Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość abnegat...
naćpaleś sie facet czy wypiłeś nie to co ci wolno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona żona szreka
a dlaczego mial sie czegos nacpać , facet mowi całkiem logicznie... jak swiat światem , religia i wszystko co z nia zwiazane to kasa, kasa ,kasa, kasa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie bede ripostowal poprzednika(fiona zona szreka),az tak bardzo....powiem jedno nie bardzo jestem zorientowan y co do okreslenia \"nacpany\".... domyslam sie ,ze oznacza to -wypity czy cos,prawda?chociaz tutaj gdzie jestem moge pic wiaderkami,ale to mnie nie ciagnie ....dlatego jestem przeciwnikiem kleru,ktory to uzywal -zarowno alkoholu do kontroli spoleczenstwa...innymi slowy karczma mnie nie skrzywi a kosciol nie wyprostuje(osobiscie nie pije ,a jesli to moze kropelkuje)...wiem ze wiele osob mnie nie zrozumie...klade to na tzw ulomnosc edukacji.....coz jedi chodzili do szkoly a inni kolo szkoly ...prez co maja trudnosci polaczenia faktu i rzeczywistosci,a takze postawienie siebie samego w srodowisku i okreslenia swoich mozliwosci w pogladach na rozne tematy min.temat dyskusji(powyzszy)zupelnie zapomnialem ,u was jestjuz po polnocy.moze wiec skreslimy pare slow innym razem.pozdrawiam zdrowa i logiczna opozycje.abnegat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"nnymi slowy religie naleza do polityki a ta z kolei moim zdaniem zarowno zaliczana jest do przestepstwa kyminalnego.\" Mniejsza o religię, jak ktoś chce to wyznaje, jak nie chce to nie (o ile nikt nie zmusza), mi bez religii dobrze, ale ciekawi mnie ten fragment o polityce. Polityka jest jaka jest ale jako przestępstwo kryminalne? Może przedstawisz jakiś kolejny wywód, tym razem na poparcie tej tezy? Skoro się wyraźnie miłujesz w takich dowodach. Ciekawe jak wyobrażasz sobie wizję sprawowania władzy bez polityki? Może jesteś wynalazcą takiego idealnego sposobu? Bo jakoś do tej pory niczego lepszego niż demokracji nie wymyślono, a ta jest związana z polityką. \"co zauwazylem w cwili obecnej jest na etapie wtornego analfabetyzmu ...gzie jest czynnikiem kiepskiego bussinessu np.-kleru.nie mowie tutaj o chrzescijanstwie.dotyczy to kazdej religii a zarazem polityki.\" Czyżbyś zauważył ów wtórny analfabetyzm w swojej działalności pisarskiej na forum? Nie wyciągaj z niej zbyt daleko idących wniosków ogólnych. No chyba, że Twa elokwentna artystyczna angielszczyzna \"wstawiana\" nadaje takiego uczonego posmaku. Obawiam się jednak, że jest ona obecnie już \"passe\". Ach jaki pech. \"coz jedi chodzili do szkoly a inni kolo szkoly ...prez co maja trudnosci polaczenia faktu i rzeczywistosci,a takze postawienie siebie samego w srodowisku i okreslenia swoich mozliwosci w pogladach na rozne tematy min.temat dyskusji(powyzszy)zupelnie zapomnialem \" Cóż, widać koło szkoły jednak nie uczyli poprawnie pisać, więc z napominaniem innych w temacie edukacji mógłbyś się lekko wstrzymać. \"kamelia!twoj przyklad zostal wziety prosto z \"ulicy\".prosze powiedziec jak dlugo twardoglowi mysliciele z klasztorow itp....nie znalezli kontaktu wlasnie z bogiem.czy oni to wlasnie dostali zbyt malo pieniedzy jako dziesiecina lub datki na ofiare aby poswiecic sie tymze kontaktom z bogiem.jezeli tak to ja uwazam ze oni wlasnie nic nie robia...zyja jak pasozyty.mydlac oczy ludziom,ktorych uwazaja jako gmin.tekst ktory jest niby twoja wypowiedzia,to tylko wrzuta(czas) ja to nazywam cheap skate.