Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

dreamer, mowa była o ucisku chrzescijan i prześladowaniu ich, wiec o tym napisałam. wiem ze tez inni (grubi, murzyni, ....) są obiektem drwin. To zupełnie inny temat. \"Miłuj bliźniego swego jak siebie samego\" Jezus. To nie wyświechtany slogan, to przykazanie miłosci, aby wzajemnie miłować bliźnich swoich. To nakaz Pana, który niesie dobro i szczescie. Niech Bóg będzie z wami i obdarzy was pokojem i prawdą która uwalnia od niepewności 🌻...i daje trwały fundament do pieknego życia. \"On postawił mnie na Skale\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spadam, dopuki jesteś \"starym \" grzesznym człowiekiem to jest problem z grzechem. Bóg chce byśmy przeżywając \"nowonarodzenie\" przemienili swoj umysł i \"zewlekli z siebie tego starego grzesznego człowieka\" a przemienili sie w nowego, z Ducha podobnego Panu. Ef 4:22 Bw \"Zewleczcie z siebie starego człowieka wraz z jego poprzednim postępowaniem, którego gubią zwodnicze żądze,\" (23) i odnówcie się w duchu umysłu waszego, (24) a obleczcie się w nowego człowieka, który jest stworzony według Boga w sprawiedliwości i świętości prawdy. J 3:4 Bw Ten przyszedł do Jezusa w nocy i rzekł mu: Mistrzu! Wiemy, że przyszedłeś od Boga jako nauczyciel; nikt bowiem takich cudów czynić by nie mógł, jakie Ty czynisz, jeśliby Bóg z nim nie był. (3) Odpowiadając Jezus, rzekł mu: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi na nowo, nie może ujrzeć Królestwa Bożego. Rzekł mu Nikodem: Jakże się może człowiek narodzić, gdy jest stary? Czyż może powtórnie wejść do łona matki swojej i urodzić się?\" (5) Odpowiedział Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam ci, jeśli się kto nie narodzi z wody i z Ducha, nie może wejść do Królestwa Bożego. (6) Co się narodziło z ciała, ciałem jest, a co się narodziło z Ducha, duchem jest. (7) Nie dziw się, że ci powiedziałem: Musicie się na nowo narodzić. Narodzić sie na nowo:) wszczepić sie w Jezusa jak w winną latorość, bo bez Niego nic człowiek sam z siebie nie może uczynić, nie moze sieteż sam pozbyć \"natury grzesznej\" to jest całe sedno sprawy! J 15:5 Bw \"Ja jestem krzewem winnym, wy jesteście latoroślami. Kto trwa we mnie, a Ja w nim, ten wydaje wiele owocu; bo beze mnie nic uczynić nie możecie.\" owocne zycie, pełne miłosci, radości, pokoju, szczescia, to dobre owoce od Pana.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"To nie wyświechtany slogan, to przykazanie miłosci, aby wzajemnie miłować bliźnich swoich.\" Tu masz rację, niezależnie od tego, co nas dzieli, to powinno być ponad tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm...na marginesie, w oderwaniu od tematu, wyczytane...... Proboszcz nauczycielom ekskomuniką grozi W poniedziałek w pokoju nauczycielskim zawisło ogłoszenie: \"W związku z tym, że ks. Proboszcz wyznaczył nauczycieli do przygotowania ołtarza na Boże Ciało, wyznaczam następujących nauczycieli do wykonania tego zadania [tu: nazwiska pięciu nauczycielek]\". Podpis: dyrektor szkoły mgr Barbara Łubek - podaje Gazeta Wyborcza. - Szlag mnie trafił, jak to przeczytałam. Co prawda jestem wierząca, ale nikt nie ma prawa wymagać ode mnie takich rzeczy - oburza się jedna z nauczycielek wyznaczona do budowy ołtarza. Ołtarz ma stanąć dzisiaj kilkadziesiąt metrów od szkoły. Grupa nauczycieli ma rozłożyć dywany, postawić obraz i przystroić go gałęziami młodych wierzb. - Nie widzę w tym