Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

O właśnie Myrevin. \"Skoro homoseksualizm to normalka,to dlaczego wiekszosc swiata traktuje to jako zboczenie?\" Niezwykle istotny wpływ ma tutaj właśnie chrześcijaństwo - ponoć religia miłości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer a milosc............nie jest niczym zlym.Zlem jest ten akt. A zwierzatka maja instynkt,my mamy cos wiecejniz ins tynkt.Jesli bysmy sie tylko tym kierowali no coz..cienko widze ludzkosc.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> a ja mysle Cóż jeżeli większośc wg ciebie stanowi wzorzec do nasladownictwa... { A zwierzatka maja instynkt,my mamy cos wiecejniz ins tynkt.Jesli bysmy sie tylko tym kierowali no coz..cienko widze ludzkosc. } Przemawia prze ciebie pycha tak typowa dla normalnych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobra spadam bo jade na basen. Wlece pozniej. Milego dzionka zycze. I nic sie nie lamcie,ja tam nie zrobilam krzywdy zadnemu homoseksualiscie, niech nas Bog osadza,nie my.;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Skoro to nie choroba,a normalna sprawato powiedz mi jak widzisz te bezludna wyspe?\" Cóż, tak się składa, że takie skłonności występują w znacznej mniejszości w populacjach - więc bez obaw o bezludną wyspę. A czy chęć nieposiadania dzieci to w takim razie też grzech?? - no bo skoro na tej hipotetycznej wyspie znalazły by się pary hetero nie chcące mieć dzieci to efekt był by taki sam jak w przypadku gdyby to byli homoseksualiści?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer widzac dwa psy... tej samej plci jeden ujezdzajacy drugiego ? jakie to budzi uczucie w Tobie ?;-) piekny obraz prawda ? Kazdy zyje jak chce ale niech mi nie paraduja ulica i nie mowia ze to normalne ... bo normalne to nie jest i nigdy nie bedzie zeby jeden facet drugiemu kutasa w dupe wsadzal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Blizna Stwierdzenie bez sensu. Za wikipedią. { Choroba - jedno z podstawowych pojęć medycznych, ogólne określenie każdego odstępstwa od stanu określanego jako pełnia zdrowia organizmu. Dokładne sprecyzowanie stanu określanego jako choroba jest równie trudne jak określenie stanu pełni zdrowia, gdyż podlega subiektywnej ocenie. }

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Blizna { Obiektywnie patrzac ludzkie zycie nie ma sensu } Obiektywizm nie istnieje. IMHO. Co do sensu moze to jest sens. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bleh... nie lubie tak grac.. czyli rzeczy ktorych nie jestesmy w stanie pojac wedlug Ciebie nie istnieja ? ;-) takie ktore nie sa osiagalne dla czlowieka ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Blizna Rzaczej pogodziłem sie dość dawno że wiele jescze długo nie zrozumiem. Co nie wyklucza tego że może kiedyś zrozumiem. Generalizując. Skąd wzięła sie \"wiara\". Z ludzkiej potrzeby poczucia pewności. Mnie moja niepewnośc nie ogranicza. Może to doś enigmatyczne ale na dzień dzisejszy tylko tak potrafię(lub mogę) się wytłumaczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kiedyś małżeństwo miedzy odmiennymi rasami było wbrew boskiemu prawu. Podpierano się autorytetem biblii w tym względzie tak jak obecnie w kwestii homoseksualizmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Malutka... kiedys chrzescijanie mordowalo bliznich z imieniem Boga na ustach... przestan podawac debilne przyklady... tak mozna tlumaczyc wszystko. Kazdy popelnia bledy pytanie czy je naprawi i bedzie omijac w przyszlosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Blizna Za wikipedią. { Subiektywizm to kierowanie się w działaniu oraz w ocenie faktów i zjawisk wyłącznie własnym sposobem widzenia; stronniczość. W naukach socjologicznych jest zaprzeczeniem ujęcia charakterystycznego dla socjologii, mianowicie o obiektywności istnienia świata społecznego. Świat społeczny to suma świadomości członków zbiorowości – nie ma obiektywnej pozaświadomości rzeczywistości społecznej. } Sorry że znów cytat ale lepiej tego nie umiałbym przedstawić. Chcesz czy nie ukształtowało cię otoczenie( wszerokim rozumieniu). Można próbowac być obiektywnym. Ale zawsze w ocenach będziemy sie kierowac nabytym doświadczeniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marvin ... ja nie tego ci piszesz nie czytam... nie interesuje mnie tekst wklejany z wikipedi to takie zalosne... ;-/ interesuja mnie ludzkie przemyslenia