Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Może rozwój cywilizacji odbywa się wykładniczo - zresztą to zależy co uznać za skok cywilizacyjny - to co wydzrayło się przez 2000 lat, to co zaczęło się podczas rewolucji przemysłowej, może rewolucja technologiczna zapoczątkowana w XX w. itd. itd. Ale wygląda to jakby rozwój cały czas przyspieszał - jak f. wykładnicza. Tylko czy to, że latamy już w kosmos, mamy komputery itd. to jest rozwój, czy może po prostu inna forma?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwój?? atomy rozbijamy a siebie nie znamy:) \"Bez zaawansowanego myślenia nie można mieć pożytku z zaawansowanej techniki. Zaawansowana technika bez zaawansowanego myślenia to nie postęp, to zagłada.Doświadczyliście tego w przeszłości na swojej planecie i jesteście bliscy powtórzenia tego “wyczynu\". Wznieśliście się już raz na wyżyny w swoim rozwoju - dotarliście tam, dokąd teraz z mozołem się pniecie. Stworzyliście na Ziemi cywilizacje znacznie przewyższająca obecna, l doprowadziła ona do własnej zguby. Zniszczyła nie tylko sama siebie, ale niemal wszystko inne. Stało się tak dlatego, że nie umiała zapanować nad technika, jaka sama rozwinęła. Jej rozwój duchowy nie nadążał za technicznym.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Bez zaawansowanego myślenia nie można mieć pożytku z zaawansowanej techniki. } \"Zaawansowane myslenie\", czy inny deczko stan świadomości. Jak zwał tal zwał... byc może przy innej świdomości te wszystkie \"zdobycze\" nie są potrzebne.. Jak zwykle .. pogoń za własnym ogonem.. :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Mialam sobie dzis juz darowac,ale...nie moge sie powstrzymac i pozostawic cie dreamer takiej mysli. ;-) Nie chce was nawracac,chcialam tylko przekonac ze Bog jest i jakby tego nie nazwac to jest on Duchem(osoba).To ze ktos uwierzy w Boga nie znaczy ze juz(albo az)jest nawrocony,co najwyzej jest to krok w jego kierunku. Ja z dnia na dzien rozszezam swoje horyzonty \"duchowe\",z dnia na dzien dostrzegam co oznacza moje zycie,odkrywam swoja dusze,wzmacniam swoja wiare,poddawana jestem probom,ktore raz przetrwam innym razem nie,ale to mnie wzmacnia. Przez Boga,zaczelam myslec jak powinna wygladac moja \"postac\", przez moja wiare w Niego. Podawalam przyklady z biblii(w tej kwiestii wg mnie najlepszego zrodla wiedzy o Bogu),ale wy macie lepsze zrodla,waszym zrodlem sa wasze i innych ludzi przemyslenia. A czy to na czym sie opieracie to nie ludzkie spekulacje niczym nie udowodnione i oparte? Skoro uwazacieze ludzie powstali w wyniku ewolucji,latami przemieniali swoja zewnetrznosc i duchowosc,to jakim cudem ta ksiega(biblia)jest tak dokladna odnosnie wszechswiata? Skad te ludziki wiedzaly o tym ze ziemia jest kula,ze istnieje wszechswiati wiele wiele innych rzeczy? Moze od kosmitow?(hehehe,to pewnie bardziej wam odpowiada ;-) ) Skad od poczatkow isnienia ludzkiego jest mowa o Bogu,skad ta postac sie wogole wizela w glowach ludzi,w naszym wszechswiecie? Kazdemu czlowiekowi przypodobala siemysl o Bogu ,tak i tak postanowiono to pozostawic,bo swiadomosc ze Bog jest ubarwia nasze zycie,czy jak? Mialam jedynie nadzieje,ze w koncu powiesz:\"No moze cos w tym jest,moze pomysle,przemysle...\"i moze masz racje moze to dla jakiejs satysfakcji.Cieszylabym sie ze ktos kto nie pojmowal Tego o ktorym ja mowie,chce przemyslec wogole czy cos jest w tych\"slowach\". To comowi malutka rozumiem tylko przez to,ze swoje(lub na podstawie innych filozofii) opiera jakby nie bylo na Bogu. Chocby nie wiem jaksie odpychac od niego,nie dasie do konca. I dobrze,bo dlczegoon ma byc wymazany z Naszych serc,z naszych glow,z Wszechswiata? Przeciez to dzieki niemu mamy wogole istniec,ale...wybor nalezy do nas. Ja nie pojmuje,jak mozna w kwestii Boga ,podpierac sie Einsteinem,ktory nie mial o nim zielonego pojecia,malo tego...nie mial o nim pojecia,ale cale zycie podswiadomi i swiadomie glowkowal nad Nim. Biedaczysko moze chcial na Boga jakis wzor wymyslic,kto wie... To wlasnie on odpychal cos co bylo dla niego niepojete,a czego nie mogl pojac,poniewaz Bog to nie tylko Fizyka.Bog jest Wszystkim,ale jest Duchem,a nie Mateczka Natura. I dreamer nie zadawaj mi kolejnego pytania z serii: \" a dlaczego...?