nic złego. To taka nasza lokalna tradycja. Poza tym ksiądz proboszcz z ambony wyznaczył nas do przygotowania ołtarza. Nie mogliśmy odmówić - tłumaczy Teresa Załęska, wicedyrektor szkoły i nauczycielka nauczania zintegrowanego. - A jeśli któryś z nauczycieli jest niewierzący? - pyta dziennikarka GW. - Nie ma takiej możliwości. Przecież szkoła ma imię Jana Pawła II - zapewnia Załęska. Przygotowanie ołtarza zlecił ksiądz dr Marek Zawadzki z parafii św. Jana Chrzciciela. Mówi twardo: - Jestem proboszczem, więc zażyczyłem sobie, by jeden ołtarz przygotowali nauczyciele. I nie pozwolę, by mniejszość, która żyje bez Boga, mówiła mi, co mam robić. Ustalę, która z nauczycielek doniosła na mnie. Na pewno ją ukarzę. To ja mam tu władzę duchową nad wsią. To będzie coś w rodzaju ekskomuniki. Czyżby polskie prawo nie dotyczyło dyrekcji szkoły i proboszcza we wsi Kroczewo? Mamy nadzieję, że dotyczy o czym wkrótce się powinni przekonać. Proboszcza z pewnością natomiast opuścił zdrowy rozsądek, a jego działania nie mają nic wspólnego z wiarą. przykazanie 2 z dekalogu brzmi: Wj 20:5 Bw Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. \"Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej gwarantuje wolnosć sumienia i wyznania każdemu Obywatelowi RP. Niektórzy o tym zapominają. Temat oddzielenia religii od państwa już był.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
To sie w glowie nie mieści. Jest to lamanie podstawowych zasad wolności człowieka i jeśli ten księżulo bedzie sobie dalej tak postepowal to sprawa moze znaleźc sie w Trybunale Europejskim. I niech mi ktos nie mowi teraz, że Polska to nie jest państwo wyznaniowe. Gdyby trafilo to na mnie, naglosnilabym sprawę na całą Europe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawe:) Kamelia a to przykazanie? \"Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. W sześciu dniach bowiem uczynił Pan niebo, ziemię, morze oraz wszystko, co jest w nich, w siódmym zaś dniu odpoczął. Dlatego pobłogosławił Pan dzień szabatu i uznał go za święty.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czegoś tu nie rozumiem :) Kamelia przecież to Ty sama mówiłaś, że nawracanie chrzescijaństwo jest takie chwalebne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie rozumiemy sie maalutka, ja mówię o chrzescijaństwie, nie o fałszywej imitacjii pod pseudonimem chrzescijaństwa. Dz 20:7 Bw \"A pierwszego dnia po sabacie, gdy się zebraliśmy na łamanie chleba, Paweł, który miał odjechać nazajutrz, przemawiał do nich i przeciągnął mowę aż do północy.\" (8) A było wiele lamp w sali na piętrze, gdzie się zebraliśmy. Zbieramy się tak jak pierwsi chrzescijanie 1 dnia po sabacie, bo był to dzień zmartwychwstania Pana naszego Jezusa Chrystusa i ten dzień był dniem zebrań, modlitwy i łamania chleba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maalutka nie rozumiesz zamiany przykazań (przez które jest poznanie grzechu) -dekalog , zakonu, na przykazania miłosci. Dane przez Jezusa ludziom. Będziesz miłował Pana Boga z całego serca swego, duszy swojej i siły, a bliźniego swego jak siebie samego. Cały zakon Mojżeszowy został przez Pana zawarty w tych 2 przykazaniach. Jest taki ciekawy fragment w dziejach Apostolskich, kiedy to nawracający sie do Jezusa Zydzi widząc nawrócenia \"pogan\" -Greków postanawiają ze trzea ich obrzezać w myśl zakonu Mojzesza. I co na to Apostoł Piotr. : Lecz niektórzy ze stronnictwa faryzeuszów, którzy