pisane ich slowami nawet jezeli sa pelne bledow i sprzecznosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj nie dobrze ze mna polykam cale wyrazy ;-) ale wiadomo o co chodzi. Za duzo na glowie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sobie mysle...ktos powiedzial cos o "mniejszosci i wiekszosci",moze tak juz jest,ze ludzkie decyzje od tego zaleza.Zauwazcie,czy wybory,czy jakiekolwiek glosowania,zalezy od wiekszoci. Ja np.naleze do mniejszosci religijnej,ale nie mam za zle wiekszosci(w tym przypadku KK,innym)zenie popieraja tego co robie ja.Robie to bo to moja decyzja,nikomu nie robie krzywdy itd. Jesli homoseksualista nie gorszy widocznie,nie krzywdzi to niech robi co uwaza.Ja tego nir popre bo moj Bog tego nie popiera,a ja licze sie z nim najbardziej.Nie z ludzmi a z Bogiem. Mowisz ze pomysl z bezludna wyspa jest nieciekawy,a ja mysle ze trafny.Ludzie ktorzy nie chca dzieci w normalnych warunkach,kieruja sie innymi przeslankami,wola sie oddac karierze zawodowej,podrozom itp.Maja swiadomosc,ze nawet jak tych dzieci nie beda mieli to nic sie nie stanie,bo ludzkosc i tak bedzie(nawet o tym nie mysla,bo nie musza).W momencie kryzysowym(np.wyginiecie gatunku)budzi sie czesto instynkt potrzeby przedluzenia zycia.Jesli podajesz mi przyklad ze zwierzetami,to prosze wez rowniez pod uwage,ze te zwierzeta ,zawsze maja potrzebe rozmnazania.Czy to nienormalne? Blizna zadal sluszne pytanie,jakie masz odczucie gdy costakiego widzisz? Skoro homoseksualizm jest normalny i to nie choroba,to jak to jest ze zdrowe osobniki(hetero)odbieraja pary homoseksualne,tak a nie inaczej.Dlaczego wiekszosc nie umie tego zaakceptowac, w koncu dlaczego wiekszosc nie przejawia tych sklonnosci,dlaczego nie moga sie nawzajem zapladniac(a to chyba jednak wazny walor w byciu 100% zdrowym osobnikiem czy ziwerzakiem,czy czlowiekiem,jednak to wazna cecha zdrowia)? Dlaczego wiekszosc matek takich dzieci jest zdruzgotana i nie potrafi tego zaakceptowac?Skoro wymaga sie akceptacji wiekszosci to moze by zaczac od rodzicow,ktorzy czesto nie akceptuja tego i uwazaja to za cos "odmiennego"? Niestety zarzucacie,ze cos jest typowe dla wiekszosci(nieakceptowanie mniejszosci),a jednak sami wymagacie bym miala zdanie neutralne,czyli podobnedo waszego.Ja miec go nie bede,bo to dla mnie odrazajace i tyle. Mam swoje zdanie,nie potrzebuje zadej oceny mojej wypowiedzi w tym temacie bo i tak zdania nie zmienie. Mysle ze kazdy ma prawo wypowiedzi i wyboru. A i jeszcze z wiki o homo zwierzecym homoseksualizm u zwierząt Istnieje wiele zachowań zwierzęcych, które nie są akceptowane w stosunkach międzyludzkich, w związku z czym badania nad występowaniem zachowań homoseksualnych u zwierząt nie powinny być traktowane jako punkt odniesienia do oceny tego zjawiska u ludzi. W świecie zwierząt obserwuje się zbliżenia o charakterze homoseksualnym, również wśród gatunków najbliżej spokrewnionych z człowiekiem – szympansów. Przy wyciąganiu wniosków z obserwacji zachowań zwierząt należy być jednak ostrożnym, ponieważ pewne zachowania, które wyglądają jak kopulacja dwóch samców bardzo często nie wynikają z pociągu seksualnego do osobników tej samej płci, lecz są to rytualne zachowania w których jeden samiec próbuje w ten sposób zademonstrować swoją dominację nad drugim. Takie zachowanie jest często spotykane np. u psów czy pawianów. W społeczeństwach cywilizowanych, zachowanie takie uważa się za patologię, spotyka się je w środowiskach nacechowanych agresją np. wśród więźniów oraz żołnierzy (tzw. fala).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mowisz ze pomysl z bezludna wyspa jest nieciekawy,a ja mysle ze trafny.Ludzie ktorzy nie chca dzieci w normalnych warunkach,kieruja sie innymi przeslankami,wola sie oddac karierze zawodowej,podrozom itp.Maja swiadomosc,ze nawet jak tych dzieci nie beda mieli to nic sie nie stanie,bo ludzkosc i tak bedzie(nawet o tym nie mysla,bo nie musza).W momencie kryzysowym(np.wyginiecie gatunku)budzi sie czesto instynkt potrzeby przedluzenia zycia.Jesli podajesz mi przyklad ze zwierzetami,to prosze wez rowniez pod uwage,ze te zwierzeta ,zawsze maja potrzebe rozmnazania.Czy to nienormalne?\" A czy więc to grzech, gdyby para hetero na bezludnej wyspie nie chciała mieć dzieci? \"W momencie kryzysowym(np.wyginiecie gatunku)\" Czy to taka straszna tragedia - moment kryzysowy - wyginięcie gatunku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×