\" Mysle ze zadajesz je tylko po to:Masz nadzieje ze ta nieskonczonoscia\"dlaczego,po co gdzie?\" zaklopotasz rozmowce,chcesz zbicz tropu.Chcesz sam sobie cos udowodnic. Ale tak sie nie da...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin:\"No niech bye se to było i 500 tys lat. Mnie zawsze zastanwia jedno. Czemu skok cywilizacyjny odbył sie na przestrzeni ostatnich 2000 tys.\" Sluszne pytanie zadales. Powiedzialabym ci ze Wiem dlaczego, ale...to niewazne,bo dowody na to sa tam gdzie ty nie siegasz. Ja tylko mam o tyle lepiej ze znam odpowiedz i nie musze sobie takiego pytanka zadawac. Ale kto wie...moze do tego dojdziesz z czasem. P.S.Wy szukacie zbyt daleko odpowiedzi na wiele pytan,nie biorac pod uwage ze odpowiedzi sa w zasiegu reki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> a ja mysle Ale elaborat. { Nie chce was nawracac,chcialam tylko przekonac ze Bog jest i jakby tego nie nazwac to jest on Duchem(osoba). } Nigdy i nigdzie nie napisalem ani nie powiedziłaem ze go nie ma. Ja tego nie wiem i byłbym głupcem gdybym miał taka pewnośc. { Podawalam przyklady z biblii(w tej kwiestii wg mnie najlepszego zrodla wiedzy o Bogu),ale wy macie lepsze zrodla,waszym zrodlem sa wasze i innych ludzi przemyslenia.} Tak na dobą sprawe nie widomo czym jest biblia więc kwestia wiarygodności źródeł pozostaje otwarta. { A czy to na czym sie opieracie to nie ludzkie spekulacje niczym nie udowodnione i oparte? } Wszystkie religie są wynikiem ludzkich spekulacji. { Skoro uwazacieze ludzie powstali w wyniku ewolucji } Ja tak nie uważam. Przyznaję sie beż żenady, nie wiem jak powstali ludzie. { Skad te ludziki wiedzaly o tym ze ziemia jest kula,ze istnieje wszechswiati wiele wiele innych rzeczy? } Słyszałas kiedyś o Dagonach ? Oni wiedzieli o wiele więcej. Bez posiadania żadnej księgi. { Moze od kosmitow? } Może. Czy bardziej mi by to odpowiadalo ? Nie najbardziej odpowidałby mi fakt historyczny. { I dreamer nie zadawaj mi kolejnego pytania z serii: \" a dlaczego...?\" } Nie zadjąc pytań nigdy nie uzyskamy odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Mialam jedynie nadzieje,ze w koncu powiesz:\"No moze cos w tym jest,moze pomysle,przemysle...\" Wiesz, myślę nad tym bardzo często - gdyby nie to, to nie było by mnie na pewno na tym topiku. Może to będą kolejne pytania z serii \"a dlaczego\" - ale mnie to interesuje - (jak nie chcesz, nie musisz odpowiadać, nie mam zamiaru nikogo z niczego zbijać): \"A czy to na czym sie opieracie to nie ludzkie spekulacje niczym nie udowodnione i oparte?\" A na czym wg Ciebie są oparte religie niebiblijne? \"Skad te ludziki wiedzaly o tym ze ziemia jest kula\" A wiedziały - to dlaczego przez długi okres chrześcijaństwa taki pogląd był zwalczany jako jedna z największych herezji? \"Skad od poczatkow isnienia ludzkiego jest mowa o Bogu,skad ta postac sie wogole wizela w glowach ludzi,w naszym wszechswiecie?\" A nie jest tak przypadkiem, że jest mowa o bogach a nie Bogu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Boga nie pojmie się rozumem, wtedy wszyscy należeli by do Niego Dla Boga trzeba otworzyć też swoje serce a nie tylko podgrzewać rozum do temperatury 200 st. i główkować do końca zycia nie dochodząc do zadnych wniosków. dobrych przemyśleń i porazających wniosków wam zyczę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A czy to na czym sie opieracie to nie ludzkie spekulacje niczym nie udowodnione i oparte?