Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość jaaa...
moze nie jestem w temacie ale to dla mnie bardzo wazne,jesli ktos z tego topiku ma pojecie o Biblii to czy moglibyscie mi cos powiedziec o krolu Salomonie?jakim byl krolem itp,albo moze w ktorych wersach to jest,jakas mala podpowiedz zebym mogla to znalezc,bo potrzebne mi to do prezentacjii na mature

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"W tym objawiła się miłość Boga do nas, iż Syna swego jednorodzonego posłał Bóg na świat, abyśmy przezeń żyli.\" - 1 LIST JANA 4:9 ❤️ ❤️ ❤️ dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj trudny temat sobie wybralas :) ale piekny i ciekawy, masz duzo do poczytania :) 2Sm 12:24 a potem to mozesz poczytac dalej druga samuelowa, pierwsza krolewska, druga krolewska rozdzial 21-25, pierwszy kronik, druga kronik, psalm 72, 127, przypowiesci salomona, Ksiega kaznodziei Salomona no i jeszcze na dodatek piesn nad piesniami. Bozego prowadzenia Ci zycze. Jak chcesz moge Ci tez podeslac link z kazaniami na temat ksiegi kaznodziei Salomona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeszcze tylko o Królu Salomonie 1Krl 2:12 Bw \"Zasiadł więc Salomon na tronie Dawida, swojego ojca, a jego królestwo było mocno ugruntowane.\" 1Krl 2:45 Bw \"Król Salomon zaś niech będzie błogosławiony, a tron Dawida utwierdzony przed Panem na wieki!\" 1Krl 4:1 Bw \"Tak tedy król Salomon został królem nad całym Izraelem 1Krl 4:21 Bw \"A Salomon panował nad wszystkimi królestwami od rzeki Eufrat aż po ziemię Filistyńską i aż po granicę egipską; składały one daniny i były podległe Salomonowi przez całe jego życie.\" 1Krl 4:27 Bw \"Namiestnicy zaopatrywali króla Salomona i wszystkich, którzy korzystali ze stołu króla Salomona, każdy w wyznaczonym mu miejscu, nie dopuszczając, by czegokolwiek zabrakło.\" 1Krl 4:34 Bw \"Toteż ze wszystkich ludów przychodzili ludzie, aby słuchać mądrości Salomona, od wszystkich królów ziemi, którzy posłyszeli o jego mądrości.\" 1Krl 7:51 Bw \"A gdy dokończono całą robotę, jaką podjęto z polecenia króla Salomona nad świątynią Pańską, sprowadził tam Salomon święte dary Dawida, swojego ojca, srebro i złoto, i naczynia i złożył je w skarbcu świątyni Pańskiej.\" 1Krl 8:1 Bw \"Wtedy zgromadził Salomon starszych izraelskich i wszystkich naczelników plemion, przywódców rodów izraelskich, u siebie, u króla Salomona w Jeruzalemie, aby przenieść Skrzynię Przymierza Pańskiego z Miasta Dawida, czyli Syjonu.\" 1Krl 10:1 Bw \"A gdy królowa Saby usłyszała wieść o Salomonie opartą na chwale Pana, wybrała się do niego, żeby go doświadczyć przez stawianie trudnych pytań.\" 1Krl 10:3 Bw \"Salomon zaś odpowiadał na wszystkie jej pytania i nie było takiego pytania, na które król nie umiałby dać jej odpowiedzi.\" 1Krl 10:4 Bw \"Gdy więc królowa Saby poznała całą mądrość Salomona i obejrzała pałac, który zbudował,\" 1Krl 10:23 Bw \"Tak tedy król Salomon bogactwem i mądrością przewyższał wszystkich królów ziemi\" 1Krl 11:42 Bw \"Salomon panował jako król w Jeruzalemie nad całym Izraelem czterdzieści lat.\" 2Krn 9:23 Bw \"toteż wszyscy królowie ziemi pragnęli zbliżyć się do Salomona, aby słuchać jego mądrości, jaką Bóg włożył w jego serce.\" itd. patrz 1 i 2 Księga Królewka Stary testament

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jaaa...
