Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Hi 15:13 Bw \"Czemu się tak uniosło twoje serce? że zwracasz przeciwko Bogu swoją złość i wypuszczasz ze swoich ust takie słowa? \" Hi 22:5 Bw \"Czy to raczej twoja złość nie jest wielka i nie ma końca twoim przewinieniom?\" Prz 26:26 Bw \"Choć nienawiść ubiera się w szatę pozornej życzliwości, to jednak jej złość wyjdzie na jaw\" Mk 7:22 Bw \"Albowiem z wnętrza, z serca ludzkiego pochodzą złe myśli, wszeteczeństwa, kradzieże, morderstwa, cudzołóstwo, chciwość, złość, podstęp, lubieżność, zawiść, bluźnierstwo, pycha, głupota;\" (23) wszystko to złe pochodzi z wewnątrz i kala człowieka\" 🌻 1P 2:1 Bw \"Odrzuciwszy więc wszelką złość i wszelką zdradę, i obłudę, i zazdrość, i wszelką obmowę (2) jako nowonarodzone niemowlęta, zapragnijcie nie sfałszowanego duchowego mleka, abyście przez nie wzrastali ku zbawieniu, (3) gdyżeście zakosztowali, iż dobrotliwy jest Pan. (4) Przystąpcie do niego, do kamienia żywego, przez ludzi wprawdzie odrzuconego, lecz przez Boga wybranego jako kosztowny. (5) I wy sami jako kamienie żywe budujcie się w dom duchowy, w kapłaństwo święte, aby składać duchowe ofiary przyjemne Bogu przez Jezusa Chrystusa. ❤️ Ef 5:14 Bw (9) bo owocem światłości jest wszelka dobroć i sprawiedliwość, i prawda. (10) Dochodźcie tego, co jest miłe Panu (11) i nie miejcie nic wspólnego z bezowocnymi uczynkami ciemności, ale je raczej karćcie, (12) bo to nawet wstyd mówić, co się potajemnie wśród nich dzieje. (13) Wszystko to zaś dzięki światłu wychodzi na jaw jako potępienia godne; wszystko bowiem, co się ujawnia, jest światłem. Dlatego powiedziano: Obudź się, który śpisz, I powstań z martwych, A zajaśnieje ci Chrystus.\" wtedy będziesz szcęsliwa:) Ps 1:1 Bw \"Szczęśliwy mąż, który nie idzie za radą bezbożnych Ani nie stoi na drodze grzeszników, Ani nie zasiada w gronie szyderców,\" Prz 3:18 Bw 13) Błogosławiony człowiek, który znalazł mądrość; mąż, który nabrał rozumu; (14) gdyż nabyć ją jest lepiej niż nabyć srebro i zdobyć ją znaczy więcej niż złoto. (15) Jest cenniejsza niż perły, a żadne klejnoty nie dorównają jej wartości. (16) W jej prawicy jest długie życie, w jej lewicy bogactwo i chwała. (17) Jej drogi są drogami rozkoszy, a wszystkie jej ścieżki wiodą do pokoju. Jest drzewem życia dla tych, którzy się jej uchwycili, a ci, którzy się jej trzymają, są uważani za szczęśliwych.\" :) Prz 16:20 Bw \"Kto zważa na słowo, znajduje szczęście, a kto ufa Panu, jest szczęśliwy.\" :):):) bądz szczęśliwa Janiu ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo miałam bym do Ciebie prywatną prośbę , a dokładniej chciałam prosić Cię o pomoc ale nie na forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
No dobra ja mam kilka pytań. Skoro bóg istnieje, to czemu pozwala na takie cierpienia ? Jeśli jest dobry i miłosierny, to skąd kataklizmy i masowe mordy ? W takim razie czy jest miłosierny, skoro na to pozwala ? Jedyna odpowiedź jaką słyszę to to, że taki ma plan. Ale skoro jego plan tkwi w cierpieniu ludzi (wobec, których ponoć jest miłosierny) to, czy naprawdę jest miłosierny i kochający ? Kolejna rzecz czysto logiczna. Skro uważacie swoją religię za monoteistyczną, to na jakiej zasadzie istnieje trójca święta ? Nieważne czy istnieje w tym momencie jakakolwiek hierarchia, czy też nie. W przypadku jej braku jest to tym bardzie paradoksalne, gdyż Jezus Chrystus jest w takim razie sam swoim ojcem. Kim w takim razie jest Maryja ? Bóstwem ? oddajecie jej kult, stawiacie ołtarze więc jest bytem wyższym. Nie sądzicie, że to wszystko jest irracjonalne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zjadaczu węży nie każdy oddaje cześc (w taki sposób jak przytoczyłes ) Marii- matce Jezusa ...... czy na pewno Bóg jest odpowiedzialny za to zło ? może ktoś inny ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość guma1
