Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość spadam
Nie ulega watpliwości, że Slowo to Jezus. "Na początku bylo Słowo. Ono bylo na poczatku u Boga". Czyli był początek? I zaczął się od Jezusa? Czyli Jezus został stworzony na samym początku? "Bogiem bylo Słowo". To jest jasne. Z dalszych słów wynika, że wszystko inne zostalo stworzone przy udziale Jezusa. Czy tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Jak rozumieć - Ono było na początku u Boga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w innych fragmentach Hbr. 1. 10 \" Tyś Panie, na poczatku ugruntował ziemię\" mowa o Jezusie. On był gdy powstawała ziemia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus i Bóg to Jedno. \"Jam alfa i omega. Poczatek i Koniec.\" Obj. Jana. Bóg też mówi o sobie poczatek i koniec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
To fakt. Ale najpierw Bóg stworzył niebo i ziemię. Niebo jest wymienione jako pierwsze. Jednoczesnie stwarzał?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Początek . Stwarzanie. Koniec. Kres dziejów, Kres obecnego stanu rzeczy, Bóg stwarzał i Bóg zakończy. Jezus stwarzał i Jezus zakończy, życie na tej ziemi. Ale odbiegamy od tematu, tak bym chciała skupiać się tylko na tym co mówi Ewangelia Jana 1. 1-5. Potem będzie potem.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
To dlaczego Biblia mówi, że Jezus był u Boga skoro był Bogiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Być u kogos i byc tym kimś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ci znowu o tym słowie... po jakiego grzyba bogu słowa ? Zastanówcie się. A zresztą, róbcie co chcecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bo sa trzy osoby będące Jednym Bogiem. Wiem ze to trudne, ale po dogłębnej analizie Biblii wnioski są jednoznaczne. (Patrz Chrzes tJezusa- trzy osoby występują tam jednocześnie. Bóg Ojciec (jako głos z Nieba), gołąb jako Duch święty I Jezus, w ciele.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myre, dołączysz do studiowania? biblii bo my tu Biblię rozważamy, nie poddajemy Boga w wątpliwosć tylko czytamy Jego Słowo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie dziękuję. Jedna uwaga, nie poddaję boga w watpliwość. Biblię czytałem swego czasu i to z 12 razy. Jeżeli już to widać w niej po pisaniu rękę człowieka a nie boga. Oczywiście IMHO. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota\" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24 po to te Słowa Myre. Zebyś był zbawiony, żeby ludzie którzy mogą czytać mogli być zbawieni.Ręka człowieka ale Duch Boga Zywego. Pamiętaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
kamelia Jaka widzisz różnice miedzy slowami jedyny i jednorodzony?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Kamelia Przepraszam za małą literę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem, kiedyś o tym czytałam .....hmmm.... a ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jedyny w greckim to monos W kontekście syna lub córki to się kojarzy nie tylko z jedynym synem, ale synem prawdziwym, z tej samej krwi, z tego samego rodu, pochodzący bezpośrednio od niego. Takim polskim wyrazem określającym jedynego syna pochodzącym bezpośrednio z danej osoby jest właśnie wyraz \"jednorodzony\". hmmm...to czytałam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Nie wiem Kamelia. Musze poszperać na ten temat. A pytam bo mam dwa różne tłumaczenia Biblii. W jedym jest użyte jedyny, w drugim - jednorodzony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan 1.14 \"A słowo ciałem sięs tało i zamieszkało wsród nas i ujrzeliśmy chwałę jego, chwałę jaką ma jedyny Syn od Ojca\". Chrystus jest jednorodzonym Synem J. 1.18. Syn zawdziecza zrodzenie Ojcu. Określa się też \"pierworodnym\", które podkreśla, ze istniał On przed wszelkim stworzeniem (Hbr. 1.6) Kol 1.15.. Syn pochodzi od Ojca, nie jest uczniony ani stworzony, lecz zrodzony. Myślę ze Bóg Ojciec nie sprawia ze ze Bóg Synjest Bogiem. Syn jest Bogiem sam z siebie, ale jednocześnie Syn jest tym kim jest dzięki Ojcu. W Bogu zachodzi coś co jest podobne do zjawisk myślenia i mówienia. Syn jest wyrazem Ojca. Dlatego własnie mówi się o Nim ze jest Słowem, które jest z Bogiem i jest Bogiem (Jan 1. 1-2). Oto czym jest Syn. Nie mógłby być tym bez Boga Ojca. Ojciec bez Boga Syna nie mógłby wyrazić siebie. Oto jest wzajemna relacja pierwszej i drugiej osoby Jednego Boga Pana naszego. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
