Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Macieju nasza religia nie uczy. My poznajemy Boga przez Slowo, Boze i ojawienie Ducha Sw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
masz racje kamelio takie dyskusje pozwalaja wglebic sie w Biblie i sporo sie nauczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Ok.beleizo wiec moze Ty sie wypowiesz jak rozumiesz podany przeze mnie werset z Mat27:52. Czy tez uwazasz ,ze zaraz po smierci nastapilo zmartwychwstanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
po smierci Jezusa mialo byc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prawde powiedziawszy to nie zastanawialam sie nad tym i nie analizowalam tego problemu. Mysle ze to nie bylo jeszcze zmartwychwstaniem do zycia wiecznego. Tak jak zmartwychwstal Lazarz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Czytalem kamelia Twoj wczorajszy post powolywalas sie na werset1J 5:7 tych slow niema w najstarszych kanonach biblijnych zostaly dodane dlatego w nowszych przekladach poprawiono ten blad:) Patrz biblia tysiaclecia pod marginesem jest wyjasnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no w mojej nie ma, chyba musze sie zaopatrzec w inne tlumaczenia Biblii, moj maz nazbieral juz 5. No coz niemcy maja lepiej. Ja mam tylko tysiaclatke i NT z gdanskiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer wiesz jak to jest i co jest wybrukowane dobrymi radami mimo, że podobno są w cenie:) Trudno jest komuś z tak wybujałym ego radzić, może powiem jak ja to widzę, dla mnie życie nie ma żadnego celu poza samym sobą i staram się tak przezywać dzień jakby był ostatnim, abstrahując od opinii publicznej robię to co sprawia mi przyjemność i to na co mam ochotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Wiesz beleizo co ciekawe biblia i to obojetnie jakie wydanie, potrafi bronic sie sama.Jesli nawet ktos probuje cos dodac to nie zgadza sie caly kontekst biblii,albo w innym miejscu jest ten sam werset podany w prawidlowy sposob.Tak np ten z mateusza27:52 w zadnych innych ewängeliach nie napisano o takowym zmartwychwstaniu,poza tym nie pasuje do kontekstu biblii, wg ktorej zmartwychwstanie ma nastapic po wielkim ucisku. Podobna sytuacja z proba dodania jakichs slow wystepuje w Mateusza28:18,gdzie Pan Jezus podaje polecenia gloszenia i czynienia uczniami ludzi ze wszytkich narodow i dalej pisze by chrzcic ich"w imie ojca i syna i ducha swietego".ten sam werset jest podany w Marka 16:15,16. Przesledz sobie te wersety i zwroc uwage ze w calym nowym testamencie nigdzie wiecej nie uzyto okreslenia w imie ojca, syna i ducha swietego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My poznajemy Boga przez Slowo, Boze i objawienie Ducha Sw. (cyt belaiza) i to jest wielka prawda. w modlitwie należy rozważać Pismo i tak też uczyniłam. Myślę ze fragment podany przez maćka podaje tak jak napisałam wcześniej zmartwychwstanie Świętych Straego Testamentu. Dopiero śmierć Jezusa im to umożliwiła, czyli wtedy gdy On zapłacił cenę za ich wolność. Tak jak ten fragment podaje wcześniej, podczas śmierci Jezusa zasłona w świątyni rozdarła sięna dwoje (czyli wstęp do miejsca najświętszego został umożliwiony, otwarta droga do samego Boga), skały popękały i nastąpło trzęsienie ziemi, ogromna manifestacja Bozego działania. Pokazanie światu ze oto stało się coś ważnego , najważniejszego w historiii