uwierzyli, powstali, mówiąc: Trzeba ich obrzezać i nakazać im, żeby przestrzegali zakonu Mojżeszowego. (6) Zgromadzili się więc apostołowie i starsi, aby tę sprawę rozważyć. (7) A gdy to już długo rozpatrywano, wstał Piotr i rzekł do nich: Mężowie bracia, wy wiecie, że Bóg już dawno spośród was mnie wybrał, aby poganie przez usta moje usłyszeli słowa Ewangelii i uwierzyli. (8) Bóg też, który zna serca, przyznał się do nich, dając im Ducha Świętego jak i nam, (9) i nie uczynił żadnej różnicy między nami a nimi, oczyściwszy przez wiarę ich serca. (10) Przeto teraz, dlaczego wyzywacie Boga, wkładając na kark uczniów jarzmo, którego ani ojcowie nasi, ani my nie mogliśmy unieść? (11) Wierzymy przecież, że zbawieni będziemy przez łaskę Pana Jezusa, tak samo jak i oni. Dz. Ap. 15 ty mówisz maalutka o jarzmie które zakon nakładał na ojcow pokoleń Zydów, a które Pan \"zastąpił\" łaską i zbawieniem przez krew Jezusa Chrystusa, wiec nie nakładajmy sobie na nowo jarzma, z którego Pan uwolnił swoje dzieci. \"Znane to jest od wieków. (19) Dlatego sądzę, że nie należy czynić trudności tym spośród pogan, którzy nawracają się do Boga, (20) ale polecić im, żeby się wstrzymywali od rzeczy splugawionych przez bałwany, od nierządu, od tego, co zadławione, i od krwi. \" Dzieje Ap. 15 to zostało zalecone tym wszystkim którzy nawracają sie do Boga Postanowiliśmy bowiem, Duch Święty i my, by nie nakładać na was żadnego innego ciężaru oprócz następujących rzeczy niezbędnych: (29) Wstrzymywać się od mięsa ofiarowanego bałwanom, od krwi, od tego, co zadławione, i od nierządu; jeśli się tych rzeczy wystrzegać będziecie, dobrze uczynicie. Bywajcie zdrowi. (30) A gdy wysłańcy przyszli do Antiochii, zgromadzili zbór i oddali list. (31) A gdy go przeczytali, uradowali się jego zachęcającą treścią. Dzieje Ap. 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze wrócę do sprawy księdza, bo widzę ze maała nie widzi albo nie chce widzieć różnicy, a szkoda.....maała , ja mówiłam o prawdziwym chrescijaństwie, a tu mowa była o księdzu katolickim , który nie moze niestety poszczycić sięchwlaebnym czynem zasługującym na miano prawdziwego chrzescijaństwa, dlaczego wrzucasz do jednego worka katolików (którzy absolutnie nie stosują sie zasad biblijnych) i protestantów (dla których biblia jest jedynym autorytetem i drogą zycia) i obydwa te wyznania podpisujesz mianem chrzescijaństwo. Ja osobiście się z tym nie zgadzam, bo nie ten kto mówi o sobie ze jest chrzescijaninem nim jest ale ten kto czyni tak jak wskazuje na to Testament Ojca . Proszę nie myl tych dwóch bardzo odmiennych rzeczy. Ja nie jestm katoliczką, byłam i wiem ze Biblia w tym kościele zupełnie nie jest brana pod uwagę, co doprowadziło do tak drastycznych odstępstw od czystego i prostego chrzescijaństwa naśladowców Jezusa Chrystusa. Czy to az takie trudne dostrzec tą róznicę.? Już kilka razy o tym mówiłam ale sprawiasz wrazenie ze nie rozumiesz albo nie chcesz zobaczyć tej róznicy.Przecież nie moge kilkakrotnie pisać tego samego ze dla mnie chrzescijaństwo to na prawdę chrzescijaństwo, mówienie o sobie chzescijanin niesie za sobą rangę i wielka odpowiedzialność za to jak wygląda życie tego kto zwie się mianem Chrystusa Pana. Mt 7:21 Bw \"Nie każdy, kto do mnie mówi: Panie, Panie, wejdzie do Królestwa Niebios; lecz tylko ten, kto pełni wolę Ojca mojego, który jest w niebie.\" Mt 7:17 Bw \"Tak każde dobre drzewo wydaje dobre owoce, ale złe drzewo wydaje złe owoce.