Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość skromniuteńko
Beatrycze, skoro nie należysz, to w jaki sposób tak szybko odpowiedziałaś? nadal zajmujesz sie wróżbami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dobry wieczór:):) Solansz jesli cała przyszłość jest tylko w rękach Pana Boga, to kim jest człowiek??? ;) B M B możesz jakiś kontakt do siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
choć nie uważam Biblii za świętość, bardzo cenię jako literaturę. Ciągle mam otwartą na stronach księgi Psalmów i czytam je w wolnych chwilach. Więcej powiem , uczę się psalmów na pamięć, aby powtarzać sobie w myślach np psalm 23, czy psalm 59, czy bardzo cenną Przypowieści Salomona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skromniuteńko
człowiek jest marnym pyłkiem we wszechświecie, oto odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
"Nie będziecie się zwracać do wywołujących duchy ani do wróżbitów. Nie będziecie zasięgać ich rad, aby nie splugawić się przez nich." (Kpł 19, 31) Jam jest ten, który niweczy znaki wróżów i wykazuje głupotę wieszczków... (Iz 44,25). Nie znajdzie się pośród ciebie nikt, kto by przeprowadzał przez ogień swego syna lub córkę, uprawiał wróżby, gusła, przepowiednie i czary; nikt, kto by uprawiał zaklęcia, pytał duchów i widma, zwracał się do umarłych. Obrzydliwy jest bowiem dla Pana każdy, kto to czyni. Z powodu tych obrzydliwości wypędza ich Pan, Bóg twój, sprzed twego oblicza. (Pwt 18, 10 - 12)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
nie, ale nie zadałaś żadnego pytania ? co mam Ci odpowiedzieć ? że skoro mitem jest księga rodzaju, tak jak wiara dzikich plemion, że słońce wyrzygało świat, to czemu nie jest nim cała reszta biblii ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wielu z was ma racje że ezoteryka to czasami złe energie ale nie zawsze ja nie zajmuje sdie czarna magią i tym podobnym złem......pozatym wy chba nie macie pojęcia na czym polega wrożenie z kart...... karty to nie wyrocznia jak wy uwazacie tylko cos w rodzaju wskazuwek i zgadzam się z tym że czlowiek nie jest w stanie w 100% przewidzieć przyzłośc nikt nie posiada aż takiej mocy........ karty to wskazowka ale to ludzie dokonuja wyborow........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
solonasz Naturalnym instynktem ludzkim jest pogoń za informacją i ciekawość. Będziemy do niej dążyć choćby nie wiem co, jak kot, który leci za laserkiem na ścianie. Dla jednych metodą jest wróżba, czyli fałszywa informacja, ale zawsze jakaś. Naturalna ludzka potrzeba. Wiec twój bóg chce, żeby ludzie, wystrzegali się tego co ludzkie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skromniuteńko
Beatrycze, naprawde jestem ciekawa, dlaczego tak szybko odpowiedziałaś na post. Więc jednak czytasz ten topik, a zaniedbójesz własny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście, że ludzię będą płacić nawet grubą kasę za wróżby, bo każdy chciałby conajmnie wygrać w totolotka. Ale po co to wszystko? Po co znać przyszłośc? Przecież życie jest krótkie a czasami i bardzo piekne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tarot jest jednym ze sposobów , interpretacji rzeczywistości. Zajmuje się stawianiem tarota, ale nie jestem jasnowidzem , tarot pokazuje tylko teraźniejszość i zwraca uwagę na to co my jeszcze nie dostrzegamy, i nic tu nie ma z przepowiadania przyszłości, przyszłość każby wykuwa sobie sam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:15 bardzo miły blondyn tarot jest jednym ze sposobów , interpretacji rzeczywistości. Zajmuje się stawianiem tarota, ale nie jestem jasnowidzem , tarot pokazuje tylko teraźniejszość i zwraca uwagę na to co my jeszcze nie dostrzegamy, i nic tu nie ma z przepowiadania przyszłości, przyszłość każby wykuwa sobie sam. To po co wróżysz? Znasz teraźniejszość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:09 Zjadacz Węży nie, ale nie zadałaś żadnego pytania ? co mam Ci odpowiedzieć ? że skoro mitem jest księga rodzaju, tak jak wiara dzikich plemion, że słońce wyrzygało świat, to czemu nie jest nim cała reszta biblii ?] zjadaczu... a czemu ma byc? nie widzisz roznicy pomiedzy poczatkiem biblii i reszta ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
teraźniejszość znam, ale może nie zwracam uwagi na niektóre aspekty, od których zależy przyszłość, a tarot mi je pokazuje, bym przyszłością kierował jak ja chce , a nie przypadek i ślepy los.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
