Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

yago, ja bardzo wierzę Bogu, własnie Bogu i tylko Jemu i Jego Słowu Pismu Świętemu. Bóg Ojciec to mój Ojciec a Jezus Chrystus jest moim Zbawicielem i Panem. I swoją wiarę opieram o Biblię jedyne autorytatywne zródło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
otwórz serce i oczy na Słowa i Biblii i odrzuć to co zaprzecza słowu Bożemu. Zobacz jak przez wieki KK pododawał tak wiele doktryn, kktóre przeczą Woli Boga, jest tego naprawdę wiele, jeśli potrafisz w Biblii udowodnić te wymienione przeze mnie na liście dogmaty i praktyki, to ja na prawdę bardzo chętnie zobaczę. Tego nie ma w Piśmie świętym, jest to ludzka nauka, a to co dodane do Pisma świętego i na dodatek niezgodne z nim nie moze być praktykowane przez człowieka idącego za Jezusem.Całą swoją wolę ( Testement) Bóg zawarł w Biblii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
do moj kamyczek-nie rozumiem Twojego posu u gory strony.Nie wiem o co Tobie chodzi???Natomiast z tym o co mial niby zadbac Cesarz Konstantyn?Skad te wiesci?Podaj zrodla .Nigdy czegos takiego nie czytalem???Reinkarnacja byla \"faktem dla chrzescijan???!!!COOOO???!!!Nie zarzucaj komus ze pisze bzdury,no nie dyskutujmy na tym poziomie.Patrz na siebie i przedstawiaj swoje poglady.Ja jakos z Twoimi nic a nic nie moge sie zgodzic.Reinkarnacja dotyczy Azji i sekt azjatyckich.Wyznawcow Wischnu i Schivy a takze duddystow.Niejaki Raymond Moody zbadal to zjawisko chyba tak rzetelnie jak nkt dotad.Pojechal do zrodel.Do Azji.Wnioski:reinkarnacja nie dotyczyla nigdy takiego przypadku zeby osoba twierdzaca iz jest czyjas reinkarnacja,przypisywala siebie do biednej rodziny.Szeroko opisuje jeden z przypadkow,gdy chlopiec twierdzil iz jest zmarlym niedawno(przed kilku laty synem mieszkajacych opodal bogaczy.Syn tamtych ludzi zostal zamordowany przez poderzniecie gardla.Ten \"nowy\"mial niby od urodzenia blizne na szyji wskazujaca na to,ze mogl byc tam powaznie skaleczony.Po przeprowadzonym sledztwie okazalo sie,ze jego ojciec wraz z miejscowym fryzjerem(wujkiem chlopca)przygotowywali go do roli reinkarnowanego.Dzialo sie to od samego urodzenia.Najpierw zrobili mu blizne na szyji.Pozniej zamiast uczyc go wlasnych rodzinnych koligacji-uczyli go koligacji rodziny sasiadow.W ten sposob chlopiec w ogole nie znal wlasnej rodziny,natomiast znal bardzo dobrze rodzine bogaczy,bo pokazywano mu zdjecia.Tak wiec jak widac ta tzw.reinkarnacja jest wymyslem cwaniakow,ktorzy w ten sposob poprawiaja byt swoj i swoich najblizszych.Dodajmy jeszcze,ze np.w Indiach jest to jedyna droga do tego,by moc sie wyrwac z przypisanej faktem narodzin raz na cale zycie biedy i ponizenia spolecznego.Uznanie reinkarnacji odwraca wszystko.Warto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kamyyczek
Kamelio drugi raz wklejasz tą wyliczankę, na górze listy proponuję dla jasności sytuacji - ułożenie nowego testamentu i chrzescijańskiego wyznania wiary; synod nicejski- 325 r. po Chrystusie, ależ wierz sobie tylko pozwól innym wierzyć w coś innego i nie mów że herezja bo wszystko to tylko sprawa wiary, Twoja biblia również.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mój kamyyczek
o nic mi nie chodzi, tak to fakt, poczytaj sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