\" \"PO UCZYNKACH POZNACIE GDZIE SĄ UCZNIOWIE MOI\" Pan Jezus Chrystus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia czegoś tu nie rozumiem:) Cały zakon Mojżeszowy został przez Pana zawarty w tych 2 przykazaniach. przykazanie 2 z dekalogu brzmi: Wj 20:5 Bw Nie czyń sobie podobizny rzeźbionej czegokolwiek, co jest na niebie w górze, i na ziemi w dole, i tego, co jest w wodzie pod ziemią. \"Nie będziesz się im kłaniał i nie będziesz im służył. A pierwsze jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz Kamelia ja nie jestem za państwem wyznaniowym ani za legalizowaniem jakiejkolwiek religii, to powinna być osobista sprawa.Każdy wybiera to co chce na miarę swoich możliwości i swiadomości. Tak naprawdę bez znaczenia w co wierzymy, ważne to jacy jesteśmy. Pokora \"chrześcijan\" powala, naprawdę jestem pod wrażeniem, dlaczego to najmojsze jest takie prawdziwe a ichnie to tania imitacja??? Wg mnie Jezus był prawdziwy działał z potrzeby serca a jego naśladowcy? I to nieważne z jakiego odłamu a spotkałam wielu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia \"ty mówisz maalutka o jarzmie które zakon nakładał na ojcow pokoleń Zydów, a które Pan \"zastąpił\" łaską i zbawieniem przez krew Jezusa Chrystusa, wiec nie nakładajmy sobie na nowo jarzma, z którego Pan uwolnił swoje dzieci.\" więc bądź konsekwentna i nie cytuj o jarzmie skoro pan zstapił z nieba i uwolnił swoje dzieci jarzmo-dekalog nie obowiązuje;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Pierwsze przykazanie: Nie bedziesz miał bogów cudzych przede mną. Przykazania Starego testamentu były przeznaczone dla Zydow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Sabat nie obowiązuje chrześcijan zgodnie z Ef. 2:15 - On (Jezus) zniósl zakon przykazań i przepisow, aby czyniąc pokoj, stworzyc w sobie samym z dwóch jednego nowego czlowieka. To żydzi mieli nakaz przestrzegania sabatu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spadam ja pytam Kamelii po co cytuje coś, co nie obowiązuje;) bo ja tak z przekory:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam kiedyś o chrzescijańskich mnichach, ich górskie klasztory sąsiadowały ze sobą, mnisi co dnia spotykali się na rozdrożu by porozmawiać ze sobą, przecież w końcu wszyscy byli chrześcijanami. Usiedli w cieniu drzewa, pierwszy powiedział „ w waszych klasztorach na pewno jest coś wartościowego ale nigdzie nie znajdziecie takiej mądrości i uczoności jak w naszym” drugi na to ”ty zacząłeś więc muszę to powiedzieć, być może u was kwitnie nauka ale przecież nie o to chodzi, nikt nie jest surowszy i bardziej zdyscyplinowany niż nasi braciszkowie , surowość naszej reguły jest wyjątkowa a przecież to podoba się panu najbardziej i będzie się liczyć w dniu sądu „ Trzeci się roześmiał „ obaj macie rację mówiąc o swoich klasztorach, ale nie znacie prawdziwego sensu chrześcijaństwa jakim jest pokora, a w pokorze to MY jesteśmy najlepsi\'. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Tak naprawdę bez znaczenia w co wierzymy - cyt Maalutkiej "A to jest zywot wieczny, aby poznali ciebie, jedynego prawdziwego Boga i Jezusa Chryustusa, ktorego poslales' J,17:3 "Wiemy też, ze Syn Bozy przyszedł i dał nam rozum, abysmy poznali tego, ktory jest prawdziwy. My jesteśmy w tym, ktory jest prawdziwy w Synu Jego, Jezusie Chrystusie. On jest tym prawdziwym Bogiem i zyciem wiecznym. 1J, 5:20

