Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość mądralka

Pytania dotyczące Biblii

Polecane posty

Gość hahahahahahaha
Dla tych którzy nie wierzą... (raz jeszcze... ) Pewien mężczyzna poszedł, jak co miesiąc, do fryzjera. Zaczęli rozmawiać o różnych sprawach. Ni z tego, ni z owego, wywiązała się rozmowa o czarownicach latających na miotłach. Fryzjer powiedział: - Wie pan, ja nie wierzę, że czarownice latające na miotłach istnieją. - Dlaczego pan tak uważa? – zapytał klient. - Cóż, to bardzo proste. Wystarczy tylko wyjść na ulicę, żeby się przekonać, że Bóg nie istnieje. Gdyby czarownice latające na miotłach istniały, myśli pan, że istniałoby tyle osób chorych? Istniałyby opuszczone dzieci? Gdyby istniały czarownice latające na miotłach, nie byłoby bólu, nie byłoby cierpienia... Po prostu nie mogę sobie wyobrazić czarownic latających na miotłach, które na to wszystko pozwalały i nie pomogły swoimi czarami. Klient pomyślał chwilę, chciał coś powiedzieć, ale zrezygnował. Nie chciał wywoływać niepotrzebnej dyskusji. Gdy fryzjer skończył, klient zapłacił i wyszedł. I w tym momencie zobaczył na ulicy człowieka z długą zaniedbaną brodą i włosami. Wyglądało na to, że już od dłuższego czasu jego włosy i broda nie widziały fryzjera. Był zaniedbany i brudny. Wtedy klient wrócił i powiedział: - Wie pan co? Fryzjerzy nie istnieją! - Bardzo śmieszne! Jak to nie istnieją? – zapytał fryzjer – Ja jestem jednym z nich! - Nie – odparł klient – Fryzjerzy nie istnieją, bo gdyby istnieli, nie byłoby ludzi z długimi włosami i brodą, jak ten człowiek na ulicy. - A nie, fryzjerzy istnieją, to tylko ludzie nie przychodzą do nas z własnej woli. - No właśnie – powiedział klient. – Dokładnie tak. Czarownice latające na miotłach istnieją, to tylko ludzie Ich nie szukają i robią to z własnej woli, dlatego jest tyle cierpienia i bólu na świecie. Czarownice latające na miotłach nie obiecywały dni bez bólu, radości, bez cierpienia, słońca bez deszczu. Obiecał siły na każdy dzień, pociechę wśród łez i światło na drodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kamelio Alleluja Pan jest wielki ale powiedz mezowi, ze okularow nie powinien zapominac. Bog ma duzo pracy z innymi hihih

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam:), ale sie porobiło. Nie kłóccie sie ludzie:O Ja sobie przeczytałam Psalm36- oto on. 1 Kierownikowi chóru. Dawida, sługi Pańskiego. 2 Nieprawość mówi do bezbożnika w głębi jego serca; bojaźni Boga nie ma przed jego oczyma. 3 Bo jego własne oczy mu schlebiają, by znaleźć swą winę i ją znienawidzić. 4 Słowa jego ust to nieprawość i podstęp, zaniechał mądrości i czynienia dobrze. 5 Na swoim łożu zamyśla nieprawość, wkracza na niedobrą drogę, nie stroni od złego. 6 Łaskawość Twoja, Panie, dosięga nieba, a Twoja wierność samych obłoków. 7 Twoja sprawiedliwość - jak najwyższe góry; Twoje wyroki - jak Wielka Otchłań: niesiesz, Panie, ocalenie ludziom i zwierzętom. 8 Jak cenna jest Twoja łaska, synowie ludzcy przychodzą do Ciebie, chronią się w cieniu Twych skrzydeł: 9 sycą się tłuszczem Twojego domu, poisz ich potokiem Twoich rozkoszy. 10 Albowiem w Tobie jest źródło życia i w Twej światłości oglądamy światłość. 11 Zachowaj łaskę Twą dla tych, co Ciebie znają, i sprawiedliwość Twą dla prawych sercem! 12 Niech mnie nie dogoni stopa pyszałka i ręka grzesznika niech mnie nie płoszy! 