Ale przyzwala na nie. Do tego za zło uważam dziecko, które rodzi się bez kończyn, albo ze śmiertelną chorobą. Wtedy kto jest odpowiedzialny ? bóstwem jest każdy byt, któremu oddaje się cześć i uważa za stojące ponad sobą samym. Więc wliczają się w to wszyscy święci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
(zły nick wcześniej)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jania fuj
Jania, po co te rymu częstochowskie? Z jednej strony afiszujesz się ze swoją milością do Boga, z drugiej strony szukasz tylko okazji aby złośliwie przywalić Kamelii. Jesteś okazem typowej dewoty. Stara upierdliwa jędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość dlaczego niby
jania jest ok, w koncu ktoś ma odwage powiedzieć kamelii, zawsze to ona wszyskim dowala, wszystkim nie zgadającym się z jej wizją bozi. cichutenko a ktoś ma być odpowiedzialny? skoro stwarza takie wybrakowane egzemplarze to kto mam być odpowiedzialny? ty szyjąc lalkę mozesz zrzucić na materiał, ale on chyba stwarza wszystko;) tylko czy jest? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Janiu..........
Jania gdzie sie podziałaś podyskutuj trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Janiu z tego co zauważyłam to jestesmy przeciwieństwami ........a wiersz jest złośliwy.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicho ty jestes rtoche upierd
cicho, jesteś troche upierdliwa. Podobno bóg jest dla wszystkich, a nie tylko dla ciebie i kamelii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość o ile dobrze sobie przypominam
a napewno dobrze, Kamelia, miała zostać zakonnicą, w zgromadzeniu o wyjątkowo ostrej regule. Bardzo sie wypowiadała jaka to bedzie zakonnica, a okazuje się, że mężuś niedoszłą zakonnice posuwał, oj , nieładnie Kamelio robić sobie jaja z ludzi......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cicho ty jestes rtoche upierd
cha, cha, cha! Kamelia ma za sobą burzliwy rzywot, więcej przygód niz taka świętoszka Cichutenko. Była tez katoliczką potem świadkiem jechowy. ale seks nie jednego zgubił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqq1
(26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem. Ew. Łukasza 14:26 Jak tłumaczyć sobie te słowa? Z jednej strony mam miłować bliźniego jak siebie samego, a z drugiej strony nienawiść?... Szczególnie jestem ciekawa opinii Kamelii i Cichuteńko :) Pozdrawiam 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...nie dzielę ludzi na lepszych i gorszych , nie dzielę ze względu na wiarę wyznanie , nie dzielę ze względu na przeszłośc .................... każdy w życiu popełnia błędy , ale trzeba umiec przyznać się do tych błędów i ich żałować ..... nigdy nie powiedziałam , że Bóg jest dla wybranych ......... a przeciwieństwo z Janią? inaczej odbieramy wpisy na tym topiku ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tego to zupełnie nie rozumiem ..ale jestem" upierdliwa " i to może ta przyczyna ... ------- 11:17 cicho ty jestes rtoche upierd cha, cha, cha! Kamelia ma za sobą burzliwy rzywot, więcej przygód niz taka świętoszka Cichutenko. Była tez katoliczką potem świadkiem jechowy. ale seks nie jednego zgubił.---------- nie interesuje mnie kto kim był i jaki miał " BURZLIWY żYWOT " podziwiam Kamelię za jej miłość , cierpliwość i ogromne serce .......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqq1
Cichutenko a ja podziwiam Ciebie... wnioskuję, że znalazłaś spokój ducha i prawdziwą miłość Boga... możesz odpowiedzieć na moje wyżej zadane pytanie?....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13:09 qqq1 (26) Jeśli kto przychodzi do Mnie, a nie ma w nienawiści swego ojca i matki, żony i dzieci, braci i sióstr, nadto siebie samego, nie może być moim uczniem. Ew. Łukasza 14:26 ja odbieram ten werset nie jako uczucie nienawisci , lecz o postawienie miłości Boga i Chrystusa ponad wszystko , nawet ponad najbliższych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość qqq1