początek biblii a reszta ? Kobieta-żebro, magiczne drzewo, gadający wąż - szatan - legenda, mit, nie należy tłumaczyć dosłownie Reszta biblii ? Morze się rozstępuje, bóg zabija ludzi, którzy nie maznęli krwią na drzwiach, dziewica w ciąży natchniona przez ducha, ślepy zaczyna widzieć dzięki boskiemu Żydowi, który też zamienia wodę w wino, by w końcu zmartwychwstać i rządzić nami po wsze czasy (no do przybycia smoka i takich tam) Pokaz gdzie mit, a gdzie już nie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do solansz
czytam co napisałaś i uważam cię za bardzo roztropną osobę. Bardzo ostrożnie podchodzisz do wielu spraw. Pozdrawiam cie serdecznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam swoją literaturę dotyczącą tarota, włącznie z Biblią Szatana, bo tak niektórzy nazywają tarota

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czarną biblię już też czytałam, i mówiąc szczerze nudniejszej książki nie czytałam, a myśałam że tam będzie coś bardzo tajemniczego, czarnego i wciągającego- a tam NIC, nudy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja uważam że człowiek po śmierci zostanie osadzony za to jakim był człowiem a nie to jakiej był wiary......... znam wielu osób które uważają si3e za wierzace a tak narawde są złymi ludzmi....... Trzeba umieć kochac innych ludzi ......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23:19 Skrawek błękitu Solansz Ale po co to wszystko? Po co znać przyszłość? Skoro nie chcecie znać przyszłości, to po co zastanawiacie się, jak wygląda niebo, czy istnieje czyściec i tak dalej? To w koncu chcecie znać przyszłość czy nie? Skrawku...... moja przyszłość nie dotyczy juz życia ziemskiego, ot tyle. Mam nadzieję, że Bóg wybaczy mi moje grzechu i zabierze do raju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblia szatana
DZIEWIĘĆ TWIERDZEŃ SATANIZMU 1 Szatan reprezentuje zaspokojenie żądz zamiast wstrzemięźliwości. 2 Szatan reprezentuje pełnię życia zamiast duchowych mrzonek! 3 Szatan reprezentuje nieskalaną mądrość zamiast obłudnego oszukiwania samego siebie. 4 Szatan reprezentuje przychylność dla tych, którzy na to zasługują, zamiast marnowania miłości na niewdzięczników. 5 Szatan reprezentuje zemstę zamiast nadstawiania drugiego policzka! 6 Szatan reprezentuje odpowiedzialność w stosunku do odpowiedzialnych zamiast troski o psychicznych wampirów! 7 Szatan reprezentuje opinię, że człowiek jest zwierzęciem, niekiedy lepszym, ale częściej gorszym od czworonogów, z powodu zaś swojego "boskiego - duchowego i intelektualnego rozwoju" stał się najbardziej drapieżnym zwierzęciem ze wszystkich! 8 Szatan reprezentuje wszystkie tak zwane grzechy, ponieważ prowadzą one do psychicznego, umysłowego i emocjonalnego zadowolenia! 9 Szatan jest najlepszym przyjacielem, jakiego kiedykolwiek Kościół posiadał, ponieważ przez wszystkie te lata dawał mu zajęcie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
A co jest gwarantem, że wsród 1000 to ten akurat bóg istnieje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Biblia szatana
CZTEREJ PIEKIELNI KSIĄŻĘTA SZATAN - (hebrajskie) oponent, oskarżyciel, władca ognia, piekło, południe LUCYFER - (łacińskie) ten, który przyniósł światło, oświecenie, powietrze, poranna gwiazda, wschód BELIAL - (hebrajskie) ten, który nie ma pana, niegodziwość świata, niezależność, północ LEWIATAN - (hebrajskie) wąż z głębin, morze, zachód

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadaczu... 23:21 Zjadacz Węży początek biblii a reszta ? Kobieta-żebro, magiczne drzewo, gadający wąż - szatan - legenda, mit, nie należy tłumaczyć dosłownie Reszta biblii ? Morze się rozstępuje, bóg zabija ludzi, którzy nie maznęli krwią na drzwiach, dziewica w ciąży natchniona przez ducha, ślepy zaczyna widzieć dzięki boskiemu Żydowi, który też zamienia wodę w wino, by w końcu zmartwychwstać i rządzić nami po wsze czasy (no do przybycia smoka i takich tam) Pokaz gdzie mit, a gdzie już nie ?] po kolei : poczatek to legendy dopasowane do pozniejszych czesci rozstepujace sie morze to prawdopodobnie efekt aktywnosci wulkanicznej (moze wybych na Santorynie, brak dokladnych danych) [bóg zabija ludzi, którzy nie maznęli krwią na drzwiach .. itd.]:D a Elvis zyje rozwala mnie takie podejscie ze jezeli wiara to wszystko musi sie zgadzac, bo jak nie to zyjesz w klamstwie :D, no kur... nie, wiara to jest cos co masz w sobie, czujesz to w trzewiach po prostu wiesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×