkałam osobiście i doswiadczyłam przez moc Ducha Swiętego to przekonałam się jaka jest JEGO wola odnośnie mojego zycia. Gdy oddałam się Jemu całkowicie gdy moje życie powierzyłam w Jego ręce wypełniając Jego wolę i idąc za Jego słowem obdarował mnie zupełnym pokojem i przekonaniem o prawdziwości swojego Istnienia. O bezpieczeństwie w Nim i o pewności swojego zbawienia w Jezusie Chrystusie. ❤️ Lauriko zauważyłam wieką prawidłowość w tym gdy ludzie mieli iść pierwszy raz na nabożeństwo.Wszyscy gdy mieli się wybrać w ten sam dzień zachorowali ( na prawdę) :( lub działo się coś ze nie mogli być. Wiem, ze przeciwnik Bozy zrobi wszystko zeby człowiek nie spotkał się z żywym Bogiem. będzie odwlekał czas poznania ludzi idących za Panem. Ale Bóg ma większą moc i trzeba bardzo pragnać być tam gdzie jest obecny Jezus przez Ducha Swiętego Mt 18:20 Bw \"Albowiem gdzie są dwaj lub trzej zgromadzeni w imię moje, tam jestem pośród nich.\" trzeba modliwty by wszelkie przeszkody zostały usunięte. błąd zrobić łatwo-Jania - dlaczego uważasz Janiu ze pójście na nabożeństwo ewangelicznych chrześcijan jest błedem? Czy byłaś kiedyś na spotkaniu uczniów Jezusa Chrystusa- właśnie protestantów? Akutka ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt Kamelii : Wiem, ze przeciwnik Bozy zrobi wszystko zeby człowiek nie spotkał się z żywym Bogiem. będzie odwlekał czas poznania ludzi idących za Panem. Ale Bóg ma większą moc i trzeba bardzo pragnać być tam gdzie jest obecny Jezus przez Ducha Swiętego dokładnie to samo pomyślałam , gdy przeczytałam o chorobie Lauriki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichuteńko, tak sie dziwnie dzieje...:( znam wiele takich sytuacji, ale wiem, ze Ci którzy prawdziwie i szczerze chcą szukać społeczności z innymi dziećmi Bozymi oddanymi całym sercem Jezusowi, znajdą się kiedyś tam gdzie Bóg ich poprowadzi :) 1 J 4.4 " Ten, który jest w was, większy jest, aniżeli ten, który jest na świecie."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już wcinam paluszki i piję pepsi, czuję się lepiej (zaraz połknę węgiel) :) Ale rzeczywiście podejrzane to osłabienie... :( Hmm... czuję trochę nacisku ze strony tej mojej znajomej adwentystki, automatycznie się wycofuję... nie cierpię, gdy ktoś mi coś narzuca... ona uznała, że skoro czytam książki adwentystyczne, to już na pewno zostanę adwentystką, a to przecież przesada. Nie jestem asertywna i nie wiem jak jej powiedzieć, że chcę iść na nabożeństwo do Ewangelicznych Chrześcijan. Postanowiłam, że cały tydzień będę się pilnować i dbać o jelita, żebym w następną niedzielę mogła spokojnie pójść na nabożeństwo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cyt. Hmm... czuję trochę nacisku ze strony tej mojej znajomej adwentystki, automatycznie się wycofuję... nie cierpię, gdy ktoś mi coś narzuca... ona uznała, że skoro czytam książki adwentystyczne, to już na pewno zostanę adwentystką, a to przecież przesada Bardzo często odnoszę takie samo wrażenie jak ty Lauriko. Na początku mi się wydawało, że może to nie prawda, ale faktycznie tak jest. Bądź ostrożna w tym co robisz. Myślę, że jesteś wystarczająco dojrzałą kobietą. Serdecznie Cie pozdrawiam. 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie bylo podobnie z nawroceniem. Bylam w \"Oazie\" i tam czytalismy Biblie. Po pewnym czasie cos zaczelo mi sie nie zgadzac, zaczelam zadawac pytania, ktory byly zostawiane bez odpowiedzi albo odpowiedz mnie nie zadawalala. Zaczelam tesknic za miejscem gdzie bede mogla czcic Boga w duchu i prawdzie. Trwalo kilka lat zanim znalazlam Chrzescijan (byl tez czas gdy odeszlam daleko od Boga, gdyz nie widzialam siebie w KK a do innego kosciola nie mialam odwagi zapukac z moimi pytaniami, no i mysle, ze diabel mi ukradl caly zapal do szukania Boga). Do chrzecijan zaprosila mnie moja siostra (ktora obecnie nie jest wierzaca :( ) i tak zostalam :D :D :D ach duzo by opowiadac. Lauriko zdrowka zycze. Co do jagodek polecanych przez Kamelie to nie jestem pewna ale albo suszone albo swieze sa na rozolnienie i albo suszone albo swieze wywoluja odrotny skutek. A moze pojdz sobie do kilku zborow, zobacz gdzie dobrze sie czujesz, gdzie prawdziwie biblijnie wielbiony jest Bog. Pros Boga by wskazal Ci wlasciwy. Jesli czujesz sie naciskana to nie