\" Twoja wizja jest dosyć smutna - wszystko dla pieniędzy. Czyżby projekcja? (przypomina to fatalistyczne wizje tych z drugiej strony - Sekty Rydzyka - oni też żyją w strasznym świecie własnych wyobrażeń, jacy to wszyscy są źli). A i owszem, wszędzie zdarzają się różni ludzie, ale pakowanie wszystkich w sztywne pudełeczka to jest rzeczywiście szczyt zdroworozsądkowego myślenia. Polecam lekturę Desideraty i ćwiczenia w kontrolowaniu ilości wydzielanego jadu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Na tym topiku nie ma zadnych fanatykow Biblii,podobnie jak nie ma fanatycznych chrzescijan.Sa po prostu chrzescijanie.Dla nas jest to Pismo Swiete-Slowo Boze.Biblia zawiera wszystko to,co Bog chcial do nas powiedziec,to wszystko wedlug czego mamy zyc.Sa tam wskazowki,zasady itd.To,przez jaki czas pisma te zostaly spisane -nie ma najmniejszego znaczenia,poniewaz Bog w swej madrosci i potedze sam zdecydowal o skladzie Biblii.Pytania takie,czy moze nawet zarzuty-sa nie na miejscu i bez sensu.To wy-ateisci widzicie caly czas jakiej problemy,probujecie podwazyc prawde zawarta w Pismie Swietym.Jakos nikomu sie to nie udalo i nie uda sie.Z ta Ksiega jest tak,iz wystarczyloby zeby jedno slowo bylo nieprawda,to cala ksiega by nia byla.Dzieje sie natomiast odwrotnie.Udowodniono dotychczas wiele zdarzen opisanych w Biblii,umiejscawiajac je dokladnie pod wzgledem czasu i geografii...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do:dreamer2006.odsylam do materialow george carlin.jak go(material) \"przetrawisz\"mozemy podyskutowac.poza tym twoja postawa przypomina mi szara eminencje(c.r.)co do jadu nie widze ani krzty ze swojej strony.jesli chcesz wiedziec, co zapewne liczne osoby ,to zauwazaja prawda jest najwieksza bronia w naszych rekach...a dogmaty-prawdy niedowiedzione,w ktore trzeba wierzyc...a gdzie przewod dowodowy?..jednym slowem b.s. i co ty chcesz mi udowodnic?..tak ja wiem prawda boli ...there you go buddy,don\'t you?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam pytanie. Czemu Bóg musiał używać ludzi, aby pisali jego słowa? pytanie nr 2 Co stało się z ludźmi, którzy umarli przed śmiercią J. Chytrusa? pytanie nr 3. Jeżeli Bóg nas kocha, jeżeli i tak wszyscy będziemy zbawieni, to po co trzymać się dekalogu i innych pseudozasad biblijnych? pytanie nr 4. Czy nie przyszło wam do głowy, iż religia jest sposobem na rządzenie naiwnymi ludźmi? pytanie 5. Czemu nie spojrzycie w głąb waszych dusz i nie spytacie siebie jak żyć? Ja tak robię. Prócz małych bluźnierstw i pijaństwa, no czasem i mordobicia, wg. biblii nie popełniam grzechów. pytanie 6. Po co są księża?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
procthor!that\'s owsom!moze w koncu ten szanowny marzyciel zdejmie te (nie wiem jakiego koloru) okulary.zachowuje sie jak cenzor.....to moze byc a to nie itd..tutaj wali sie co sie podoba nieprawdaz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.georgecarlin.com/home/home.html adresik ten przesylam dlamarzyciela 2006!mozna rozwinac!a tak ode mnie przygotuj sie dreamer ja jestem gotowy przejechac sie po pasorzytach dbajacych owlasne dupy,egoistow maniakow seksualnych ,rzadnych kasy od wiekow spod znaku +.tymczasem bye!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer2006 zapoznaj się łaskawie z definicją słowa \"polityka\". Nie będę cytował wikipedi. Własnymi słowami napiszę: polityka to działalność mająca na celu zdobycie i utrzymanie władzy. Kto i gdzie napisał, narysował, lub do kurwy nędzy powiedział, że władza jest nam potrzebna? Politycy z założenia zajmują się zdobyciem i utrzymaniem władzy. Nie rozsądnym rządzeniem, nie gospodarowaniem, nie troską o rządzonych. Im chodzi o WŁADZĘ. Gdy już ją mają, to mają w dupie elektorat własny i innych. Rządzą. Gdy zbliżają się wybory - kłamią w żywe oczy. A my ich wybieramy. Któryś z filozofów (chyba Arystoteles) mówił iż demokracja to rządy hien nad osłami. Stanisław Lem pisał iż demokracja to władza kretynów, rządzonych przez głópców (czy na odwrót). W demokracji nic się nie zmieni, prócz świń u koryta. Jeśli ktoś wierzy w inną wersję przyszłości - gratuluję optymizmu. Kościół chce władzy, zakompleksieni kurduple jej chcą... kto by nie chciał? Chyba tylko idiota. Proszę zatem zapisać mnie w poczet tychże właśnie idiotów. Ja chcę żyć w zgodzie z własnymi zasadami. Nie krzywdząc innych, chcę być szczęśliwy. I jestem. Szkoda tylko, że niewielu potrafi o sobie to powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