13 czyniący nieprawość runęli: zostali powaleni i nie mogą powstać. Belaiza, Kamelia❤️i Pozdrowienia od Alicji:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 Nie unoś się gniewem z powodu złoczyńców ani nie zazdrość niesprawiedliwym, 2 bo znikną tak prędko jak trawa i zwiędną jak świeża zieleń. Bet 3 Miej ufność w Panu i postępuj dobrze, mieszkaj w ziemi i zachowaj wierność. 4 Raduj się w Panu, a On spełni pragnienia twego serca. Gimel 5 Powierz Panu swoją drogę i zaufaj Mu: On sam będzie działał 6 i sprawi, że twoja sprawiedliwość zabłyśnie jak światło, a słuszność twoja - jak południe. Dalet 7 Upokórz się przed Panem i Jemu zaufaj! Nie oburzaj się na tego, komu się szczęści w drodze, na człowieka, co obmyśla zasadzki. He 8 Zaprzestań gniewu i porzuć zapalczywość; nie oburzaj się: to wiedzie tylko ku złemu. 9 Złoczyńcy bowiem wyginą, a ufający Panu posiądą ziemię. Waw 10 Jeszcze chwila, a nie będzie przestępcy: spojrzysz na jego miejsce, a już go nie będzie. 11 Natomiast pokorni posiądą ziemię i będą się rozkoszować wielkim pokojem. Zain 12 Przeciw sprawiedliwemu zło knuje występny i zgrzyta na niego zębami. 13 Pan śmieje się z niego, bo widzi, że jego dzień nadchodzi. Chet 14 Występni dobywają miecza, łuk swój napinają, by powalić biedaka i nieszczęśliwego, by zabić tych, których droga jest prosta. 15 Ich miecz przeszyje własne ich serca, a ich łuki zostaną złamane. Tet 16 Lepsza jest odrobina, którą ma sprawiedliwy, niż wielkie bogactwo występnych, 17 bo ramiona występnych będą połamane, a sprawiedliwych Pan podtrzymuje. Jod 18 Pan zna dni nienagannych, a ich dziedzictwo trwać będzie na wieki; 19 w czasie klęski nie zaznają wstydu, a we dni głodu będą syci. Kaf 20 Występni natomiast poginą; wrogowie Pana jak krasa łąk zwiędną, jak dym się rozwieją. Lamed 21 Występny pożycza, ale nie zwraca, a sprawiedliwy lituje się i obdarza. 22 Błogosławieni przez Pana posiądą ziemię, przeklęci przez Niego będą wyniszczeni. Mem 23 Pan umacnia kroki człowieka i w jego drodze ma upodobanie. 24 A choćby upadł, to nie będzie leżał, bo rękę jego Pan podtrzymuje. Nun 25 Byłem dzieckiem i jestem już starcem, a nie widziałem sprawiedliwego w opuszczeniu ani potomstwa jego, by o chleb żebrało. 26 Lituje się on w każdym czasie i pożycza; potomstwo jego stanie się błogosławieństwem. Samek 27 Odstąp od złego, czyń dobro, abyś mógł mieszkać na wieki, 28 bo Pan miłuje sprawiedliwość i nie opuszcza swych świętych; Ain nikczemni wyginą, a potomstwo występnych będzie wytępione. 29 Sprawiedliwi posiądą ziemię i będą mieszkać na niej na zawsze. Pe 30 Usta sprawiedliwego głoszą mądrość i język jego mówi to, co słuszne. 31 Prawo jego Boga jest w jego sercu, a jego kroki się nie zachwieją. Sade 32 Występny czatuje na sprawiedliwego i usiłuje go zabić, 33 lecz Pan nie zostawia go w jego ręku i nie pozwala skazać, gdy stanie przed sądem. Kof 34 Miej nadzieję w Panu i strzeż Jego drogi, a On cię wyniesie, abyś posiadł ziemię; zobaczysz zagładę występnych. Resz 35 Widziałem, jak występny się pysznił i rozpierał się jak cedr zielony. 36 Przeszedłem obok, a już go nie było; szukałem go, lecz nie można było go znaleźć. Szin 37 Strzeż uczciwości, przypatruj się prawości, bo w końcu osiągnie człowiek pomyślność. 38 Wszyscy zaś grzesznicy będą wyniszczeni, potomstwo występnych wyginie. Taw 39 Zbawienie sprawiedliwych pochodzi od Pana; On ich ucieczką w czasie utrapienia. 40 Pan ich wspomaga, wyzwala; wyzwala ich od występnych i zachowuje, do Niego bowiem się uciekają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
