Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Zastanawiałem się trochę nad tymi 100 miliardami galaktyk z 100 miliardami układów słonecznych. Pamiętacie końcową scenę King Sajzu? \"Duzi\" wsiadają do pociągu, ten wjeżdża do tunelu i okazuje się, że jest to pociąc - zabawka, którą bawi się chłopiec. A może jest tak, że my, nasz świat, owe 100 miliardów galaktyk z 100 miliardami ukł. słonecznych tworzymy razem jakąś jedną bardzo małą cząstkę - coś jakby jądro atomu, który jest jednym z ogromnej masy tworzących jakiś mały element innego świata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer Słonko niektórych glowa boli od jednej galaktyki;) Ja sobie wymyslilam, no dobrze juz niech będzie:) wolę zaufać sobie niż takim zapiskom: dekalog z biblii: Ja jestem Pan, twój Bóg, który cię wywiódł z ziemi egipskiej, z domu niewoli. Nie będziesz miał cudzych bogów obok Mnie! Nie będziesz czynił żadnej rzeźby ani żadnego obrazu tego, co jest na niebie wysoko, ani tego, co jest na ziemi nisko, ani tego, co jest w wodach pod ziemią! Nie będziesz oddawał im pokłonu i nie będziesz im służył, ponieważ Ja Pan, twój Bóg, jestem Bogiem zazdrosnym, który karze występek ojców na synach do trzeciego i czwartego pokolenia względem tych, którzy Mnie nienawidzą. Okazuję zaś łaskę aż do tysiącznego pokolenia tym, którzy Mnie miłują i przestrzegają moich przykazań. Nie będziesz wzywał imienia Pana, Boga twego, do czczych rzeczy, gdyż Pan nie pozostawi bezkarnie tego, który wzywa Jego imienia do czczych rzeczy. Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. 1Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty. Czcij ojca twego i matkę twoją, abyś długo żył na ziemi, którą Pan, Bóg twój, da tobie. Nie będziesz zabijał. Nie będziesz cudzołożył. Nie będziesz kradł. Nie będziesz mówił przeciw bliźniemu twemu kłamstwa jako świadek. Nie będziesz pożądał domu bliźniego twego. Nie będziesz pożądał żony bliźniego twego, ani jego niewolnika, ani jego niewolnicy, ani jego wołu, ani jego osła, ani żadnej rzeczy, która należy do bliźniego twego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myrevin \"Był w połowie zydem a wpolowie duchem świetym. Tak dla przypomnienia.\" że jak? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam pojęcia ;) Przez stulecia uczeni starali się zredukować rzeczywistość do najmniejszych podzielnych cząstek, po to by odkryć ze elementarne cząstki nie istnieją, Stapp twierdził ze czastka elementarna nie jest istniejąca cząstką niezależnie jednostką, jest ona zbiorem relacjii i zależności z istniejącymi poza nią rzeczami, mówiac w skrócie zgodnie z mechaniką kwantową świat fizyczny jest NIE obiektem zbudowanym z samodzielnie istniejących nie poddających się a nalizie jednostek, lecz jest siecią relacji zachodzacych miedzy elementami, których sens wynika wyłacznie w zwiazku z całością..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a w jakiej? to ze jedno cialo może na odległosć oddzialywać na inne bez niczyjego pośrednictwa niczego nie zmieni?Już Newton ustanowił racjonalną mechanike nieba i pokazał, ze zjawiska zachodzące we wszechswiecie mają strukturę możliwa do odgadniecia w sposob racjonalny;) zmykam na trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee nie - w tym moich rozważanych bzdetach, które z braku lepszego określenia nazwałem \"teorią\". Miłego zmykania :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok okrutny
To zalosne. Zalozcie lepiej topik pod tytułem:"Bog 2006r." Model kto jaki proponuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok okrutny
Myślenie nad czym? Rozważanie czego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy ktoś uznający biblię za autorytet i jedyną swietą księgę pamięta o dniu szabatu i go święci? czy w siódmy dzień czyli sobotę nie wykonuje żadnej pracy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość szok okrutny
Zalosne i koniec. Aż sie odechciewa czytać tych bzdur. Do czasu moze być to ciekawostką,ale po jakimś czasie to juz przesada. A może napiszesz,że nasze życie to też fikcja, też nie jest tak jak to widzimy? To wymysł trafnie nazwane(matrix)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może Ty masz jakieś nieżałosne przemyślenia? Co wg Ciebie miało by tu być żeby nie było żałosne. Mała - widzę, że wróciłaś do naszej żałosności ;) Oj my biedny oj oj. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała - csss - nie gadaj takich wywrotowych rzeczy ;) Bo jeszcze będzie to żałosne :P Oficjalna linia partii jest inna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja się politykąnie podniecam :P wiesz kto to powiedział? człowiek jest częscią całości zwanej przez nas wszechświatem, część ograniczona czasem i przestrzenią, doswiadcza siebie swych myśli, uczuć w oderwaniu od reszty – to jakby złudzenie optyczne jego świadomości, jesteśmy więźniami tego złudzenia, które ogranicza nas do naszych pragnien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"wiesz kto to powiedział?\" Jedyne co wiem to, że to nie byłem ja ;) Czyli mniej więcej w dużym uproszczeniu wszystko jest subiektywne postrzegane przez nasz pryzmat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qrcze no, niesamowity gość, w wieku 26 lat dostac Nobla za kwantową teorię światła, teraz to już musztarda po obiedzie:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Eee tam, że 26. Ważne, że w ogóle coś takiego osiągnął. Jedni \"dochodzą\" do takich rzeczy wcześniej,inni dużo później, a większość wcale - co nie znaczy, że nie robią czy nie mogą robić rzeczy wspaniałych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jesli chcemy to tak:) wszechswiat gdy nie obserwujemy generuje nieskończoną liczbę możliwości natomiast akt obesrwacji powoduje ze urzeczywistnia się jedna możliwosć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×