\" A na czym wg Ciebie są oparte religie niebiblijne? Odp.Na ludzkich spekulacjach niczym nie udowodnionych. duzo jednak niebiblijnych,ma jednak wspolnego z Biblia,jakby tego nie nazwa, to sens Bibili chrzescijanskiej,badz tory ,jest podstawowym \"materialem\"na budowanie nowych wierzen.Te ktore byly rownie stare(mowa o innych ksiegach),zauwz ze zaakceptowaly wiele np.z chrzescijanstwa. Pamietasz nasza rozmowe o Potopie? To ze pisze o nim w tylu roznych religiach to dowod na to ze jednak ten Potop byl.Kazda religa \"dorysowala\" juz sobie cos ,albo bohatera,albo troszke zmieniono wersje,ale wspony punkt jest taki ze:Byla arka(lodz),byl na jej pokladzie czlowiek z rodzina i zwierzetami,arka osiadla na Gorach. To wlsnie pokazuje,ze nie jest mitem a faktem,najwiecej jednak dokladnych wiadomosci o arce przedstawia BIBILA. Czy to tez przypadek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie mówiłam teraz o \"rodzju Boga\" tylko o Bogu.... kwestia \'wyboru\" należy do rozważań następnych bo temat toczy sie akurat w twoim wypadku o podważanie w ogóle Jego istoty. Najpierw otwórz na Niego serce, żeby dostrzec czy On jest a potem pomyśl...kim On jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"duzo jednak niebiblijnych,ma jednak wspolnego z Biblia,jakby tego nie nazwa, to sens Bibili chrzescijanskiej,badz tory ,jest podstawowym \"materialem\"na budowanie nowych wierzen.Te ktore byly rownie stare(mowa o innych ksiegach),zauwz ze zaakceptowaly wiele np.z chrzescijanstwa.\" Wielkie religie wschodu też? buddyzm, hinduizm, taoizm? Myślę, że nie. Zresztą w kręgu tych kultur i religii to jednak nie było by nic dziwnego (przejmowanie jakichś elementów z innych) bo są często one zdecydowanie bardziej \"otwarte\" na różne inne formy. Zazwyczaj też nie roszczą sobie wyłączności w drodze do celu, jakkolwiek go definują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"A wiedziały - to dlaczego przez długi okres chrześcijaństwa taki pogląd był zwalczany jako jedna z największych herezji?\" A dlaczego w chrzescijanstwie,palono\"czarownice\",ludzi ktorzy nielegalnie czytali biblie? Dlaczego ludzie przez pewien czas mieli zakaz posiadania i czytania biblii? Ja w tych czasach i wieleinnych bylo by pewnie spalonych. :-) Wy Dreamer nie...,bo nie uzylibyscie do tych \"herezji\" wiadomosci z biblii, to przez nia ludzie byli paleni.Bo zaduzowiedzieli i \"macili\"i uswiadamiali innych,a owi \"rzadzacy swiatem\" chcieli by czlowiek zyl w ciemnosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Najpierw otwórz na Niego serce, żeby dostrzec czy On jest a potem pomyśl...kim On jest?\" Kamelio - ależ on jest. Tylko na pytanie KIM odpowiadam raczej CZYM - ogółem elementów, łączących je zależności i rządzących nimi praw - wszystkim. Ale nie \"siwobrodym staruszkiem\", idealnym wszechumysłem na kształt ludzkiego (zaznaczam - to tylko moje zdanie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nie mówiłam teraz o \"rodzju Boga\" tylko o Bogu.... kwestia \'wyboru\" należy do rozważań następnych bo temat toczy sie akurat w twoim wypadku o podważanie w ogóle Jego istoty. Najpierw otwórz na Niego serce, żeby dostrzec czy On jest a potem pomyśl...kim On jest?\" No i tu sie mozemy zgodzic,jestem tego samego zdania.to wazne!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Kamelia Jedyne co mam by próbować to wszystko pojąc to logika. A ona mówi ze sens życia przedstawiony w bibli jest bez sensu. Pozbywając się logiki dyskusja nie ma sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wy Dreamer nie...,bo nie uzylibyscie do tych \"herezji\" wiadomosci z biblii, to przez nia ludzie byli paleni.Bo zaduzowiedzieli i \"macili\"i uswiadamiali innych,a owi \"rzadzacy swiatem\" chcieli by czlowiek zyl w ciemnosci.