yago Nie wystarczy, że napiszesz, iz ja mieszam fakty i fikcje. Podaj przyklady, albo przestan sie mnie czepiac. To ty holdujesz fikcjom, ktorych jest pełno w KK, a mimo tego ja nie zarzucilam Ci mieszania faktow i fikcji. To co dla ciebie jest faktem i prawda, jest w rzeczywistości fikcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
Kamelio-przeciez Ty tez mieszasz pojecia.Czy ta Twoja dluga lista zmienila chocby na jote zasady wiary?Przeciez te wszystkie rzeczy zostaly wprowadzone po to,zeby lepiej odpowiedziec na Boze wezwanie do zycia w wierze. Slowa ktore cytujesz z Biblii o zabranianiu jedzenia niektorych potraw akurat rozumiem.Jest to odniesienie do czasow Chrystusa i zwyczajow wprowadzonych w Starym Testamencie.Po przyjsciu na Swiat Chrystusa zaszly jednak pewne zmiany.Poniewaz Zydzi zaczeli sie kurczowo trzymac zasad Chrystus zaczal im tlumaczyc ze najwazniejsze nie sa zasady,tylko zdrowy rozsadek i logika w wierze.Przyklad:ktos jest chory,ale nie mozna mu pomoc bo akurat jest szabat.Chrystus wyjasnial im ze mozna nawet w szabat,bo wazniejsza jest pomoc czlowiekowi,jako oznaka milosci do niego niz samo prawo.To samo jest z tymi pokarmami.Wszystkie sa stworzone przez Boga.Nie ma gorszych i lepszych. Ponadto jak juz pisalem-nigdy,przenigdy nie powiedzialbym,ze ja rozumiem czle Pismo Swiete.Przeciez tam jest mnostwo odniesien do spraw kulturowych tamtych czasow(2000 lat temu i znacznie dawniej).Znasz kulture tamtych czasow?Jest tam duzo spraw dotyczacych terazniejszosci-uniwersalnych(ale ktore i czy napewno te?).Nastepnie duzo spraw dotyczacych nie wiadomo jakiego okresu?Wiesz jakiego?Bo nawet znawcy Pisma Swietego tocza na ten temat dysputy...Jak zatem ktos moze twierdzic,ze zyje wg nauk Jezusa opierajac sie wylacznie na Biblii??? Tlumaczenia niektorycz rzeczy z Biblii pochodza z wiekow doswiadczen Kosciola Katolickiego.Pochodza z obserwacji(objawienia swietych,prorokow,widzenia)z modlitw,a co najwazniejsze z natchnien Ducha Swietego,ktory czuwa nieustannie nad bezpieczenstwem w szerokim tego slowa znaczeniu Kosciola Swietego.To na razie tyle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
spadam-ja sie Ciebie nie czepiam tylko dyskutuje.Jezeli piszesz,to mniemam,ze doskonale wiesz ktore to fakty,a ktora fikcja.Nie chce mi sie cofac,analizowac tego wszystkiego co napisalas. dreamer2006-czy to co piszesz to cytaty z Rejsu?tam tez niejaki inzynier mamon mowil ze jemu sie podobaja piosenki ktore juz kiedys slyszal,no bo jak moga mu sie podobac piosenki ktorych nie slyszal.To ta sama logika... Piszesz,ze np.gdybym zacytowal niejakiego Einsteina czy Sokratesa to nie mialoby to sensu,znaczy sie bzdury jakies,bo to czyjes zdanie???... Kamelio:przeczytaj jeszcze raz swoje wlasne slowa z postu zaczynajacego sie od cyfry 1.Czy nie odnosisz wrazenia ze sa skierowane miedzy innymi wlasnie do Ciebie?\"Duch zas otwarcie mowi,ze w czasach ostateczbych niektorzy odpadna od wiary,sklaniajac sie ku duchom zwodniczym i ku naukom demonow...Wyobraz sobie co by sie stalo gdyby wszyscy katolicy doszli do takich wnioskow jak Ty?Czy nie byloby tak iz Kosciol zalozony przez Jezusa przestalby istniec?A zacytuj slowa Twojego(i mojego)Pana,gdy pytal po trzykroc Sw.Piotra czy Go miluje?Co powiedzial nastepnie?No,tak tak,-to o opoce, Kosciele itd???A teraz pomysl kto jest glownym wrogiem Jego dziela?Czyz nie Szatan?A gdzie Ty jestes w tej chwili?we wspolnocie wiernych,czyli w Kosciele?Czy tez moze po tej drugiej stronie?Tam gdzie chcialyby widziec nas wszystkich owe demony??? Na koniec-moze pokazesz mi w ktorym miejscu sa dodane do Biblii te wszystkie rzeczy z Twojej dlugiej listy?Gdzie np.w Biblii przeczytalas o celibacie?O kulcie NMP?itd,itd????Fakty prosze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