dziekuje za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Anioły w Biblii Są istotami duchowymi nadrzędnymi względem ludzi — Ps 8, 6; Hbr 2, 7, stworzeni przed człowiekiem — Hi 38, 4-7, \"Nie żenią się, ani za mąż nie wychodzą\" — Mk 12, 25, jest ich ogromna liczba — Ps 68, 18; Mt 24, 31; Hbr 12, 22; Ap 5, 11, nie należy ich wielbić — Kol 2, 18-19; Ap 19, 10; 22, 8-9; (zasada: co masz, czego nie otrzymałeś?), służą ludziom Hbr 1, 14; i ich ochraniają Ps 34, 8, służyli Jezusowi Mt 4, 11; Mk 1, 13; Łk 22, 43, część z nich upadła Jud 6; 2P 2, 4; i służy szatanowi Ap 12, 9; Mt 25, 41.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół (IDOP) to dzień globalnego wstawiania się u Boga za chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie. Jego zasadniczym celem jest zachęcenie wszystkich chrześcijan do wytrwałej modlitwy za cierpiących ucisk wyznawców Chrystusa, za prześladowców i za narody, w których mają miejsce prześladowania. Ponadto IDOP ( International Day of Prayer for the Persecuted Church) ma też pobudzić wierzących do regularnych działań na rzecz ofiar prześladowań. Bóg zaprasza nas do przedstawiania Mu naszych próśb oraz do wytrwałości w modlitwie. Prześladowani chrześcijanie często proszą właśnie o modlitwę, by mogli wytrwać w wierze. W większości przypadków możemy tylko się modlić za ofiary prześladowań, a IDOP ma służyć jako zachęta do tego, byśmy czynili to stale, angażując się w ten sposób w ich sprawę. Pierwszy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół odbył się w 1997 r. dzięki staraniom Światowej Społeczności Ewangelicznej ( WEF – World Evangelical Fellowship), we współpracy z różnymi kościołami i organizacjami. Wzięło w nim wtedy udział około 7 tys. Kościołów. Od tego czasu IDOP stał się największą inicjatywą modlitewną tego typu na świecie. W tym roku został on wyznaczony na 11 listopada. Gorąco zachęcamy do tego, by w tym dniu wstawiać się gorliwie u Boga za prześladowanym Kościołem na naszych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych i w modlitwach osobistych. Zobacz: www.gpch.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół (IDOP) to dzień globalnego wstawiania się u Boga za chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie. Jego zasadniczym celem jest zachęcenie wszystkich chrześcijan do wytrwałej modlitwy za cierpiących ucisk wyznawców Chrystusa, za prześladowców i za narody, w których mają miejsce prześladowania. Ponadto IDOP ( International Day of Prayer for the Persecuted Church) ma też pobudzić wierzących do regularnych działań na rzecz ofiar prześladowań. Bóg zaprasza nas do przedstawiania Mu naszych próśb oraz do wytrwałości w modlitwie. Prześladowani chrześcijanie często proszą właśnie o modlitwę, by mogli wytrwać w wierze. W większości przypadków możemy tylko się modlić za ofiary prześladowań, a IDOP ma służyć jako zachęta do tego, byśmy czynili to stale, angażując się w ten sposób w ich sprawę. Pierwszy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół odbył się w 1997 r. dzięki staraniom Światowej Społeczności Ewangelicznej ( WEF – World Evangelical Fellowship), we współpracy z różnymi kościołami i organizacjami. Wzięło w nim wtedy udział około 7 tys. Kościołów. Od tego czasu IDOP stał się największą inicjatywą modlitewną tego typu na świecie. W tym roku został on wyznaczony na 11 listopada. Gorąco zachęcamy do tego, by w tym dniu wstawiać się gorliwie u Boga za prześladowanym Kościołem na naszych nabożeństwach, spotkaniach modlitewnych i w modlitwach osobistych. Zobacz: www.gpch.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy można mieć pewność swojego zbawienia? Czy masz pewność gdzie spędzisz swoją wieczność? czy Bóg daje jakąś gwarancję i zapewnienie wieczności z Nim? :):):):) A takie jest to świadectwo, że żywot wieczny dał nam Bóg, a żywot ten jest w Synu jego. Kto ma Syna, ma i żywot, a żywot ten jest w Synu jego. Ewang Jana Kto wierzy w niego nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego. A na tym polega sąd, że światłość przyszła na świat, lecz ludzie bardziej umiłowali ciemność, bo ich uczynki były złe. Jan.3,18-17 Zaprawdę powiadam wam, kto wierzy we mnie, ma żywot wieczny. Jan.6,47 OBIETNICA ZBAWIENIA http://www.kz.swidnica.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=60&Itemid=41