\" Oj obawiam się, że akurat czekało by nas jedno ognisko - tylko z innych powodów. Takie durne były czasy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Właśnie Myrevin - oprócz rozumu musi być i serce, ale także oprócz serca i rozum, a więc chyba też niesprzeczność z logiką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Zresztą w kręgu tych kultur i religii to jednak nie było by nic dziwnego (przejmowanie jakichś elementów z innych) bo są często one zdecydowanie bardziej \"otwarte\" na różne inne formy. Zazwyczaj też nie roszczą sobie wyłączności w drodze do celu, jakkolwiek go definują.\" Zauwaz ze tyle religii,tyle wyboru,jak uwazasz,to dlaczego tylko Judaizm i Chrzecijanstwo takie \"nieotwarte\'? Moze to wyroznia chrzescijanstwo i warto sie nad tym zastanowic Moze dlatego ze te religie laczy jeden Bog.Jahwe Bibila to nie tylko spekulacje,to historia,historia ludu zydowskiego. Ludzie,gdybysmy mieli przyjac to jako mitologie,to uwierz mi nie moglibysmy wogole jakiejkolwiek historii brac pod uwage.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Właśnie Myrevin - oprócz rozumu musi być i serce, ale także oprócz serca i rozum, a więc chyba też niesprzeczność z logiką.\" Myrevin to czy w takimrazie ludzie ktorzy wierza iz biblia jest PRAWDA,zrodlem,i zawierzaja jejsa delikatniemowiac\"malo-myslacy\'?? Czy ludzie wyksztalceni,prosci ktorzy wierza wBoga i biblii uzywaja jako drogi i drogowskazu do Niego ,czynia nie wiedzac ze to bezsens???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - ależ on jest. Tylko na pytanie KIM odpowiadam raczej CZYM - ogółem elementów, łączących je zależności i rządzących nimi praw - wszystkim. jesteś pewny czy tylko domniemasz? a kto ci mówił kiedykolwiek o siwobrodym staruszku? :D aaaaaaa to taka wizja z dzieciństwa? a co powiesz na temat \"mózgu doskaonałego\" wiedzącego wszystko , wspaniałego i didealnego kogoś , mającego takie zdolności i pomysly o których ty nawetnigdy nie pomyślisz bo by ci to do głowy nie wpadło? Fascynująca postać, do tego doskonała w miłosci .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze,sama kiedys wpadlam zeby taki temat zalozyc,ale jakos cos mnmie odwiodlo od tego,ale widze ze popularnosc kwitnie...nie wiem na jakim temacie teraz jestescie,chetnie pogadam...co jest teraz na TOPIE ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer pamietasz jak sie smiales ze chrzescijanie potrafia tylko ze soba walczyc(chodzi mi o nasze \"klutnie\" np.na tym topiku) Zobacz Kamelia jest chrzescijanka,ja jestem,mimo to mamy inne religie. Jednak nie dziwic cie to ze oprocz tych sprzecznoscijest wiele wspolnego. Wiare potrafimy opisac w podobny sposob,jak i Boga(mimo zesie nie zgadzamy co do imienia itp.),ale jak by nie bylo opisujemy Boga(komus kto go nie zna) tak samo.Droge do niego opisujemy rowniez podobnie.No i zrodlo czyli bibla rowniez jest dla nas obu jedynym drogowskazem do Niego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mózgu doskaonałego\" wiedzącego wszystko , wspaniałego i didealnego kogoś , mającego takie zdolności i pomysly o których ty nawetnigdy nie pomyślisz bo by ci to do głowy nie wpadło?\" No właśnie o takim \"mózgu\" mówiłem. A staruszek został użyty jako symbol. Co do ligiki - jeśli wierzysz to nie kłóci się Twoje wierzenie z Twoją logiką - serce i rozum masz w harmonii. I tyle, nie ma w tym nic ani gorszego ani lepszego. A inni doszukują się w Twoich wierzeniach rzeczy wg nich nielogicznych i nie wierzą. Ale to też jest tylko ich \"subiektywna logika\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pobre diabla,coz my praktycznie wciazo tym samym,jedna strona zeBog jest osobowy reprezentanci (chrzescianstwa),po drugiejstronie,ateisci (krotko mowiac),ludzie ktorzy widza istote Boga kompletnie roznie od nas,nie ufaja Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Jednak nie dziwic cie to ze oprocz tych sprzecznoscijest wiele wspolnego.\" A dziwi Cię podobieństwo jakbłek z różnych gałęzi tego samego drzewa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×