yago...czytasz Pismo? Modlisz sięby Duch świety objawił ci prawdy w pismie zawarte i wolę Boga Ojca? Spróbuj.... Na koniec-moze pokazesz mi w ktorym miejscu sa dodane do Biblii te wszystkie rzeczy z Twojej dlugiej listy?Gdzie np.w Biblii przeczytalas o celibacie?O kulcie NMP?itd,itd????Fakty prosze... (cyt. Yago) . No własnie w tym rzecz, ze tych rzeczy nie ma w Biblii a KK je sobie \"dołożył\" i stały sie one \"praktyką \" kościoła. To ty mi pokaz w Biblii gdzie np. jest mowa o \"wzniebowstąpieniu NMP\"?, dlaczego zabroniono ludowi pić wino podczas Wieczerzy Pańskie? (Biblia mówi coś zupełnie innego), dlaczego adoruje się opłatek i obrazy, dlaczego kłania sięi klęka przed posągami? pokaż mi ze tak sieczyni w Biblii . itd, itd. Te praktyki są przez Boga Biblii bardzo negowane i potępiane. więc kto miesza pojęcia i fakty? kto pomieszał słowa prawdy z naukami ludzkimi.? czy samo Pismo jest niewystarczajace? Czy nigdy nie zastanowiło cię to ( jesli o tym myślałeś ) ze jedynie sekta dodaje COŚ do Objawienia w Słowie Bożym. Np. SJehowy konecznie potrzebują Strażnicy (Niewolnik Wierny....Brooklin), Wyznawcy Moona dołożyli Swiętą Księgę Moona, katolicy potrzebują TRADYCJII I POSTANOWIEŃ SYNODÓW plus ewntualnych \"objawień maryjnych\". czy Biblia nie wystarczy????? Czy Słowo od samego Boga może być mało wystarczające? trzeba je uzupełnić? zacytuję raz jeszcze: Jeżeli ktoś dołoży coś do nich, dołoży mu Bóg plag opisanych w tej księdze; (19) a jeżeli ktoś ujmie coś ze słów tej księgi proroctwa, ujmie Bóg z działu jego z drzewa żywota i ze świętego miasta, opisanych w tej księdze. (20) (Apokalipsa (Objawienie) 22:1-21, Biblia Warszawska) dołączenie apokryfów do Biblii.................1546 po Chr. i całej listy..... Komu słuzysz yago, Bogu jedynie czy ludzkiej nauce? \"Po uczynkach poznają gdzie są uczniowie moi\" On zaś rzekł: Błogosławieni są raczej ci, którzy słuchają Słowa Bożego i strzegą go.\" Lk 11:28 Bw Strzec Bozego słowa to stać na strazy Jego czystości i być wiernym tylko Jemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestm w Kościele Jezusa Chrystusa. w tym niewidzialnym okiem ludzkim zbiorem dusz które uwierzyły Panu, oddały Jemu swoje zycie, wyznały Jemu swoje grzechy, On obmył mnie swoją święta krwią i nazwał Dzieckiem swoim. \"Zbawieni jesteście z łaski przez wiarę, nie z uczynków aby się nikt nie chlubił\" Ef. \"Moje Królestwo nie jest z tego swiata\". Na ziemi nie widzisz Bozego Królestwa. ale \"Owce moje znają Mnie i słuchają mojego głosu i idą za Mną\" powiedział Jezus. Jeśli kochasz Pana i chcesz Mu i tylko Jemu służyć, bądz Jemu posłuszny....czytaj Słowo i wykonuj to co Tam jest napisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość yago
Czy ty Kamelio uczestniczysz we Mszach Sw i przystepujesz do Stolu Panskiego?Czy Ty sie spowiadasz?Korzystasz z laski Milosierdzia Bozego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja napisze na pytanie postawione kamelii uczestnicze w nabozenstwach, spozywam wieczerze panska, spowiadam sie (Bogu) i korzystam w pelni z laski milosierdzia Bozego :D Alleluja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tuuuuja