--> Procthor { Kto i gdzie napisał, narysował, lub do k**wy nędzy powiedział, że władza jest nam potrzebna? } Przypatrz się ludziom w swym otoczeniu. Anarchia to utopia. IMHO. Bez władzy było by gorzej niż na dzikim zachodzie. Nie wiem jak musiała by sie zmienić mentalność ludzi by można się obyć bez tego wszystkiego czym jest państwo. { Gdy zbliżają się wybory - kłamią w żywe oczy. } Wszyscy bez wyjątku. Tu sie zgadzam w 100%. { A my ich wybieramy. } Ja nie chadzam na wybory. Wolę w tym czasie wypić piwo. ;) { Kościół chce władzy, zakompleksieni kurduple jej chcą... kto by nie chciał? Chyba tylko idiota. Proszę zatem zapisać mnie w poczet tychże właśnie idiotów. Ja chcę żyć w zgodzie z własnymi zasadami. Nie krzywdząc innych, chcę być szczęśliwy. } Pod tym fragmentem podpisuje się obiema rękami. 🖐️ {

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procthor i abnegat Z waszych wypowiedzi można się łatwo zorientować że KK księża i religia w obecnym wykonaniu to dla was jedno wielkie g.... szczerze mówiąc to was rozumiem.Jak się patrze co wyrabiają panowie w czarnych sukienkach to aż mnie skręca.To co dziś nazywamy religia faktycznie ma więcej wspólnego z polityką niż z wiarą w cokolwiek. I mam takie pytanie do was czy uważacie samą ideę jakiejkolwiek religii za g... wartą czy chodzi wam o to co ludzie zrobili z religii i jak wykorzystują wiarę???Załóżmy ze religia byłaby sposobem rozwijania własnej duchowości wzbogacania wnętrza i źródłem podstawowych wartości a nie sposobem do kierowania ciemna masą??Wtedy tez byście negowali??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"a tak ode mnie przygotuj sie dreamer ja jestem gotowy przejechac sie po pasorzytach dbajacych owlasne d**y,egoistow maniakow seksualnych ,rzadnych kasy od wiekow spod znaku +\" Do czego się mam przygotowywać? Ja ich bronić nie zamierzam, to nie moja bajka, nie moja droga. Niech się bronią sami. Jak dla mnie księża też mogli by nie istnieć. Co nie znaczy, że należy wszystkich wkładać w jedno sztywne pudełko. Procthor - def. polityki znam. No tylko ciekawe cóż innego proponujesz? Bo póki co, to w tym zakresie krzyczysz - \"Mamusiu, to jest be!\" No więc wymyśl coś rzeczywiście lepszego, bo inne dotychczasowe formy się nie sprawdziły. Jak będzie to coś naprawdę lepszego to z chęcią się do tej wizji przyłączę. Jeśli chodzi o pytania: 1. Ja bym zapytał raczej - po co w ogóle należało by pisać jego słowa. Zakładając, że jest wszechmocny i wszechwiedzący mógłby przekazać ludziom to wszystko, co by chciał bez słów - \"osobiście\". Zakładając, że to wszystko stworzył - to mógł chyba stworzyć tak, żeby to wszystko wiedzieli? 2. To samo co i z wszystkimi innymi. Zresztą ponoć czas nie istnieje, a zatem wtedy trudno mówić o \"przed\" i \"po\". 4. Przyszło. Ale myślę, że nie tylko do tego. Że chęć do władzy i wpływu na innych zrodziła się dopiero, gdy niektórzy zauważyli, że natura wierzeń wspaniale się nadaje do czegoś takiego. Ale jest też wielu ludzi, którzy mają potrzby religijne, ale nie isnteresuje ich zdobywanie władzy w ten sposób. (No akurat we wszelkich hierarchiach \"kariery\" robią chyba jednak nie oni - bo takim na nich nie zależy). 5. A niby dlaczego sądzisz, że tak nie robimy? 6. Pytaj księży i tych, którzy uważają że są potrzebni. Ale Katolików tutaj niewielu, więc wielu odp. raczej nie uzyskasz. Ghia \"Załóżmy ze religia byłaby sposobem rozwijania własnej duchowości wzbogacania wnętrza i źródłem podstawowych wartości a nie sposobem do kierowania ciemna masą??Wtedy tez byście negowali??\" Ale przecież tak jest, to zależy od każdego z nas indywidualnie. Może nie jako religia - jakieś sformalizowane wyznanie, ale każdy z nas ma wybór i może rozwijać własną duchowość. No ale o wiele łatwiej jest płakać, jak to różne religie są złe. To taka sama droga na skróty, jak przyjmowanie czyichś poglądów, wierzeń, bez zastanowienia. abnegat - \"zachowuje sie jak cenzor.....to moze byc a to nie itd..tutaj wali sie co sie podoba nieprawdaz?