A nie wydaje Ci się, że również chodzi o porzucenie wszelkich przywiązań? do ukochanej osoby, do bogactwa, do przyjemności... myślę, że trzeba tu brać jeszcze pod uwagę werset, że jeśli ktoś żada byś przeszedł z nim tysiąc kroków, ty zrób dwa tysiące... wtedy osiągamy prawdziwą wolność, nawet gdyby ktoś nas zamknął w więzieniu; tylko wtedy osiągamy ją, gdy uniezależniamy się od ludzi i przywiązań... w pewnym filmie usłyszałam takie słowa: "Jak uchronić kroplę wody przed wyschnięciem?... - Rzucając ją w morze................"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
trzeba byłoby tutaj powiązac kilka wersetów z Biblii jest dużo wersetów mówiących własnie o tym co wymieniłas, by to porzucić ale myślę , że głownym celem tego wersetu jest własnie to co napisałam czyli miłość do Boga ponad wszystko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Wciąż nikt nie odpowiedział mi na moje pytania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.07.2008] 11:08 o ile dobrze sobie przypominam a napewno dobrze, Kamelia, miała zostać zakonnicą, w zgromadzeniu o wyjątkowo ostrej regule. Bardzo sie wypowiadała jaka to bedzie zakonnica :D:D:D obawiam się ze zaszła niezła pomyłka.:):):) Był taki topik o dziweczynie która planowała iść do zakonu ( miała nik Kamedułka) Często tam się udzielałam zywo dyskutując z Kamedułką, która chciała zamknąc sie w celi zakonnej. Nie wiem co się z nią stało, topik kazała sama zlikwidować i nie miałam z nią dalej żadnego kontaktu. Ale Kamedułka to nie Kamelia:):):) Nigdy nie miałam planów zakonnych. Nie byłam też nigdy w Organizacji Swiadków Jehowy. Co niekrtórzy mają niezłą fantazję na temat mojego życia:):):) Zyję w wolności dla Jezusa i z Jezusem :) radując sie każdym dniem i czerpiąc z Bożych błogosławieństw każdego dnia:):):) Po co miała bym sie zamykać w celi.... Ps 68:7 Bw \"Bóg wyprowadza więźniów na wolność\" 2Kor 3:17 Bw \"A Pan jest Duchem; gdzie zaś Duch Pański, tam wolność.\" Flp 4:4 Bw \"Radujcie się w Panu zawsze; powtarzam, radujcie się.\" 1Tes 5:16 Bw \"Zawsze się radujcie.\" :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Uwielbiam ludzi, którzy ślepo i bezkrytycznie podchodzą do swojej religii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Zjadacz Węży
Owszem znam, ale sama przypowieść o niczym nie świadczy. Jest tylko i wyłącznie tym samym tłumaczeniem cierpienia jako "bożego planu" Smutne jest to, że polemika z osobami wierzącymi polega najczęściej na odpieranie każdego argumentu kolejnymi cytatami z Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zjadaczu węży moim zdaniem za cierpienia , niepowodzenia odpowiedzialny jest szatan, a \" plan Boży \" to efekt nieposłuszeństwa za który musimy zapłacic ....... A kataklizmy czy mordy ? Biblia wyraźnie mówi o dniach ostatecznych , wówczas będą działy sie takie rzeczy ..... a może rodzice którym rodzą się chore dzieci są wybranymi przez Boga do pełnienia tej odpowiedzialnej funkcji ? Janiu to nie są trudne pytania od których uciekam . Piszę dzisiaj bardzo ważną pracę i czasami zerkam na ten topik . zastanawia mnie jedno : skąd w Tobie tyle złośliwosci ???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jania wzór do naśladowania to nie bóg daje komuś coś, nie ma boga dającego, jest egzystencja dostępna w taki sam sposób dla każdego, i to że dziecko jest kalekie, to znaczy że w poprzednim życiu kogoś skrzywdziło i chciało przejść krok dalej, to ze rodzice doświadczyli straty znaczy ze chcieli jej dostarczyć. Macie to na co zasługujecie i to tylko i wyłącznie wasza zasługa, nie pamiętacie co robiliście miesiąc temu o tej porze nie mówiąc, rok temu 120 lat temu itd. Wiec nie mówcie ze to bóg. Weźcie odpowiedzialność za swoje czyny nie zwalajcie na boga, którego nikt nigdy nie zobaczy. Jeden z filozofów zrobił prosty test na obecność boga, test wyszedł negatywny, bóg nie potrafił zatrzymać zegarka, nie mówiąc już o słońcu rano

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×