znowu siętrochę rozwlekliśmy (tematycznie) bo miało być o Jan 1. 1-5 a moze pójdziemy dalej? hmmm...... Jan 1, 6-13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan 1, 6-13 (6) Wystąpił człowiek, posłany od Boga, który nazywał się Jan. (7) Ten przyszedł na świadectwo, aby zaświadczyć o światłości, by wszyscy przezeń uwierzyli. (8) Nie był on światłością, lecz miał zaświadczyć o światłości. (9) Prawdziwa światłość, która oświeca każdego człowieka, przyszła na świat. (10) Na świecie był i świat przezeń powstał, lecz świat go nie poznał. (11) Do swej własności przyszedł, ale swoi go nie przyjęli. (12) Tym zaś, którzy go przyjęli, dał prawo stać się dziećmi Bożymi, tym, którzy wierzą w imię jego, (13) którzy narodzili się nie z krwi ani z cielesnej woli, ani z woli mężczyzny, lecz z Boga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jan posłany przez Boga, na ziemię aby zaświadczyć o Jezusie, o światłości. i cel świadczenia Jana: ABY WSZYSCY UWIERZYLI. Człowiek Jan nie jest światłoscią, nie jest Bogiem, ma On świadczyć o światłosci, czyli o Bogu. Swiatłosc ta prawdziwa, która oświeca człowieka, co znaczy oświecać? przychodzi na świat. Oswiecać znaczy....rozjaśniac, dawać światło, rozjaśnaić umysł....dawać oświecenie..................co jeszcze? Do swojej własności przyszedł. Izrael, Własność Boga. Jezus to Bóg, Zydzi są Jego własnością, ale oni Go odrzucili, nie przyjęli,. Ale ci wszyscy którzy Go przyjęli (uwierzyli, poznali) mają prawo zwać sie Dziećmi Bozymi :D :D :D ci którzy wierzą w Imię (Jezusa) Jego. Własnie dzieci Boże narodzą sienie z ciała, ale z Ducha, z Boga. Własnie o tym mówi Jezus Nikodemowi dalej (\"Musicie się na nowo narodzić) uwierzyć, , przyjąć Ducha Świetego , Z Boga. tyle ode mnie.....:):):) Niech was Bóg błogosławi i da wam Ducha swojego, proście a otrzymacie:) Bóg jest cudowny:) dał mi prawo stać siędzieckim boga przez Jezusa Chrsytusa:) Dziękuję🌻 cdn.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję Bogu 🌻 miało być:) ze dał mi prawo przez wiarę w Syna , przez Zbawienie w Nim stać się Dzieckiem Jego . To wspaniały dar. Przymijcie go, a Pan obdaruje was mianem Syna lub Córki Boga. To wspaniałe:) mieć Ojca w Niebie Stworzyciela gwiazd i księzyca:):):) galaktyk i wodospadu Niagara:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Myrevin dokładnie tak:) Tekst kanoniczny został ustalony w roku 382r. za papieża Damazego, kiedy to opracowano wulgatę. By to osiągnąć poddano opowieci o Jezusie procesowi ujednolicenia. Najpierw skorygowano rękopisy ewangelii przez zeby uzgodnić je między sobą, po tym je zniszczono. Jednorodzony znaczy umiłowany:) Wg mnie Ojciec Matka- Bóg, Syn i duch Swięty tworzą trójcę, ale nie chodzi tu o trzy osoby. Bóg symbolizuje wszechświat, Syn żyjącą istotę, świety duch to nasza jaźń połączona z kosmosem. Gdy zschynchronizujemy te trzy elementy wracamy do domu. Czy jestesmy prawdą czy iluzją Bóg nigdy nie był od nas oddzielony:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tylkoja
maała, studiujemy Biblie, nie własne wyobrażenia.:) gdybyśmy trzymali sietylko Biblii tu na tym topiku było by fajnie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cóż za odwaga:) rozumiem, że egzegeta mający monopol na wyobrażenia, pewnie proponujesz złoty wiek chrześcijaństwa średniowiecze II;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Wiem ze to trudne, ale po dogłębnej analizie Biblii wnioski są jednoznaczne.\" Hmm...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer2006 Tzn. jakie? Gdzie Ty to wyczytałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyczytałem to w wypowiedzi Kamelii na poprzedniej stronie. Stamtąd ten powyższy cytat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
maalutka Jednorodzony to nie znaczy umilowany. Co sam termin oznacza to wiadomo, ale czy on jest w Biblii tożsamy z jedynym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×