wezmą cię za to żywcem do nieba. jak jeszcze przeklepiesz jakąś ewangelię to może i w butach cię wezmą:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha:) I bez tego mnie wezma do nieba:) Tego jestem pewna. Ale rozumiem. tobie łyso , bo sie nie załapiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hahaha:) I bez tego mnie wezma do nieba:) Tego jestem pewna. Ale rozumiem. tobie łyso , bo sie nie załapiesz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
W życiu bym nie chciał do nieba a tobie zazdroszczę biblijnej pokory:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmmmm- miło mi;) Szkoda, ze do nieba nie chcesz...Tam ,wierze w to jest pieknie:D RAJ:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
Jasne. Tylko wiesz, nie wiadomo, do którego kręgu nieba się dostaniesz. jest to uzależnione od kwot, jakie dajesz "na tacę" panom w sukienkach, którzy mogą za te pieniążki kupować sobie samochodziki i lizaczki dla małych dzieci, żeby nie mówiły rodzicom, co im ksiądz dał do zabawy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:D Nie ten kościół, niestety:O W moim kosciele panów w sukienkach nie ma:) Sa w garniturach i maja rodziny- zony , dzieci , wnuki i nie jestem ŚJ:) A jesli o czesc nieba chodzi- bede blisko Ojca, blisko Boga:D❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a ja , nie powinnaś mieć takiej minki, bo to nie niestety tylko TO TEN KOŚCIÓŁ :):):) Właśnie ten- Jezusowy:) hihihih :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
Jeszcze raz gratuluję biblijnej pokory, skrpomności i pewności co do własnej nieomylności:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg chce byśmy mieli pewność swojej egzystencji po śmierci. Zauważ z jaką pewnościa uczniowie Jezusa szli przez życie, bo wiedzieli dokąd zmierzają. Przeczytaj Listy Apostoła Pawła i popatrz jaką ma ufność i pewnosć swojego Zbawcy. 1J 5:13 Bw "To napisałem wam, którzy wierzycie w imię Syna Bożego, abyście wiedzieli, że macie żywot wieczny." ABYŚCIE WIEDZIELI J 3:36 Bw "Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, kto zaś nie słucha Syna, nie ujrzy żywota, lecz gniew Boży ciąży na nim." KTO MA SYNA MA ŻYCIE Zaprawdę zaprawdę powiadam wam, kto słucha słowa mego i wierzy Temu który mnie posłał, ma żywot wieczny i nie stanie przed sądem lecz przeszedł z śmierci do żywota" ...powiedział Jezus. Jan. 5.24 to sa słowa pewnosci, nie powątpiewań i przypuszczeń. Chrzescijanie ufajacy Jezusowi wiedzą gdzie spędzą swoja wiecznosć i na pewno nie wynika to z z braku pokory czy skromności, tylko z obietnic Ojca Boga naszego, który kocha, jest wierny i nigdy nie zawodzi:) 2Tm 1:12 Bw " gdyż wiem, Komu zawierzyłem" 1P 2:6 Bw "Dlatego to powiedziane jest w Piśmie: Oto kładę na Syjonie kamień węgielny, wybrany, kosztowny, A kto weń wierzy, nie zawiedzie się."