świata,i wtedy właśnie ci starotestamentowi święci powstają z otwartych grobów, znowu ogromna Boza manifestacja mocy i dokonanego dzieła w chrystusie. Oto śmierć nie ma już mocy nad ciałem , grób się otwiera. Bóg ogłasza wolność przez krew Chrystusa.. Był to jednorazowy akt. Bo o zmartwychwstaniu ciał jest napisane wyraźnie w Tes. 4 13-17. Nastąpi ono gdy Jezus przyjdzie w Chwale jako Król i Pan widzialny na obłokach wtedy Pan rozkarze by groby się otwarły i ci co umarli w Panu powstaną pierwsi Potwierdza to Ks. Daniela 12.2 ci co śpią w prochu ziemi wstaną jedni do życia wiecznego (zbawieni) inni na hańbę i potępienie. To sie dopiero ma stać. a odnośnie tego wersetu 1J 5.7 w mojej brytyjce też nie ma ale w Gdańskiej starej jest. Nie wiem co było starsze a co młodsze, tysiąclatki nie posiadam. Ale...w Gdańskiej wyczytałam:):):) jaki był najstarszy kanon nowego testamentu , trzeba by przekład grecki sprawdzić. A może błędem było usunięcie :):):) Nie jestem badaczem naukowym znalazłam i podałam. Poza tym powiem jeszcze ze Bóg objawia to co chce w Duchu świętym, tam gdzie biblia milczy ....milczą też uczniowie, nie dodają nic wyimaginowanego, własnych fantazji i domysłów, bo z tego powstanją własne i nie boze wymysły dlatego nie domyślm się więcej czytając ten 27. MT. tylko tyle co Bóg w modlitwie mi pokazał. Skoro w innym fragmencie wyraźnie Bóg objawia sposób zmartwychwstania ciał, wiec ufam temu słowu że tak właśnie to nastąpi i oczekuję Pana Jezusa przychodzącego na obłokach wśród głośnych wiwatów chórów Anielskich i głośnych trab niebiańskich:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pozwoliłam sobie skopiować tekst belaizy z innego topiku, bo tak piękny, ze wszyscy powinni go przeczytać :):):) dziękuję belaizo:) i to jest całe sedno ewangelii. To Bóg chce przekazać człowiekowi przez Słowo Swoje Być może Mnie nie znasz, ale Ja wiem o tobie wszystko…. [Psalm 139:1] Wiem kiedy siadasz i kiedy wstajesz….. [Psalm 132:2] Znam każdy twój krok…. Nawet wszystkie włosy na twojej głowie są policzone….[Mateusza 10:29-30] Bo stworzyłem cię na Moje podobieństwo…..[1 Mojżeszowa 1:27] Ja sprawiam, że żyjesz, poruszasz się i istniejesz…. [Dzieje Apostolskie 17:28] Ponieważ jesteś moim dzieckiem… [Dzieje Apostolskie 17:28] Znam cię od twego poczęcia….. [Jeremiasza 1:4-5] Wybrałem cię w dniu stworzenia….[Efezjan 1:11-12] Nie jesteś dziełem przypadku, bo wszystkie twoje dni są zapisane w Mojej księdze…..[Psalm 139:15-16] Ja zdecydowałem, kiedy się urodzisz i gdzie będziesz żył…..[Dzieje Apostolskie 17:26] Jesteś wspaniale, cudownie stworzony…..[Psalm 139:14] Stworzyłem cię w łonie twojej matki….. [Psalm 139:13] I dałem ci ujrzeć świat w dniu twych narodzin…..[Psalm 71:6]Ci, którzy Mnie nie znają stawiają Mnie w złym świetle…..[Jana 8:41-44] Lecz Ja nie jestem zły, nie odległy, jestem obrazem miłości…. [1 List Jana 4:11] I pragnę wylać ją na ciebie obficie……[1 List Jana 3:1] Dlatego, że jesteś Moim dzieckiem, a Ja twoim Ojcem…..[1 List Jana 3:1] Daję ci więcej niż twój ziemski ojciec kiedykolwiek mógłby ci dać…..[Mateusza 7:11] Bo Ja jestem doskonałym Ojcem….. [Mateusza 5:48] Wszystko, co dobre w twoim życiu pochodzi ode Mnie…..[Jakuba 1:17] Bo Ja znam wszystkie twoje potrzeby i zaspokajam je…..