\" Nie napisałem co może być, a co nie może. Odniosłem się wyłącznie do Twoich wypowiedzi (\"waliłem\" co mi się podoba, a jak Ci się nie podoba to pech straszny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dreamer------ jak patrzeć na religię w sposób indywidualny to tak religia jest tym o czym pisałam wcześniej ale patrząc na religię przez pryzmat organizacji KK, sposobu w jaki była i jest wykorzystywana żeby kontrolować ludzi i wpływać na politykę to niestety to zjawisko nie ma nic wspólnego z założeniem religii o jakim pisałam. I może jeszcze co do tego po co w ogóle jest Biblia.Napisze może z założenia czym wydaje mi się powinna być Biblia.Gdyby Bóg \"wlał\" ta wiedzę to ludzie by po prostu wiedzieli a to wykluczyło by element wiary.A tak ludzie rodzą się bez świadomości tego wszystkiego co jest podane w postaci Pisma wiara zostaje im przedstawiona razem z wiedza o świecie.Uczą się czytać i wtedy sami decydują czy przeczytać to wszystko czy nie oraz czy w to uwierzyć czy nie??Gdyby zostało im to wszystko wlane w serca jaki mieli by wybór??Gdzie mogła by zaistnieć wolna wola?? A jeśli chodzi o płacz nad religiami myślę ze to nie ma sensu.Mnie to co widzę w KK nie odpowiada wiec to odrzucam i szukam alternatywy.Jedyne dla czego nie potrzebuje alternatywy to Bóg.To jest mój punkt wyjścia.Wierzę że On dał mi serce i dał mi rozum.Wierzę tez ze kiedyś dał nam biblię jednak ludzie to zepsuli pozmieniali tak bardzo ze nie jest to już wiarygodne źródło czegokolwiek.Jedyne co pozostaje to serce i rozum tego nikt nie był w stanie mi pozmieniać i tym właśnie się staram w życiu kierować.Jak pisał procthor live by your heart :-) jednak ciągle szukam i może któregoś dnia znajdę trochę więcej drogowskazów :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lepiej....
bym tego nie ujął Ghia. Podzielam Twoje stanowisko. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do Ghia
abnegat jeszcze śpi... zapewne wytłumaczy Ci co to znaczy, bądz pewna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za wyjaśnienie greki nie znam ale za to łacina angielski niemiecki nie są mi obce więc jak coś to pisz w tych językach no i oczywiście po polsku :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"(ten jezyk znam rowniez dobrze sz anowny dreamer 2006)\" No i? CV też zamieścisz? Ja akurat nie szukam pracownika, no ale może ktoś inny, więc próbuj :P A tak na poważnie - to w celu podbudowania własnego poczucia wartości mnie o tym informujesz? Czy może jakimś innym? Np. takim \"ach, masz rację, bo znasz grekę, a jak ktoś zna grekę, to ma rację\" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obudzony
Celem zrozumienia religii wogole mysle ,ze nalezy najpierw przeczytać o wszystkich religiach ,ktore są na ziemi, bez uprzedzen kulturowych. Być moze niektorzy, znajda odpowiedzi na swoje pytania wchodzac na strone google wpisując temat : kasjopeanski eksperyment .Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona żona szreka
śpiochu2006... a co ty taki złośliwy...Ghua pytała- abnegat grzecznie odpowiedział... a że zna greke- to chawła mu zato.... nie zazdrość, ta tak brzydka cecha .. fee.... abnegat ... czekamy na Ciebie... masz bardzo zdrowe podejscie do życia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obudzony
Moje motto Jeśli MASZ ZAMIAR COKOLWIK WOKOL SIEBIE ZMIENIĆ NA LESZE, najpierw zacznij od SIEBIE. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudzony---istoty z przyszłości??Hmmmm to ja już wolę \'swojego\' Boga :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona żona szreka
ty marzycielu , lub śpiochu(jak kto woli) , a co ty nam zaprezentujesz, w celu podbudowania swojego poczucia wartości????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obudzony
Bug jest jeden (Super inteligencja , ktora kreci calym wszechswiatem)tylko drog do niego wiele.A to wszystko ponoć nazywa sie nasza ewolucja.Istnieje filozofia , ze jacy jesteśmy takich ludzi przyciagamy i to jest nasza kara lub nagroda.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obudzony
Filozofia ta mowi tez , ze zyjemy w kolejnej reinkarnacji. Kazdy kto w poprzednim wcieleniu był katem teraz moze byc ofiarą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×