Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość obudzony
Jezus głosił inną prawdę, kapłani ja zmienili (dodajac wiele legend) by mieć nad nami władzę.Zreszta tak musiało być z uwagi na naszą ewolucje i potrzebny czas rozwój duchowy. Ps.Sorka z rzekę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miło sie was czyta :) Polityka się nie interesuje bo żyje tak aby nie krzywdzić innych , oczywiście polityka mnie dotyczy bo żyje na ziemi . Jestem pełna wiary w Słowo Boże i ufam mu , a to daje mi pokój i radochę i nadzieję :) A wam zyczę miłych i radosnych dyskusji :) ja nie umiem dyskutować więc się nie przyłączę 🌼 P.S jesli ktoś zna grekę to fantastycznie bo co raz mniej takich ludzi , ja nie znam a chciałabym .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudzony Jezus nie założył żadnej religi:) rozmawialiśmy już o tym:)i o tym że zoorganizaowane religie niszczą religijność;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bądźcie zgodnej myśli, pełni współczucia, kochajcie się jak bracia, badźcie uprzejmi i pełni miłosierdzia, nie oddawajcie złem za złem, ani szyderstwem za szyderstwo, lecz odwrotnie- błogosławcie tym którzy z was szydzą\" Budda Czy nie przypomina to słow Jezusa? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciotka klotka spokojnie możesz się przyłączyć🌻 pozdrawiam znajomych i \"nowe twarze\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham uważał, że gdy dochodzi do redukcji funkcji falowej wszechświat rozszczepia się na dwa światy i istnieje w dwóch wydaniach, jakby jednocześnie biegnie schodami w gorę i w dól,\" jako na gorze tak i na dole\" wg niego ewolucja rownania falowego generuje rosnącą w nieskończoność liczbę odgałęzień rzeczywistości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obudzony
Malutka z ust mi to wyjełaś. "Bądźcie zgodnej myśli, pełni współczucia, kochajcie się jak bracia, badźcie uprzejmi i pełni miłosierdzia, nie oddawajcie złem za złem, ani szyderstwem za szyderstwo, lecz odwrotnie- błogosławcie tym którzy z was szydzą" Budda Czy nie przypomina to słow Jezusa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainteresowanych nieco inną od ogólnie przyjętej wersji życia pana (SIC!) Jezusa odsyłam do króciutkiej książeczki pana Nietzsche\'go - \"Antychrześcijanin\". Na pewno można znaleźć w necie. Jeśli nie, chętnych proszę na priva, wyślę za darmo, albo za toast \"zdrowie dzieciaków procthora\" podczas następnej imprezy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obudzony
A ja do tresci w google Kasjopeanski eksperyment.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procthor ---oj dopiero brnę przez Zaratustrę i nie wiem czy przebrnę :-O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najnowsze badania z fizyki teoretycznej dowodzą iż materialny świat, który znamy jest tylko projekcją. Takim \"matrixem\". Jesteśmy energią, wszyscy i wszystko co nas otacza to również energia. Zadziwiające implikacje tego stwierdzenia dopiero są poznawane, doświadczane i odkrywane. Moja myśl: może bóg to taka gigantyczna, wszechobecna forma energii, obdarzona świadomością, a my jesteśmy małymi oddzielonymi cząstkami tejże energii? Stworzeni na obraz i podobieństwo (posiadamy świadomość) tejże istoty. Fakt: fizycy teoretyczni poszukują superenergii, supersiły, megaistoty, absolutu, demiurga który może być tożsamy z bogiem. Polecam google i artykuły na temat doświadczeń, tez i odkryć Genadija Szypova - rosyjskiego fizyka. Mi dało to dużo do myślenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghia, \"Tako rzecze Zaratustra\" to ciężka lektura. Aby stać się nadczłowiekiem, trzeba najpierw być wielbłądem (to żarcik). Warto przebrnąć. Ja próbowałem kilkakrotnie i za każdym razem udaje mi się zrozumieć więcej. Niemniej jednak warto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baran czarny