[Mateusza 6:31-33] Chcę dać ci nadzieję na przyszłość……[Jeremiasza 29:11] Ponieważ kocham cię wieczną miłością….. [Jeremiasza 31:3] Mam więcej myśli o tobie niż jest gwiazd na niebie (dosł. - niż jest piasku)….. [Psalm 139:17-18] Raduję się z ciebie…..[Sofoniasza 3:17] I nigdy nie przestanę czynić dobro w twoim życiu….[Jeremiasza 32:40] Bo jesteś tym, co mam najdroższego….. [2 Mojżeszowa 19:5] Z całej duszy i serca pragnę twego dobra (dosł. - na stałe osadzę cię w twojej ziemi)…. [Jeremiasza 32:41] Pokażę ci wielkie i wspaniałe rzeczy….. [Jeremiasza 33:3] Jeśli będziesz Mnie szukał całym swoim sercem, znajdziesz Mnie…..[5 Mojżeszowa 4:29] Rozkoszuj się Mną, a spełnię twoje pragnienia…..[Psalm 37:4] Bo to Ja ci je dałem…..[Filipian 2:13] Mogę zrobić dla ciebie więcej niż możesz sobie wyobraźić…. [Efezjan 3:20] Bo Ja najlepiej potrafię cię zachęcić….. [2 Tesaloniczan 2:16-17] Jestem ojcem, który pociesza cię w kłopotach…..[2 Koryntian 1:3-4] Gdy twoje serce krwawi, jestem blisko…[Psalm 34:18] Jak owca na ramionach pasterza, tak ty jesteś blisko Mego serca….. [Izajasza 40:11] Przyjdzie dzień, gdy zetrę łzy z twoich oczu …. [Objawienie Jana 21:3-4] I zabiorę wszelki ból, jakiego doznałeś w swoim życiu……[Objawienie Jana 21:3-4] Jestem twoim ojcem i kocham cię tak samo mocno jak Mego Syna, Jezusa……[Jana 17:23] Bo w Jezusie wyraża się Moja miłość do ciebie…….[Jana 17:26] On jest doskonałym obrazem Mnie…..[Hebrajczyków 1:3] On przyszedł by pokazać, że jestem po twojej stronie, a nie przeciw tobie……[Rzymian 8:31] I by powiedzieć ci, że nie liczę twoich grzechów…..[2 Koryntian 5:18-19] Jezus umarł abyśmy (ty i Ja) mogli żyć w zgodzie….[2 Koryntian 5:18-19] Jego śmierć była najdoskonalszym wyrazem Mojej miłości do ciebie…… [1 List Jana 4:10] Oddałem wszystko co kochałem, by zyskać twoją miłość….. [Rzymian 8:31-32] Jeśli przyjmiesz Mego Syna, Jezusa, w darze przyjmiesz Mnie….[1 List Jana 2:23] I już nigdy nic nie odłączy cię od Mojej miłości…..[Rzymian 8:38-39] Wróć do domu, a wydam przyjęcie, jakiego niebo jeszcze nie widziało…..[Łukasza 15:7] Jestem twoim Ojcem i zawszę nim będę…… A teraz chcę zapytać ciebie: czy chcesz zostać Moim dzieckiem ?……[Jana 1:12-13] Czekam na ciebie……[Lukasza 15:11-32] Całuję cięTataWszechmogący Bóg. Boże! Tyś Bogiem moim, Ciebie gorliwie szukam, Ciebie pragnie dusza moja; Tęskni do Ciebie ciało moje, Jak ziemia zeschła, spragniona i bezwodna. Psalm 63:2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki Mała :) Masz rację. Może być sto tysięcy rad, ale zawsze trzeba samemu zdecydować i zadziałać. Ale powiedz mi (oczywiście jak najbardziej szczerze) - dlaczego \"z wybujałym ego\"? Dzięki 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Rzeczywiscie piekny tekst podalas kamelia,jednak nurtuje mnie to pytanie odnosnie zmartwychwstania. Przeciez ci swieci rzekomo zmartwychwstali na ziemi wiec co sie z nimi dzieje ,gdzie teraz sa?ponownie umarli by kolejny raz zmartwychwstac? Wg bibli zmartwychwstanie cial nastapi po wielkim ucisku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a odpowiadając marzycielowi: myślę ze, gdyby ów skoczek był chrzescijaninem, to zapytał by Pana, :dokąd mnie prowadzisz? co mam w życiu robić? poślij mnie tam gdzie chcesz , a wtedy wiem ze drogi twoje są dobre i pełne błogosławieństw. \"Powierz Panu drogę swoją a On wszystko dobrze uczyni\" poza tym warto pomysleć, co sprawia w życiu najwięszą satysfakcję, co tak naprawdę jest dla mnie ważne. Gdy skakanie i stawanie