idz. Wierze, ze Pan ma dla Ciebie dobre miejsce. Ja mialam taki dylemat po przeprowadzce. W Polsce chodzilam do Kosciola Zielonoswiatkowego, tu nie wiedzialam nawet jak sie takowy po Niemiecku nazywa.Jeszcze bedac w Polsce modlilam sie o wlasciwe miejsce. Po przyjezdzie poszukalam w ksiazce telefonicznej, znalazlam dwa, ktorych nazwa mi sie podobala. Postanowilam do obu pojsc i posluchac. No i jestem u Baptystow. Moze i gdzies jest KZ ale po co marnowac pol niedzieli na dojazdy jak to pod nosem mam kosciol o innej nazwie, w ktorym gloszona jest Ewangelie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję za świadectwa :):):) Jesteście kochane. ❤️ Belaizo, Kamelio 🌼 Napisałam do tej adwentystki SMS-a z wyjaśnieniami. Mam nadzieję, że nie będzie więcej naciskać. Solansz - no właśnie to jest smutne. Powinna zostać człowiekowi wolność wyboru. Dziwne, ale czuję się winna, że nie chcę pojechać do adwentystów. A przecież tak nie powinno być. Jestem pewna, że chcę świętować niedzielę. To dzień Zmartwychwstania naszego Pana! ❤️ Dziwne, czuję się pół-katoliczką, pół-ewangeliczką, niesamowite uczucie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wracajac do niedzieli to ostatnio sluchalam kazania, ktore bardzo mi sie podobalo, nawet notatki sobie z niego porobilam. Kazanie mozna posluchac tu: http://www.polskiecentrum.com/kazania_mp3.htm kazanie ma tytul Szczesliwa rodzina - obowiazkowy odpoczynek. Polecam. Ja slucham czesto kazan z tego kosciola, poniewaz w moim kazania nie zawsze mi sie podobaja, nie zawsze rozumiem je w calosci (szczegolnie jak kaznodzieja zaciaga po bawarsku) no i jeszcze dlatego, ze te sa po Polsku :) i duzo z nich moge sie nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Belaizo 🌼 Ja już powoli myślę coraz więcej o tej najbliższej niedzieli... to będzie niesamowite... zupełnie coś innego niż słuchanie nabożeństwa w radiu. Wiecie, chyba Pan Jezus naprawdę do mnie przemówił... miałam pewien problem duchowy... nie mogłam sobie z nim poradzić pomimo częstych spowiedzi i Mszy św. A odkąd czytam Jego Słowo i modlę się o Ducha Św., jestem coraz bardziej wolna od tego problemu - aż się dziwię, że jestem tak silna duchowo. Tylko moja psychika mnie wykańcza... Jak KK mógł wymyślić coś tak strasznego jak ekskomunika??? dręczy mnie to, i stres jest silny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w moim przypadku to ja ekskomunikowalam kosciol Po kilku latach bycia poza kosciolem i bycia czlonkiem w innym kosciele stwierdzilam, ze podwojne czlonkowstwo nie ma sensu. Pobudzilo mnie do tego pewne wydarzenie z historii Polskiego Parlamentu, ktory przeznyczyl spora sumke na budowe Swiatyni w Warszawie. Suma ta pierwotnie byla przeznyczona na podwyzke emerytur. Stwierdzilam, ze nie bede robic statystyk. Napisalam podanie do proboszcza i nie jestem katoliczka nawet na papierze. A z Serca Bozego zaden kosciol czy duchowny nie moze Cie ekskomunikowac. \"Nikt nie oderwie mnie od milosci ktora mam w Jezusie Chrystusie\" no i nie wiem skad ten cytyt i czy w pelni poprawny chyba z listow. A 6 lipca jest chrzest mojego meza :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lauriko ❤️ Jezus jest żywy i przez Ducha Swiętego dziś czyni takie same cuda jak kiedyś chodząc po ziemi. I przemawia do szczerze szukających go ludzi. Hbr 13:8 Bw \"Jezus Chrystus wczoraj i dziś, ten sam i na wieki.\" ❤️ Rz 8:33 Bw \"Któż będzie oskarżał wybranych Bożych? Przecież Bóg usprawiedliwia. (34) Któż będzie potępiał? Jezus Chrystus, który umarł, więcej, zmartwychwstał, który jest po prawicy Boga, Ten przecież wstawia się za nami. (35) Któż nas odłączy od miłości Chrystusowej? Czy utrapienie, czy ucisk, czy prześladowanie, czy głód, czy nagość, czy niebezpieczeństwo, czy miecz? (36) Jak napisano: Z powodu ciebie co dzień nas zabijają, uważają nas za owce ofiarne. (37) Ale w tym wszystkim zwyciężamy przez tego, który nas umiłował. (38) Albowiem jestem tego pewien, że ani śmierć, ani życie, ani aniołowie, ani potęgi niebieskie, ani teraźniejszość, ani przyszłość, ani moce, (39) ani wysokość, ani głębokość, ani żadne inne stworzenie nie zdoła nas odłączyć od miłości Bożej, która jest w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
