Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

1Kor 10:21 Bw Albo że bożek jest czymś więcej niż bałwanem? (20) Nie, chcę powiedzieć, że to, co składają w ofierze, ofiarują demonom, a nie Bogu; ja zaś nie chcę, abyście mieli społeczność z demonami. Nie możecie pić kielicha Pańskiego i kielicha demonów; nie możecie być uczestnikami stołu Pańskiego i stołu demonów.\" Bałwan - słowo wspólne wszystkim językom słowiańskim, określające posąg bóstwa obdarzony czcią. komu składa się hołd przed posągami? Bóg chce by cześć Mu oddawać nie przez posąg \"podobizny\", ale w Duchu czystym sercem to powiedział Pan Jezus 23) Lecz nadchodzi godzina i teraz jest, kiedy prawdziwi czciciele będą oddawali Ojcu cześć w duchu i w prawdzie; bo i Ojciec takich szuka, którzy by mu tak cześć oddawali. (24) Bóg jest duchem, a ci, którzy mu cześć oddają, winni mu ją oddawać w duchu i w prawdzie. BÓG JEST DUCHEM On chce by Jemu oddawać cześć w Duchu i w Prawdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Des WRACAJ
jedyny normalny!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg zakazał Izraelitom czczenia dzieł wykonanych ludzką ręką. 2Moj. 20:4 Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej CZEGOKOLWIEK co jest na niebie w górze i na ziemi w dole, i tego co jest w wodzie pod ziemią 34:17 Nie będziesz sobie sporządzał bogów odlewanych. Dz, 17:29 potwierdza Przykazania starotestamentowc były dla Izraelitów. Skladano ofiary przeblagalne z płodów rolnych i zwierząt wg bożych zaleceń. Kiedy Jezus oddał swoje zycie za nas, te starotestamentowe ofiary i modły stały sie zbędne. Ofiara Jezusa przewyższa wszelkie inne ofiary, aprzybytek Boga nie jest juz przybytkiem z tego swiata. Doskonale wyjasnia to Heb.7 - 10 rozdziały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DES wracaj
następna jehowitka:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czyli kolejny dowód że skrybowie biblijnie zaprzeczali sobie i pisali wykluczające się wzajemnie absurdy. Brawo Solansz :) Brawo Kamelia :) Brawo Jehowici :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DES WRACAJ
😭jedyny normalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale Jezus
powiedział- nie przyszedłem znieść prawo ale je wypełnić ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łowco absurdów, nic w chrzescijaństwie sobie nie zaprzecza, trzeba zrozumieć istotę wypełnienia się Starego Testamentu w Nowym, symboliki narodu Izraelskiego i Ludu Bożego, ofiar baranów i Jedynego Baranka Zbawiciela Jezusa Chrystusa. Trzeba Duchem pojmowac co duchowe i poszukiwać cennych mądrości jak perły ukrytej by móc wreszcie otworzyć oczy w nowym życiu narodzonym z Ducha w Chrystusie Jezusie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poza tym łowco: 1J 4:1 Bw \"Umiłowani, nie każdemu duchowi wierzcie, lecz badajcie duchy, czy są z Boga, gdyż wielu fałszywych proroków wyszło na ten świat.\" J 13:35 Bw \"Po tym wszyscy poznają, żeście uczniami moimi, jeśli miłość wzajemną mieć będziecie.\" Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" Rz 12:2 Bw \"A nie upodabniajcie się do tego świata, ale się przemieńcie przez odnowienie umysłu swego, abyście umieli rozróżnić, co jest wolą Bożą, co jest dobre, miłe i doskonałe.\" Dz 17:11 Bw \"którzy byli szlachetniejszego usposobienia niż owi w Tesalonice; przyjęli oni Słowo z całą gotowością i codziennie badali Pisma, czy tak się rzeczy mają.