się w tym coraz lepszym, to należy zebrać siły do walki, nabrać mocy i doskonalić siew wytrwałości. Jeśli nie sprawia to w życiu radosci i zadowolenia czas to zostawić, nie męczyć się a robić to co przyniesie pełną satysfakcję i pokój w sercu. Miarą dojrzałości jest umiejętność dokonywania satysfakcjonujących wyborów:) to tyle ode mnie w tej sprawie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja juz ten tekst tu pisalam, moze nie w calosci. Znalazlam teraz stronke gdzie ten tekst jest w roznych jezykach i wariantach (np jako prezentacja flash). A pierwszy raz spotkalam sie z nim w ksiazce \"W objeciach Ojca\" i wlasnie z niej przepisywalam ale przepisywanie dluzej zajmuje czasu jak kopiowanie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak tak Macieju ja wiem, ze Biblia to Ksiega pelna prawdy i sama sie broni. I Ciekawe tez wlasnie jest to, ze najwazniejsze rzeczy podane sa kilka razy. Czy ty mieszkasz w niemczech Macieju? Lece juz do lozka kolorowych snow i blogoslawienstwa Bozego na nowy tydzien.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gosia123
do maalutliej - dzieki za odpowiedź a tym że owocem był granay też już gdzieś czytałam .Co ciekawe kazdy owoc ma jednakową iloś pestek , ale nie pamietam ile.Poszukam.Opis wypedzenia człowieka z raju to alegoria ,być moze w wątku z hybrydami coć jest ...z tego co sobie kombinuje , to wydaje mi sie ,że człowiek był juz kiedyś istotą wpełni doskonałą .Wypedzenie z raju jest dla mnie opisem rezygnacji z tej doskonałości , zredukowaniu nici DNA z12 a może 13 do 2 i wprowadzenie programu braku czyli powtórnego dążenia do doskonałości , programu separacji który po jego negacji może prowadzić do dążenia połaczenia się tu i teraz z Bogiem.Wydaje mi sie , własnie ten czas nadchodzi. Co do watku zmartwychwstania - nasza istota , dusza są starsze niż ziemia .Wcielając się w realia ziemskie podjelismy się bardzo trudnego zadania - uświecenie materii , śmierć jest na razie rzeczą naturalna i wpisaną w naszą egzystencję , dzięki niej następuje ewolucja samej materii. Kościół w swojej naturze jest partiarchalny i gasi wszelkie dociekania o poczeciu Jezusa , jego siostrach a nie daj boże o żonie (toważyszce Marii Magdalenie) .Za powtanie kodu - grzech - też obwinił kobietę .Każde poczecie dziecka jest wyjątkowe i święte i własnie prez to niepokalane bo jest emanacją miłości boga do człowieka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maciej zdun
Baleizo,ale w tym wypadku jest zasadnicza roznica .Powszechne zmatrwychwstanie swietych czyli dawnych slug bozych ,ktorzy dochowli wiernosci Bogu ,mialo nastapic po ucisku,nie trzyma sie ten wersen kupy.Natomiast to co czynil Pan Jezus Bedac na ziemi, czyli wskrzeszal dopiero co umarlych ludzi,robil to po to by potwierdzic,ze jest synem Boga i po to by pokazac,ze takowa moc posiada.Przemysl to wszystko jeszcze raz,powertuj w Biblii,sama moze dojdziesz do slusznych wnioskow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widzieliście wczoraj NDW? Jak zwykle dużo pytań po programie rodzi się w głowie. :) Np jedno z nich: Czy myśl może panować nad ciałem w tak ekstremalny sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia- czytałam Twoje posty i jestem zachwycona:) Ja nie należe do KK. I dobrze , ze potrafisz tak to opisac. \" Aby na imie Jezusa zginało sie wszelkie kolano na niebie, na ziemi i pod ziemia. I aby kazdy jezyk wyznał, ze Jezus jest Panem na chwałe Boga Ojca\" I własnie JEZUS- nikt inny! Zadne figurki, obrazki i jeszcze inne gadzety. Szatan jest bardzo chytry- potrafi za pomoca biblijnie wygladajacej teologi skreslac wielkie fragmenty Biblii. A przez to KK zostaje pozbawiony podstawowych faktow. Czytaja tam tylko to co chca zeby usłyszeli ludzie. Czemu nie całosc- ciekawe. Ja podporzadkowałam całe swoje zycie BOGU-Jezusowi. I wiem , ze nic nie dzieje sie bez jego woli.Amen.