Własciwie to możecie kłocić się bez końca - jedno jest pewne Sekcie stworzonej przez Jezusa - się udało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 543210
tuuuja I teraz oberwiesz od yago. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tż cos napisze
yago napisałaś Czy Jezus jest jedynym Synem Boga?Alez oczywiscie.Jest to napisane w Biblii i to nie raz... I Kamelia o dołożeniu wiec ja coś napiszę Odpowiedzieli Mu żydzi, mówiąc: "Nie kamieniujemy Cię za dobry uczynek, ale za bluźnierstwo i za to, że Ty, będąc Człowiekiem, czynisz Siebie równym Bogu". Odpowiedział im Jezus: "Czy Ja powiedziałem, ze jestem równy Bogu? Nie, ale Ja jestem jedno z Bogiem. Czyż nie napisano w Piśmie?Jam rzekł: Bogami jesteście. Podnieście kamień, a Mnie tam znajdziecie. Rozłupcie drzewo, a jestem tam. Albowiem jak w ogniu i w wodzie, tak w każdym żywym stworzeniu jest Bóg objawiony jako życie i jego istota".1 I jeśli ktokolwiek ujmie coś ze słów tej Ewangelii albo doda, albo jak pod korcem ukryje ich światło, światło, które nas, dwunastu świadków wybranych przez Boga dla oświecenia świata, do jego zbawienia, przez Ducha Świętego nam dane: Niech będzie Anathema Maranatha, aż do pojawienia się Chrystusa Jezusa-Marii, naszego Zbawiciela ze wszystkimi Świętymi Amen

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Skąd te cytaty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odpowiem yago. Uwierzyłam w łaskę i miłosierdzie Boze, w Zbawienie w Jezusie Chrystusie, Panu i Bogu naszym, twórcy Kościoła Pańskiego, spożywam wieczerzę (pod 2 postaciami chleba i wina) spowiadam się Bogu, nie człowiekowi, dziękujęBogu za pełnie Jego wielkiej Miłosci, jaką mnie obdarował, przyjęłam chrzest na jako wyraz mojej wiary i przymierza z Bogiem na odpuszczenie grzechów, zyję tu na ziemi pewna swojej drogi po śmierci, którą Pan dla mnie przygotował. :):):) Jezus jest Moim Zbawicielem i Przyjacielem. Ufam Bogu Ojcu ze tak wspaniale zycie daje mi kazdego dnia:):):)...aż przez całą wiecznosć z Nim :):):):):) Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota\" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a skąd te cytaty powtórzę za \"spadam\"....moja droga:) wymyśl jakiś inny nik:) hihihiih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tym razem i ja cos dodam
hihi nie pytaj skad te cytaty! powinnas wiedziec,ze owe cytaty powstaly w glowie malutkiej i jej podobnych na udowodnienie teorii,ze Bog nie istnieje jako konkretna osoba,ze bogiem jest wszytko co nas otacza i my sami rowniez a jak chcemy do tego dojsc to musimy byc modrzy tak jak malutka,bo jak narazie to my wszyscy chrzescijanie najwiekszymi tumananami jestesmy.Zdaje sie ,ze to wlasnie probuje udowdnic nam malutka i jej klika!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
(21) W oznaczonym dniu Herod, odziany w szatę królewską, zasiadł na tronie i w obecności ludu wygłaszał do nich mowę; (22) lud zaś wołał: Boży to głos, a nie ludzki. (23) W tej samej chwili poraził go anioł Pański za to, że nie oddał chwały Bogu; potem stoczony przez robactwo, wyzionął ducha. DZieje Apostolskie12 Herod uznany za Boga, sam \"chciał być Bogiem\" i ot....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość z boku....