\" badanie, rozróżnianie, sprawdzanie czy postępowanie uczniów lub \"pseudo uczniów\" jest wolą Bożą i czy tak się rzeczy mają ...jak Bóg powiedział w spisie swojej Woli , czyli w swoim Testamencie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsssssssss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć Ukulele, cześć wszystkim \" Ps: od każdej reguły są wyjątki. To może dla ciebia mało logiczne ale tak już jest\" No jasne, że są. Tego nie neguję. \"Regułą, którą potwierdza hasło \"wyjątek potwierdza regułę\" jest hasło \"od każdej reguły są wyjątki\". Prawda? Czy fałsz?\" Fałsz. Bo jeśli założysz fałszywą regułę. Np. że ludzie mają trzy nogi i znajdziesz od niej wyjątek (ja mam dwie :P) to i tak reguła będzie fałszem. A ze zdania \"wyjątek potwierdza regułę\" wywnioskujesz, że moje bardzo wyjątkowe dwie nogi potwierdzają, że ludzie mają ich trzy. \"Wolą szukać prawdy zamiast ją przyjmować bezkrytycznie od źródła które coś za często zdradza swoje drugie oblicze, ukryte pod maską wielkiej pobożności.\" A tu się zgodzę. \"Prawdziwej wiary nie ma tam gdzie są pieniądze, złoto i seks.\" A niby dlaczego nie? Co jest złego w samych pieniądzach, złocie i seksie.? Wg mnie nic. Ludzie potrafią ich źle \"używać\" ale to jest problem w ludziach a nie w tym. \"łowco absurdów, nic w chrzescijaństwie sobie nie zaprzecza\" Kamelio, no jasne. Wcale a wcale :P Ale o tym już było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upsssssssss
nie można wejśc na ostatni post

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maniek z braamy
kamelia ma bardzo zle zdanie o Kosciele Chrystusowym-katolickim.musicie wziac to pod uwage.Caly czas wciska wam swoja biblie.Nie wiem,jaka wy macie,ale skoro jak twierdzisz taka sama jak Rzymsko-Katolicy,to po co stworzyliscie odlam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uważasz ze Chrystus ma tylko kościól katolicki? Tak twierdzą tylko sekty.... czy dusze ludzi we wszystkch kościołach które oddały Mu siebie? Ci własnie tworzą Kościól Jezusa Chrystusa. Bibilia protestancka rózni się od katolickiej apokryfami dołączonymi przez kościól póżniej. (kilka ksiąg starego testamentu, które nie były święte dla Izraela) zostało dodanych przez kościól katolicki. A dlaczego odłam?, Odrzucono podczas reformacji wszystko co niebibilijne, szczególnie odpusty za pieniądze i wiele innych wymysłów niezgodnych z pismem. Czasy Lutra i Reformacjii polecam- tam więcej. Złe zdanie mogę mieć tylko o instytucjii , która okłamuje ludzi i wprowadza ich w błąd. Z miłości do ludzi mówię o prawdzie w Chrystusie Jezusie i tylko na Zbawienie w Nim zwracam uwagę. Dla ciebie dreamer jest zaprzeczenie, dla mnie to za mało wiesz o biblii zeby móc stawiać tak daleko idące wnioski. Przykro mi pisać ale taka jest prawda, piszesz coś zeby napisać, ale nie piszesz o Biblii..... Pokaż co w chrzescijańskiej Biblii zaprzeczas sobie, pokaż w czym Chrystus zaprzeczył sam sobie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio - już kilka razy było o sprzecznościach. Głównie na linii - wizja kochający Bóg - Bóg zazdrośnik, który sobie coś musi udawadniać. Nie chce mi się tego znowu powtarzać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1Kor 2:14 Bw \"Ale człowiek zmysłowy nie przyjmuje tych rzeczy, które są z Ducha Bożego, bo są dlań głupstwem, i nie może ich poznać, gdyż należy je duchowo rozsądzać.\" tak dreamer trzeba poznać Biblię. Spróbuj użyć ducha nie rozumu, to zrozumiesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a teraz