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Skoro Kamelii to przepraszam, że sie wtrącilam. Mysle, ze nie zrobilam nic niestosownego, no ale może ty uważasz inaczej. Dlatego przepraszam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daj spokój po to przecież gadamy:) Byłabym ciekawa odpowiedzi Kamelii, tylko Jej odpowiedzi. Miło by było gdyby to przeczytała i napisała co o tym myśli, bez podpierania się biblią Spadam to tak z obserwacji i doświadczenia, dla mnie biblia nie jest wiarygodnym źródłem, wg mnie Jezus zupełnie czego innego nauczał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia z tej notki prasowej wynikało, że to dyrektor nakazał nauczycielom, nie ksiądz. Naprawdę nie moge pojąć dlaczego Ty uważasz że ksiądz nie mógł poprosić. Odnośnie Twojego zarzutu, że ja wrzucam do jednego worka http://pl.wikipedia.org/wiki/Katolicyzm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"- A jeśli któryś z nauczycieli jest niewierzący? - pyta dziennikarka GW. - Nie ma takiej możliwości. Przecież szkoła ma imię Jana Pawła II - zapewnia Załęska.\" W sumie już nic takiego mnie w tym kraju nie dziwi. Ktoś kiedyś powiedział \"Szkoda, że głupota nie lata\". Fajne mielibyśmy widoki (z góry :P) \"Czegoś tu nie rozumiem Kamelia przecież to Ty sama mówiłaś, że nawracanie chrzescijaństwo jest takie chwalebne.\" \"nie rozumiemy sie maalutka, ja mówię o chrzescijaństwie, nie o fałszywej imitacjii pod pseudonimem chrzescijaństwa.\" Kamelio - czy nie zauważasz pewnej analogii - dokładnie tak o swojej wierze mówią np. \"wyznawcy Radia Maryja\". Mam nadzieję, że nie masz na myśli tego, że gdyby to był pastor protestancki, to wszystko według Ciebie było by ok? \"ja mówiłam o prawdziwym chrescijaństwie, a tu mowa była o księdzu katolickim , który nie moze niestety poszczycić sięchwlaebnym czynem zasługującym na miano prawdziwego chrześcijaństwa, dlaczego wrzucasz do jednego worka katolików (którzy absolutnie nie stosują sie zasad biblijnych) i protestantów (dla których biblia jest jedynym autorytetem i drogą zycia) i obydwa te wyznania podpisujesz mianem chrześcijaństwo. Ja osobiście się z tym nie zgadzam, bo nie ten kto mówi o sobie ze jest chrzescijaninem nim jest ale ten kto czyni tak jak wskazuje na to Testament Ojca . Proszę nie myl tych dwóch bardzo odmiennych rzeczy.\" Kamelio - tak już jest, że Katolicyzm jak i Protestantyzm należą do grupy wyznań Chrześcijańskich (tak zostały przyporządkowane zgodnie z rodowodem). Skoro uważasz, że nazywanie Katolików Chrześcijanami to coś niewłaściwego i \"obraza prawdziwego Chrześcijaństwa\" i Chrześcijanami należy nazywać Protestantów, to postaw się na miejscu zwykłego Katolika - mam mu tu napisać \"nie jesteś prawdziwym Chrześcijaninem\"? Jak Ty byś się poczuła, gdyby Tobie, Protestantce tak ktoś powiedział? Wybacz, ale wydaje mi się, że bardziej istotne od tego do jakiego kościoła ktoś chodzi, jest to co ma w sercu. Więc tak samo możesz sobie mówić, że ktoś jest prawdziwym Chrześcijaninem, Ty jesteś prawdziwą Chrześcijanką - ale to guzik warte, jeśli jest tylko samym mówieniem - nie wiem, co tkwi w Twojej duszy i mam nadzieję, że chrześcijańskie dobro - i oczywiście nie mi, ani nikomu to oceniać. Ale wg mnie nie powinnaś tak mówić o tym, czego nie wiesz (kim w głębi duszy jest powiedzmy Katolik Kowalski wchodzący na tą stronę). Ktoś kiedyś powiedział \"Lepiej wypuścić stu winnych, niż skazać jednego niewinnego\". Nawet gdybyś miała rację