do spadam tak topik jest o Biblii ale co to szkodzi popisać o czym innym tym bardziej, że Ty masz problem z oceną postaw ludzi zaangażowanych w tworzenie i utrwalanie zbrodniczej dyktatury mnie to przeszkadza, że Tobie nie przeszkadza postawa takich ludzi jak J.Urban niczego Ci nie narzucam, tylko podkreślam, że udział w dyktaturze powinien być PIĘTNOWANY i KARANY ja się pytam, czy to jest uczciwe, przyzwoite, być rzecznikiem rządu, który zleca mordy polityczne? i Tobie to nie przeszkadza??? Wytłumacz mi bo nie rozumiem, nie pojmuję. Nie nawołuję Cię do nienawiści tylko do sprawiedliwej oceny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"hihi nie pytaj skad te cytaty! powinnas wiedziec,ze owe cytaty powstaly w glowie malutkiej i jej podobnych na udowodnienie teorii,ze Bog nie istnieje jako konkretna osoba,ze bogiem jest wszytko co nas otacza i my sami rowniez a jak chcemy do tego dojsc to musimy byc modrzy tak jak malutka,bo jak narazie to my wszyscy chrzescijanie najwiekszymi tumananami jestesmy.Zdaje sie ,ze to wlasnie probuje udowdnic nam malutka i jej klika!\" Ciekawa teoria spiskowa dziejów. Tylko, że do niczego nie trzeba być mądrym, do niczego nie trzeba dochodzić. Jeśli czujesz się tumanem, to sam (sama) dla siebie nim jesteś - a co Cię obchodzi zdanie innych - inni to nie Ty, więc nigdy tego zupełnie nie pojmą. Więc gdzie widzisz problem? Robi Ci różnicę, że Mała uważa, że wszystko jest jednym? Co za różnica dla ogrodnika, jakie róże ma sąsiad? Niech pielęgnuje swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
dreamer2006 Wiesz co? Dobrze, kurna, że tu jesteś. :):):) POZDRAWIAM!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
z boku Odpowiedź jest w poście Dreamera 2006 :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer ;) pamiętałeś 🌻 tym razem i ja cos dodam tak sobie tłumacz ale ja niczego nie mam zamiaru tobie udowadniać ani nikomu udowadnianie dowodzi słabości i niepewności przekonujesz kogoś do swoich wydumań i czujesz się raźniej już nie jesteś sam połechtajcie mile wasze ego jak bardzo wierzycie czy ktoś może przewyższyć sam siebie? jaka fontanna taki strumień jaka wasza świadomość, takie wasze ‘ja\' jakie wasze \'ja\' taki cały świat niech wasza mowa będzie tak tak nie nie wyważajcie wasze ja byście poznali radość doskonałej równowagi dobranoc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobrze, że wszyscy jesteście :) Mała ( 🌼 )- jeśli chodziło Ci o poprzedniego mojego posta, to raczej trudno by mi było nie pamiętać. Ale powiem też szczerze, że wiedzieć, pamiętać, recytować spokojnie z głowy i myśleć, że się rozumie, to czasem dwie różne rzeczy. Bo jeszcze często też się łapię na zaglądaniu \"do ogrodu sąsiada\" i wtrącaniu się w jego \"róże\". Tak samo na przykład mam z cytatem W. Disney\'a - \"Jeśli potrafisz o czymś marzyć, to potrafisz także tego dokonać\". Powiesiłem go sobie na ścianie z rok temu, ale dopiero niedawno zacząłem zauważać, że tak naprawdę zaczynam go dopiero rozumieć. I chyba takie \"dochodzenie\" ma sens - przecież dochodząc \"do siebie\", poznając bardziej siebie, wcale nie oddalasz się od tego w co wierzysz, czy chcesz wierzyć - niezależnie od tego co to jest. A jeśli ktoś chce \"dochodzić\" np. do znaczenia treści Biblii - to chyba nie ma tu żadnej sprzeczności w łączeniu tych dwóch spraw. A może nawet jest sprzecznością je oddzielać - ale to nie moja sprawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a moze razem postudiujemy Biblię? Księga po Księdze, wers po wersecie? Proponuję zacząć od Ewangelii Jana . Duchu Swięty pomóz nam wszystkim zrozumieć Twoje przesłanie, ucz nas i dawaj mądrosc, aby rozumieć co Ty sam chcesz przez swoje słowo powiedzieć do nas wszystkich, tych którzy czytają. I pragną poznawać Ciebie Boże coraz bardziej.:) Tobie niech będzie chwała Panie, przez Jezusa Chrystusa.:):):):) Jan.rozdz. 1 1-5 (1) Na początku było Słowo, a Słowo było u Boga, a Bogiem było Słowo. (2) Ono było na początku u Boga. (3) Wszystko przez nie powstało, a bez niego nic nie powstało, co powstało. (4) W nim było życie, a życie było światłością ludzi. (5) A światłość świeci w ciemności, lecz ciemność jej nie przemogła 🌻 co myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus to Słowo. Jezus jest Słowem, Słowo jest Bogiem, Jezus to Bóg. On był od poczatku.stwarzał wszystko, bo przez Niego powstało wszystko, nic by bez Niego nie powstało. W Nim jest życie, i światłosć. Światłosć świeci w ciemności, ale nie wygrała ciemność nad światłem, Światło to zycie. Jezus to światło. :):):) czy ktoś coś doda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×