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dz 4:11 Bw stało się to w imieniu Jezusa Chrystusa Nazareńskiego, którego wy ukrzyżowaliście, którego Bóg wzbudził z martwych; dzięki niemu ten oto stoi zdrów przed wami. On to jest owym kamieniem odrzuconym przez was, budujących, On stał się kamieniem węgielnym." (12) I nie ma w nikim innym zbawienia; albowiem nie ma żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, przez które moglibyśmy być zbawieni. Jerzus jest tym kamieniem, trwałym fundamentem, który niegdy nie zawodzi. Bo taka jest wola Boga Wszechmogacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dwoje dzieci w piaskownicy bawi się, jedno jest szalenie uśmiechnięte, cieszy się i podskakuje, drugie dziwi sie bardzo i mówi, dlaczego ty tak ciągle sie uśmiechasz i jesteś dziwnie radosny. Bo mój tata obiecał ze zabierze mnie do wesołego miasteczka a tam będą fajerwerki.:):):):):) ten chłopiec ufa swojemu tacie, bo nigdy go nie zawiódł , dba o niego, kocha go, ten chłopiec WIERZY swojemu ojcu, ze spełni obietnicę. I pokaże mu fajerwerki i wesołe miasteczko. Nie ma powodu mu nie wierzyć i jest szczesliwy, bo WIE ze tak sie stanie. Ufa swojemu tacie. czy mozna być złym na tego chłopca ze jest szczesliwy? Ze jest pewny? Ze nie wątpi? ze czeka na swojego tatę? czy dorzeczne jest takie zdanie? "Jeszcze raz gratuluję biblijnej pokory, skrpomności i pewności co do własnej nieomylności " (cyt. pomatańczowy) alez jesteś nieskromny chłopcze, i nie pokorny i jeszcze twierdzisz ze się nie mylisz, bo wierzysz swojemu ojcu. TATA MU OBIECAŁ. Jakaż tu jego nieomylność? On uwierzył tacie...bo się znają:):):) od dawna.:) J 15:16 Bw "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
" Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony:"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
dwoje dzieci w piaskownicy bawi się, jedno jest szalenie uśmiechnięte, cieszy się i podskakuje, drugie dziwi sie bardzo i mówi, dlaczego ty tak ciągle sie uśmiechasz i jesteś dziwnie radosny. Bo mój tata obiecał ze zabierze mnie do wesołego miasteczka a tam będą fajerwerki. ten chłopiec ufa swojemu tacie, bo nigdy go nie zawiódł , dba o niego, kocha go, ten chłopiec WIERZY swojemu ojcu, ze spełni obietnicę. I pokaże mu fajerwerki i wesołe miasteczko. Nie ma powodu mu nie wierzyć i jest szczesliwy, bo WIE ze tak sie stanie. Ufa swojemu tacie. Porównanie ojca (jego istnienie jest empirycznie sprawdzalne) do Boga (niesprawdzalne) jest absurdalne. Nie wiem, czy przepisałaś historyjkę z kalendarza, katechizmu dla małych dzieci, czy wymyśliłaś sama, ale jest ona nieadekwatna. Równie dobrze mogę stwierdzić, że kosmici zabiorą mnie jutro na swoją planetę i ja w to wierzę bo... "dwoje dzieci w piaskownicy bawi się, jedno jest szalenie ..." czy mozna być złym na tego chłopca ze jest szczesliwy? Ze jest pewny? Ze nie wątpi? ze czeka na swojego tatę? czy dorzeczne jest takie zdanie? "Jeszcze raz gratuluję biblijnej pokory, skrpomności i pewności co do własnej nieomylności " (cyt. pomatańczowy) " Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony:" Zdanie nie dotyczyło wiary, lecz pewności, iż jest tak dobrym człowiekiem, że pójdzie do Nieba. Niech sobie wierzy i w śpiewające truskawki, ale tu już trąci samouświęceniem:O alez jesteś nieskromny chłopcze, i nie pokorny i jeszcze twierdzisz ze się nie mylisz, bo wierzysz swojemu ojcu. jeśli Bóg osobiście z tobą rozmawia i powiedział ci, że pójdziesz do Nieba - to przepraszam. Ze schizofrenikami nie rozmawiam. jeśli zaś nie rozmawiałaś z nim osobiście - kłamiesz i się wywyższasz choć nie masz ku temu podstaw:O TATA MU OBIECAŁ. Jakaż tu jego nieomylność? On uwierzył tacie...bo się znają od dawna. Skoro bywasz z Nim na piwku to nie mam nic do powiedzenia:O J 15:16 Bw "Nie wy mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was, abyście szli i owoc wydawali i aby owoc wasz był trwały, by to, o cokolwiek byście prosili Ojca w imieniu moim, dał wam." I tu możemy polemizować. Iluż ludzi w obozach zagłady prosiło, kajało się i błagało. A nie dano im. Ciekawe, c zemu im nie dano? Może oni nie rozmawiali z Bogiem jak ty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