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Międzynarodowy Dzień Modlitwy za Prześladowany Kościół (IDOP) to dzień globalnego wstawiania się u Boga za chrześcijanami prześladowanymi na całym świecie.\" A za prześladowanymi wyznawcami wszystkich innych religii?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy słyszałeś dreamer by chrześcijanie kogoś prześladowali? tylko nie pomyl znowu chrześcijan z \"rzekomymi krzyżowcami\" z epoki krucjat, ja mówię chrzescijanach nowonarodzonych dla Chrystusa, wolę uprzedzić twój wpis bo od zawsze masz problem z tym dwiema różnymi grupami ludzi. Ale rozumię, bo zapewne tych odrodzonych duchowo nie miałeś okazji poznać. Mowa jest zapewne o prześladowaniach w obecnych czasach: zabijani, więzienia, tortury dla tych którzy opowiadają się za Chrystusem i czytają Biblię. Nie słyszałam zeby kogoś mordowano za Buddę, czy Krisznę. Ale za Jezusa tak. BIRMA „Kościoły nie mogą się gromadzić. Spotykamy się po cichu w małych grupach, nie więcej niż pięć osób, by modlić się za nasz kraj i nasz naród. Chińczycy donoszą, że pięć osób zostało zabitych, BBC mówi o dziesięciu ofiarach śmiertelnych, ale nasi ludzie widzieli setki ciał i jeszcze więcej ludzi zapełniających szpitale”... AUTONOMIA PALESTYŃSKA 6 października został zamordowany przez nieznanych sprawców Rami Ayyad (30 l.), kierownik jedynego sklepu z literaturą chrześcijańską w Gazie (...) Otrzymał on strzał w głowę i był wielokrotnie ugodzony nożem... Son Jong Nam - oczekujący na egzekucję Son Jong Nam, chrześcijanin należący do podziemnego kościoła w Korei Północnej, od ponad roku oczekuje w więzieniu na egzekucję. Zaryzykował życie, powracając do Korei Północnej, by głosić ewangelię

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jezus zył i zmartwychwstał . ktoś może postawić zarzut, że to wszytko to jedno wielkie oszustwo - powstała sobie sekta, która chce wyciągać kasę od naiwnych. I cały ten galimatias wokół zmartwychwstania był sfingowany. Niby wszystko by się zgadzało, gdyby nie jeden mały szczegół. A mianowicie to, w jaki sposób dokonali żywota owi apostołowie prawie 2000 lat temu. Otóż wszyscy, z wyjątkiem jednego (Jana), zostali zabici za to, że upierali się przy swojej racji. Patrząc na to zupełnie rozsądnie, nie sposób wyciągnąć wniosku, że 95 % najbliższych współpracowników szefa, oddało życie za jego oszustwo. I to na dodatek po jego śmierci. Najwięksi mafiozi zeznają, jeśli mogą sobie zapewnić tylko skrócenie wieloletniej odsiadki, nie mówiąc już o karze śmierci. Wnioskiem z tej sytuacji może być tylko to, że to było coś więcej, niż oszustwo. Coś, co było warte poświęcenia życia... tutaj na ziemi. w dzisiejszych czasach też ludzie oddaja swoje życie za to ze wyznają Jezusa jako swojego Pana, bo wiedzą i mają tą pewność KIM On jest. Mt 10:39 Bw \"Kto stara się zachować życie swoje, straci je, a kto straci życie swoje dla mnie, znajdzie je.\" Lk 9:24 Bw \"Kto bowiem chce zachować duszę swoją, straci ją, kto zaś straci duszę swoją dla mnie, ten ją zachowa.\" Oddaj swoje życie Bogu, a zyskasz wieczność ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lk 21:16 Bw \"A będą was wydawać i rodzice, i bracia, i krewni, i przyjaciele, i zabijać niektórych z was,\" (17) i będziecie znienawidzeni przez wszystkich dla imienia mego, (18) lecz i włos z głowy waszej nie zginie. (19) Przez wytrwałość swoją zyskacie dusze wasze. Lk 21:12 Bw \"Lecz zanim się to wszystko stanie, podniosą na was swe ręce i prześladować was będą i wydawać do synagog i więzień, i wodzić przed królów i namiestników dla imienia mego.