w 99%, to i tak wówczas krzywdzisz takimi słowami pozostałych. Więc wierz i pozwól wierzyć. A to, co się ponoć wydarzyło z księdzem (oglądałem o tym w TV, pytano mieszkańców, czy ksiądz tak rzeczywiście mógł powiedzieć i stwierdzili, że nie sądzą - ja sam nie wiem, czy powiedział, czy nie) i z tym co się na pewno wydarzyło z dyrekcją (polecenie) to jest patologia, którą trzeba demaskować niezależnie od tego, czy dotyczyło by to Katolików, Protestantów, Prawosławnych, Żydów, Muzułmanów, Buddystów czy wszelkich innych wyznań. (A odnośnie żałosnej wypowiedzi dot. nazwy szkoły - w szkołach im. Słowackiego nie powinno się chyba uczyć o Mickiewiczu i vice versa, bo wiadomo, że obaj panowie nie przepadali za sobą :P) Ja bym na miejscu nauczycieli pozwał dyrekcję do sądu, (oczywiście jeśli to możliwe - ale to chyba jestzłamanie zasady wolności wyznania ). Oczywiście tylko się mądrzę, bo podejrzewam, że mało który pracownik jest do tego skory, chyba, że nie obawia się perspektywy zmiany pracodawcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Dreamer nie ma takiej możliwości też mnie rozbawiło;) ksiądz mógł poprosić, przecież te procesje to piekna tradycja, nie widzę w tym niczego złego i myslę, że robimy problem z niczego:) Kamelia; \"Ja osobiście się z tym nie zgadzam, bo nie ten kto mówi o sobie ze jest chrzescijaninem nim jest ale ten kto czyni tak jak wskazuje na to Testament Ojca . Proszę nie myl tych dwóch bardzo odmiennych rzeczy. Ja nie jestm katoliczką, byłam i wiem ze Biblia w tym kościele zupełnie nie jest brana pod uwagę, co doprowadziło do tak drastycznych odstępstw od czystego i prostego chrzescijaństwa naśladowców Jezusa Chrystusa. Czy to az takie trudne dostrzec tą róznicę.? Już kilka razy o tym mówiłam ale sprawiasz wrazenie ze nie rozumiesz albo nie chcesz zobaczyć tej róznicy.Przecież nie moge kilkakrotnie pisać tego samego ze dla mnie chrzescijaństwo to na prawdę chrzescijaństwo, mówienie o sobie chzescijanin niesie za sobą rangę i wielka odpowiedzialność za to jak wygląda życie tego kto zwie się mianem Chrystusa Pana.\" Kamelia widzę tylko dla mnie to naprawdę niewielka róznica. Ty się upierasz przy biblii a kto wie jaki mógłby być jej kształt gdyby wybrano inne opowieści. Wcale to nie taki testament ojca bo jak sama widzisz raz cytujesz dekalog a innym razem mówisz, że zniesiony. Bardzo się upierasz przy tym ze jesteś prawdziwą chrzescijanką mnie nie przekonuj bo mnie jest wszystko jedno w co Ty wierzyszi kto w co wierzy, przekonaj siebie. Dla mnie uzyskanie pewności o innych jest niemożliwe ani do niczego niepotrzebne. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
{ \"- A jeśli któryś z nauczycieli jest niewierzący? - pyta dziennikarka GW. - Nie ma takiej możliwości. Przecież szkoła ma imię Jana Pawła II - zapewnia Załęska.\" } :D🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeśli chodzi o słowa i pewność zachęcam do przeczytania o NLP. Trochę jest tam wspomniane na ten temat. Ale to tak \"na boku\". Chciałbym się Was zapytać też jeszcze o coś innego nie związanego z tematem - Kamelii jako obeznanej w medycynie, Małej i Gosi, bo widzę, że interesują się różnymi ciekawymi zjawiskami, ale oczywiście też każdego, kto będzie chciał coś powiedzieć - mianowicie o teorię pamięci komórkowej (a raczej to, czego dotyczy). Dobrze to o co mi chodzi streścił niejaki Biernacki na innym forum: \"Oglądałem kiedyś program w TVP na temat