możesz o mnie myśleć ze jestem schizofreniczką, ale jest nas znacznie więcej.:):):) Bóg sprawia wielkie rzeczy w moim i nie tylko w moim życiu Poznaj chrzescijan ewangelicznych w swoim mieście, ludz którzy ZNAJĄ ZYWEGO CHRYSTUSA. Ja znam Go Osobiście:):):):) Bóg przemawai do ludzi którzy Go pragną i TRWAJĄ W NIM, uleczył moje choroby, bardzo poważne, gdzie z punktu widzenia medycyny były przewlekłe i trwałe. On żyje i nie jest fikcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
Kamelio wytłumacz mi proszę ten cytat bo nie rozumiem, czy cała rządowa opozycja będzie potępiona? I jak to jest ze zmianą rządu? Rz 13:2 BT "Kto więc przeciwstawia się władzy - przeciwstawia się porządkowi Bożemu. Ci zaś, którzy się przeciwstawili, ściągną na siebie wyrok potępienia." Wierzący też? Rozumiem, że gdy rządziła lewica, potępiona była prawica. A co z centrum?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przepisz wszystkie
Kaszpirowski też leczył. jest więcej takich szarlatanów:O A że jest was więcej (rozmawiających z Bogiem, kosmitami, roztoczami) wiem, pracuję w szpitalu psychiatrycznym. mam tu wielu takich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przepisz wszystkie ;) "ale jest ona nieadekwatna" to jest kluczowe zdanie, podkresliłbym je 1000 razy, bo najczęściej argumentacja tego rodzaju opiera się na nieadekwatnych i nieproporcjonalnych porównanich. Znasz kogoś kto rozmawia z roztoczami? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wierzący szanują władzę. Nie muszą sie zgadzać z poglądami rządzących, jako ludzi, ale mają ja szanować i nie sprzeciwiać się władzy państwa. Bóg jest Bogiem prawa, ale rządzacy przed Nim zdadzą sprawę za to jak te rządy sprawowali i czy czynili je zgodnie z Bozymi zasadami. Moim prezydentem jest człowiek z PiS u , nie popieram tej partii, ale szanuję Prezydenta i nie bluzgam na niego, bo jest głową mojego kraju., mimo, ze nie zgadzam się z poglądami na kraj Braci Kaczyńskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość roztocze
kto ze mną pogada :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ha , hej Kamelio:)❤️Minka była:) Napewno nie na Zywy Jezusowy Kosciół :D Dobrze,ze tych nadajacych sie do psychiatryka jest coraz wiecej:) Własnie wróciłam z rehabilitacji z Alicja:) A wczoraj :) było zachmurzone, ja na spacerku z psem i na moment wyszło słonce. Byłam sama na polance , odwróciłam głowe i.....zobaczyłam piekna tęcze:D🌼. Przez moment pomyslałam, ze jest tylko dla mnie- a może była??:) Dzieki Ci Boze za kazdy dzien życia,za wszystko co robisz❤️- kocham Cie Jezu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aagneeskaa
co to znaczy "błogosławieni cie, ktorzy sa czysci w duchu"?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ze ci ludzie, ktorzy sa czysci w duchu dostapia szczegolnego Bozego blogoslawienstwa. A kto jest czystym w duchu to juz temat na cala rozprawe. Jezus byl na pewno. Ja bywam czasami i wciaz mi sie nie udaje. Czysty w duchu jest ktos kto ma sece i dusze calkowicie oddana Bogu, kto nie knuje w swoim sercu nic zlego przeciw Bogu i bliznim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×