Solansz moja piękna czemu cię nie ma wtedy kiedy ja jestem ;) Widzę, że was trochę przebyło, tu są rozważane pytania dotyczące Biblii ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procthor i abnegat nie odpowiedzieliście na moje pytanko z dziś z godz 10.21 doczekam się?? ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiona żona szreka
abnegat włącz skypa , utniemy sobie gadulca, nie mam z kim zapalić siqureta :D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procthor----to ja poproszę Antychrześcijanina.Wysłałam ci maila z adresem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghia, Antek wysłany. Na pytanie odpowiem, jak się trochę pozbieram (znaczy klina wypiję). Mi to dopiero nogi śmierdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj procthor daruj nam takich intymnych wyznań :-P Dzięki za Antka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procthor Jako rzecze...wg mnie genialne jest :) opisana ewoluchja świadości od wielbląda do dziecka pokrywa si ę z moimi doświadczeniami. Ty fajne wierszyki znasz;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to jedyny filozof, któremu przychodziły na myśl wyzyny ludzkiej świadomości, nie spotkałam się, przynajmniej ja, nigdzie więcej z ideą zejścia z gwiazd na ziemię:) jedynym jego nieszczęsciem było to, że urodził się na Zachodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"..a cięciwa jego łuku zapomni swego dźwięku, powiadam wam, chaos trzeba mieć w sobie, by gwieździe tańczącej życie móc podarować, powiadam wam, wy chaos wciąż w sobie macie.. \" jest on niezbędny by narodziło się nowe, w tym całe piękno życia, wciąż się rozwija i nie ma kresu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Procthor ładnie napisałeś "Moja myśl: może bóg to taka gigantyczna, wszechobecna forma energii, obdarzona świadomością, a my jesteśmy małymi oddzielonymi cząstkami tejże energii? Stworzeni na obraz i podobieństwo (posiadamy świadomość) tejże istoty." moja mysl jest podobna, i każdego taka będzie, nie moze być inaczej, to co dzisiaj potwierdza fizyka kwantowa Budda odkrył 2500 lat temu:) Obudzony DZIĘKI🌻 \"Zycie jest religią. Doświadczenia życiowe odzwierciedlają sposób, w jaki wchodzi się w interakcję z Bogiem. Ci, którzy są uśpieni, to ci, którzy prezentują małą wiarę w swych interakcjach z kreacją. Niektórzy myśłą, że świat istnieje, by mogli go przezwyciężyć, zignorować lub wyłączyć. Dla tych jednostek światy przestaną istnieć. Staną się oni dokładnie tym, co sami wnoszą w życie. Staną się jedynie snem w \'przeszłości\'. Ludzie, którzy zwracają dokładnie uwagę na rzeczywistość obiektywną , na prawo i lewo, staną się rzeczywistością \'Przyszłości\'.\" tak będzie, w ciekawych czasach zyjemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Abnegat---ostro.A to samo myślisz o religii nie jakiejś konkretnej ale religii jako pewnym zjawisku??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A jak rozumiesz maalutka to \"Wszelki byt chcecie uczynić dającym się pomysleć: gdyż wątpicie dobrym niedowierzaniem, czy on da się już pomyśleć. Lecz musi się on nakłonić i nagiąć!Tak chce wola wasza.Wygładzić się on musi i stać duchowi uległy, jak jego zwierciadło i obraz lustrzany\" to z Zaratustry. Bo na mój malutki rozumek to nie wszystko człowiek jest w stanie pojąć i niektóre rzeczy są zbyt skomplikowane żeby człowiek je pojął a żeby je pojął to musiałby te rzeczy się zbytnio uprościć tak??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ghia jest jeden księżyc i rózne jego odbicia w zależności od mętnosci wody:) walczymy o złudzenia:) każdy ma swoją prawdę i swoją drogę. Abnegat tendencyjnie nastawione oko jest slepe fakt, jesli zaczniesz wierzyć w mapę przegapisz góry. Czy nie uwazasz jednak że \"wielbłady\" potrzebują tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość obudzony
Kto miłoścć rozsiewa ,ona do nigo wróci , kto nienaewiść tak samo! Dlatego wolę Was kochać wszystkich jak braci i siostry. To mój wybor.Nikt nie musi iśc za mną. Lepiej mówić jak się pojednać, niż skłocić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×