belaizo, ten sam Duch pobudza nas do tego samego Słowa :):):) ❤️: NIC NIE JEST W STANIE ODŁĄCZYĆ NAS OD CHRYSTUSA ZBAWICIELA NASZEGO.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ile diabłów
zmieści się na główce od szpilki? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szoooook
"Ślub" księży–gejów wywołał szok w Kościele Jeden z ważniejszych Kościołów Chrześcijańskich pogrążył się w kłótni, której powodem była odprawiona w Londynie msza, podczas której udzielono błogosławieństwa, podobnego do ślubu, dwóm księżom homoseksualistom – donoszą lokalne media. Brytyjska gazeta "Sunday Telegraph" poinformowała, że dwaj duchowni Peter Cowell oraz David Lord złożyli sobie przysięgę małżeńską i wymienili się obrączkami w kościele św. Bartłomieja w dzielnicy finansowej Londynu 31 maja tego roku. Wydarzenie to – według niektórych – stwarza ryzyko, że zwiększy się jeszcze bardziej globalny rozłam, który już istnieje w Kościele Anglikańskim pomiędzy klerem konserwatywnym, sprzeciwiającym się wyświęcaniu na księży homoseksualistów, a członkami bardziej liberalnymi. Jak informuje brytyjski dziennik, Arcybiskup Ugandy, Henri Orombi, wezwał Arcybiskupa Canterbury, Rowana Williama, aby ten podjął odpowiednie działania. W przeciwnym wypadku dojdzie do „dezintegracji” kościoła. - To, co mnie szokuje najbardziej to fakt, że dzieje się to właśnie w Kościele Anglii, który pierwszy przyniósł nam Ewangelię – powiedział biskup z Ugandy, cytowany przez brytyjską gazetę. - Przywództwo kościoła próbowało zaprzeczać informacjom, że doszło do czegoś takiego, ale teraz prawda wyszła na jaw. Nasz szacunek do Kościoła Anglikańskiego będzie mniejszy, dopóki nie zobaczymy jego powrotu do tradycji nauczania - dodał. Głową Kościoła Anglikańskiego jest Królowa Elżbieta, chociaż pełni ona głównie funkcje reprezentacyjne. Kościół Anglii (Church of England) jest kościołem państwowym, ale od XVI wieku powstały wywodzące się z niego różne formy religijne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szooooook
Obecnie Richard Chartres, Biskup Londynu, nakazał rozpoczęcie postępowania, które ma wyjaśnić cały incydent – podała brytyjska agencja informacyjna Press Association. W swoim oświadczeniu dla prasy biskup napisał, że diecezja londyńska oraz Kościół Anglii nie mają prawa udzielać publicznego błogosławieństwa związkom cywilnym. Jednak w komentarzach, które ukazały się w gazecie „Sunday Telegraph”, jeden z brytyjskich duchownych – Martin Dudley – bronił prawa do ceremonii w kościele, powołując się na przykłady z filmów, takich jak "Cztery wesela i pogrzeb", "Zakochany Shakespeare" oraz "Elizabeth: Złoty Wiek". - Przyjaciel poprosił mnie, abym pobłogosławił cywilny związek jego i jego kolegi – powiedział Dudley, który cytowany jest na stronie internetowej gazety. - Powiedziałem, oczywiście, że to zrobię - dodał. - Peter jest moim bliskim przyjacielem, a ja mam już innych przyjaciół gejów, których szanuje ze względu na to, jakimi są ludźmi. Wydawało się to zupełnie logiczne – wyjaśnił Dudley. - Z całą pewnością nie zrobiłem tego, aby przeciwstawić się założeniom mojej funkcji, ani też po to, by złożyć w ten sposób jakieś oświadczenie. Zrobiłem to w ramach moich duszpasterskich obowiązków, kierując się dbałością o kogoś, kogo bardzo poważam – wyjaśniał dalej duchowny. Do sporu doszło tuż przed dwoma kluczowymi spotkaniami, które wkrótce planowane są w społeczności anglikańskiej. Jeszcze w tym tygodniu w Jeruzalem rozpocznie się Globalna Konferencja ds. Przyszłości Kościoła Anglikańskiego (Global Anglican Future Conference – Gafcon), w której wezmą udział bardziej konserwatywni biskupi należący do tego kościoła. Jak czytamy na stronie internetowej konferencji, celem spotkania jest między innymi "przygotowanie do takiej przyszłości anglikańskiej, w której Ewangelia nie jest narażona na szwank, a w której najważniejszym zadaniem jest misja skupiona wokół Chrystusa". Drugie ze spotkań – Konferencja Lambeth anglikańskich biskupów – która zbiera się co dziesięć lat, odbędzie się w przyszłym miesiącu w Canterbury, w południowo-wschodniej Anglii. O bojkocie tego spotkania piszą już jednak afrykańskie media. Wczoraj jedna z państwowych gazet w Kenii poinformowała, że kilku biskupów z Afryki zamierza zbojkotować konferencję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×