\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a wiesz Dreamer ja naleze do kosciola chrzescijanskiego i nie mam pojecia, czy w innych kosciolach tez modla sie o swoich przesladowanych wspolwyznawcow. Wydaje mi sie, ze Zydzi, przesladowani glownie przez muzulman tez sie o koniec tych przesladowan modla a ja ich dzielnie w tym modlitewnie wspieram. Nie wydaje mi sie natomiast, by muzulmanie czuli sie przesladowani przez kogokolwiek, szczegolnie tu w Europie patrzac na to jak sie panosza. Za wyznawcow innych religii tez sie modle, by weszli na sciezki sprawiedliwosci, by poznali Zbawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"czy słyszałeś dreamer by chrześcijanie kogoś prześladowali?\" Nawet jeśli chrześcijanie nikogo nie prześladują, to wcale nie znaczy, że nie ma prześladowanych przedstawicieli innych religii. Belaizo - akurat wydaje mi się, że obecnie bardzo wielu pojedynczych, zwykłych muzułmanów, Palestyńczyków jest prześladowanych przez Żydów. Właśnie wielu z nich zostało wypędzonych z własnych domów. Żyją teraz w skrajnej nędzy w obozach dla uchodźców (a to akurat jest pożywka dla terroryzmu, bo co mają jeszcze w tym życiu do stracenia?) Nie twierdzę, że to Palestyńczycy mają rację, ani że Żydzi mają rację w tym co robią. Bo wydaje mi się, że akurat to jest tak popieprzona sytuacja, że ani jedni ani drudzy jej nie mają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z domow, ktore stoja na ziemi, ktora Zydzi dostali od Boga. Na ziemi, ktora od tysiacleci nalezala do ludu wybranego (udokumentowane jest to w Biblii - polecam uwazna lektore geografii Izraela). No i spieralabym sie, kto jest bardziej przesladowany, czy Palestanczycy roszczacy sobie prawa do nie swojej wlasnosci, czy Zydzi zamieszkujacy prawnie nalezne im tereny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia - to znaczy że niewiele słyszałaś. Ale to zrozumiałe, fanatycy twojego pokroju, są jak trzy małpy: nie widzą, nie słuchają i wolą milczeć. Tak jest wygodniej....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaiza - Niechaj więc Izraelczycy przedstawią akt notarialny własności tej ziemi podpisany przez swojego boga - wtedy będziemy dyskutować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Belaizo i co z tego, że to jest \"udokumentowane\"? Tak się składa, że ja mieszkam na tzw. ziemiach odzyskanych - i co, gdyby Niemcy teraz przyszli ze swoimi dokumentami, że ta ziemia jest ich (a mają takie dokumenty) i postąpili z nami tak jak Żydzi z Palestyńczykami to było by ok? Mielibyśmy powiedzieć - \"ok, oni mają do tego prawo\". Tak samo gdyby Polacy powrócili w ten sposób np. do Wilna, Lwowa i tak postępowali z obecnymi mieszkańcami tamtych terenów. To było by równie ohydne. Poza tym, jak łatwo zauważyć, Biblia jest świętą księgą tylko dla chrześcijan. Jakbyś się czuła, gdyby Muzułmanie nagle wyrzucili Cię siłą z Twojego domu, w dodatku powołując się na zapis Koranu? Nawet jeśli ktoś rzeczywiście ma do czegoś prawo, to liczy sie też sposób. Możesz sobie to tłumaczyć Biblią, ale to ma absolutnie guzik wspólnego z nią - jeśli ta ma być księgą religii miłości. Oczywiście tak samo jak guzik wspólnego z miłością ma mordowanie niewinnych ludzi w formie ataków terrorystycznych. Ale smutne jest to, że naród, który przeszedł takie piekło, tak strasznie postępuje wobec innych. To prawda, że to też kwestia zapewnienia sobie bezpieczeństwa - każdy chciałby żyć w bezpiecznym środowisku, a nie w każdej chwili zastanawiać się, czy jakiś kretyn nie wysadzi się w autobusie, którym właśnie jedzie, w jego miejscu pracy, czy w szkole jego dziecka. To też trzeba brać pod uwagę. Ale mimo wszystko jednak rodzi to mieszane uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łowco.....