powinien być tu wpis o godz 22.06 a nie ma?co się dzieje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ Nie chce mi się tego znowu powtarzać. } Mnie tez, dla tego praktycznie się już nie udzielam. Choć dość często zaglądam. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Spróbuj użyć ducha nie rozumu, to zrozumiesz\" Być może. Tak samo jak możliwe jest to, że wówczas wierzy się w to co się chce. Wszystko można \"dopasować\". Mój duch mówi mi, że jedynym \"wartym uwagi\" Bogiem jest bezwarunkowa miłość - nawet jeśli by istniał jakiś inny, to nie jest warty uwagi. Nie rozumiem natomiast duchem tej postaci Boga z Biblii, więc muszę odnośnie niego korzystać z rozumu. A ten mi mówi, że ta wizja boga jest sprzeczna z bezwarunkową miłością. Ciągle jest o tych \"wybranych\" i \"niewybranych\". (Którzy oczywiście \"wybrali\" bądź \"nie wybrali\" - ale to robią przecież na podstawie jakichś posiadanych \"ograniczeń poznawczych - które w tej wizji - pochodzą od tego, który ich takimi stworzył - dokładnie zresztą wiedząc o tym, jacy będą. ) A skoro tak jest, to moja \"sympatia\" jest bardziej po stronie tych \"skazanych na niewybranie\". A jeśli chodzi o zrozumienie duchem, czy może się duch kłócić z rozumem? Zresztą poznać duchem można bardzo przeróżne rzeczy - są ludzie, którzy w ten sposób zostali usidleni przez sekty. Bo przekonali się do uwierzenia w coś, w co chcieli uwierzyć. A twórcy sekt dokładnie wiedzieli co im mówić. Mój duch, w powiązaniu z rozumem mówią mi, że niezależnie od naszego wierzenia w cokolwiek, jeśli to istnieje, to znakomicie sobie poradzi bez naszego wierzenia (tak jest z wieloma rzeczami, zjawiskami które sobie \"dawały radę\" jeszcze długo zanim ludzie je odkryli). I oprócz tego, że sobie poradzi, to nie musi niczego warunkować od tego, czy my w to wierzymy czy nie. Jedyne co wg mnie warunkuje - jest to, co w naszej głowie - w tym przypadku jak dobrze ktoś powiedział \"jesteś tym, za kogo się uważasz\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ja się pytałem o prawdziwość twierdzenia powyższego a nie o podstawianie do równania fałszywych tez jako reguł i udowadnianie, że są fałszywe, co tobie dobrze wyszło. Nie zrozumiałeś mnie niestety. :P A złoto seks i pieniądze są właśnie tym w co niektórzy ludzie właśnie wierzą. Nie ma Miłości w tym co wymieniłem, prawda? O to mi chodzi. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do DES
spadaj na inne forum- jak chcesz pisać o seksie. Tam jest pełno takich jak ty!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ spadaj na inne forum- jak chcesz pisać o seksie.} :D:D:D Dzieki za poprawę humoru. Czesc wszystkim. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do...Myrevin
czy ty nie pracujesz , że zawsze jesteś o każdej godzinie???? Tak kamelia wam wszstko wytłumaczy, ale ze swojego prostego punktu widzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia \"Trzeba Duchem pojmowac co duchowe i poszukiwać cennych mądrości jak perły ukrytej by móc wreszcie otworzyć oczy w nowym życiu narodzonym z Ducha w Chrystusie Jezusie.\" Do pojmowania służy rozum, który jest że się tak wyrażę emancją mózgu, takiej galarety mieszczącej się w głowie. Ducha jak do tej chwili w ciele ludzkim nie znaleziono. Wiem, że sie nie dogadamy ale tego rodzaju stwierdzenia jak powyżej, rażą mnie naiwną demagogią. Zwróć uwagę, ze wyznawcy wszelkich religii, wyznań itp, itd sięgają po ten argument. Jest on nic nie wart.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do DES Mam rozumieć, że tu obowiązuje TABU odnośnie seksu i nawiązań do ogólnie rozpoznawalnej sfery życia ludzkiego? OK. Ja mam to gdzieś. Filozofia ma wykluczać pisanie o fizjologii? Nie wypada? Może nie w tym tonie? Nie są to jakieś paskudne wynurzenia. Pasują tu skoro jakoś nikt ich nie kasuje. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tak jest
DES idz na inne forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie. Będę pisał co chcę, jeśli to was rani co jest dla innych normą to dajcie cynk o kasację postów na tym forume, mohairy. :classic_cool:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×