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"poza tym warto pomysleć, co sprawia w życiu najwięszą satysfakcję, co tak naprawdę jest dla mnie ważne. Gdy skakanie i stawanie się w tym coraz lepszym, to należy zebrać siły do walki, nabrać mocy i doskonalić siew wytrwałości. Jeśli nie sprawia to w życiu radosci i zadowolenia czas to zostawić, nie męczyć się a robić to co przyniesie pełną satysfakcję i pokój w sercu. Miarą dojrzałości jest umiejętność dokonywania satysfakcjonujących wyborów \" Dzięki Kamelio 👄 Co do drugiej części: \"a odpowiadając marzycielowi: myślę ze, gdyby ów skoczek był chrzescijaninem, to zapytał by Pana, :dokąd mnie prowadzisz? co mam w życiu robić? poślij mnie tam gdzie chcesz , a wtedy wiem ze drogi twoje są dobre i pełne błogosławieństw.\" Myślę, że te właśnie wybory, których należy dokonać są ową drogą (tam, gdzie zostało się posłanym - niezależnie jak nazwać czy nie nazywać wysyłającego), jest konieczną lekcją - mającą jakiś sens. Wiem, że jeśli nie odrobię tej lekcji teraz, powróci po raz kolejny i będzie powracać, aż się z nią uporam (czy to w tym wcieleniu, czy nawet w następnym, jeśli bym próbował od niej uciec). Myślę, że to dobra droga, jakkolwiek rodząca irracjonalny strach i zwątpienie - ale przez to pozwalająca przełamywać bariery i to nie te \"szybciej, wyżej, dalej, mocniej, więcej\" - bo to one same potrafią stworzyć pułapkę, ale te wewnętrzne, ważniejsze. Tyle by było racjonalności - a \"umysł konia\" każe w zagrożeniu mówić \"uciekaj\", choć dookoła tylko cztery ściany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy ma swoją drogę, ale wszyscy idą obok siebie, tylko nie każdy to zauważa, albo nie chce zauważyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wszyscy idą obok siebie - każdy po swojej splątanej nitce będącą częścią wielkiej tkaniny - jedne nitki idą bliżej siebie, inne zupełnie z dala, jaszcze inne kolidują ze sobą i przynajmniej jedna musi ustąpić, nitki łączą się, rozdzielają, by się znów połączyć, tylko przeciąć swoje drogi, lub wcale się już nie spotkać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Każdy niesie krzyż swój, ale to nie znaczy, że ma nieść samotnie. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Razem jest chyba znacznie łatwiej - bo choćby dlatego, że nie myślisz cały czas \"oj oj oj jakie to ciężkie\", tylko np. \"jakie ona ma piękne oczy, a jaki uśmiech, jakie ciepłe dłonie, jaką piękną duszę\" ;) (to o związku, są oczywiście jeszcze przyjaciele, rodzina itd. itd.) Właśnie słucham w jakimś amerykańskim radio \"co by było, gdybyś się dowiedział, że zostało Ci 24 godzin życia\". I kurde, ja nie wiem. Nie mam pojęcia, co bym chciał. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I tak miałbyś tylko czas na głupoty, cokolwiek byś chciał, byłoby na miejscu. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×