❤️ ❤️ ❤️ 🌻 🌻 🌻 złowić miłość i dobroć złowić zyczliwość i pogodne serce złowić łagodność i serdeczność zyczę Ci z całego Niech dobroć zamieszka w Tobie. A Bóg pokaze Ci Siebie....Bądz szczęśliwy. ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Otóż wszyscy, z wyjątkiem jednego (Jana), zostali zabici za to, że upierali się przy swojej racji. Patrząc na to zupełnie rozsądnie, nie sposób wyciągnąć wniosku, że 95 % najbliższych współpracowników szefa, oddało życie za jego oszustwo. I to na dodatek po jego śmierci. Najwięksi mafiozi zeznają, jeśli mogą sobie zapewnić tylko skrócenie wieloletniej odsiadki, nie mówiąc już o karze śmierci. Wnioskiem z tej sytuacji może być tylko to, że to było coś więcej, niż oszustwo. Coś, co było warte poświęcenia życia... tutaj na ziemi.\" Kamelio - tu wg mnie też bzdury gadasz. Poczytaj o sektach. Tam ludzie oddają dobrowolnie życie za przeróżnych dziwnych \"guru\". Skoro chcesz i w ten sposób udowadniać coś, co w swej naturze jest nieudowadnialne to chociaż najpierw dobrze przemyśl takie \"argumenty\". Starasz się udowodnić to wciąż sobie? Bo mam odczucie, że starasz się przekonać wszystkich dookoła. Tyle, że podświadomie adresatem chyba nie mają być Ci wszyscy dookoła, a Ty sama.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jukkka
dreamer ty juz przeginasz i stajesz się nudny jak flaki z olejem.Ty gadasz głupoty tylko tego nie widzisz!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelia - a dziękuję bardzo, tyle że dobro to nie odrębny byt który pomieszkuje gdzieś tam i tu. Dreamer- nie daj się, kontrargumenty są bardzo potrzebne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tyle, że podświadomie adresatem chyba nie mają być Ci wszyscy dookoła, a Ty sama.(cyt dreamer) tak, ja i miliony chrześcijan na swiecie, którzy przeżyli spotkanie z Jezusem Chrystusem, który dokonał przemiany naszego życia, głoszący ewangelię ludziom, którzy jeszcze GO osobiście nie poznali przekonujemy samych siebie do NIEGO. Sami dla siebie jesteśmy adresatami i nadawcami mówionych i pisanych słów o Panu naszym Jezusie Chrystusie. No tak.......Hm...... Jeżeli przyjmiesz moje słowa i zachowasz dla siebie moje wskazania, (2) nadstawiając ucha na mądrość i zwracając serce do rozumu, (3) jeżeli przywołasz rozsądek i donośnie wezwiesz roztropność, (4) jeżeli szukać jej będziesz jak srebra i poszukiwać jej jak skarbów ukrytych, (5) wtedy zrozumiesz bojaźń Pana i uzyskasz poznanie Boga; (6) gdyż Bóg daje mądrość, z jego ust pochodzi poznanie i rozum. (7) On zachowuje swoją pomoc dla prawych, jest tarczą dla tych, którzy postępują nienagannie, (8) strzegąc ścieżek prawa i czuwając nad drogą swoich wiernych. (9) Wtedy zrozumiesz sprawiedliwość, prawo i prawość, każdą dobrą drogę. (10) Gdyż mądrość wejdzie do twojego serca, a poznanie będzie miłe twojej duszy. (11) Rozwaga czuwać będzie nad tobą, roztropność cię strzec. Przypowieści Salomona 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"dreamer ty juz przeginasz i stajesz się nudny jak flaki z olejem.Ty gadasz głupoty tylko tego nie widzisz!\" Wiem, że gadam głupoty :P Ale jak ktoś gada głupoty, to czasem jest z nich w stanie do czegoś sensownego dojść. A Ty siedzisz i krytykujesz innych, nawet się nie siląc na żadne argumenty, próby pokazania w czym coś jest głupiego. Wg mnie to dopiero jest gadanie głupot. Siedzisz sobie też i wzdychasz \"ach ach, jaka głupia pogoda\", \"ach ach jaka krzywa droga\", \"ach ach jaki brzydki dom - jak głupi ktoś go zbudował\"? A tymczasem sam nie ruszyłeś palcem, żeby cokolwiek zrobić? Masz cokolwiek dopowiedzenia poza rzeczami oczywistymi, że gadam głupoty? Więc powiedz w czym się mylę. Bo krytyka jest pożądana. Ale konstruktywna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zainteresujcie się Historią. Akt notarialny.. to tak jak my bysmy musieli go Niemcom przedstawić np na Prusy. Choć oczywiście co tam się dzieje..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×