przeszczepów i historii z tym związanych. Przedstawiani byli tam ludzie, którzy po przeszczepie organów wewnętrznych od nieżyjącej osoby pamiętały jej wspomnienia. Niektórzy opowiadali o psychicznej współobecności organodawcy. Ciekawy był przypadek pewnej dziewczynki, której coś przeszczepili (nie pamiętam co). Dziewczynka miała koszmary o jakimś człowieku który goni ją z nożem (lub coś podobnego). Z tego powodu rodzice dotarli do danych dawcy i jak się okazało były od zamordowanego dziecka. Policja opierając się na opisie koszmaru jaki śnił się wymienionej wyżej dziewczynce dotarli do sprawcy mordu. Był tez szereg przypadków pamiętania bliskich dawców i przekazywanie im informacji jakie chciał przekazać nieżyjący juz dawca. Po wypełnionej \"misji\" te skutki uboczne przeszczepów ustępowały. Program tłumaczył to tym, iż może istnieć coś takiego jak pamięć komórkowa tzn każda komórka naszego ciała bierze udział w zapamiętywaniu i co za tym idzie w świadomości. \" Ja też kiedyś oglądałem ten program, tyle że na Discovery i niestety końcówkę, i nie wiedziałem jak to się nazywa. Ostatnio do tego dotarłem i mnie znów to zaciekawiło. Mnie głównie interesuje to, jak bardzo, w jaki sposób Ci ludzie zmienili się po przeszczepach. Ostatnio właśnie wyczytałem, że jeden gość, który nigdy nie lubił kawy, nagle został kawoszem, kobieta, która zawsze jeździła Mercedesami nagle kupiła Porsche - i oczywiście nie wiedzieli dlaczego tak zmieniły się ich preferencje. W tych przypadkach to właściwie duperele się zmieniły, ale właśnie ciekawi mnie to, jak bardzo niektórzy ludzie się zmienili, albo jakie mieli \"objawy\" - tak jak np. sny tej dziewczynki z cyt. Biernackiego. Jakbyście coś wiedzieli, znali jakieś źródła był bym wdzięczny. A przy okazji, kojarzycie może jakieś filmy, książki w których pojawiał by się taki motyw? Bo to też mnie ciekawi. Z góry dzięki :) (Aha, nie chodzi mi wyłącznie o samo wytłumaczenie jako teorii \"pamięci komórkowej\", ale bardziej o samo zjawisko, które ta teoria próbuje tłumaczyć - właśnie te zmiany w życiu różnych ludzi. Chociaż wytłumaczenie oczywiście też mnie ciekawi)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma w tym dziwnego.W ydaje mi się to całkiem naturalne że komórki organu pamiętają swój organizm. Osobistych doświadczen nie mam za wiele oprócz mauri. A NLP w związku z czym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość spadam
Ktos zarzucil Kamili, że z jednej strony powoluje sie na dekalog, z drugiej twierdzi, że on nie obowiązuje juz nas. Otóz nie chodzi chyba o dekalog, a o przykazania starotestamentowe w ogole, ktorychjest ponad 600 i ktore nas już rzeczywiście nie obowiązują. Dekalog natomiast nie został odrzucony, ale wszystkie 10 przykazań zawieraja się w dwoch przykazaniach, ktore dał nam Jezus. Jesli pierwsze przykazanie brzmi: Bedziesz milował Pana Boga swego to jednoczesnie wypełnisz przykazania dekalogu dotyczące Boga, ktore sa na poczatku. Nie bedziesz miec więc cudzych bogów, nie będziesz robic sobie wizerunkow i nie bedziesz im oddawał czci i bedziesz dzień swiety świecić. Drugie przykazanie - Miluj blixniego swego zawiera w sobie przykazania dekalogu dotyczące czlowieka. Więc przestrzegając tego przykazania nie będziemy kraśc, zabijac, cudzolozyc, fałszywie oskarżac i pożadać czegos co do nas nie nalezy czyli czynic to co przynosi szkodę drugiemu czlowiekowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×